Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że jestem zaskoczony iż moduł CI+ nie będzie działał w odbiornikach z obsługą CI, gdyż wyczytałem, że jednak takie rozwiązanie może działać

 

Gdzie wyczytałeś? :smile:

 

Działają tylko moduły w trybie legacy (typu nCam albo biały HD+). Normalne moduły CI+ - takie jak czarny HD+, moduł szary Cyfry+ czy nowy, wprowadzany obecnie przez Cyfrowy Polsat NIE będą działały w zwykłych kieszeniach CI. Była już o tym dość długa dyskusja i wyszło na to, że ktoś wyczytał, że procesor ALi ma w specyfikacji obsługę CI/CI+. Problem w tym, że sama obsługa procesora w niczym nie pomoże. Bo sama możliwość funkcji nie świadczy o jej zastosowaniu, jest jeszcze implementacja, licencja - tu nie ma takiej samowolki jak przy zwykłym CI..

 

Dekoder musi mieć jasno napisane, że obsługuje CI+, bo inaczej guzik z pętelką.

 

Ferguson Ariva 202E też ma niby napisane w specyfikacji procesora, że obsługuje CI/CI+:

A202E-block-diagram.png

A w rzeczywistości szary moduł Cyfry+ ani drgnie..

 

Cała nadzieja dla Was, że Polsat da moduły w trybie legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje do których dotarłem pochodziły z innego forum. Być może właśnie chodziło o N-na kartę i ten tryb legacy, ale było wspomniane o tym iż działa, ale z niewielkimi problemami. Jeśli nie działa to jednak szkoda. I chyba uderza to w osoby, które posiadają odbiorniki z CI(a jest ich większość), a tu klapa. No cóż też będę musiał rozglądać się za starymi modułami po APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinny być po takiej przerwie te co były CI.

Jutro po południu dam wam znać czy udało mi się dostać jeszcze taki egzemplarz w APS.

 

W tym tygodniu właśnie się pytałem i mówiono że mają moduły w jednym z APS, muszę się dowiedzieć czy to będzie CI czy niestety CI+

Gdyż planuję podpisać umowę a nie chcę ich firmowego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że w jednym z moich okolic APS jest szansa :)

Dlatego biegnę jutro gdyż w jednym miejscu mam otwarte...

Tylko mam nadzieję że jakoś to odróżnię powinno pisać na pudełku coś, jeżeli np będzie to CI+.

A po drugie zawsze można dać ultimatum chcecie mnie jako klienta znajdźcie mi taki moduł :D

 

--------

Witam Serdecznie Ponownie :smile:

Byłem dzisiaj w jednym APS niestety strasznie dziwna sprawa, na opakowaniu piszę moduł cam cyfrowego polsatu, a dopiero na module z tyłu w małym kwadraciku widać oznaczenie CI+.

Kurcze masakra okazało się że miałem dobre informacje mieli ostatnio CI tylko musieli je odesłać, lecz Pani z Aps powiedziała że będzie się starała odzyskać gdyż powiedziałem że nie chcę żadnego dekodera.

Zobaczymy co będzie w Poniedziałek mam się pojawić i będzie szukany dla mnie egzemplarz który był w tym APSIE.

Mam nadzieję że znajdę bo nie chcę rezykować z CI+ :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..właśnie o to chodzi, że te modele Panasoniców mają problem z dekodowaniem sygnałów o modulacji 8PSK i ich nowy soft połowicznie pomógł, ale niestety nie wszędzie i nie zawsze (np. przy słąbszych sygnałach).

A konkretnie, to które Ci kanały nie chodzą i na której częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem problemów z dekodowaniem 8PSK, natomiast jak pisałem wcześniej cały transponder 11393V nie jest dekodowany przez moduł CP, natomiast działa bez problemu na module CONAX...

 

PS. mam info, że nowy moduł CI+ od CP działa prawidłowo na serii VT, może będę miał okazję sprawdzić działanie na serii GT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki tuner polecacie kupic do Cam prepaid Cyfrowego Polsatu?? Czy szukac cos oparte na Linux czy moze cos innego??

Nie napisałeś czy szukasz kombajnu multimedialnego, tu oczywiście najlepszy jest tuner na linuksie,ale mogą być kłopoty z prawidłową pracą modułów.A jeżeli potrzebujesz sprzęt do oglądania i nagrania od czasu do czasu to podstawowe modele opticum ,ferguson Ariva albo Golden Media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupił już ktoś ten nowy moduł CI+ czy nie? Ponawiam pytanie czy ktoś testował ten moduł na odbiorniku ze zwykłym slotem CI i czy prawidłowo działa.

 

Edit:

Odpowiadam sobie sam, mam potwierdzenie że moduł Cyfrowego Polsatu CI+ działa poprawnie na Opticum x7 czyli ma tryb legacy.

I to jest dobra informacja bo myślałem że będzie tak jak w Cyfrze+ gdzie moduły CI+ nie mają trybu legacy i działają tylko na sprzęcie który akceptuje moduły CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...