Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bogdan425 a mógłbyś bardziej rozwinąć temat , bo ja również przedłużyłem umowę ( 6 grudnia rozmowa telefoniczna z konsultantem ) i cały czas obawiam się ( mam nadzieję ) że wejdzie nowa , lepsza umowa np. jutro to jaka przeprawa mnie z nimi czeka :?:

Odpowiedziałem na PW ale odpowiem i tu dla wszystkich:

Re: Umowa z Cyfrą - pytania, problemy

Wysłano: N gru 12, 2010 8:51 am

Od: .:Asik:.

Do: bogdan425

 

Tytuł: Umowa z Cyfrą - pytania, problemy

 

bogdan425 napisał(a):

Niby jest dziesięć dni! Ale będziesz miał do przebycia długą drogę.

 

A mógłbyś mi powiedzieć jak to zrobić czy trzeba jakieś pismo wysyłać czy można telefonicznie a może nie będzie większego problemu bo przedłużyłem na pakiet start ale pojawiły się fundusze więc chciałbym optimum ??

 

przez bogdan425

 

Witam

W ciągu dziesięciu dni masz prawo zrezygnować z każdej umowy. I z tej papierowej i z tej zawartej na odległość (telefonicznie – tu musisz dokładnie podać dzień i mniej więcej godzinę rozmowy. Dobrze by było znać imię i nazwisko rozmówcy zawierającego umowę). Liczą się daty stempli pocztowych. Oczywiście pisemnie i za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Więcej pomoże ci Powiatowy Rzecznik Konsumentów właściwy dla twojego miejsca zamieszkania.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jutro zamierzam wziąć cyfrę +. Chciałbym wcześniej dowiedzieć się kilku rzeczy.

 

1. Czy podczas podpisywania umowy od razu place za dekoder, antenę itp i w ogóle czy są jakieś opłaty. Czy może place dopiero razem z 1 rachunkiem?

2. Ponieważ sam za bardzo się nie znam na instalowaniu tego, czy oni sami przyjdą zainstalować zestaw. I czy to jest płatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno (przed weekendem) podpisałem umowę na optimum + pakiet canal + oraz wziąłem na własność dekoder SD. optimum oraz drugi pakiet są tańsze w okresie promocyjnym. gdybym chciał je teraz zmienić, to również uzyskałbym tą ulgę? chodzi mi o zmianę na te same pakiety, tylko wersje HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy, bo wszędzie te ceny mogą się nieznacznie lub znacznie róznić. To juz sam się musisz rozejrzeć za jakimś instalatorem w Twojej okolicy albo spytać sprzedawcę Cyfry+, on powinien coś wiedzieć na ten temat. W moim mieście instalacja anteny z podłączniem dekodera to koszt ok. 100 zł. Z dwoma dekoderami może być troszeczkę drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż jestem tu nowy ;) A teraz już przejdźmy do sedna mojego problemu, a więc: Obecnie jestem abonentem Cyfry + pakiet Optimum i dekoder SD. Jestem w trakcie wymiany tv na nowy LCD Full HD według czego chciałbym zmienić swój pakiet Optimum na Kompakt tyle że w HD. Jasne jest, że przez to muszę się liczyć z wymianą tunera i dekodera tak :)? Jaka jest orientacyjna cena z jaką muszę się liczyć przy takiej wymianie?

Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jasne jest, że przez to muszę się liczyć z wymianą satelity i dekodera tak :)?

Tuner musisz mieć HD, natomiast satelity nie ruszaj, bo stracimy dostęp do kanałów. :wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak to się nie ma do obowiązującego w Polsce prawa !!!!!

 

Kara umowna to inaczej rozumiana wartość ulgi przyznanej przez operatora. Tak samo jak przy telefonac komórkowych (spójrzcie w umowy wasze z orange czy tam z erą). Nie wiem na jakiej podstawie oni przy wypowiedzeniu każą płacić za miesiące pozostałe do końca umowy. Sposób obliczania kary przy wypowiadaniu umowy opisałem w swoim poście na poprzedniej stronie. Innego sposobu nie ma i cyfra łamie polskie prawo naliczając jakieś swoje widzimisie.

 

Faktycznie.

 

Ale to co piszesz też mija się z prawdą. Skoro kara umowna obowiązuje i wynosi 299 złotych zarówno w 1 miesiącu jak i w 19 miesiącu. To jest niemożliwe , musi ona się proporcjonalnie zmniejszać wraz z upływającymi miesiącami. Logika na to wskazuje no bo jak za zerwanie umowy w 1 albo 19 miesiącu ma byc taka sama opłata ??

