Skocz do zawartości

Lepki śnieg lepiący się do czaszy anteny


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy mazanie czymkolwiek lustra anteny to dobry pomysł, oby ta substancja nie powodowała pogorszenia sprawności anteny (tłumiło odbijanego sygnału).

Bardziej "przerypane" mają konwertery ;) Zeszłej zimy, na swojej antenie miałem zamontowane trzy konwertery (blisko siebie), po środku był Inverto (ten o małych rozmiarach). Podczas opadu lepkiego śniegu, ta konstrukcja była skutecznie zasypywana, a Inverto jako środkowy konwerter kilkakrotnie został całkowicie schowany pod śniegiem (a z sąsiednich odpadał) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

W sumie byłem zdziwiony tym woskowaniem anteny, dlatego nic ze swoją nie robiłem. Może jakąś grzałeczkę na zimę zamontować, żeby śnieg zamieniał się w wodę i sobie spływał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz nie mam problemu z zalegającym śniegiem na antence,bo umieściłem ją we wnęce balkonowej po tym jak jednej zimy pod wpływem zalegającego na niej śniegu oderwało mi ją od elewacji ,no ale to że zastosowałem za słabe kołki rozporowe przy montażu to już inna sprawa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Spotkania z anteną to bym nie chciał przeżyć, szczególnie gdy jest niesiona przez silny i porywisty wiatr. Jednak do rzeczy, u mnie raz zdarzyło się, że miałem zasypaną antenę, jeszcze za czasów WizjiTV i 60cm antenki. Od czasu, gdy mam czaszę 85cm, jakoś nie mam tego problemu. Może zimy teraz są słabsze na dolnym śląsku. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie chyba jakoś zrobi tak, żeby śnieg nie osiadał na czaszy, długi kij, szczota na końcu i zwalanie śniegu i tak co jakiś czas. A gdzie mieszkasz, ze masz trudny dostęp :?: Blok czy dom :?: Albo coś innego.

 

No właśnie mopem odśnieżam :D

Ale z nawoskowaniem to bym miał duży problem.

 

mam okna w zachód, więc jak widać blok mi przesłania widok na astre i musiałem zastosowac wysięgnik. Niestety jest on narazony na silne podmuchy wiatru.

c4aa28e7c797b78em.jpg

Na zdjęciu moja duzą antena Sirrius, HB i Astra.

Mała antena amos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirrus na dużej odbiera dobrze. Co prawda za dużo tam nie oglądam ale sygnał przeciętny 70/30 (zgrubnie -precyzyjnie)

Gorzej z amosem jak jest kiepska pogoda, szczególnie TMT wymaga ładnej pogody.

 

@Don_Mag dzieki ale już wole mojego mopa :D

 

e2f934c25e43edf8m.jpg

na zdjęciu widać że opuścił mi sie lekko konwerter środkowy na dużej czaszy -to HB. Czeka mnie wspinaczka :evil: bo większa zawieja czy zamieć i będą zakłócenia, wydaje mi sie ze moze zbierać połową czaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...