Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SŁuchając Sadowskiego można napisać jedno szykuje się kolejny skandal. Licencje Polonii Bytom przyznano nie zgodnie z obowiązującym prawem w tej kwestii i decyzja nie ma mocy prawnej. Co oznacza, że tak naprawdę różnie to może być i w każdej chwili może zmienić się klub który tam zagra. UEFA po przeanalizowaniu polskiego podręcznika licencyjnego nie zgodziła się na ponowne rozpatrzenie ponieważ tak definiuje podręcznik. Dziwne jest to, że taki Jankowiak po rozpowie z Piechniczkiem nagle zmienił zdanie. Jeszcze tydzień temu dałby se uciąc ręke za to, że Polonia nie otrzyma licenci a po rozmowie zmienia zdanie. Ciekawe co na to UEFA do której musi być przesłane pismo o wydaniu takiej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To reoszke chyba nie wiesz co mówisz. To nie koniec sprawy bo Sadowski ma udostępnić kilka rzeczy. Formalnie ta decyzja nie ma mocy prawnej. Druga sprawa odgórne naciski sląskich działaczy i dziwne zmienienie stanowiska przez Jankowiaka ale cóż to normlne działania związku . Wiadomo, za głos poparcia da się wszystko zrobić.

Ja współczuje jedego Polonii Bytom tak nieudolnego prezesa. Bo słuchając na Nsporcie Sadowskiego który czytał odwołania Polonii można było się usmiać wręcz z tego człowieka.

Najlepsze rozwiązanie liga 12 zespołowa bez Znicz, Arki a także Polonii Bytom która organizacyjnie jest denm jak i Jagielloni i na koniec Polonii Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bez Legii, Wisły itd... dlaczego bez Jagiellonii? mało że wywalili Koronę czyli drożynę która ma najładniejszy w Polsce stadion, to jeszcze chcesz wyrzucić Jagiellonię, która zawsze gromadzi u siebie pełny stadion; no to wywalmy Wisłę i Legię, dlaczego? - bo są dobre :( co za [beep] wpadł na pomysł karania klubu za winę człowieka; czy nie można karać ludzi zamiast klubów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

historykus nie rożmieszaj mnie. Jagiellonia jest następnym klubem do degradacji za korupcje. A co kogo obchodzi jaki ma stadion Korona. Liczy się, że kupowali mecze w 3 lidze a nie jaki maja stadion. Kluby te dzieki tej korupcji mogły znaleśc się w Extraklasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogódź się człowieku z tym ze Polonia bedzie grala w Ekstralidze a nie rozsmieszaj mnie argumentami pana Sadowskiego. :D Ten człowiek poprzez swoj belkot probuje ratowac Widzew przed spadkiem do II ligi i az dziwne ze dajesz sie na to nabierac. Polonia w Ekstralidze a Znicz w 1 lidze - takie sa fakty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bo nie po waszej stronie to bełkocze. Uzywasz takich argumentów to ja pojdę to drogą dlaczego nagle Jankowiak po rozmwoie z Peichniczkiem zmienił zdanie? DO tej pory zapierał się, że podjął słuszną decyzje a w poniedziałek nagle zagłosował za licencją dla Polonii.

Polecam przestudziowanie podręcznika licencyjnego. Koleś nie mówi nic obdarzonego swoim komentarzem tylko opisuje jakie obowiązują ich procedury. I w przypadku tego zebrania Komisji odwoławczej i wydania decyzji popełniono dużo błedów proceduralnych. Znicz dla mnie powinien grać w 1 lidze, tak samo jak Arka. Bo uważam, że 5 miejsce nie daje awansu . A Widze co mnie nie interesuje. Tak jak określasz Sadowskiego człowiekiem Widzew tak można Jankowiaka określać człowiekiem Poloni Bytom.

Skoro dopiero 26 maja skadają pełen wniosek na gre w Extraklasie tosprawa jest prosta degradacja o jedną klase niżej. Terminy są po to aby je dotrzymywać.

Tą sprawą związek jeszcze bardziej się pogrążył bo Polonia zapewne gra dzieki wstawinnictu się ludzi z samego szczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

historykus nie rożmieszaj mnie. Jagiellonia jest następnym klubem do degradacji za korupcje. A co kogo obchodzi jaki ma stadion Korona. Liczy się, że kupowali mecze w 3 lidze a nie jaki maja stadion. Kluby te dzieki tej korupcji mogły znaleśc się w Extraklasie.

