Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem. Ale dzwoniłem do COA i konsultantka powiedziała że nie ma takiego prawa żebym przedwcześnie rozwiązał umowy z nimi. To jak to jest ? Czuję się poszkodowany w pewnym sensie oszukany ponieważ jestem z Cyfrą 18 miesięcy teraz w czerwcu dostałem pismo z propozycją na kolejny okres 18 miesięcy (w lutym już wysłałem wypowiedzenie) Zadzwoniłem pod wskazany numer i konsultant zaproponował mi umowę 18 miesięcy pakiet prestiżowy za 99,90 zł cena stała zgodziłem się na nie ale po 3 dniach chciałem zrezygnować z tej umowy telefonicznie zawartej. Ale niestety nie mogłem już. Wcześniej nie poinformowano mnie o braku możliwości cofnięcia decyzji "gdy wypowiem magiczne TAK i gdy zgodzę się na cofnięcie wypowiedzenia) mówiono tylko o każe 299zł gdybym nie dotrzymał warunków. Czy jestem już na straconej pozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy umowie na czas określony nie mozna jej wcześniej rozwiązać. (wyjątkiem są sytuacje takie jak np. klęska powodziowa, udokumentowana utrata zdrowia lub pracy, długotrwały wyjazd za granicę, wtedy kopia wizy lub umowy o pracę w innym kraju, etc.) Cyfra + moze rozwiązać taka umowę w przypadku braku wpłat przez 3 kolejne miesiące - wtedy faktycznie nalicza karę 299 zł (przy umowach z telewizorem moze to być nawet 1200 pln kary) + kwota niezapłaconego abonamentu. Podsumowując: abonent nie moze, a cyfra moze rozwiązać umowę na czas określony przed terminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie będę płacił abonamentu przez 3 miesiące. Zapłacę po 3 miesiącach karę w wysokości 299zł plus 3 miesięczny zaległy abonament? Czy cały umowny abonament A co ze sprzętem Cyfry talerz zostaje a kartę i dekoder oddaję. I czy będę mógł starać się o powrót do nich za 2-3 lata czy jestem u nich na czarnej liście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są sytuacje kiedy można rozwiązać umowę wcześniej , bez ponoszenia kosztów , w okresie minimalnym

 

1. Ciężka sytuacja materialna - np. udowodnione wpisem do rejestru osób bezrobotnych , ostatnia waloryzacja itd.

2. Brak technicznych możliwości montażu - np. potwierdzenie niemożności instalacji czaszy od administracji budynku, albo np. od montera c+

3. Klęska żywiołowa - potwierdzenie od odpowiedniego organu

 

są oczywiście sytuacje, w których można umowę rozwiązać niejako z winy c+

 

1. zmiana regulaminu - list polecony w ciągu 14 dni do c+

2. zmiana cen - jw. w ciągu 7 dni

3. zmiana zawartości pakietów - do 3 miesięcy od zmiany i jw.

4. brak wymiany sprzętu w ciągu 7 dni

5. brak odbioru kanałów z winy c+ przez okres 7 dni [ nieprzerwanie ] - zgłoszenie w BOK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygłada to tak

 

jeżeli przestaniesz płacić sygnał zostanie Ci wyłaczony po 2 miesiącach zaległych

jeżeli w trzecim miesiącu nie spłacisz zaległości, to z końcem tego miesiąca zostanie umowa rozwiązana,

Zostanie naliczona kara za zerwanie umowy w kwocie jw. + do opłąty DWA miesiące w których C+ uprawnienia do odbioru Ci nadawało.

Za trzeci miesiąc nie płacisz ponieważ jak pisałem wcześniej sygnał jest wyłączony po dwóch miesiącach od zaległości, a c+ nie ma prawa oczekiwać środków za coś czego nie udostępniało - jezeli masz dekoder w najem i opłącasz za niego 'cos' to tylko za ten najem w 3 miesiącu bedzie naliczenie

 

reasumując : KARA + 2 miesiączny abonament + ew. czynsz za 3 miesiąc za najem

 

 

pamietaj tylko o zwrocie sprzętu [ karta minimum ] juz po rozwiązaniu umowy, bo czekają Cie kolejne naliczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście do najbliższego dystrybutora, poza sklepami Vobis - na miejscu zdasz sprzęt i uzyskasz potwierdzenie pisemne z pieczątką punktu [ o zachowaniu w/w dokumentu wspominać rozumiem już nie musze ;) ]

 

umowa Ci do szcześcia niepotrzebna - dowód osobisty i wsio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście do najbliższego dystrybutora, poza sklepami Vobis - na miejscu zdasz sprzęt i uzyskasz potwierdzenie pisemne z pieczątką punktu [ o zachowaniu w/w dokumentu wspominać rozumiem już nie musze ;) ]

 

umowa Ci do szcześcia niepotrzebna - dowód osobisty i wsio

Ja zdawałem sprzęt w vobis, więc można i tam. Lepiej wziąć umowę, bo facet na moją spojrzał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...