Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

I krótko, żadna z wersji od 14 przez 15 beta do 16 CI-Slot fix nie przyniosła widocznej poprawy. Miałem 16 CI-Slot fix, wydawało się, że jest ok, jednak wszystkie irytujące zachowania tunka powróciły tat jak było w wersji 13!! Teraz mam 15 beta żadnych zmian w stosunku do innych wersji, może trochę sprawniejsze EPG. Jednym słowem, moim zdaniem wszystkie wersje od 14 do 16 zachwują sie tak samo, nie wnoszą nic!

Downgrade z 16CI-Slot fix do 15 bezproblemowy. Niżej nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że nie rozwiązał. I jak zwykle mijasz się z prawdą. Nie pierwsza to taka opinia.

W opisach i informacjach podano, że poprawka dotyczyły głównie współpracy z 2 modułami i zapisu z transpondera HBO HD Polsatu.

Mam od tygodnia moduł Polsatu prepaid i cyfrę z Diablo Camem. I co - i działa. soft ver 16 załadowany penem.

Działa nagrywanie, odtwarzanie, dekodowanie plików. Moduły współpracują poprawnie.

Nie twierdzę, że nie ma mniejszych lub większych drobiazgów które można by było zmienić. W KAŻDYM odbiorniku a szczególnie w rozbudowanym

zawsze się coś znajdzie co się komuś po prostu nie podoba. Natomiast mam propozycję żeby pisząc na forum chociaż trochę trzymać się faktów.

A jeśli ci i ze 3 czy 4 osobom na tym forum rzeczywiście tuner tak działa jak piszą to raczej czas poszukać błędów w konfiguracji, problemów z anteną czy osprzętem albo zakłóceń zewnętrznych lub uszkodzenia posiadanego egzemplarza.

Poprawnie skonfigurowany tuner ze sprawnymi modułami i dobrze wykonaną i wyekranowanom anteną oraz softem 016 działa dobrze.

Z zawodu jestem akurat informatykiem i mam do czynienia z urządzeniami opartymi na przetwarzaniu i przesyłaniu strumieni danych. A telewizja to po prostu strumień danych podlegający obróbce, zapisowi i przetwarzaniu w tym urządzeniu które jest po prostu specjalizowanym komputerem opartym na jądrze linuks embeded.

Przed softem 16 ten tuner rzeczywiście nie najlepiej współpracował z modułami Polsatu szczególnie dla kanałów HD. Ale pamiętajmy, że Polsat uruchomił swoje HD właściwie na koniec 2008r (wcześniej nadawanie miało status testów). I rzeczywiście wcześniejsze softy iCorda nie najlepiej z tym HD Polsatu współpracowały.

Dlatego kupiłem moduł Posatu teraz a nie pół roku temu. Odbiorniki i moduły HD Cyfry też nie działały na początku dobrze. Dziś nadal nie są idealne ale ostrożnie, rozsądnie wybierając da się złożyć sprawne rozwiązanie.

Więc Panowie do serwisu ze swoimi iCordami jak wam tak źle działają. Albo przynajmniej je przekonfigurować !

I będzie dobrze bo ten soft może nie idealny ale jest naprawdę dużym postępem. W waszym przypadku po prostu źródłem problemu nie jest soft.

Musicie przyczyny poszukać w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do wcześniejszej wersji oprogramowania to też metoda. Tak naprawdę w każdym sprzęcie komputerowym jeśli nie mamy problemów to należy unikać zmiany oprogramowania. Po prostu nie naprawiamy czegoś co działa.

 

A ludzie od dziwnych problemów wrócą na forum w poniedziałek rano. W ramach obowiązków słubowych. No chyba, że swoje chińskie tunerki sprzedają też w soboty. Przejrzałem sobie forum i mam ze trzech takich co się na pewno odezwą. I zaraz jeden poprze drugiego i razem napadną na mnie. Bo mi się śmie iCord nie wieszać. Widać siedzą w jednym pokoju i lubią bronić jeden drugiego. W końcu są kolegami z pracy.

Ale z góry przepraszam bo oprócz osób piszących 'interesownie" źle może być z jeden frustrat który po prostu nie radzi sobie ze skomplikowanym sprzętem. Po prostu jak ktoś sobie nie radzi z 7 planszami menu i ogarnąć nie daje rady powinien pozostać przy prostym jak budowa cepa meny tunera Cyfry czy Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzs! Twoje teksty aż ociekają "jadem". Współczuję Twoim bliskim... jeśli takich posiadasz. I nie komentuj opinii innych, bo jesteś na to zbyt mało kompetentny i inteligentny skoro uważasz, że jeśli czegoś nie widziałeś to znaczy, że to już nie ma prawa istnieć!

