Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy się będą szybko serwisować, bo będą siedzieć w temacie i szybko wypuszczać nowe wersje oprogramowania firmowego, bo przy dużej liczbie użytkowników jak zacznie coś nawalać, to się nie odgonią od telefonów. Do tego zarobek - będzie na rozwój samej firmy i nowe pomysły/modele odbiorników - same pozytywy jak widać, więc najlepiej jak się będzie dobrze sprzedawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(i to chyba dobrze - niech się sprzedaje - popularność spowoduje, że będzie mieć dobre wsparcie techniczne od strony producenta) :)

No obawiam się że nie tylko wsparcie ze strony producenta ,na pewno będzie tak jak jest teraz z serią AF,ale też już się zabrali nawet za 8800 i 8900HD niestety :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@%%TOMAS81%%

 

No popularność ma też swoje złe strony, ale w rozrachunku końcowym wychodzi na plus ;)

 

@james_b

 

1) I takie i takie ;)

2) Wątpię - Cyfra+ zaoferuje to jako usługę podchodzącą pod standard MediaHighway i zapewne nie będzie takiej możliwości, bo musieliby udostępnić opis techniczny dla twórców oprogramowania innych odbiorników, czego na 99,9% nie zrobią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No zawsze jest coś za coś. Masz super sprzęt nie masz VOD. Masz średni sprzęt C+, masz VOD. Chociaż może jakoś ten problem zostanie rozwiązany. Jak narazie Ferguson staje na wyskości zadania jeśli chodzi o ich odbiorniki i współpracę z kartami C+, więc może nadal będą się pod tym względem rozwijać i znajdą sposób na to by mieć VOD na Ferdkach.

 

Trzeba być dobrej myśli. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam wszystko jedno i tak Vodu nie wezme nigdy.Nawet nie chodzi o pieniadze,a o przekonania :oops: Kiedy wchodzily na rynek platne platformy,wszystko bylo fta.Ludzie jednak na to polecieli (ja tez).Teraz jednak nie chce dopuscic,by wszystko co wartosciowe bylo na Vod i PPV.Chec dojenia telewidzow przeslania juz oczy na swiat.Telewizje platne sa juz od dawna i niech sobie juz beda,ale isc dalej w kierunku tv jako luksusu,a nie nawet jako dobra,nie zamierzam.IM mniej takich najarancow.tym mniejsze prawdopodobienstwo wprowadzania i utrzymania tych"uslug".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie pisz że nie wiesz bo w to nie uwierzę :shock:

DiSEqC 1.3 - ogólna nazwa tego standardu to USALS. Zasada działania jest taka że tuner satelitarny znając pozycję satelity i pozycję geograficzą miejsca instalacji odbiornika, oblicza i przekazuje do urządzenia sterującego anteną satelitarną komendę powodującą jego ruch w strone pozycji gdzie znajduje się wskazany satelita.

Myślę że wiesz tylko żartujesz że nie wiesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

@james_b człowiek uczy się całe życie i nic w tym złego, że nie wiedziałeś. Jednak dobrze, że zapytałeś i nie pisałeś bredni :wink:

 

Co do opsiu tunera HF8900HD, to myślę, że lepiej poczekać na test w SatKurierze drukowanym niż zachwycać się opisami z innych for satelitarnych. Owszem są one niezłe, ale prawdziwy test to nie rozkręcenie tunera i pokazanie jego wnętrzności, a sprawdzenie jego działania, tego jak nagrywa, czy sprawnie współpracuje z kartami i modułami. Ja wolę spokojnie poczekać na porządny test, a takie informacje traktuję, jako dodatkową edukację w temacie tv-sat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Czy powinno być?

Może i tak, jednak takie informacje są często niepełne i nie dają wiele potencjalnym użytkownikom. Myślę, że lepiej poczekać i mieć pełną wiedzę w danym temacie.

 

Nie chciałbym, aby operował mnie chirurg, który w czasie operacji czyta książkę, na temat jej przeprowadzenia. Podobnie jest tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

To najlepiej zobaczyć samemu, po zakupie tunera według mnie, na zdjęciu i tak nie zobaczysz większej różnicy :roll:

 

Co do porównania myślę, że jest trafione, co można powiedzieć o sprzęcie jak się go nie testowało, tylko to jak wygląda, cała reszta, pozostaje tajemnicą :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu opisywać :P Odbiornik jest niemal identyczny, jak 8800 HD, ma tylko USB, innego pilota i dodane funkcje pozwalające na rejestrację materiałów w sofcie (nowa pozycja w menu głównym - PVR). Nawet nie ma się o czym rozpisywać. Jak ktoś ma jakieś konkretne pytania - chętnie odpowiem ;)

 

PS: Nie sprawdziłem dotychczas tylko jednego, o co pytał mnie w PW jeden użytkownik, ale na razie nie mam możliwości - czy Ferguson 8900 HD USB poradzi sobie w wypdku, gdy na dysku poza partycją FAT32 będzie inna (np.: NTFS). Oczywiście FAT32 jako primary. Pamiętam o tym, ale czekam na okazję, aby mieć możliwość dłuższej zabawy - wtedy to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze nowego Fergusona HD PVR, ktorego zdjecia macie okazje ogladac na http://www.hdforum.pl mialem jedynie na kilka godzin. Teoretycznie mial u mnie byc przed SatKrak 2007 ale SatKurier ma wieksza sile przebicia. Dlatego tez trafil do mnie po wystawie i zaledwie na kilka godzin.

Dla wyjasnienia to, ze zamiesilem zdjecia wnetrza tunera to tylko i wylacznie extra bonus.

Zamiescilem dokumentacje tego co zrobilem

Tuner nagrywa i odtwarza material HD nagrany na HDD i PenDrive.

Predkosc przelaczania kanalow HD jest podobna jak w Kathreinie. Jedyny minus to pojawiajaca sie pikseloza zanim pojawi sie obraz.

Ferguson wg mnie ma jednak lepszy jakosciowo obraz niz Kathrein (bynajmniej do momentu nowej wersji softu 1.04-podobno poprawili to)

 

Jak macie jeszcze jakies pytania to prosze bardzo.

 

Co do testu na papierze to niestety nie zajmuje sie tym komercyjnie jedynie hobbystycznie. Wszystkie testy wykonuje tylko dlatego, ze jest to moja pasja. Sprzet oceniam obiektywnie. Jesli uwazam cos za godne zainteresowania to tak pisze. Nie cierpie wciskania ludziom kitu.

 

Jesli chodzi o HDD to na samym poczatku przygotowalem FAT32 gdyz takie byly wytyczne producenta. Sprzet widzial tylko pierwsza partycje [dysk 80GB] (i na nia nagrywal), nie wiem jak sie zachowa jesli wykorzysta cala partycje. Czy przelaczy sie na kolejna ? Nie mialem okazji juz tego sprawdzic. Byc moze koledzy z SatKuriera to zrobili i dokladnie opisza w papierowej wersji :-).

Mieliscie na to duzo czasu

 

Pozdrawiam

 

braavoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...