Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, to w żadnym wypadku nie był atak, tylko ostrzeżenie innych :) a moduły tym zagrożone to na pewno nie Diablo, Ipnosys czy Aston, ale nowe moduły SMARDTV Cyfry+, Polsatu i nCam ze sparowanymi kartami (w C+ pewnie to się szykuje w niedalekiej przyszłości, a w Polsacie i nCam już jest). Zwykli producenci sprzętu nie mają w tym interesu, a nadawcy komercyjni już tak, bo dopóki nie będzie dało się rozparować nowych modułów, to operator ma gwarancję, że abonent jest ograniczony CI+ i może np. taniej uzyskać prawa filmowe. Ale faktycznie lepiej zejść z offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ostrzeżenie innych OK. Dyskusja o różnicach CI i CI+ to tak, jak dyskusja między VHS, V2000 i BetaMax. Te dwa ostatnie były o niebo lepsze od VHS, a co stało się ze standardem w latach 80tych? A co z radiem cyfrowym? Znowu pewnie wybierzemy najgorszy z pomiędzy DAB, DAB+ i DMB. Ale co tu narzekać, skoro moduł sobie możesz wybrać, przynajmniej do oglądania Cyfry+, czy TnK w SD, bo TP też już nie za bardzo (TPSA/Orange nie parują, ale używając ich nowych czarnych, kart Viaccess5.0 możesz oglądać ich programy tylko przez ich dekodery lub przez dekodery z Linuksem), a z odbiornikiem TV już gorzej. Będziesz chciał kupić CI, a tu nic z tego, tylko CI+ :wink: . Póki co, cieszę się tym co mam i mogę mieć. Wszystko śmiga ok. Będę się martwił o blokady jak je wprowadzą...

A wracając do tematu to, tak jak pisałem - nie zawsze winny CI (czy CI+), a często winny sam CAM (i jeśli mówicie o modułach to ja rozumiem CAM, a nie CI). Mi nowy CAM od Cyfry+ (trzeciej generacj :?: ) działał z ich kartą ok (po aktualizacji CAMa w TV- bez karty i z kartą), ale gdy włożyłem kartę Cyfry+ przez Clona to sam CAM aktualizował się przez ok 45sek (bez żadnej karty) i po włożeniu karty przez Clona nie działało nic. Natomiast CAMy Diablo (zarówno z softem Transformer jak i z softem Ipnosys) działały z kartą przez Clona bez problemu. Więc obwiniałem za to samego CAMa od Cyfry+, a nie interfejs CI+ w TV. Obstawiam błąd CAMa od Cyfry+, a nie CI+. Ale może się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hipek_12 - a na jakim interfejsie (CI czy CI+)? Bo rozumiem, że CAM i kartę masz od Cyfrowego Polsatu (?). I na jakim dekoderze lub TV?

Witaj ,juz mi dziala,problem byl gdyz posiadam karte erotyczna z CONAX w czytniku ,i z tego co bylo gryza sie systemy kodowania CONAX z TVN i katry erotycznej.Dekoder normaly tz.bez "+"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."przy antenie" dla tych którzy nie wiedzą, że konwerter to "takie coś" co stanowi tę część anteny TV SAT, z której wychodzą kable...
@zbigniew J -Sorry, nie wiedziałem, że mam doczynienia z fachowcem... szacun. To może jeszcze wyjaśnisz - w przeciwieństwie do poprzedniego opisu - co to za część (lub ustawienie): "konwerter nie przy antenie"... bo wiesz ... ja z tych mało rozumnych ...i jakoś jeszcze nie widziałem, żeby ktoś tak pisał :?: ...

pozdrawiam

 

@hipek12 - Gdy wsadzasz karty z tym samym systemem kodowania to chyba w większości jest problem (tak piszą producenci :wink: ). Ja miałem to samo z Clonem - można wsadzić dwie karty, ale z różnym systemem kodowania. Ja tylko testowałem i nie było mi to potrzebne, to temat zarzuciłem i na forum go nie wstawiałem. Ale będę jeszcze próbował wsadzić drugą mini-kartę do diablo i spróbować raz jeszcze. Czy Tobie problem z "gryzieniem się" tych samych systemów rozwiązał? Daj znać co zrobiłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy modułu CI CP. Czy jest możliwość oglądania kodowanych kanałów TV ...za friko? Coś mi się obiło o uszy że tak. Że jakiś telefon do CTA i po gadce-szmatce z tytułu dawnej przynależności

do tej platformy, coś podepną co jest tylko u nich? Leży toto bezużytecznie odkąd skasowali TV 1000 , może trzeba dać mu szansę na jakieś zajęcie? Chyba ze dwa lata tamu była akcja Lato z Polsatem, za kilka dudków

przez parę miesięcy coś się pooglądało tego czego nie ma w C+. W tym roku raczej nie ma co liczyć na taki ruch, dlatego takie pytanie z mojej strony.Tak na marginesie pytanie do forumowiczów czy wszyscy wiedzą

że jest coś takiego jak PW ? Czasem warto tam zaglądnąć

Pozdrawiam

Tadzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za darmo w Cyfrowym Polsacie nie masz nic za darmo. Jak chcesz używać modułu CP jako pre-paid t możesz sobie opłacić 19,90 zł za pakiet Mini HD lub 42,90 zł za pakiet Familijny plus pozostałe dodatkowe pakiety.

Czy aby na pewno tak jest ? Mam moduł CP i jak kiedyś chcialem włączyć sobie pakiet jako pre-paid to na infolinii mi powiedzieli, że muszę jakąś deklarację czy inny swistek podpisac. Na pewno nie było tak, że wysylam 19,90 i ogladam. Jeszcze jakies pseudo formalnosci byly w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Planuję podpisać umowę z Cyfrowym Polsatem, i zamiast dekodera za 1 zł chcę wsiąść moduł CI.

O to moje pytanie czy jest szansa dostać stary CI czy tylko CI + ?

Chcę go włożyć do mojego Fergusona Ariva Combo 210 HD.

Czy mogę mieć problemy z nagrywaniem oraz przewijaniem itd gdy korzystam z pendrive lub zewnętrznego dysku ?

Gdyż słyszałem że CI+ który ofereują mogą zablokować te funkcje ???

Proszę o odpowiedź jak się taki modułek spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w punkcie sprzedaży i Pani pokazała mi moduły, nie pisało nic na pudełku CI+, to znaczy że mają jeszcze stare które pójdą ???

Na 100% pisze na pudełku CI + ? Kolejne pytanie czy na CI chodzą dobrze HD ? I dlaczego nie pójdzie mi skoro jest to samo wejście ?

 

Z tego co pamiętam pisało tak : Moduł Cam nagravision do odbioru cyfrowego polsatu, czyli powinno mi się udać ten stary egzemplarz zakupić ?

Bo tak jak napisałeś że na nowych pisze CI+.

Proszę o szybką odpowiedź bo jeżeli to mi pójdzie to biegnę jutro podpisywać umowę :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jestem zaskoczony iż moduł CI+ nie będzie działał w odbiornikach z obsługą CI, gdyż wyczytałem, że jednak takie rozwiązanie może działać jednak mogą być kłopoty z przełączaniem kanałów(np. z SD na HD - zacinki) jak i chwilowe braki uprawnień, ale jednak będzie można użytkować moduł. I mam pytanie - brak szans na odbiór w zwykłych odbiornikach CI, czy jednak można ale z niewielkimi problemami, na które można przymknąć oko ? Może już ktoś próbował odpalać moduł od Polsatu w odbiornikach z CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...