PS.: Ja dużo nagrywam i to wtedy urządzenie sobie radzi najgorzej. I na pewno nie przyczyną nie są błędy w konfiguracji czy obsłudze. Znam się na tym i potrafię logicznie myśleć. Więcej: jestem konstruktorem profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego (audio), zaprojektowałem setki urządzeń sprzedawanych w całej UE, więc muszę coś wiedzieć o tak pokrewnej branży i jakie są wymagania co do sprzętu elektronicznego. Mam w domu wiele urządzeń elektronicznych, ale jakoś z żadnym z nich nie mam tylu problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pojawiła się inna, dziwna przypadłość (zapewne) Icorda, mianowicie przestał reagować na pilota - nie można go nim włączyć. Bez problemu mogę go uruchomić przyciskiem na obudowie, a potem już przełączać z pilota. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot generuje wiązkę podczerwieni po naciśnięciu przycisku ON na pilocie? Sprawdzić możesz np telefonem komórkowym z aparatem foto...W moim pilocie któryś z klawiszy numerycznych przestał niedawno działać, już chyba o tym pisałem na forum. Przyczyną była kalafonia pozostawiona na punkcie lutowniczym w pobliżu, która ukruszona skutecznie odizolowała gumkę przewodzącą od punktów-styków na płytce...

 

Widzę, że znowu coś nowego wnosi do wątku nasz nieskromny super-informatyk, któremu nic się nie wiesza. Ostatnio, o ile pamiętam, zmieszał z błotem diabelski wynalazek Polsatu, czyli moduł CAM.

Widzę, że znowu traktuje wszystkich oprócz siebie jak niedouczone dzieci, które pierwszy raz dostają w ręce sprzęt elektroniczny, a bity i bajty to dla gawiedzi słowa z jakiegoś afrykańskiego narzecza.....

Ok, do rzeczy: jestem zadowolony z najnowszego softu, bo jak już pisałem i inni też, rozwiązał problem z nagrywaniem kanałów HD.

Problem z zawieszaniem (dziwne, ale u mnie też występował, monsieur informatyk) rozwiązał się wten sposób, że od ponad miesięca mam tylko jeden moduł w Icordzie. I Icord nigdy nawet nie próbował się zawiesić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pojawiła się inna, dziwna przypadłość (zapewne) Icorda, mianowicie przestał reagować na pilota - nie można go nim włączyć. Bez problemu mogę go uruchomić przyciskiem na obudowie, a potem już przełączać z pilota. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Sorry za szczerość ale przypadłość nazywa się nie czytanie instrukcji obsługi.

 

Icord ma pilota wielofunkcyjnego. Może obsługiwać telewizor, DVD i sprzęt audio. Jest o tym w instrukcji. Przyciskiem MODE przełączasz między urządzeniami. W zależności od obsługiwanego urządzenia po naciśnięciu dowolnego przycisku pali się na pilocie dioda np. DVD, Audio, TV. Jak przełączysz na AUDIO a nie ustawiłeś (patrz instrukcja) obsługi audio to właśnie masz efekt jak by nie działał pilot bo dlaczego ma niby działać jak on właśnie obsługuje sprzęt Audio.

Przy okazji polecam tą funkcję. Ja sobie ustawiłem obsługę DVD i TV w pilocie Humaxa i mam o 2 piloty w użyciu mniej.

I z góry przepraszam za przytyk o instrukcji obsługi, potraktujmy go z przymrużeniem oka. Prawie wszyscy nie czytają. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku jak przelaczysz MODE pilota na np DVD to nie dzialaja zadne przyciski a nie tylko POWER.... gosciu chyba ma jakies kompleksy....

 

U mnie czasem za pierwszym razem nie zaskakuje i wciskam drugi raz, juz sie do tego przyzwyczailem i nie zauwazylem zwiazku ze zmianami softu - zawsze bylo tak samo.

W logitech harmony ustawilem sobie zeby wysylal POWER jeszcze raz po kilku sekundach i problem mam z gowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i panowie jest jak pisałem. Jak ktoś się odezwie i śmie napisać że mu iCord działa dobrze i że jest zadowolony to włącza się kanonada dwóch do 3 panów z inwektywami o rodzinie i inteligencji piszącego te słowa autora.

Panowie o waszej kulturze świadczą poniżej przytoczone cytaty obrażające mnie i moją rodzinę przy okazji. Ja jeśli tego nie zauważacie kwestionowałem rzetelność i szczerość waszych wypowiedzi niestety opierając się na faktach. Bo jesteście dziwnie tendencyjni i działacie w zgranej parze. Poczytajcie mojego posta przewidziałem waszą reakcję i daliście się sprowokować. Poprzednbi mój wpis z pozytywną opinią o iCordzie te same osoby potraktowały też inwektywami na temat mojej osoby.

