Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam pomysł dla TV Trwam. Także mogą zrobić "przekręt" i dogadać się z TV Puls, która także ma konserwatywne korzenie. Jak wiadomo drugi kanał TV Puls w tej chwili emituje nic. ;) Czy nie jest to dobry pomysł? ;)

Nie ma sensu robić chaosu, który nic nie da. Lepiej trochę pogłówkować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przekręt. Na TTV leci dużo własnych produkcji. TVN ma tylko 25% udziału a w spółkę wkłada właściwie tylko know-how. Większe kontrowersje wzbudza wg mnie ATM który nie razie nie ma zamiaru tworzenia kanału. Trwam nie otrzymał koncesji na DVB-T i przez to nie znikną z kablówek, wbrew temu co twierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł dla TV Trwam. Także mogą zrobić "przekręt" i dogadać się z TV Puls, która także ma konserwatywne korzenie. Jak wiadomo drugi kanał TV Puls w tej chwili emituje nic. ;) Czy nie jest to dobry pomysł? ;)

Nie ma sensu robić chaosu, który nic nie da. Lepiej trochę pogłówkować. :)

Też myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie. Tylko czy Puls nie zażyczy sobie za dużo za taki trik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Mr. Music

Kolego problem w tym, że nadawanie naziemne jest drogie i między innymi dlatego TV Trwam nie dostała koncesji. Tak przynajmniej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uzasadnia nieprzyznanie miejsca w pierwszym multipleksie TV Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli biskupi ruszą w końcu swoje 4 litery aby coś ratować w tym kraju?

http://spam.org/index.php?readmore=21679

Pomijając Twoje i spółki [beep]skie komentarze, Paweł, to jednak fajne materiały drukujesz ;)

Pozdrawiam, bez urazy ;)

Powiedz mi co ratować bo nie rozumiem? Czy stacja aby odnieść sukces musi nadawać w NTC? Odpowiedz sobie na to pytanie.

Puls należy do Dariusza Dąbskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Music

Kolego problem w tym, że nadawanie naziemne jest drogie i między innymi dlatego TV Trwam nie dostała koncesji. Tak przynajmniej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uzasadnia nieprzyznanie miejsca w pierwszym multipleksie TV Trwam.

TV Trwam nie dostała koncesji z jednego powodu o którym każdy wie. Może UTV maiło lepsze wyniki finansowe w tamtym czasie? Wątpię.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Music

Kolego problem w tym, że nadawanie naziemne jest drogie i między innymi dlatego TV Trwam nie dostała koncesji. Tak przynajmniej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uzasadnia nieprzyznanie miejsca w pierwszym multipleksie TV Trwam.

 

To wracamy do czasów PRL kiedy to państwo myślało za obywatela? A co ich to obchodzi, że nadawanie naziemne jest drogie??? Klient zgłasza chęć zdobycia koncesji i powinno ich g...o obchodzić czy kogoś stać czy nie. Jak nie będzie stać to splajtują. Proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno Trwam miało gorsze, bo było z długiem 5,4 mln zł, co nie gwarantowało płynności finansowej. Za UTV stał duży producent telewizyjny. Polo TV to strzał w dziesiątkę, widać po wynikach oglądalności, a ESKA po prostu na to zasłużyła. Jedynie nie wiem co w tym gronie robi ATM.

Nadawanie naziemne to koszty ponad 100 tys. zł miesięcznie. Myślicie że to mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pantera_774

Nie wiem czy takie proste, gdyż właśnie chodzi o to, aby ten, co zajmie miejsce w multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej od razu nie splajtował, gdyż koncesje są przyznawane na 10 lat. Robienie co roku konkursu na wolne miejsce po nadawcy, który splajtował mija się z celem.

 

@Mr. Music

Kolego przedstawiłem stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i nic więcej.

A jaki to powód, bo z kontekstu Twojej wypowiedzi zrozumiałem, że nie chodzi o wyniki finansowe?

 

@bat

Przepraszam Cię kolego, ale to, co działo się w mediach przedwczoraj ciężko nazwać inaczej, jak nie psychozą. Wieszczono jakieś apokalipsy dla TV Trwam w związku z nieprzyznaniem miejsca w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, mówiono że TV Trwam została odebrana koncesja na nadawanie cyfrowe i w związku z tym przestaną nadawać w 2013! Za po poseł Mularczyk i posłanka Kempa straszyli Bogiem KRRiT!

 

@music - Oświeć i mnie bo nie wiem o co Ci chodzi. Przypomnę tylko że KRRiT jest organem konstytucyjnym, apolitycznym i działa wg obowiązujących przepisów prawa dla dobra obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pantera_774

Nie wiem czy takie proste, gdyż właśnie chodzi o to, aby ten, co zajmie miejsce w multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej od razu nie splajtował, gdyż koncesje są przyznawane na 10 lat. Robienie co roku konkursu na wolne miejsce po nadawcy, który splajtował mija się z celem.

Państwo wie lepiej, państwo planuje, państwo przewiduje... a obywatel jest od tego żeby wypełniał kolejny plan 10-letni.

