Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem nowy soft Horizon 1.00 w DiabloCAM, i na iCordzie " widzę ciemność". :(

Też próbowałem. Niestety taki już urok tego multimediatalentu, że nawet na zwykłym oprogramowaniu bez żadnych emulatorów nie działa. Ja nie mam wyjścia nie chce mi się zmieniać tych modułów bez przerwy a dla C+, CP i TNK diablo to jedyne rozwiązanie. Wiec jak chcesz oglądać te trzy platformy na icordzie jesteś skazany na pirackie oprogramowanie albo wachlowanie modułami i kartami co jest mało wygodne. Druga sprawa, to że duolabs to też niezłe cwaniaki i specjalnie wprowadzają zmiany, żeby na niektórych tunerach ich moduł nie działał.Coby ich tunery lepiej się sprzedawały. Moim zdaniem to działa w drugą stronę ale to tylko moje zdanie. Tak samo jak więcej nie kupię humaxa, nie kupię też diablo. Z tego co mi wiadomo to jest to jedyny moduł który obsługuje na raz dwie karty kodowe. Chociaż chciałbym się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie Diablo takie czy inne nie jest oficjalne. Diablo Cam nie ma licencji chyba na żaden system kodowania, no może ma jakiegos oficjalnego Viaccessa albo Conax. Więc tak czy inaczej jest to emulacja systemów kodowania czasami tylko wymagająca karty albo nie wymagająca karty. Camy z emulacjami wielu systemów zawsze sprawiają problemy większe lub mniejsze przynajmniej w części odbiorników. Ale są wersje softu do Diablo które działają dobrze a nawet bardzo dobrze. Pytanie po co zmieniać działające dobrze rozwiązanie? Przecież wiadomo jaki soft robi Duo Labs. Ładując nowy soft miałeś po prostu szanse 50/50 że zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest według ciebie działające dobrze lub bardzo dobrze? Bo akurat w humaxie nie ma żadnego, z którym nie byłoby mniejszych czy większych problemów no chyba że mowa o diablo jako jedyny moduł w icordzie akurat tego nie próbowałem . Nie wymagam nie wiadomo czego po prostu poprawnego przełączania pomiędzy kanałami Seca, viaccess, nagravision bez żadnych kanał jest niedostępny lub tego kanału nie ma w twoim abonamencie chociaż jest. Po prostu działa i z tym się zgodzę i to tylko na starych softach co akurat dla mnie nie ma większego znaczenia. Trochę szkoda że nie ma w icordzie zwykłego czytnika kart ułatwiłoby to trochę sprawę. Poprawili działanie icorda da modułów cp i c+ , ale moduł cp i djablo działają ze sobą bez szału, nie zależnie w którym slocie który jest. Zastanawia mnie fakt dlaczego skoro nie ma odpowiednich licencji jest dopuszczone do sprzedaży. Nie mniej jednak tak jak napisałem jest to jedyna alternatywa dla posiadania trzech platform C+, CP i TNK bez wachlowania kartami i modułami. Wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A c to jest dopuszczenie do sprzedaży? sprawdź po prostu z jakim softem wychodzi diablo z fabryki. Zasada jest prosta. Moduły wielosystemowe wychodzą naogół z fabryki z Conaxem. Dlaczego z Conaxem? Bo Conax to jedyny system który nie nakłada na producenta opłaty licencyjnej. Potem taki cam'a sprzedawca programuje softem z internetu. Tyle że u Niemców musisz sobie ten soft sam wgrać bo jest nielegalny - bez licencji na system kodowania. U nas sprzedawca ci naogół wgrywa i nic nie mowi że to podróba systemu.

Jak masz ciekawość to zadzwoń do właściciela sytemu SECA i się zapytaj czy Dablo ma licencje i płaci jakiegoś 1 USD od każdej szt. modułu. Myślę że śmiech w słuchawce będzie trwał długo.

 

A ty jak zwykle z tą swoją mantrą, że wszystko w Humaxie działa źle . Mam diablo i Polsat i mi działa dobrze. Z tym, że dopiero po sofcie 15 dokupiłem Polsata.