Poniżej wybrane fragmenty waszych postów. A bardziej zainteresowanych zachęcam do przeczytania historii wpisów naszych forumowiczów. Wnioski wyciągnijcie sami. Dla ułatwienia wybrane fragmenty.

Grzegorzs! Współczuję Twoim bliskim... jeśli takich posiadasz.

dziękuję za troskę o rodzinę, ponieważ forum jest o iCordie a nie o mojej rodzinie i osobowości zapewniam, że nie chcą mnie opuścić

bo śmiem mieć dobrą opinię o iCordzie

I nie komentuj opinii innych, bo jesteś na to zbyt mało kompetentny i inteligentny

moja opinia była krytyczna i dosadna, twój tekst powyżej jest po prostu inwektywą

I na pewno nie przyczyną nie są błędy w konfiguracji czy obsłudze. Znam się na tym i potrafię logicznie myśleć.

gratuluję wrodzonej skromności, inwektywy na mój temat są jej dowodem a skromność jest twoją cechą zapewne uwarunkowaną genetycznie.

Ja też nie pisałem że popełniasz błędy konfiguracyjne tylko, że piszesz tendencyjną nieprawdę bo to twoje zajęcie służbowe.

.... gosciu chyba ma jakies kompleksy....

dziękuję nie ale ty jak sądzę masz kompleks służbowego atakowania ludzi mających dobrą opinię o iCordzie

Widzę, że znowu coś nowego wnosi do wątku nasz nieskromny super-informatyk, któremu nic się nie wiesza.

jak zwykle w zwyczajowej kanonadzie z tym samym kolegom? Och te przypadki super wiarygodnych dyskutantów,

pozostaje napisać a nie mówiłem, że się odezwą i to ci sami co poprzednim razem.

zmieszał z błotem diabelski wynalazek Polsatu, czyli moduł CAM.

pisałem że będzie 2 lub trzech i to tych samych w podobnym stylu i są obecni jak na apelu, a modułu

nie mieszałem z błotem, poczytajcie po prostu opinie sprzedawców np. w sklepie Hollexu (wyrazy szacunku za rzetelne info)

cytuję "nie wszystkie odbiorniki HD pracują z tym modułem poprawnie"

Widzę, że znowu traktuje wszystkich oprócz siebie jak niedouczone dzieci,

uważajcie czytelnicy forum jak napiszecie dobrze o iCordzie też będziece mieli wstawione niedouczone dzieci

jestem zadowolony z najnowszego softu....... rozwiązał problem z nagrywaniem kanałów HD.

O! Więc jednak przyznajesz mi rację, że opinia kolegi lechma tkwiąca jako pierwsza na stronie 43 wątku jest nieprawdziwa. Miło nawet jeśli ta krytyka współbrzmiącego jak dzwon kolegi ma tylko zwiększyć wiarygodność wypowiedzi

od ponad miesięca mam tylko jeden moduł w Icordzie. I Icord nigdy nawet nie próbował się zawiesić

Wow! Coś pozytywnego o iCordzie. Uważaj premia poleci jak szef znajdzie tą wypowiedź. A mi działają dobrze obydwa moduły bo dokupiłem Pre-Paid Polsatu. Więc zapraszam znów do inwektyw na mnie i moją rodzinę, inteligencję....

 

Powiem tylko tyle, że wasze manipulacje tym forum obrażają inteligencje wszystkich je czytających.

Czekając na dalsze inwektywy z wyrazami szacunku itp itd.......podpisany powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja osiągnęła poziom wrzenia i dlatego postanowiłem się się włączyć.

Od 17 marca iCord nie zawiesił się ani razu. Softy po kolei : beta 15, 16, 16 patch.

Powtarzam ani jednej zwiechy. Moje moduły : slot górny - PowerCAMPro z kartą splitera SmartWi C+, slot dolny moduł CP.

 

Jeżeli koledzy macie w tej chwili problemy z zawieszaniem się tunera to sugeruję serwis.

Dalsze pisanie na temat zawieszania się jest nie na miejscu, no chyba że macie w tym jakiś interes.

Tuner u mnie poddawany jest intensywnej eksploatacji, w szczególności przez moją 8 letnią córkę,

gwarantuję, że żaden z Was nie "katuje" swojego urządzenia na takie sposoby.

