Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. nie ma opcji przejścia z multiapkietu do zwykłych ofert abonamentowych, nie da się też nic wynegocjować za przedłużenie

2. w związku z pkt 1 obowiązywałaby Cię promocja taka jak dla nowych abonentów

3. w związku z pkt 1 obowiązywałaby Cię promocja taka jak dla nowych abonentów

4. splitter i trzy dekodery, antena i konwerter quad to podstawowe elementy, które musisz mieć aby oglądać na trzech TV, niekoniecznie z allegro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. W sumie to trochę dziwne, że nie można przedłużyć multipakietu, chociaż i tak bym nie skorzystał. Pozostaje mi rozwiązanie umowy i podpisanie nowej. Szkoda, że nie można tak zapłacić za wynajem dekodera jak w konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z pytaniem w imieniu mojego taty. Ma on w tej chwili pakiet Optimum i stwierdził, że większości programów które w nim są nie ogląda w związku z czym nie ma sensu żeby za nie płacił. I tutaj rodzi się pytanie: czy jest możliwość obniżenia pakietu Optimum do pakietu Start? Czy może Start jest wyłącznie dla klientów nowych, bez możliwości przejścia na niego w trakcie trwania umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA 100% nie można zejść w czasie trwania umowy na pakiet start, jedynie przy aneksowaniu lub przy umowie na czas nieokreślony. Reszta tak jak Rigidigi pisze.

Tak zacząłem czytać regulaminy i w/g poprzedniego (dla abonentów którzy zawarli umowę do 1 sierpnia 2010r.) http://www.cyfraplus.pl/files/Regulamin_umowy_o_abonament_12_06_2010_1.pdf rzeczywiście takiej możliwości nie ma - art.9 § 7. "Abonent nie może dokonać zmiany aktualnie odbieranego Pakietu, wybranego w Umowie lub wybranego w myśl postanowienia § 1 lub § 2 niniejszego artykułu, na Pakiet Tematyczny lub Pakiet Startowy."

Natomiast w najnowszym regulaminie http://www.cyfraplus.pl/files/regulamin_glowny.pdf takiego zastrzeżenia już doszukać się nie mogę. To jak to w końcu jest, najnowszy regulamin obowiązuje wszystkich którzy go nie oprotestowali kontynuując tym samym umowę, czy też tylko dla wybrańców którzy umowę zawarli po wejściu tego regulaminu w życie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin promocyjny jaki podpisałeś, jezeli on nie uwzględnia tego, to zwykły regulamin.

OK, czyli już wiem, że papiery w do ręki i ich lektura. Natomiast zastanawia mnie jeszcze coś. Że zmiana pakietu na tańszy wiąże się z jednorazowym kosztem (pakietowa opłata aktywacyjna) to wiem. Ale jak to jest przy zmianie na pakiet droższy? Kiedyś, o ile mnie pamięć nie myli Cyfra+ w takich wypadkach odstępowała od pobierania tej opłaty. Ale art9 § 1 regulaminu daje taką możliwość przy zmianie i w górę i w dół. Jaka jest praktyka ze strony Cyfry+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć taką rzecz. Mam pakiet Canal+ Optimum + opcje dodatkowe, ale chciałbym przejść na Canal+ Kompakt, bo te kanały co są na C+ Optimum, to ich nie oglądam. W regulaminie umowy pisze, że jeśli się nie zalega z opłatami to można raz w miesiącu zmniejszyć pakiet, a aneks pisze, że nie można. Dodam tylko, że wcześniejszą umowę miałem podpisaną na Kompakt z opcją Canal+ ze zobowiązaniem. Po miesiącu zwiększyłem na Optimum, ale konsultant mi powiedział, że po pełnopłatnym miesiącu będę miał możliwość powrotu na pakiet Kompakt. Gdy podwyższyli ceny wypowiedziałem umowę i przedłużyłem na C+Optimum. Czy mam możliwość zejścia na C+Kompakt, jeżeli regulamin na to pozwala, a aneks nie? Co jest większym priorytetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważność umów idzie tak: 1. prawo polskie, 2. aneks, 3. regulamin. Więc jasne jest, że nie możesz zmniejszyć pakietu. To że miałeś taki wcześniej, to nic nie znaczy.

 

EDIT:

Poza tym w regulaminie chyba jest zapis, że jest tak, a nie inaczej, chyba że aneks promocyjny mówi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...