Śmiać mi się chce jak słyszę takie argumenty. Jeżeli koncesjonobiorca splajtuje to zwolni się i miejsce i koncesja po nim, a chętnych na jego miejsce nie brakuje więc zasłanianie się robieniem corocznych konkursów... to po prostu ŻENUŁA. Od tego są i za to biorą pieniądze! Jeżeli wnioskodawca spełnia WSZYSTKIE warunki potrzebne do złożenia wniosku o koncesję to koncesja powinna być przyznana! Wara politykom, radiofoniom i innym... od tej zasady. Na tym polega normalne państwo a nie polityczno-ideowe zagrywki. Z tego co wiadomo to spółka TVN też nie stoi najlepiej finansowo i mają jakiś kłopot z koncesją? Nawet całkiem niedawno było głośno o tym, że Rosjanie są zainteresowani wykupieniem ich stacji. W związku z tymi pogłoskami też nie otrzymali koncesji??? Przecież jeśli to nastąpi to znowu za rok trzeba będzie robić "konkurs"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli jeden nadawca splajtuje i zwolni miejsce w Naziemnej Telewizji Cyfrowej to kolejny nadawca jego miejsca nie zajmie na drugi dzień. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji musi wybrać nowego nadawcę, nadać mu koncesję, nowy nadawca musi podpisać umowę z operatorem czyli Emitelem oraz doprowadzić do niego swój sygnał. To wszystko musi trwać.

Powiedzmy, że TV Trwam dostała miejsce w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Po roku okazuje się, że nie daje rady i opuszcza naziemną telewizję. Kolejny nadawca zajmie jej miejsce po kilku miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy protestował właściciel Next TV, to większość forumowiczów kibicowało im i argumentowało, że jest niska jakość stacji, które wygrały konkurs i KRRiT powinna zmienić decyzję. Kiedy jednak protestuje Fundacja Lux Veritatis (tzn. oficjalny protest złożyła wraz z protestem Astro, właściciela Next TV, ale teraz, gdy protest został odrzucony, nagłaśnia sprawę, bo jest ot skandaliczna decyzja), to nagle się wszystkim odmieniło. Ja zazwyczaj jestem konsekwentny i tym razem też tak jest.

 

Inna sprawa - widzę, że TV Trwam stopniowo wdraża nadawanie panoramiczne. Zauważyłem, że dziś wszystkie produkcje w 16:9 były z flagą WSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiedzmy, że TV Trwam po protestach dostanie miejsce w pierwszym multipleksie. To kolego powiedź mi, kto im to miejsce ma oddać? Polo TV? Widząc jaka jest popularność tego kanału na satelicie to jestem pewien, że będzie protestowało jeszcze większe grono ludzi niż to ma miejsce w przypadku TV Trwam. Piszesz, że były odwołania, które zostały odrzucone i według mnie to już koniec i żadne protesty nie powinny mieć miejsca, gdyż to nie ma sensu. TV Trwam może czekać na kolejny konkurs albo liczyć, że któryś nadawca zwolni miejsce, ale tu znów dochodzi stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na temat kwestii finansowych.

PS. Jest jeszcze jedno wyjście, o którym pisałem czyli dogadanie się z innym nadawcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daleki jestem , aby wymuszać decyzje prawne pospolitym ruszeniem.

Jednak nie podnosicie spraw ile uchybień było przy przyznawaniu koncesji (teraz podnosi to Rydzyk) i jak naiwnie tłumaczy się z tego platformiana KRRiT.

Ja też jestem za tym, aby przegrani poczekali na następny konkurs, ale chciałbym też znać dlaczego Rada ignoruje procedury. (np. Rydzyk skarży się na brak odpowiedzi na pismo złożone w sierpniu, a procedura mówi o miesięcznym terminie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeden nadawca splajtuje i zwolni miejsce w Naziemnej Telewizji Cyfrowej to kolejny nadawca jego miejsca nie zajmie na drugi dzień. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji musi wybrać nowego nadawcę, nadać mu koncesję, nowy nadawca musi podpisać umowę z operatorem czyli Emitelem oraz doprowadzić do niego swój sygnał. To wszystko musi trwać.

Powiedzmy, że TV Trwam dostała miejsce w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Po roku okazuje się, że nie daje rady i opuszcza naziemną telewizję. Kolejny nadawca zajmie jej miejsce po kilku miesiącach.

 

 

No i co z tego, że procedura będzie trwała kilka miesięcy? Czy inni z tego powodu ucierpią??? To są normalne procedury! A jeśli okaże się, że np. splajtuje spółka TVN? Dlaczego organy państwowe próbują myśleć za tych, którzy są im polityczno-ideowo niewygodni??? Dla mnie jest to wyłącznie POLITYCZNA decyzja a nie MERYTORYCZNA! Nie widzę żadnych argumentów, które tłumaczyłyby obecny sytuację i decyzję KRRiT. Nie chodzi mi wogóle o TRWAM tylko jakąkolwiek tv. Obecne zachowanie wspomnianej KRRiT wskazuje na WYŁĄCZNIE polityczne działanie, a mi się to nie podoba i nie chcę żyć w takim kraju, gdzie mniejszość decyduje o większości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w tym wątku udzielają się ci co chcą TV Trwam w NTC. Ja jestem przeciwny. Jest wiele świetnych kanałów które powinny trafić do mux1.

Powiem że nie było żadnych MERYTORYCZNYCH powodów by umieszczać ten kanał w mux1. Gdyby taka decyzja zapadła byłaby wyłącznie decyzją POLITYCZNĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...