Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w przeciągu dwóch dni wymieniłem raz :D .Pierwszy padł podczas aktualizacji.

 

Humax oferuje na pewno przyzwoitej jakości obraz bo zawsze z tego słynął że oferował jego nienaganną jakość.

Nie wiem jak na dłuższa metę sprawuje się PVR bo mam go zaledwie od tygodnia.Dużo mu brakuje do Inverto to zarówno jeśli chodzi o jakość kanałów SD (bo tylko takowe odbiera) jak i funkcjonalność.Ja go wypożyczyłem na dwa góra trzy miechy żeby w ogóle zapoznać się z telewizją HD.

Śledzę też ten wątek bo myślę w przyszłości o zakupie ale po problemach jakie mają ludzie z tym sprzętem raczej nie wejdę w Humka.Za takie pieniądze to naprawdę powinien być sprzęt jak igła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla większości przypadków to jest jednak sprzęt igła. Choć taki brzydki przy Philipsie PVR*. Cyrki pojawiają się dopiero gdy się człowiek uprze by pogodzić C+ i CP :)

Wtedy zaczyna się szamańska zabawa. Czary z modułami, slotami, cache itp :) Rok miałem Icorda na fabrycznym module C+ i zatłukłbym, gdyby ktoś mi powiedział,że to słaby sprzęt. (Jedyna uwaga- moduł długo przełączał kanały). No ale zachciało mi się dodatkowo CP :)

 

p.s. Jakie są kontrpropozycje dla posiadaczy C+ i CP? Jaki tuner działa tak dobrze jak działa Icord i działa gdy Icord nie działa?

 

 

 

---------------

*- żarcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta informacja o nowym sofcie 13 ?

 

rowniez z infolini C+ :) ale to widac normalne w C+, ze nikt nic nie wie do konca... dopiero przy trzeciej probie uzyskania info jak zrobic update, gosc z C+ udzielil mi info, ze wersja 7 nie ma takiej mozliwosci i mam sie przejsc do punkty C+;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w humaxie działa moduł cp i C+ ale jest to ten starszy model smartdtv z softem 4 i powiem, że po tych zmianach działa bez problemu. Co prawda nie ma jakiegoś szału z czasem przełączania kanałów ale dekoduje poprawnie. Miałem diablocam do tnk i c+ coby nie przełączać kart ale też sobie nie poradził z tymi zabiegami cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłą gołą wersje 0.17 bez żadnych patchy wcześniej wgrałem ten patch z telnetem itd ale nie zapisywał mi poprawnie listy kanałów więc dałem spokój. Jeżeli chodzi i zawiechy, że tuner nie reaguje na nic to nie miałem jeszcze takiej sytuacji. Czasami zdarza się że jakoś moduł przestaje czytać karty ale wyciągniecie i ponowne włożenie modułu pomaga ,ewentualnie jak nie chce mi się wstawać to wyłączam i włączam tuner, ale nie jest to jakieś nagminne.

Wkurza mnie ostatnio tylko jedna przypadłość na niektórych kanałach hd np filmbox hd wyskakuje napis brak sygnału lub słaby sygnał za każdym praktycznie razem i później dopiero załapuje kanał. Oczywiście sygnał jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po kłopotach z Animal Planet HD i Eurosport 2 HD ( na który namówiła mnie miła Pani z C+ przez telefon) dołaczyły nowe.

Odmawiając dzis zamówiony Eurosport 2 HD kolejny miły Pan z C+ poinformował mnie ze podobne parametry transmisji zostały przydzielone trzem następnym programom HD ( czego nie zdążyłem sam zauwazyć ) Po rozmowie poleciałem sprawdzić i faktycznie - będę dzwonił ponownie by wyciąć następne kanały.

Ciekawe jaki ma w tym C+ interes by zawężać grono odbiorców.

 

Czy ma ktos porównanie z innymi tunerami? Czy Technisat Digicorder ma podobne problemy? Jest jakiś dobry PVR który to łyka ???

 

Branie tunera od cyfry mi sie nie marzy, mialem ich kilka, Brać cos tylko dlatego ze dziala to nie jest rozwiązanie. Przy dobrym TV róznicę w obrazie widac od razu. Do czego mi PVR jak nie mam dostępu do nagrań. To jak kaseciak bez mozliwości wyjęcia kasety. Nagrywaj - posłuchaj - kasuj - nagrywaj.......

 

Jest nadzieja jakas na Powercama lub inny moduł z mpg4 który to wszystko łyknie? Są jakieś terminy???