Ale wiem, że nigdy nam się nie zawiesi ten tuner KTÓREGO NIE MAMY. Na co dzień czytuję sobie niemieckie fora o iCordzie. I tam jest normalnie. Zauważają problemy iCorda. Czasem krytykują, ale ten tuner jest uważany za jeden z najlepszych na rynku. Przynajmniej 90% opinii to opinie pozytywne o sprzęcie. Ja się raczej przychylam do opinii Niemców. Jest co poprawiać ale urządzenie jest dobre. Pamiętaj też że zestaw jest tak mocny jak działa NAJSŁABSZY element zestawu. Kwesta dyskusji jest to co jest najsłabsze.

------------------------------

 

A tak na marginesie udało się komuś połączyć telnetem z tunerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ty jak zwykle z tą swoją mantrą, że wszystko w Humaxie działa źle . Mam diablo i Polsat i mi działa dobrze. Z tym, że dopiero po sofcie 15 dokupiłem Polsata.

Masz TNK. Czytaj ze zrozumieniem. Być może dlatego że dając bez mała 2 koła za tuner spodziewałem się czegoś więcej niż to co dostałem. 1,5 roku poprawek softu praktycznie nie wiele wnosząca. Co cię dziwi? A wpadłeś na pomysł, że może Niemcom działa nieco inaczej i mają prawo być bardziej zadowoleni bo każdy bez mała soft jest robiony pod nich. Czytam Polskie fora a nie Niemieckie bo mało mnie obchodzi jak działa EPG dla Premiere a bardziej jak działa dla C+ czy Polsatu. Nie jest to łatwe wiem ale mercedes taki jak humax powinien raczej sobie z tym poradzić. Czy nie? Zgodzisz się, że mamy prawo od sprzętu w tej cenie wymagać nieco więcej. Główny przedstawiciel firma Sensor wprowadzając tuner na rynek Polski powinna wymusić przystosowanie go do poprawnego działania na rynku Polskim. Nie poleciłbym tego tunera nikomu nie jest wart pieniędzy, które za niego dałem i to jest moja opinia. Cieszę się, że masz inne odmienne zdanie i jesteś z niego zadowolony ok, też go mam i mam prawo do własnej opinii i nie ja jeden mam takie zdanie o tym tunerze. Nie rozumiem dlaczego go tak bronisz i wszystkich na siłę próbujesz przekonać do swoich racji. Dla mnie i innych ten tuner w zapowiedziach miał być jak mercedes, kosztował jak mercedes a działa jak duży fiat. I cały czas patrzę co miało być a co w nim jest. Zostałem nabity w butelkę i dlatego właśnie mam takie podejście. Obiecanki cacanki. Tak zaraz będzie że tuner się rozwija i pracują nad softem i w ogóle ale 1,5 roku? Sorki mnie to nie zadowala. Nie doszukuj się że może się na tym nie znam , nigdy nie ukrywałem, że nie miałem zwiech i tego typu akcji. Wszystko ustawione ok ale i tak tuner nie działa tak jakbym sobie życzył i nie mam na to wpływu. Nie lubię jak się mnie nabija w butelkę a tak właśnie się czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>lukihawk, pisałem już o podobnym problemie u mnie, za każdym razem po zgodzie na ściągnięcie softu 17- error e-os.

Ale za to gdy wszedłem w menu->instalacja->aktualizacja oprogramowania->automatyczna aktualizacja... poszło bez zająknięcia, przy poprzedniej aktualizacji do softu 16 miałem identyczny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>lukihawk, pisałem już o podobnym problemie u mnie, za każdym razem po zgodzie na ściągnięcie softu 17- error e-os.

Ale za to gdy wszedłem w menu->instalacja->aktualizacja oprogramowania->automatyczna aktualizacja... poszło bez zająknięcia, przy poprzedniej aktualizacji do softu 16 miałem identyczny objaw.

 

po pendrive poszlo bez problemu, moze ilosc dzialajacych opcji w icordzie = const, naprawienie jednego bledu wymusza zepsucie czegos innego ;-)

 

wracajac do problemu kodowania programow i niemoznosci ich ogladniecia po paru dniach (opcja splitter i drugi modul aston zawiesza tuner po paru godzinach) to czy nie byloby rozwiazaniem gdyby tuner w jakichs ustawionych przez uzytkownika godzinach nocnych wlaczal sie i dekodowal taki material ?

albo dodatkowa opcja po kliknieciu na zapisany plik - dekoduj pozniej i podaj date/godzine.

