Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nadal brak TVN,TVN7 i TVNturbo.

@Dolo myślę że Ty zawdzięczasz odbiór modułowi C+ lub TNK które równocześnie masz w dekoderze uruchomione z CAM CP. Zostaw tylko CP wyjmij TNK lub C+ a nadal będziesz miał ciemność.

Po prostu uprawnienia do dekodowania masz z C+ lub TNK a tam programy te z iCordem działają bez problemów. Zresztą parę osób tak zrobiło jak nie mieli 3xTVN na iCord, kupili sobie dodatkowo TNK i im to hula bez problemów. Tylko dlaczego mam płacić 2 razy za coś co powinienem mieć płacąc raz, na razie nie jestem desperatem ale przedłużenie opłacania CP stawiam pod znakiem zapytania (mam szczęście bo mam prepaid, abonamentowcom współczuję). Teraz spaprali TVN a sparzą w przyszłości? Coraz bliżej mi do C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście zapeszyłem. Po włożeniu do PowerCAM-a karty C+ - oczywiście tuner po 1,5 godzinie się zawiesił-ale się nachwaliłem!!!!!

Nie wiem jak to się stało, że TVN-y zaskoczyły. Po prostu do PowerCAM-a włożyłem kartę TNK i poszło. Potem jak ją wyjąłem to TVN-y na CP też działały.

Spróbuj przeinstalować iCORD'a, może to coś da.

I jeszcze jedną rzecz zauważyłem dzisiaj około 01,00 tuner był wyłączony do STAND BY (świeciło się czerwone kółko) i nagle sam się włączył - słychać było jak pracuje twardy dysk (ale kółko dalej było czerwone) - i na wyświetlaczu pojawił się napis "CHECKING SYSTEM". Po chwili pojawił się napis EPG DOWNLOAD i wskazanie 10%........100%. Potem jeszcze jakis napis już teraz nie pamiętam, po czym tuner ucichł a wyświetlacz zrobił się czarny. Domyślam się, że tuner załadował chyba jakieś EPG, ale co dokładnie zrobił i czym to skutkuje tego nie wiem.

 

@Dolo myślę że Ty zawdzięczasz odbiór modułowi C+ lub TNK które równocześnie masz w dekoderze uruchomione z CAM CP. Zostaw tylko CP wyjmij TNK lub C+ a nadal będziesz miał ciemność.

Neti - oczywiście masz rację - przepraszam wszystkich za wprowadzenie małego zamieszania, ale to już chyba nerwy puszczają. Niestety po wyjęciu kart TNK i C+ TVN-y na CP dalej nie działają, a już się niepotrzebnie podniecałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHECKING SYSTEM- u mnie też się to powtarza, raczej nieregularnie. Pisano o tym w tym wątku w lipcu zeszłego roku.

W tej chwili interesują mnie wasze doświadczenia z archiwizacją filmów zapisanych na dysku Icorda i zrzuconych na pen-drive'a, archiwizacji najlepiej jako pliki vob na płytach dvd (wiadomo, stare odtwarzacze dvd bez divx'a), co się sprawdza najlepiej w temacie konwersji na dzień dzisiejszy, moze coś spod Linuxa....

 

Z ostatniej chwili- coś się robi na tvn'ach, wyłączyli przed chwilą całą paczkę na transponderze 11393 (leciało wcześniej info o jakiś pracach modernizacyjnych), naziemny tvn też "czarny"... może w naszej sprawie też się coś poprawi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili interesują mnie wasze doświadczenia z archiwizacją filmów zapisanych na dysku Icorda

 

osobiscie uzywam VideoLAN do konwersji do formatu mpeg2, potem obrobka pod Pinnacle Studio i ostateczna konwersja do divX;

 

pozdr!!

mX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulsky-dopiero wczoraj to stwierdziłem i normalnie nie potrafię tego wytłumaczyć, ale opiszę Ci swój stan rzeczy.