 

Pzdr

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem reklamację na infolini C+ ,została przyjęta i ma być rozpatrzona w ciągu miesiąca.Powiedziałem że w firmie Sensor nie potwierdzają poprawnego działania modułu Cyfry+ z programami HD i proszę o sprzedaż modułu który umożliwi mi oglądanie opłaconych kanałów.Oczywiście zarzuciłem im że wprowadzają klientów w błąd informując o poprawnej pracy modułu z iCordem.Natomiast Aston 2.22 jak wynika z lektury tego forum pracuje w ograniczonym zakresie.Proponuję zrobić to samo, niech się wezmą do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Aston 2.22 jak wynika z lektury tego forum pracuje w ograniczonym zakresie.

 

posiadam Astona w wersji 2.23 i jakos nie widze tego ograniczonego zakresu, tzn wszystkie kanaly sa poprawnie wyswietlane, jesli piszesz o wielostrumieniowosci, to PowerCam Pro z Humaxem rowniez wspolpracowal jako jednostrumieniowy;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby moduł C+ (po zmianach FEC) poprawnie współpracował musi mieć aktualizację nr 11. Takie jest oficjalne stanowisko działu technicznego C+.

W tej chwili będzie trudno C+ udowodnić iż moduł działa niewłaściwie chyba, że odezwą się posaidacze innych odbiorników. Ponoć podobny problem występuje z Technisatem Digicorder HD S2.

 

Natomiast co do PowerCama to popieram "akcję" indywidualnego lub zbiorowego wnoszenia roszczeń do sprzedawców z tytułu niezgodności towaru z umową.

Zgodnie z prawem sprzedawca odpowiada wobec kilenta za wady towaru. Jeżeli więc sprzedawca reklamował PowerCam PRO jako moduł który ma poprawnie dekodować Mediaguard SECA to jeżeli nie zmieniła się specyfikacja kodowania tego systemu na inną nową wczesniej nie znaną (a nie zmieniła się) to jest to wina ewidentnie modułu (obojętnie czy softu czy hardware) a tym samym produkt był wadliwy od początku. Tylko fakt iż C+ zmieniła parametry kodowania niektórych programów (ale zgodnie ze obowiązującą specyfikacją Mediaguard SECA) to właśnie tylko ten fakt ujawił tą wadę modułu.

 

UWAGA - dla osób które będa chciały skorzystać z przysługującego im prawa do reklamowania modułu jako "niezgodnego z umową".

Podstawę prawną reklamcji stanowi ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. Nr 141, poz. 1176, z późn. zm.) a dokładnie art. 8:

Art. 8. ust. 1 Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów.

(...)

Art. 8 ust. 3 Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione.

 

i na koniec bardzo ważna informacja:

Art. 9. ust. 1. Kupujący traci uprawnienia przewidziane w art. 8, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową nie zawiadomi o tym sprzedawcy. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie zawiadomienia przed jego upływem.

 

Czyli mamy dwa miesiące od stwierdzenia usterki modułu na skuteczne wniesienie reklamacji później będzie to niemożliwe.

W sprawach indywidualnych bezpłatną pomoc prawną konsumenci mogą uzyskać m. in. u miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów, którzy działają przy urzędach miast i starostwach powiatowych

 

Pod tym linkiem można znaleźć właściwy miejscowo urząd lub starostwo:

http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_kons ... rzecznicy/

... i jeszcze klika organizacji konsumenckich:

http://www.federacja-konsumentow.org.pl

http://www.konsument.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 4. 1. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.

2. W przypadku indywidualnego uzgadniania właściwości towaru konsumpcyjnego domniemywa się, że jest on zgodny z umową, jeżeli odpowiada podanemu przez sprzedawcę opisowi lub ma cechy okazanej kupującemu próbki albo wzoru, a także gdy nadaje się do celu określonego przez kupującego przy zawarciu umowy, chyba że sprzedawca zgłosił zastrzeżenia co do takiego przeznaczenia towaru.

3. W przypadkach nieobjętych ust. 2 domniemywa się, że towar konsumpcyjny jest zgodny z umową, jeżeli nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany, oraz gdy jego właściwości odpowiadają właściwościom ce[beep]ącym towar tego rodzaju. Takie samo domniemanie przyjmuje się, gdy towar odpowiada oczekiwaniom dotyczącym towaru tego rodzaju, opartym na składanych publicznie zapewnieniach sprzedawcy, producenta lub jego przedstawiciela; w szczególności uwzględnia się zapewnienia, wyrażone w oznakowaniu towaru lub reklamie, odnoszące się do właściwości towaru, w tym także terminu, w jakim towar ma je zachować.