 

nadal walcze z poprzednim dyskiem wyjetym z icorda, mam tam pare starych filmow do ogladniecia niestety odzyskanie danych z partycji EXT3 pod windows nie jest takie proste, probowalem juz EXT2IFS, EXT2FST i nakladki na totalcomandera, jezeli juz cos zadziala i pozwoli wogole dostac sie na partycje to niestety daje sie przegrac wszystko oprocz duzych plikow .ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie byloby rozwiazaniem gdyby tuner w jakichs ustawionych przez uzytkownika godzinach nocnych wlaczal sie i dekodowal taki material ?

myślę że nie trzeba wywarzać otwartych drzwi i po prostu należało by dodać do play listy możliwość wyboru odtwarzania w trybie dekoduj. Play lista jest a z tą funkcją była by rewele. Na dzień dzisiejszy radzę sobie włączając dekodowanie na koniec oglądania a w timerze wybieram wyłączenie odbiornika o jakiejś godzinie po zakończeniu dekodowania. Jak mam 2 filmy do zdekodowania to po prostu wychodząc do pracy odpalam dekodowanie i timer na wyłączenie. Nie jest to eleganckie rozwiązanie ale za to skuteczne i wystarczające. Więcej niż 2 filmów na dobę to nie masz.

nadal walcze z poprzednim dyskiem wyjetym z icorda, mam tam pare starych filmow do ogladniecia niestety odzyskanie danych z partycji EXT3 pod windows nie jest takie proste, probowalem juz EXT2IFS, EXT2FST i nakladki na totalcomandera, jezeli juz cos zadziala i pozwoli wogole dostac sie na partycje to niestety daje sie przegrac wszystko oprocz duzych plikow .ts

Obsługa ext3 przez protezy windowsowe bywa ułomna. Niestety linux i wida to dwa różne światy a różnice zaczynają się bardzo głęboko. Najlepiej więc zorganizuj sobie jakiegoś linuxa Live CD. W skrócie odpalisz to tak że:

1. Ściągasz i wypalasz ISO z LIVE CD

2. W biosie właczasz bootowanie np pierwszy CD/DVD, drugi HDD 0 (ten co jest na pierwszym miejscu teraz może być np HDD 1)

3. Podłączasz sobie dysk z iCorda do złącza SATA2 (lepiej) lub wkładasz do kieszeni SATA (USB) - gorzej.

3. Wkładasz wypalone DVD, uruchamiasz komputer jak bios coś pisze typu naciśnij aby odpalić z CD/DVD to naciskasz.

4. Po minucie od startu ładuje ci się live CD.

Live CD mają nawigacje prawie taką samą jak Windows. Znajdujesz eksplorację dysków i znajdujesz sobie gdzie są dyski z iCorda. Live CD powinnno

widzieć zarówno dyski windowsowe jak i ext3. Kopiujesz dane do Windowsa - potem sobie je wrzucisz na iCorda przez FTP.

Aby pliki ts odtwarzały sie w iCordzie musisz wrzucić wszystkie pliki dotyczące danego filmu. Te małe też.

Uwaga w linuxie jest jedna mała różnica w nawigacji po dyskach. Nie ma czegoś takiego jak dysk C: D:.

Dyski/partycje są nazywane np sda1 (to jest pierwszy dysk 1 zamontowany na interfejsie SATA) a dyski mają swoje miejsca montowania. Czyli możemy sobie w kartotece głównej linuxa stworzyć (live cd stworzy automatycznie) kartotekę dyskzicorda i w niej zamontować zawartość dysku icorda. Wtedy wchodząc do takiej kartoteki dyskzicorda wchodzimy po prostu na ten dysk. Nie ma czegoś takiego jak zmiana dysków. Bo i po co.

A jeszcze jedno, iCord ma 3 partycje więc jego dysk będzie widziany jako 3 rzeczy najprawdopodobniej ( o ile pamiętam).