 

mnie obchodzą stadiony, bo one m. in. stanowią o atmosferze widowiska; a jeśli chodzi o Jagiellonię to widać, że chyba ty masz te dowody świadczące o korupcji w tym klubie, bo PZPN ich nie ma skoro nie zdegradował Jagiellonii, i byłoby mi miło jakbyś ich nie wyręczał; a poza tym nadal twierdzę że karanie klubu za przewinienia działaczy jest śmieszne - to tak jakby za wypadek drogowy karać samochód; w efekcie radosnej twórczości PZPN do ekstraklasy awansuje 4-5 drużyn z zaplecza co jeszcze bardziej obniży poziom najwyższej klasy rozgrywkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ale dostał je dopiero teraz dlatego zdegradowano narazie tylko Korone. Jagiellonie poleci ale zapewne nie przed sezonem. CHyba żartujesz. Klub Korona Kielce kupuje powiedzmy 1 mecz dzieki tym 3 punktom wywalcza awans klase wyżej i co nie degradować skoro przez oszustwo dostali się wyżej? Karania osób to druga sprawa ale kluby także. Ogolnie wkoncu nastąpi abolicja ale dopuki jej nie ma trzeba degradowac degradować degradować.

Lepiej, żeby grali ci co kupili sobie awans. Zawsze można zmiejszyć lige.

 

Człowieku jak można porównać klub do samochodu? Jęsli cchesz porównywac z czymś kluby to z innymi firmami a te jak dostają kare to także jako firma a nie wyłącznie ich prezesi czy pracownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam juz zamiaru sie wypowiadac na temat pana Sadowskiego, kazdy rozumny czlowiek domysli sie o co mu chodzi. Dla mnie liczy się fakt iz Polonia otrzymala licencje. Zasluzyla na nia sportowa postawa na boisku a widze ze niektorzy zapomnieli iz to jest wlasnie najwazniejsze! Bogaci z licencjami nie maja problemow, lepiej biednym je zabierac. W kazdym razie ktos sie w koncu opamietal i przyznal licencje. Mad 85 moze wytlumaczysz mi i wszystkim forumowicza jak to jest mozliwe ze klub nie dostaje licencji z powodu "problemow finansowych", pozniej ta licencje otrzymuje i dostaje w nagrode jeszcze 100 tys. zlotych kary? Moze mi powiesz gdzie tu jest logika? I czy dalej uwazasz ze PZPN w obecnym ksztalcie nie powinien zostac rozwiazany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonia na czas nie przedstwiła dokumentów regulujących jej sytuacji finansową. Śmieszne jest to, że łamane jest prawo. Bo podręcznik jasno mówi, że nie ma odwołania od decyzji a tu nagle z niczego decyzja jest zmieniana. A według prawnego punktu widzenia nie ma takiej możliwości. Świadczy to tylko o tym jak respektowane jest u nas prawo. Kara jak dla mnie też jest śmieszna i wzięta z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakby za wypadek drogowy karać samochód;

Nie samochód a projektanta :lol2:

 

PZPN? A, co to jest ten PZPN - piłka w dołku? Nie jestem już takim optymistą. Tym bardziej, że afery spowszechniały, a cudotwórcza moc, która miała nadejść zaraz po zakończeniu ligi, w starciu z rzeczywistością okazała się niemocą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

historykus widzisz i tutam mamy szybką odpowiedz dlaczego nasza liga jest słaba. Bo grają w niej kluby nie zdolne organizacyjnie do gry. Problem w tym, że w Czechach czy Rumunii przy niewiele większa a czasem i mniejszych budrzetach kluby grały w LM czy PU. Organizacyjnie jesesmy zacofani co potem przekłąda się na dalsze aspekty. Skoro sekcja seniorów ledwo wiąze koniec z końcem w takim bytomiu nie spełnia wymogów, to co można powiedzieć o sekcjach juniorskich?

Bogate kluby, z dobrą infrastrukturą to nie tylko lepsza liga ale także lepsze szkolenie. Sam jakiś plan szkoleniowy nie załatwi tego a ostanio jest to lobbowane. Kluby takie jak ŁKS czy Polonia Bytom nie powinny grać w lidze.