W iCORD-zie mam włożone dwa moduły dostępu w 1 slocie jest moduł z kartą CP, a w dolnym 2 jest moduł PowerCAM - bez żadnej karty. Już wczesnie się podniecałem działaniem TVN-ów ale Koledzy szybko wyprowadzili mnie z błędu, bo TVN-y były odkodowywane przez kartę TNK lub C+ włożonych do PowerCAM-a. Teraz w PowerCAM-ie nie mam żadnej karty a TVN-y dalej grają, mało tego, jak wyciągnę ze slotu PowerCAM-a to TVN-y znikają, a jak włożę to po chwili się pojawiają - wcześniej oczywiście wyświetla się komunikat coś o PowerCAM-ie i wskakuje obraz. W PowerCAM-ie mam włączone systemy SECA (MOSAIC-S) i CONAX (MOSAIC-C). CUDA!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba by powerCAM'a skombinować dla testów... a może to wskazówka dla ważnych osób w CP...

Dziś myślałem, że rozwalę sprzęt, włączyłem nagrywanie filmu z tvn7 (oczywiście dekodowany kartą TNK) i wyszedłem z domu. Wracam, patrzę: Icord wisi.

Oglądam nagranie: zawiesił się 5 minut przed końcem filmu, czyli puentą całości. Oczywiście nagrywanie też zawisło.

Chyba wystawię Icorda na allegro, jeśli znajdzie się tam ktoś, kto nie czyta tego wątku.

Człowiek myślał, że drogie to dobre. Że skąpy dwa razy traci, że taniocha z Chin to jednorazówki... różne takie dziwne z dzisiejszej perspektywy myśli błądziły człowiekowi po głowie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się, tylko uderzaj do iCorda. Ja czekam na nowy soft i dzis naskrobie pismo do CP o proporcjonalne (odpowiednio) zmniejszenie abonamentu za czas niesprawności. Co do samego iCorda, to mnie się przez jakies 5 miesięcy zwiesił może raz, góra dwa. Chodzi stabilnie jak trzeba, wiec moze to kwestia ktoregos modułu a nie tunera?

 

@Dolo - tak sobie myślę, że warto by było by ktos z Humaxa to przeczytał, może by okazało się to kluczowym elementem (myślę, że i tak ktoś monitoruje tematy - wiec lepiej by wyciagnal wnioski) Tak czy inaczej dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę mi już przeszło. Tuner jest fajny, ale najwyraźniej nie na polskie warunki. I te łańcuszki pośredników, co najmniej jak łańcuch pokarmowy na lekcji biologii w podstawówce. Łańcuch nr 1:

Sklep=> sensor=> niemcy=> koreańczycy=>....we mgle majaczy koniec łańcucha- soft ideał.

I drugi łańcuch: użytkownik icorda=> konsultant CP=> osoba, która myśli, że może=> osoba, która myśli=> osoba, która może, ale nie chce=> i na końcu łańcucha majaczy we mgle osoba, która ... zrobi to, co trzeba ;) .

Weźmy chociażby takie epg polsatu: cud, jeśli wyświetla mi się na następny dzień i nieźle, jeśli nieobcięty w połowie zdania tekst opisu...

A na kanałach niemieckich... ciepła woda osobno, zimna osobno, kafelki, d*perelki... na cały tydzień, opisy filmów nieobcięte, kilkanaście zdań szczegółowego opisu. Co do zawisania, to śmiało tylko po lekturze tego wątku można zdefiniować jego powód- wsadzone moduły w obu slotach CI.

Mija już miesiąc od akcji CP, która zmusiła mnie do tej niezamierzanej "dwumodułowości".

Jak wspomniałem, wczoraj posiedziałem trochę na kanałach niemieckojęzycznych z Astry i... koncepcja jest taka, że to nasze platformy są do kitu. Niestety wszystkie.