Punkty montowania partycji w iCordzie to np /media/hd1/Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników iCord mógłby podsumować dla laików nie posiadających tego tunera, jak na dzień dzisiejszy, z ostatnim softem, wygląda kwestia:

- obsługi polskich znaków w polskich platformach cyfrowych (Polsat, Cyfra+) oraz dlugości EPG (dwie audycje, czy więcej?)

- współpracy modułów (mam CAM Polsatu i Power CAM Pro do Cyfra+)

Przeleciałem ten wątek, ale ciężko to wyłuskać w toku zażartej dyskusji :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wersji 1.00.15 Beta współpraca modułów jest bez zastrzeżeń. W obecnej 1.00.17 jest już wszystko dopieszczone.

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Od wersji 1.00.16 bez problemów nagrywa na tp.12265 CP.

Ale to żadne rewelacja. Humax powinien te bugi usunąć przynajmniej z 10 miesięcy wcześniej.

 

Z EPG nic się nie zmieniło od wersji 1.00.13.

Polsat nadaje zgodnie z DVB-S aktualnie chyba jeden dzień, polskie litery w komplecie.

C+ nadaje na każdym tp. w DVB-S dwie audycje, i w MediaWay kilka dni, iCord tego nie widzi.

W dalszym ciągu brak małej literki "ł' wszystkie inne o.k.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do pytania zadanego w zeszłym tygodniu. Na stronach niemieckich jest informacja o patchu który pozwala połączać się przez telnet do iCorda.

Dla mniej obytych z linuxem - telnet to jest możliwość zdalnego łączenia się przez sieć i zarządzania wszystkim w urządzeniu.

Czy ktoś to zrobił i testował w praktyce. Znalazłem opisy jak to zrobić krok po kroku ale poco wywarzać otwarte drzwi jak ktoś już to zrobił i napisze po polsku jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że podobnie jak mi zaczyna się innym użytkownikom iCorda kończyć miejsce na HDD, dlatego pojawiają się tematy dotyczące jego obsługi w zakresie "zarządzania plikami".

Mam w takim razie kilka pytań:

1) podłączony dysk zewnętrzny USB z własnym zasilaniem (sformatowany FAT32) po USB - iCord NIE KOPIUJE plików większych niż 4 GB.

Jak "zmusić" iCorda aby kopiował mi wszystkie pliki (bez ograniczenia uzaleznionego od wielkości pliku) na ten zewnętrzy HDD ? Sformatować go w ext3 ?

Jeżeli tak to jak ewentualnie jak później odczytać z tego zewnętrznego HDD (sformatowanego pod ext3) pliki jeżeli podlączę go po USB do kompa na WinXP lub Vista ?

... i inny problem:

2) Stan faktyczny:

- do iCorda podłączony dysk zewnętrzny po USB

- jednoczesnie iCord połączony po LANie z kompem

Z poziomu kompa można oczywiście kopiować pliki z iCorda do kompa i odwrotnie ale nie mozna przenieść żadnego pliku z iCorda na dysk zewnętrzny USB lub odwrotnie.

Czy jest jakiś sposób aby "zarządzać" z poziomu komputera plikami na iCordze w ten sposób, że można je dowolniie przenosić na inny dysk zewnętrzny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dziękuję z próby podpowiedzi ale nie rozwiązują one mojego (i nie tylko mojego) problemu.

 

Moje poprzednie zapytanie miało na celu uzyskanie być może jakiejś podpowiedzi jak "zmusić" iCorda do odtwarzania "jego plików" (powyżej 4GB) z zewnętrznego HDD.

 

iCord bez problemu odtwarza przekopiowane pliki na zewnętrzny HDD ale tylko pod FAT32. W zakładce MEDIA jest możliwość wyboru podłączonego po USB dysku i dzięki temu mamy de facto nieograniczną możliwość tworzenia własnych biblotek nagrań. Np. na jednym zewnętrznym dysku zarchiwizujemy sobie mecze ligi angielskiej, na innym dysku francuskiej itd. Jeżeli któregoś wieczoru będę np. chciał z kolegami obejrzeć sobie mecze ligi angielskiej sprzed 2 lat to po prostu podłączę taki dysk na którym przerzuciłem sobie takie mecze.