 

Nie obliczając kary proporcjonalnie Cyfra naraża się na karę z UKE czy innej organizacji powołanej do regulowania tego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obliczając kary proporcjonalnie Cyfra naraża się na karę z UKE czy innej organizacji powołanej do regulowania tego rynku.

Wszystko zależy od tego, czy działalność Cyfry podlega pod Prawo Telekomunikacyjne, czy nie.

Kiedyś bez wątpliwości podlegała, po jakiejś zmianie PT już nie było to tak oczywiste, a jaki jest stan obecny, to tego nie wiem, bo nie jestem na bieżąco.

Gdyby podlegała, to umowy na 25 miesięcy były nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jutro zamierzam wziąć cyfrę +. Chciałbym wcześniej dowiedzieć się kilku rzeczy.

2. Ponieważ sam za bardzo się nie znam na instalowaniu tego, czy oni sami przyjdą zainstalować zestaw. I czy to jest płatne?

 

Z instalacją to różnie, ja zapłaciłem 200pln (okolice wawy) ale -10, dom ze spadzistym dachem, pod lasem od południa. Łatwo nie mieli:)

Jak jeszcze możesz to nie bierz anteny i konwertera od "nich" - kup w dipolu zaoszczędzoną kasę będziesz miał na instalację:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem abonentem Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu. Niedawno kupiłem nowy telewizor LCD i dlatego będę potrzebował opcję HD w obu platformach. Aktualnie mam umowę na czas nieokreślony tak więc podpiszę aneks lub nowe umowy. Chciałbym się zapytać jak dobrać pakiety, aby nie dublowały mi się kanały. Muszę również wspomnieć, które głównie kanały mi chodzi:

- Canal+ HD

- Polsat Sport HD

- Eurosport HD

- HBO HD

- TVN Style

- BBC Cbeebees

 

Chciałbym mieć 2 dekodery z HD bez PVR, które obecnie oferują te platformy. Prosiłbym o informację, które pakiety wybrać i jaka byłaby ich cena. Oraz czy dodatkowo dekoder byłby kupiony czy dzierżawiony i jaki by był tego koszt.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@topmek Cena na pewno nie będzie niska, jeśli chcesz HD w obu platformach. W Cyfrowym Polsacie możesz wziąć Pakiet Familijny HD + Pakiet Dodatkowy Sport HD + Pakiet HBO HD; dekoder HD na wypożyczenie 1 zł jednorazowo; po 3 lub 6 miesiącach gratis (odpowiednio przy umowie na 15 lub 29 miesięcy), w których będziesz odbierał jeszcze Pakiet Extra HD i VOD, z których musisz zrezygnować przed upływem 3 lub 6 miesiaca, będziesz płacił 84,90 zł./mies. A w Cyfrze+ Pakiet Kompakt HD i Canal+ HD, czyli przez 8 miesięcy 42,40 zł./mies., a potem 84,80 zł./mies. Dekoder HD na własność za 1 zł + 99 zł aktywacja. HBO HD możesz zamiast w Cyfrowym Polsacie wziąć w Cyfrze+, wtedy 14,95 zł./mies. przez 8 miesięcy, a potem 29,90 zł./mies. (w Polsacie HBO HD po miesiącach gratisowych kosztuje 25 zł./mies.). Przy takim układzie zdublują się TVN Style i Eurosport HD, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy, chyba po prostu nie ma innego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak to się nie ma do obowiązującego w Polsce prawa !!!!!

 

Kara umowna to inaczej rozumiana wartość ulgi przyznanej przez operatora. Tak samo jak przy telefonac komórkowych (spójrzcie w umowy wasze z orange czy tam z erą). Nie wiem na jakiej podstawie oni przy wypowiedzeniu każą płacić za miesiące pozostałe do końca umowy. Sposób obliczania kary przy wypowiadaniu umowy opisałem w swoim poście na poprzedniej stronie. Innego sposobu nie ma i cyfra łamie polskie prawo naliczając jakieś swoje widzimisie.

 

Faktycznie.

 

Ale to co piszesz też mija się z prawdą. Skoro kara umowna obowiązuje i wynosi 299 złotych zarówno w 1 miesiącu jak i w 19 miesiącu. To jest niemożliwe , musi ona się proporcjonalnie zmniejszać wraz z upływającymi miesiącami. Logika na to wskazuje no bo jak za zerwanie umowy w 1 albo 19 miesiącu ma byc taka sama opłata ??

 

Nie obliczając kary proporcjonalnie Cyfra naraża się na karę z UKE czy innej organizacji powołanej do regulowania tego rynku.