4. Na równi z zapewnieniem producenta traktuje się zapewnienie osoby, która wprowadza towar konsumpcyjny do obrotu krajowego w zakresie działalności swojego przedsiębiorstwa, oraz osoby, która podaje się za producenta przez umieszczenie na towarze swojej nazwy, znaku towarowego lub innego oznaczenia odróżniającego.

 

 

Art. 5. Sprzedawca nie jest związany zapewnieniem, o którym mowa w art. 4, jeżeli wykazał, że zapewnienia tego nie znał ani, oceniając rozsądnie, znać nie mógł albo że nie mogło ono mieć wpływu na decyzję kupującego o zawarciu umowy, albo też że jego treść sprostowano przed zawarciem umowy.

 

 

trzeba czytac wszytsko a nie tylko co moze kupujacy...

 

życze wam powodzenia w sądzie, mam nadzieje że koszty sprawy nie będą wyższe niżkoszt modułu,

towar w momencie sprzedaży spełniał swoje zadanie, sprzedawca działał w dobrej wierze, moduł ogólnie działa, a przestał tylko dla jednego kanału.

 

 

Zastanawiam się tylko dlaczego nie chcecie reklamować I-corda, który nie spełnia podstawowej funkcjonalności opisanej w instrukcji obsługi: nie działa z dwoma modułami

Zastanawiam się tylko dlaczego nie chcecie reklamować I-corda, który nie spełnia podstawowej funkcjonalności opisanej w instrukcji obsługi: nie działa z dwoma modułami

Moduł cyfry+ działa poprawnie z większością tunerków na rynku, więc nie wiem po co reklamacja w C+, bo sensor powiedział że moduł cyfry nie działa ??

Na początku roku chcieliście polsat pozywać bo moduły polsatu nie działały na Waszym super sprzęcie, a przecież HUMAX to super sprzęt i koreańscy programiście z mają ZAWSZE racje... :brawo:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zajrzał do nas człowiek z fergusona. Doradzam zajrzeć w profil użytkownika i kliknąć zobacz posty użytkownika.

Komplet postów na temat 30 modeli Fergusona z dokładną znajomością menu i zajadłą obroną marki.

Po prostu musicie sobie kupić fergusona wtedy marklar napisze wam, że jest cacy.

Teraz malklar będziesz musiał na forum iCorda pisać pod innym użytkownikiem.

No to jest teraz w ogóle możliwość prawidłowego odbioru C+ i CP w Icordzie? Bo właśnie miałem go kupić.

Mi na DiabloCamie działa bez problemów. Z tego co wiem na ASTONACH też działa przyzwoicie. Myślę że jak zawsze najpewniejszym rozwiązaniem jest ASTON. Aston w miarę skutecznie dekoduje Cyfrę od 10 lat i nigdy z nim większych problemów nie było. Nie ma wielu systemów i innych tam wodotrysków ale po prostu działa, karty zawsze dostawały w nim uprawnienia.

Zgodnie z prawem sprzedawca odpowiada wobec kilenta za wady towaru. Jeżeli więc sprzedawca reklamował PowerCam PRO jako moduł który ma poprawnie dekodować Mediaguard SECA to jeżeli nie zmieniła się specyfikacja kodowania tego systemu na inną nową wczesniej nie znaną (a nie zmieniła się) to jest to wina ewidentnie modułu (obojętnie czy softu czy hardware) a tym samym produkt był wadliwy od początku.

 

Nie jestem prawnikiem a tym bardziej sprzedawcą Power Cama. Jednaj jeśli chodzi o ściśle techniczną część problemu z Power camem to:

Zanim pójdziecie do sądu ze sprzedawcą czy dystrybutorem Power Cama weźcie pod uwagę że zmieniła się specyfikacja nadawanych kanałów. Moduł Power Cam przestał dekodować feralny transponder nie dlatego że miał jakąś wadę istniejącą od początku którą sprzedawca przed nabywcą zataił. Ba sądzę nawet że każdy z kanałów na tym transponderze mógł by być zdekodowany przez Power Cama gdyby nie miał przepływności przekraczającej możliwości sprzętowe modułu.

 

Problem polega na tym że ten moduł NIE POTRAFI przepuścić strumienia z tego transpondera. Efekt jest taki że strumień nie jest dekodowany. No bo jak ma być dekodowany jak moduł go nie potrafi przez siebie przepuścić.