Jednak tak jak napisałem problem powstaje kiedy nagranie ma więcej niż 4 GB bo FAT32 "nie przyjmie" więcej a z tego co wiem inny format plików na zewnętrznym dysku twardym, który nie ma ograniczenia wielkości pliku (np, NTFS) nie jest po podpięciu do iCorda "widoczny".

 

Nie próbowałem jeszcze formatować zewnętrznego dysku pod jakimś linkusem, ale nawet przy założeniu, że iCord widziałby taki dysk to powstanie nowy problem (choć miniejszy) po podłączeniu tego dysku do komputera pod windowsem - a tj. jak "odczytać takiego" linuksa pod windowsem.

 

Bardzo proszę o jakieś sprawdzone rozwiązanie !

 

... i jeszcze jedna sprawa ... Po uruchomieniu odtwarzania jakiegokolwiek pliku z HDD (wbudowany w iCorda) ZAWSZE pojawia mi się pusta "plansza" z modułu PowerCam Pro. Muszę nacisnąć albo exit albo ok żeby ją "zdjąć" z ekranu. Zaznaczam, że nie dotyczy to odkodowania pilku - wszystkie były nagrane live (jednoczesnie nagrywane i oglądane) lub są odkodowane. Na planszy nie ma nic za wyjątkiem info Press ok or exit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal walcze z wyjetym dyskiem z icorda ktorego on juz i tak nie widzial, kolega grzegoszs dobrze polecil mi wypalic jakies livecd linuxa, niestety nie kazde takie liveCD rusza na kazdym komputerze, najczesciej laduje sie do pewnego momentu i przestaje z czarnym ekranem,

wiec generalnie jak nawet sformatujesz taki dysk na ext3 pod windowsem, bo to akurat sie da, to nic juz pod nim(windowsem) z niego nie odczytasz

 

nic probuje dalej jak uzyskam jakies efekty to sie pochwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem jeszcze formatować zewnętrznego dysku pod jakimś linkusem, ale nawet przy założeniu, że iCord widziałby taki dysk to powstanie nowy problem (choć miniejszy) po podłączeniu tego dysku do komputera pod windowsem - a tj. jak "odczytać takiego" linuksa pod windowsem.

Bardzo proszę o jakieś sprawdzone rozwiązanie !

 

Ja zrobiłem tak. Sformatowałem dysk (Seagate FreeAgent Desk 500 GB) pod Ubuntu na ext3. Po podłączeniu do iCorda, tuner go rozpoznał. Pod Windowsem odczytuję przy pomocy programu explore2fs-1.08beta9.exe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hdtvfan.pl

 

Obsługę ext3 do systemu Windows można dodać bardzo łatwo: http://www.fs-driver.org - można spróbować, ale nie wiem, czy sterownik dodaje także możliwość formatowania (jego głównym przeznaczeniem był system ext2, ale ext3 także odczytuje - szczegóły są w FAQ na stronie, do której podałem linka). Samo działanie tego sterownika sprawdzałem kilka miesięcy temu na Windows XP SP2 PL i nie sprawił problemów z ogólną obsługą (odczyt i zapis plików).

 

Co do PowerCAM - pytanie standardowe: czy w ustawieniach modułu powyłączałeś zbędne systemy kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dziękuję z próby podpowiedzi ale nie rozwiązują one mojego (i nie tylko mojego) problemu.

 

Moje poprzednie zapytanie miało na celu uzyskanie być może jakiejś podpowiedzi jak "zmusić" iCorda do odtwarzania "jego plików" (powyżej 4GB) z zewnętrznego HDD.

To nie jest problem iCorda tylko systemu plików FAT32. FAT32 na który Windowsy standardowo formatują pamięci flash i dyski zewnętrzne NIGDY NIE ZAPISZE PLIKU WIĘKSZEGO NIŻ 4 GB.

Nigdy to znaczy po prostu NIGDY. W żadnym urządzeniu. Czyli do czego byś nie podłączał swojego dysku z FAT32 to zapis skończy się na 4 GB i KONIEC. Tak po prostu jest i jest to uroda starego systemu zapisu danych FAT32. Konstruktorzy FAT32 w czasach pierwszych wersji Windowsa 98 tak to skonstruowali bo uznali że 4 GB każdemu wystarczy. I wtedy każdemu wystarczało. Po prostu pogódź się z faktem. FAT 32 to po prostu Fail Allocation Table 32. Czyli Tablica alokacji plików 32 bitowa. Konstrukcja tablicy alokacji plików NIE POTRAFI przechować informacji o pliku większym niż 4 GB.