Co zresztą zapewne wszyscy od dawna wiemy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zaczynam przypominać nie kończącą się historię. Dziś w nocy wznowiłem sygnał, łudząc się, że TVNy zaskoczą. Na nic zmiana moduł Cyfrowego Polsatu nadal na tych kanałach milczy. Ale ...jest nadzieja..tym razem system komunikuje uparcie że sygnał zakodowany (video)...no nic czekamy. Wczoraj puściłem pismo do konsultantów do CP z prośbą o rozwiązanie, na skrzynkę kontaktową-inną z CP Jeśli nie będzie reakcji, niestety będzie rozstanie. Na dobra sprawę, gdyby firma poważnie traktowała klientów (nieważne że ma ich 3 miliony) nie pozwoliłaby sobie nigdy na tak krytyczny PR. Zresztą czego spodziewać się po firmie z cyklu cyckać ile wlezie - skoro mamy po raz 10 kevina na święta .. teraz juz nic mnie nie zaskoczy...tak to można zarabiać zawsze...tylko jakim kosztem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam i nie ukrywam tez mialem watpliwosci co do zakupu humaxa,niezdrowy rozsadek zwyciezyl kupilem i co mam to cudo od 3 miesiecy na poczatku bylo troszke problemow jak sie pozniej okazalo nie jest to wina tunerka a moja,czasami szkolne bledy po wyeliminowaniu tych problemow tumer chodzi wysmienicie przynajmiej od 2 miesiecy nie zawiesil sie i co dziwne wszystko dziala bez problemow nawet mam TVN byc moze to zasluga modulow ktorych uzywam :mam polsat i w diablo cyfre+ tylko pakiet premium.dlatego mysle ze problem lezy nie po stronie softu a gdzies w konfiguracji mnie sie udalo wszystko smiga ok pozdrowienia i wytrwalosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos EPG w Cyfrowym Polsacie - kiedyś oferowali 7 dni, ale teraz jest tam faktycznie tylko 1 dzień - więcej nie pobierze żaden tuner, bo więcej już nie nadają.

 

Kwestia TVN-ów leży bardziej w gestii TVN-u niż Cyfrowego Polsatu, bo to TVN zajmuje się uplinkiem własnych kanałów i ich kodowaniem. Łańcuszek ma więc ciąg dalszy - z Cyfrowego Polsatu informacja musi wyjść do nadawcy - TVN-u i oni muszą coś zmienić... Ponieważ dodatkowo problem niedotyczy wszystkich urządzeń, a jedynie grupy - trzech modeli Humaxów (HDCI-2000, HDCI-5000 i iCord HD), oraz przykładowo kart DVB - brak konkretnych działań. Gdyby to wyszło na większej ilości sprzętu to może szybciej naprawiliby problem, a tak sprawa się wlecze już zbyt długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam i nie ukrywam tez mialem watpliwosci co do zakupu humaxa,niezdrowy rozsadek zwyciezyl kupilem i co mam to cudo od 3 miesiecy na poczatku bylo troszke problemow jak sie pozniej okazalo nie jest to wina tunerka a moja,czasami szkolne bledy po wyeliminowaniu tych problemow tumer chodzi wysmienicie przynajmiej od 2 miesiecy nie zawiesil sie i co dziwne wszystko dziala bez problemow nawet mam TVN byc moze to zasluga modulow ktorych uzywam :mam polsat i w diablo cyfre+ tylko pakiet premium.dlatego mysle ze problem lezy nie po stronie softu a gdzies w konfiguracji mnie sie udalo wszystko smiga ok pozdrowienia i wytrwalosci

 

micronik-jestem posiadaczem iCORD-a tyle czasu co Ty i jeszcze nie doszedłem jakie to szkolne błędy mogę popełniać, że tuner przy włożonych obu modułach (CP i PowerCAM z C+ lub TNK) wiesza się przynajmniej raz dziennie. Jakie to problemy (szkolne) wyeliminowałeś, że tuner Ci się nie wiesza-podziel się wiedzą to może inni skorzystają. TVN-y masz bo oglądasz je dzięki C+ a nie CP - tak, że chyba nie do końca tu jest wina softu, acz kolwiek soft nie jest bez winy. Sprawdź też czy TVN-y możesz oglądać po wyjęciu z modułu DIABLO karty C+ - bo ja po wyjęciu karty C+ z modułu PowerCAM, mogę je normalnie oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak przyznasz, ze nas użytkowników i tak interesuje efekt w postaci działającej paczki... to czy CP prowadzi rozmowy z przedstawieniami TVN bo w jakiejś kwestii nie mogę zawrzeć porozumienia, to nas użytkowników to średnio powinno interesować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie? czy w nastepnym sofcie nie mogła by sie znaleźć opcja sortowanie kanałów wg. alfabetu szybciej mozna by znaleźć kanał nas interesujący. :mrgreen:

 

jest przecież, na klawiszu last

 