 

Nowy soft wniósł bardzo dużo. Żadnej zwiechy od blisko dwóch miesięcy, co przy 1.00.14 zdarzało się to kilka

razy w tygodniu. Pisanie więc przez kolegów o powrocie do 14 jest świadomym wprowadzaniem w błąd mało

doświadczonych użytkowników iCorda, którzy czytają ten wątek. Dodatkowo wyeliminowano problem z tp. 12265.

 

A teraz opis problemu który spostrzegłem. Czasami na ułamek sekundy pojawia się plansza PowerCam`a o braku dostępności

kanału, jednak nie zostaje zaburzone poprawne dekodowanie. Zjawisko występuje naprawdę szybko i jest denerwujące.

Pojawia się przy kanałach które mogą być rozkodowane przez oba moduły i występuje tylko przy ostrym skakaniu po kanałach.

 

Zalecając serwis kolegom nie żartowałem, problem tkwi na pewno w waszych egzemplarzach.

Zainstalowałem 1.00.16 trzem moim znajomym i żaden nie ma żadnych zwiech.

 

Pzdr. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Icord ma pilota wielofunkcyjnego. Może obsługiwać telewizor, DVD i sprzęt audio. Jest o tym w instrukcji...

 

Chłopie, aż takim głupkiem nie jestem, wiem, że Icord ma wielofunkcyjnego pilota, bo go używam do DVD również. Napisałem, iż nie można go jedynie włączyć. Po uruchomieniu ręcznym potem już reaguje na pilota i o dziwo również z wyłączeniem nie ma problemu. Proszę czytać uważnie co jest napisane w poście...

 

A co do samego Icorda... Otrzymałem informację (nieoficjalną) z supportu, iż raczej nie pojawi się już nowsza wersja softu. Dla mnie to będzie oznacząc koniec przygody z tym tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie walnąć maila do supportu w Niemczech i Polsce.

Informacja o tym, że nie będzie upgrade do iCorda jest jak to określono zwykła nieprawdą.

 

Admin nie da się zrobić żeby przy postach pojawiał się adres IP piszącego?

To by nam szybko wyjaśniło kwestię ile żyć ma jeden czy 2 ludzi na tym forum. Nie jest to 100% metoda ale utrudnia fałszowanie treści forum.

Ja chętnie w wolnej chwili pomogę rzeczywistym użytkownikom iCorda. Sam z nim trochę doświadczeń zebrałem.

Odbiornik jest rozbudowany i warto sobie wzajemnie pomagać. Po to powstało to forum.

Tyle że jak ktoś się wychyli z normalnym postem zaraz zostaje obrzucony bluzgami.

 

 

Ale forum nie ma sensu jak ze 2 gości z kilkoma loginami zarzuca inwektywami w odpowiedzi na każdy wpis. Język ten sam, poziom wpisów ten sam żenujący,

język z pogranicza łaciny. Gdy przy wpisie pojawi się IP piszącego utrudni to pracę takim służbowym wpisywaczom.

 

W oczekiwaniu na następne inwektywy. Z wyrazami szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niespodzianka. Informację otrzymałem z "jedynego słusznego źródła" - zainteresowani wiedzą skąd. Jakieś zmiany w tym sofcie?

 

Ja, jako, że Icorda mam uszkodzonego, zaopatrzyłem się wczoraj do testów w Kathrein 922. To, co dla Icorda jest problemem, na K922 działa (łącznie z DiabloCam). Oba tunery są w podobnej cenie. Ale to nie wątek o Kathrein, więc zakończę na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co dla Icorda jest problemem, na K922 działa (łącznie z DiabloCam)

Taaa. A świstak siedzi i zawija te sreberka. Poczytaj fora o Kathrein przekonasz się jak ludzie bluzgają i wylewaj żale.

Mam gorącą prośbę do kolegów, aby przestać uprawiać marketing.

Śledzę fora różnych tunerów i śmiało mogę stwierdzić, że idealnych tunerów nie ma na rynku.

Jeżeli jednak jakiś wydaje się takowy, to zazwyczaj po którejś aktualizacji softu takim już nie jest.

Wszystkie firmy zaliczają wpadki z softem. Także wszystkim platformom się to przytrafia.

Czym bardziej skomplikowany sprzęt tym wpadki są bardziej prawdopodobne.

Nie jestem zawodowo związany za rynkiem sat, to jedynie moja pasja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa. A świstak siedzi i zawija te sreberka. Poczytaj fora o Kathrein przekonasz się jak ludzie bluzgają i wylewaj żale.

 

Ale po co mam czytać fora, jak mogę sam to sprawdzić. Testuję i sam widzę różnice. Diablo zapewne nigdy na Icord nie zadziała (mam na myśli nowy UW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...