 

A w praktyce to po prostu połącz sobie iCorda z kompem na stałe przez Ethernet/SIEĆ. To proste i niezawodne. Zainstaluj Total Commandera i skonfiguruj połączenie FTP. Będziesz miał zawsze widoczny dysk iCorda jak by był w środku komputera.Jak w kompie jest mało miejsca na dyskach to do kompa możesz łatwo podłączyć kieszeń dysków HOTSWAP/SATA2 przez USB albo lepiej złącze eSATA. Dla wygody dograj sobie obsługę ext3 do Windowsa jak opisano powyżej.(ja o tym pisałem pisał też Mr. Orbita). I masz wszystko. Pliki kopiują się szybko przez FTP. Obsługa Total Commanderem jest prosta i wygodna. Operacje wykonywane kompem na dysku iCorda nie przeszkadzają w bieżącym oglądaniu i nagrywaniu filmów. Wszystko ze wszystkąd wszędzie możesz przenosić szybko i wygodnie.

Zabawę z zewnętrznym dyskiem USB w odbiorniku zostaw tym którzy przy zakupie odbiornika nie doczytali i kupili jakąś protezę PVR READY czyli prawie PVR. Tam musisz walczyć z dyskami USB bo nie ma innego wyjścia. Tam musisz łączyć dzielone pliki z większych nagrań. Tam jesteś skazany na FAT32 a to niestety staroć który już się nie do końca sprawdza. FAT32 jeszcze jakoś się nadawał do nagrań SD. Do zapisu i przenoszenia treści HD FAT32 się ewidentnie nie nadaje bo 4 GB to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dziękuję za odpowiedzi ale ... Panowie lub Panie czytajcie dokładnie

 

@grzegorzs

Zdaję sobie sprawę z faktu iż system plików FAT 32 ma ograniczenie do 4GB - pisałem ostatnio "(...) bo FAT32 "nie przyjmie" więcej a z tego co wiem inny format plików na zewnętrznym dysku twardym, który nie ma ograniczenia wielkości pliku (np, NTFS) nie jest po podpięciu do iCorda "widoczny"."

Dlatego też temat jest "otwarty" na być może "sztuczki" z innymi systemami plików ze wskazaniem na linuksowe, bo o nich nie mam zielonego pojęcia ...

 

Podpowiedzi w zakresie Ethernetu są nie w temacie. Nie chodzi mi o to jak przenieść pliki z iCorda na inny nośnik czy komputer tylko jak pisałem na dysk zewnętrzny z którego iCord będzie mógł odtwarzać nagrania (bez względu na wielkość piku), a jednocześnie ten dysk będzie rozpoznawalny i w pełni obsługiwany przez komputer (na Windzie) w celu przeniesienia np. wybranego meczu/filmu itp. na DVD.

 

W iCordzie wczesniej czy później miejsce się skończy. Można więc wykorzystując zewnętrzne dyski na USB prtzenieść sobie stare nagrania które chcemu zachować i do których będzie można sięgnąć poźniej.

Tak jak pisałem np. na jednym zewnętrznym dysku zarchiwizuję sobie ligę angielską z 2008 roku a na innym holenderską z 2007r.

Jak przyjdzie mi ochota to podpinam tylko dysk i oglądam. Bez żadnych kombinacji ktore zajmują pół dnia.

Rozkręcanie za każdym razem obudowy w celu wymiany dysku którego i tak nie można po ponownym włożeniu do iCorda odczytać bez ingerencji za każdym razem w tablę MTF jest bez sensu. Ten sposób może służyć jedynie w awaryjnych sytuacjach a nie w "codziennym" korzystaniu.

 

@Mr. Orbita

Z fs-driver będę bawił się w niedzielę. Może jakies inne podpowiedzi ?

Natomiast w PowerCamie mam włączony TYLKO jeden system kodowania (MOSAIC-C).