@zbyszek13 ;) --> powinni się dogadać i tyle, albo rybki albo akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wydaje mi się że jednak wina leży po stronie CP ponieważ do 5 stycznia wszystko hulało na icordzie, dopiero po 5 stycznia , właśnie wtedy \CP przeszedł całkowicie na N3 i pozmieniało się coś, napewno nie wina tvn, skoro odbieraja C+ oraz tnk na tych samych ustawieniach co CP, ja zgłosiłem sprawe juz dwa razy za pierwszym puscili mi mocnieszy sygnał,a za drugim razem kazali mi zanieśc moduł wraz z karta do punktu zakupu i tam przekazać do przetestowania, mam odebrać w środe, zobaczyę co wydzie z tego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,nooo toscie mnie pocieszyli.Myslalem ze bede musial zwrocic mojej bylej szkole(Technikum Lacznosci w Gliwicach)pieniadze za koszty nauczania.Odbieram CP poprzez modul CAM na Humaxie PR-HD1000.U mnie tez te trzy stacje z TVN-nu nie dzialaja od 5-go stycznia.Do tego czasu jednakze ,dzialalo wszystko ok.EPG wskazuje ,ze sygnal jest ,tylko z dekodowaniem sygnalu cos nie pasuje.Mam jeszcze dekoder Comag HD-S CI100.Na nim chodzi wszystko wspaniale.Rozmowy z tzw.konsultantami CP nie daja zadnego rezultatu.To nie sa dla mnie osoby kompetentne.Maja wiedze na poziomie mojej tesciowej,a przeciez od kogos ,kto siedzi po drugiej stronie drutu online ,mozna troche wiecej oczekiwac.Piszcie koledzy ,jak cos odkryjecie,bede sledzil to forum .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wydaje mi się że jednak wina leży po stronie CP ponieważ do 5 stycznia wszystko hulało na icordzie, dopiero po 5 stycznia , właśnie wtedy \CP przeszedł całkowicie na N3 i pozmieniało się coś, napewno nie wina tvn, skoro odbieraja C+ oraz tnk na tych samych ustawieniach co CP, ja zgłosiłem sprawe juz dwa razy za pierwszym puscili mi mocnieszy sygnał,a za drugim razem kazali mi zanieśc moduł wraz z karta do punktu zakupu i tam przekazać do przetestowania, mam odebrać w środe, zobaczyę co wydzie z tego :?:

 

koniecznie daj nam znać - czy owe testy coś przyniosły... ja dziś otrzymałem identyczną sugestię ze strony CP (odesłać a oni sprawdzą lub naprawią). Jeśli to jest rozwiązanie to chciałbym wiedzieć najpierw czy ono coś wnosi, poza moim zdaniem maskowaniem swoich zabiegów poza umową z klientem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>abue, odkrywasz od początku Amerykę 8)

Są dwie możliwości odpwiedzi z serwisu, albo bedą testować na dekoderze (dekoderach) innym niż wymieniane w tym wątku, głównie Humaxy, co zaowocuje stwierdzeniem: Moduł i karta są jak najbardziej ok, więc o co te lamenty... albo... mają jakiś nowy soft do modułu cam w beta-wersji, załadują i stwierdzą, że ciężko było, ale udało się naprawić :]

Dla pewności, zanotujmy sobie, co siedzi w CAM'ie, u mnie jest tak na dziś: wersja oprogramowania polsat 1.07.014

wersja systemu 3.32.05 wersja nagravision CAK6_D3 1.1.24.B1.18(1.1.1) numer aktualizacji 33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! opisałem już wcześniej jedno - i chyba na razie pierwsze rozwiązanie problemu niedziałających TVN-ów, chodzi o moduł PowerCAM Pro. Odkryłem to przypadkowo i nie wiem jak to się dzieje, że te TVN-y u mnie grają. Zestaw: HUMAX iCORD, moduł CP w 1 slocie (teraz sprawdziłem, że może być nawet w 2), moduł PowrCAM w 2 (może być w 1) i to wystarczy ....nie wiem jak ale w takiej konfiguracji TVN-y działają. Natomiast jeżeli wyjmę moduł PowrCAM ze slotu TVN-y przestają działać. Nadmieniam, że w PowrCAM-ie nie ma żadnej karty dekodującej. Ot co. Konia z rzędem temu, kto mi to wytłumaczy. Jeszcze tylko muszę sprawdzić czy i które systemy kodowania włączone w PowerCAM-ie mają na to jakiś wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...