 

To nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia użytkownika czy moduł nie przepuszcza strumienia czy go nie dekoduje. Efekt jest ten sam. Ale ta różnica ma znaczenie dla biegłego którego opinia będzie wiążąca dla sądu. A biegły napisze, że powodem powstania problemu jest zmiana przepływności transpondera ponad możliwości techniczne modułu. Moduł przy zakupie przepuszczał 58 Mbitów/s dziś przepuszcza tyle samo a sprzedawca nie mógł przewidzieć, że specyfikacja transpondera ulegnie zmianie.

Wygrać może jedynie ten kto kupił PowerCama od sprzedawcy który zapewniał, że działa dla całej C+ ale zakup nastąpił po zmianie parametrów transpondera.

Dodam jeszcze, że przy przegranej to wy niestety zapłacicie za sprawę i za tego biegłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zajrzał do nas człowiek z fergusona. Doradzam zajrzeć w profil użytkownika i kliknąć zobacz posty użytkownika.

Komplet postów na temat 30 modeli Fergusona z dokładną znajomością menu i zajadłą obroną marki.

Po prostu musicie sobie kupić fergusona wtedy marklar napisze wam, że jest cacy.

Teraz malklar będziesz musiał na forum iCorda pisać pod innym użytkownikiem.

 

 

Nie wstydze sie tego co pisze, poza tym jakbys dobrze przeczytal to nie zajmuje glosu we wszystkich watkach o fergusonie a tylko w tym gdzie mam cos do powiedzenia.

Powyżej -Jak mozesz grzegorzu przeczytac ze zrozumieniem - tym razem nie pisalem o fergusonie wiec nie wiem o czym piszesz, za to jak widze nikt na tym forum nie wie tyle i niuansach I-corda co Ty, wniosek z tego jest jeden: jak tam pogoda we wrocławiu ? :D

Z zainteresowniem śledzę wasze boje - Inna sprawa ze jakby tak działał moj TT PVR od fergusona to juz dawno mialbym za niego zwrot kasy, ale jak widze klienci jeszcze nie chca doprowadzic sensora do bankructwa... Co powinno cie grzegorzu cieszyć...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma wolę to proszę sobie poczytać posty marklara.

https://forum.satkurier.pl/search.php?author_id=8124&sr=posts

 

Ogólny shemat prosty: czarny PR na forum Globo, czarny PR na forum Humaxa i pod niebiosa każdy model Fergusona.

Sądzisz, że ludzie na forum są na tyle głupi żeby to działało??

 

Ja piszę o jednym jedynym egzemplarzu iCorda który mam w domu i jestem jego użytkownikiem.

Ty piszesz o całej ofercie fergusona od A do Z.

Ja się udzielam na 1 wątku o tunerze który mam w domu. Jak będę miał w domu drugi tuner to o nim napiszę.

Ty masz w domu tych tunerów już chyba 40. I wszystkie fergusony znasz z zamkniętymi oczami.

 

Jedno kliknięcie dzieli was od wyrobienia sobie zdania o marklarze. Więc klikajcie.

Na mój profil również jeśli ktoś ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko dlaczego nie chcecie reklamować I-corda, który nie spełnia podstawowej funkcjonalności opisanej w instrukcji obsługi: nie działa z dwoma modułami

 

widac nie czytasz dokladnie, pisalem wczesniej, ze w konfiguracji:

ICord (1.0.17) + PowerCam Pro (2.0 HD) - TNK + Aston SECA (2.23) - C+

wszystko dziala poprawnie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj, widze ze kogos ubodło - jak pisałem w naszych poprzednich dyskusjach prawda boli ?

 

Prawda jest taka że masz sprzęt z 'górnej półki' za niebotyczną kase, który NIE DZIAŁA, nie będę sie rozdrabniał i pisał co ale powyżej jest tego cały zestaw.

Nikt nie chce przygotować supportu na Wasze problemy, a działanie dwóch platform jednocześnie jest w praktyce niemożliwe lub niebotycznie utrudnione.

Pomstowanie na TVN (jak to miało miejsce zimą), teraz na producenta modułu albo na cyfre.

NIgdynie wpadło ci do głowy że to humax ma w pompie taki rynek jak polski ?

 

Uzywam ferdków od wielu lat, najpierw 8018, potem 9000, następnie 8800, 8900 i TT PVR, znajomi maja jeszcze ARIVE 200 i ostatnie SD.

 

Informacyjnie dla użytkowników I-corda - polsat z cyfra się nie gryzie, działają wszystkie ścieżki radiowe - również po nagraniu audycji radiowej na twardy dysk.

nagrnaia na dysku zwykle sa zdekodowane, z nagrania działają napisy DVB na C+ i dźwiek 5.1 po HDMI. Krótko mówiąc działa wszystko co nie działa w I-cordzie.