Cyfra+ nie podlega prawu telekomunikacyjnemu (z wiadomych przyczyn), ale kodeksowi cywilnemu. Wg. art. 483 kc:

§ 1. Można zastrzec w umowie, że naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania niepieniężnego nastąpi przez zapłatę określonej sumy (kara umowna).

 

Mam pytanie czy jak dostane przy przedłużeniu darmowy pvr a na piśmie które dostane będzie inaczej mam prawo to zaskarżyć do uokik

To zależy - bardzo często bezpłatny czynsz najmu wprowadzany jest "z palca" i w aneksie tej informacji nie będzie natomiast w systemie to widnieje i jest akceptowane. A po drugie do UOKiK-u pisze się jeżeli wyczerpaliśmy pozostałe metody wyjaśnień - mam na myśli reklamacje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@topmek Cena na pewno nie będzie niska, jeśli chcesz HD w obu platformach. W Cyfrowym Polsacie możesz wziąć Pakiet Familijny HD + Pakiet Dodatkowy Sport HD + Pakiet HBO HD; dekoder HD na wypożyczenie 1 zł jednorazowo; po 3 lub 6 miesiącach gratis (odpowiednio przy umowie na 15 lub 29 miesięcy), w których będziesz odbierał jeszcze Pakiet Extra HD i VOD, z których musisz zrezygnować przed upływem 3 lub 6 miesiaca, będziesz płacił 84,90 zł./mies. A w Cyfrze+ Pakiet Kompakt HD i Canal+ HD, czyli przez 8 miesięcy 42,40 zł./mies., a potem 84,80 zł./mies. Dekoder HD na własność za 1 zł + 99 zł aktywacja. HBO HD możesz zamiast w Cyfrowym Polsacie wziąć w Cyfrze+, wtedy 14,95 zł./mies. przez 8 miesięcy, a potem 29,90 zł./mies. (w Polsacie HBO HD po miesiącach gratisowych kosztuje 25 zł./mies.). Przy takim układzie zdublują się TVN Style i Eurosport HD, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy, chyba po prostu nie ma innego sposobu.

 

A Ja mam trochę inną propozycję: Multipakiet Premium HD = średnio 67zł miesięcznie (Canal+HD, HBO HD) Do tego Familijny HD + Sport HD = 59.90 zł (gratis przez 3 lub 6 miesięcy) miesięcznie (Polsat Sport HD, Eurosport HD, TVN Style, BBC Cbeebees).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie w sprawie zakupu dodatkowego pakietu. Mam standardowy pakiet OPTIMUM i chcialbym dokupic pakiet sportowy , widzialem ze jakos za 12,45 chyba jest i nie iwem wlasnie czy to jest za miesiac bez zadnej umowy? moge dokupic ten pakiet tylko na miesiac a pozniej ewentualnie przedluzyc o nastepny czy trzeba zawierac jakas umowe na minimum np pol roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak to się nie ma do obowiązującego w Polsce prawa !!!!!

 

Kara umowna to inaczej rozumiana wartość ulgi przyznanej przez operatora. Tak samo jak przy telefonac komórkowych (spójrzcie w umowy wasze z orange czy tam z erą). Nie wiem na jakiej podstawie oni przy wypowiedzeniu każą płacić za miesiące pozostałe do końca umowy. Sposób obliczania kary przy wypowiadaniu umowy opisałem w swoim poście na poprzedniej stronie. Innego sposobu nie ma i cyfra łamie polskie prawo naliczając jakieś swoje widzimisie.

 

Faktycznie.

 

Ale to co piszesz też mija się z prawdą. Skoro kara umowna obowiązuje i wynosi 299 złotych zarówno w 1 miesiącu jak i w 19 miesiącu. To jest niemożliwe , musi ona się proporcjonalnie zmniejszać wraz z upływającymi miesiącami. Logika na to wskazuje no bo jak za zerwanie umowy w 1 albo 19 miesiącu ma byc taka sama opłata ??

 

Nie obliczając kary proporcjonalnie Cyfra naraża się na karę z UKE czy innej organizacji powołanej do regulowania tego rynku.

Cyfra+ nie podlega prawu telekomunikacyjnemu (z wiadomych przyczyn), ale kodeksowi cywilnemu. Wg. art. 483 kc:

§ 1. Można zastrzec w umowie, że naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania niepieniężnego nastąpi przez zapłatę określonej sumy (kara umowna).

 

a czy czytales w ogole ustawę ??

 

podaj mi podstawę prawną na jakiej postawiles teze ze nie podlegaja prawu telekomunikacyjnemu a kodeksowi cywilnemu ?? bo ja po lekturze ustawy jestem pewien ze powinni podlegac pr. telekomunikacyjnemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...