To nie korupcja jest problem nr 1 polskiej piłki, we Włoszech mimo tego zdobyto MŚ a nieudolność działaczy klubowych.

A każdy ma tylko jedną wersje przyjdzie nowy prezes PZPN i będzie ok zmieni zarząd i polska piłka pojdzie do góry kit prawa za przeproszeniem. Trzeba to coraz nowe wymagania stawiać klubą i wykorzystać szanse EUro 2012 do wymuszenia budowy podgrzewanych płyt treningowych, ośrodków treningowych itd za kilka lat to powinno być standardem w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upieram się, że bałagan w polskiej ekstraklasie i całej piłce nożnej wynika z nieudolności pzpn i jej władz; nawet najlepsi działacze lokalni nic nie poradzą jak nie mają wsparcia "z góry"; "sprawa Listkiewicza" - bo tak to należy nazwać pokazuje że mamy do czynienia z grupą ludzi która na czele z swoim prezesem usadowiła się na ciepłych posadkach i nie ustąpi; od czasu do czasu zrobią zjazd z którego nic nie wynika, łaskawie ogłoszą że ustąpią za pół roku i karuzela kręci się dalej; śledzę piłkę nożną od blisko 30 lat ale takiego zamieszania nie pamiętam; nie mówię że dawniej było ok ale na pewno nie tak karygodnie jak teraz; czy ten cały pzpn wie kiedy zaczyna się liga i kto w niej zagra? i dziwi mnie że nikt nic nie robi by te sprawy wyprostować a wręcz przeciwnie mamy do czynienia z kolejnymi posunięciami, które trudno uznać za mądre; nieomylny Listkiewicz rządzi jak Łukaszenko - długo i bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było gorsze dno. Choćby przed obięciem prezesury Listkiewicza byliśmy na samym dnie zarówno kluby jak i kadra.

Jesli uwazasz, że ze to co dzieje się w takim ŁKS czy Poloni Bytom odpowiada PZPN to nie wiem czy smiać się czy płakać. To prezesie klubów czytaj dalej delegaci mają największą włądze. To oni wybierają działacz poszczególnych komisji i zarząd i samego prezesa. Więć ? Ja powiem tak, jeśli znajdzie się grupka ludzi mądrych i dobrze zarządzających klubem z odpowiednim wsparciem miasta da się zbudowac dobrze funkcjonujący klub wcale nie za dużą kase. Przykłąd Znicz Pruszków, jeszcze 3 lata temu sytuacja była fatalna, stary stadion, problemy finansowe, brak kasy na szkolenie juniorów w efekcie bardzo złe warunki. Przez 3 lata sytuacja diametralnie się zmieniła.

Jęsli chcemy reformować związek to nie od góry a od dołu zaczynając od delegatów , zmieniając statut a dopiero zarząd i prezesa bo wymiana tego ostaniego nic nie da. LIstkiewicz coś tam poprawił porównując do czasów Dziurowaicz, są lepsze standady, gramy na dużych imprezach ale 99% próblemów zostało tych samych. DLatego należy iśc dalej w rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jęsli chcemy reformować związek to nie od góry a od dołu zaczynając od delegatów

Pięknie, "nie od góry a od dołu" A co ten "dół" może, jak wszyscy są zapatrzeni na "górę" Wszystkie znaki na niebie mówią, że przykłady idą z "góry" - znaczy, że wytyczne są odgórne :>

Hey! Revolution!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co on może? To oni wybiera władze. Zresztą sposób organizacyjny PZPN to tak jak w sekmie gdzie zgromadzenie delegatów podejmuje najważniejsze decyzje.

Czy zmiana Listkiewicza na Lato coś da? Nie

Dopóki będzie ten statut i ci delegaci to wybory są bezsensowne. Zresztą jak to w sejmie najpierw wybierani są posłowie a dopiero potem powstaje rząd z ministrami. Taka kolejnośc też powinna być w przypadku PZPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenada to jest LIstkiewicz i jego juz 7 zapewnien ze odejdzie :D . Postawa ludzi typu Listkiewicz jest zenujaca ,a Licencja dla Polonii Bytom slusznie przyznana,na boisku wygrali by grac dalej w extraszambie niech wiec graja .MAD ty zawsze byles za Litkiewiczem, bo to czlowiek z Warszawy, nigdy nieskrzywdzi ani Polonii ani Legii, chocby kupowali mecze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...