Dodam że kilku moich znajomych już zamienili I-corda na TT PVR i się dziwią że mogli tak się męczyć, bo sprzęt służy do oglądania telewizji, a nie oglądania telewizora..

 

 

Życzę ci grzegorzu dalszej wytrwałości z ulubionych humkiem, jesteś prawdziwą skarbnicą wiedzy

 

pozdrawiam

Zastanawiam się tylko dlaczego nie chcecie reklamować I-corda, który nie spełnia podstawowej funkcjonalności opisanej w instrukcji obsługi: nie działa z dwoma modułami

 

widac nie czytasz dokladnie, pisalem wczesniej, ze w konfiguracji:

ICord (1.0.17) + PowerCam Pro (2.0 HD) - TNK + Aston SECA (2.23) - C+

wszystko dziala poprawnie;

 

czy trzeba przy tym trzymac się z lewe ucho i skakać na jednej nodze ?

 

Ja mam do roku moduł technicrypt dla tnk , w drugim slocie Polsat, w czytniku C+ i o szczęście ty moje działa od 3 miesięcy !!

 

W icordzie po zakupie modułu Seca HD proturbo plus plus pewnie ruszy NG HD, a jak dodasz jeszcze jedno pro to może i pójdzie razem z polsatem.

No i jeszcze da sie zdekodować po nagraniu bez zawieszki :brawo:

 

 

pragne wyrazic mój szczery podziw, że w dalszym ciagu uważasz że wszystko z i-cordem jest OK.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś na górze i na dole treści reklamowej dodać:

 

REKLAMA

-------------------------------------------------------

x

x

x

------------------------------------------------------

REKLAMA

 

tak robią uczciwi sprzedawcy

a fergusona przy zakupie brałem pod uwagę ale odpadł przy porównaniu jakości obrazu

no i mi się front nie podobał ale to już akurat kwestia gustu

 

więc do pracy marklar do pracy tylko proszę pisz już uczciwie na początku postu

REKLAMA

------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę ci grzegorzu dalszej wytrwałości z ulubionych humkiem, jesteś prawdziwą skarbnicą wiedzy

mala prosba - NIE TROLLOWAC - ten topic to nie jest porownanie co jest lepsze, BMW czy Mercedes?? dotyczy on zagadnien zwiazanych z ICord'em, jak i problemow jakie powstaja;

 

jesli chcesz pisac jaki to wspanialy jest Twoj Ferguson, to prosze Cie bardzo bys zalozyl osobny topic pt, Humax vs Ferguson, czy cos w tym stylu;

czy trzeba przy tym trzymac się z lewe ucho i skakać na jednej nodze ?

ja trzymam sie za nos i podskakuje na dwoch :D

 

pragne wyrazic mój szczery podziw, że w dalszym ciagu uważasz że wszystko z i-cordem jest OK.

ICord'a mam od ponad roku, dziala bez zarzutu, pisze to jako uzytkownik;

Ty bazujesz na tym co wyczytasz z roznych forow, widac nie do konca rozumiesz to co czytasz, bo pozniej piszesz rzeczy nie do konca prawdziwe...

 

mini anegdota:

na plocie pisalo [beep]. , jeden myslal, ze to prawdziwa, poglaskal i wbila mu sie drzazga...

wniosek:

bazuj na swoim doswiadczeniu i wypowiadaj sie w tematach o ktorych masz pojecie; pamietaj, ze czasami, MILCZENIE JEST ZLOTEM;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku przytoczyłem wam pare paragrafów i zostałęm za to napadniety przez grzegorza, faktycznie machnijcie sie obaj w glowe i wytoczcie sprawy wszystkim o wszystko. w koncu klient ma zawsze racje :brawo: A humax działa najliepiej na świecie ! :brawo:

 

co do fergusona to nic nie pisałem dopóki nie zostałem wyzwany do tablicy,

 

pozdro wszytskim zadowlonym uzytkowniom i-corda

 

i na zdrowie, moze w koncu bedzie soft, nadzieja umiera ostatnia,

zamiast do sensora piszcie do grzegorza, po co maja maile krązyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł cyfry+ działa poprawnie z większością tunerków na rynku, więc nie wiem po co reklamacja w C+

nie masz racji, z informacji uzyskanych z CTA C+ wynika, ze moduly CAM dzialaja poprawnie od soft'u w wersji 11 i wyzej - oczywiscie chodzi o dekodowanie kanalow HD, z kanalami SD nie ma problemow nawet wersja 7;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...