Plansza pojawia sie TYLKO podczas odtwarzania plików z HDD (oczywiście wewnętrznym w iCorda)

 

Na koniec moje obserwacje po wgraniu najnowszego softu (17):

- problem słynnej "stopklatki" która doprowadzała mnie do szału dopiero od tej wersji zniknął

- programy wg. mnie przelączają się ... WOLNIEJ !

- pojawiają się za to teraz dziwne zwisy menu ekranowego - zostaje mi np. pasek informacyjny, pasek głośności itp. - pilot i przyciski na panelu iCorda nie reagują

 

... aby nie potrzebnie nie rozwijać wątku dotyczącego zwisów menu ekranowego które opisałem informuję: NA PILOCIE jest wybrane właściwe urządzenie a pilot działa i ma dobre baterie ;)

 

@31uisybz

u mnie z wersją 16 było podobnie - próba załadowania z satelity softu (16) kończyła się komunikatem error e-os. Musialem załadowac z pena. Natomiast 17 z satelity poszła bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FS-Driver przy instalacji zaznacz obsługę plików o dużych rozmiarach (Lagre File Feature). Dysk będzie działać jak normalny HDD sformatowany pod FAT32 czy NTFS przez eksploratora - żadnego dodatkowego softu ani ingerencji w zainstalowane programy. Nadal jednak nie wiem, czy możliwe jest formatowanie HDD z poziomu tego drivera - w tej chwili nie mam na czym testować.

 

Co do modułu: jaka wersja załadowana? 2.0.4?

 

PS: Edytuj posty jak chcesz coś dodać, a nikt inny nie zdążył odpowiedzieć (regulamin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dziękuję za odpowiedzi ale ... Panowie lub Panie czytajcie dokładnie

 

czytam dokładnie tylko niestety zdarzyło się Ci napisać niedokładnie.

 

1) podłączony dysk zewnętrzny USB z własnym zasilaniem (sformatowany FAT32) po USB - iCord NIE KOPIUJE plików większych niż 4 GB.

 

iCord kopiuje pliki większe niż 4 GB pod warunkiem, że urządzenie docelowe potrafi taki plik zapisać.

Jeśli chcesz swobodnie operować na dużych plikach Video to niestety musisz się zapoznać z ext3. Nie masz innego wyjścia. To jedyny system plików sprawnie przechowujący tak duże pliki który dodatkowo dobrze znosi przenoszenie z jednego komputera do innego.

 

 

Bez żadnych kombinacji ktore zajmują pół dnia.

Rozkręcanie za każdym razem obudowy w celu wymiany dysku którego i tak nie można po ponownym włożeniu do iCorda odczytać bez ingerencji za każdym razem w tablę MTF jest bez sensu. Ten sposób może służyć jedynie w awaryjnych sytuacjach a nie w "codziennym" korzystaniu.

 

Jakie znowu pół dnia. 5-6 minut a nie pół dnia. Ja po prostu odpalam kompa który jest zawsze podłączony do sieci. Wkładam sobie dowolny dysk do kieszeni USB/HOTSWAP która to kieszeń "łapie" dysk SATA2 "w locie" i wgrywam plik do iCorda co zajmuje 6-7 minut dla pliku SD i koło 15 minut dla pliku HD. Dodam, że wgrywanie pliku oczywiście nie przeszkadza w oglądaniu czy nagrywaniu w tym czasie dowolnie czego się chce. Nie ma żadnej potrzeby wyjmowania dysku z iCorda. Ba nawet nie trzeba czekać do końca procesu ładowania pliku. Już po minucie na dysku iCorda jest dość strumienia żeby zacząć sobie oglądać wgrywany plik. Bo jak wiadomo pliki które są w trakcie nagrywania/wgrywania też można odtwarzać.

Głównym interfejsem - najwygodniejszym do pobierania danych z iCorda i do wgrywania danych do iCorda jest ETHERNET a najwygodniejszym urządzeniem do obsługi tego procesu jest komputer.

Uparłeś się żeby robić to przez USB, tylko po co? Minutę po wystartowaniu kopiowania przez ETHERNET oglądasz film zarchiwizowany na zewnętrznym HDD. To mniej niż trwa przebrnięcie przez menu i komunikaty o prawach autorskich na DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...