Skocz do zawartości

Polsat Box na dwa telewizory


chyrzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No trudno aż tak zdeterminowany nie jestem żeby płacić drugi abo. Lepszym rozwiązaniem będzie kupno kabla av do nowego dekodera i przetransportowanie go przez ścianę do pokoju obok do drugiego tv . Jak już w tamtym pokoju tv nie będzie czynny to zawsze ktoś obejrzy na drugim tylko ze będzie kłopot z przelaczaniem kanałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

moje pytanie:

chcę na dwóch telewizorach oglądać jednocześnie ten sam kanał

co jest potrzebne aby to zrobić

i czy to prawda że jak nakieruje siatkę (antena siatkowa ) albo drugą Satellite z dekoderem CP (Echostar-Mini)

i na drugim dekoderze włączę np Polsat to in na tym będę oglądać Polsat

 

Mam dwa dekodery MINI ( Familijny + HBO) i echostar niepopłacony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przedłużeniu umowy z cyfrowym Polsatem dostałem nowy dekoder HD5000 i mam w związku z tym pytanie jak mogę mieć obraz na dwóch telewizorach? Mam 1 antena konwerter standardowy pojedynczy , 2 dekodery z kartami (drugi to stary samsung dsg s305g). Czy wystarczy zmienić konwerter na Twin ? I czy będę mógł jednocześnie oglądać na 2 tv inne programy ?

Proszę o wyrozumiałość bo jestem zielony w tym . Widziałem schematy na jednej stronie ale to dla mnie czarna magia :P

 

 

A czy to jest możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jesli zalozysz konwerter twin i podciagniesz sygnal satelitarny z tego konwertera do kazdego z dekoderow ktore posiadasz to bedziesz mogl ogladac na 2 tv rozne kanaly. Zeby nie bylo za rozowo to jest pewno ale.....

Na dekoderze hd5000 masz pewnie jakis obowiazek abonamentowy i takie kanaly jakie masz w abonamencie bedziesz mogl ogladac. Dekoder samsung masz pewnie jako pozostalosc po podmianie sprzetu i taki dekoder ma status FTA czyli daje mozliwosc ogladania tylko kanalow niekodowanych. Z tego drugiego dekodera (samsunga o ile jest sprawny) mozesz korzystac na 3 sposoby:

1) ogladac kanaly FTA czyli niekodowane,

2) doladowywac konto dekodera bez comiesiecznego obowiazku abonamentowego jako pre paid (odpowiednio ceny pakietow wyzsze niz przy umowie zazwyczaj o 5 PLN - odsylam do cennika dla użytkownikow)

3) podpisac na ten dekoder jakas umowe z cp (np. na jakis mniejszy pakiet choc nie koniecznie, na aktualnie obowiazujacych warunkach dla klientow FTA) - od siebie dodam tylko ze ta ostatnia opcja moze byc troche ryzykowna, gdyz dekoder jest juz prawdopodobnie po gwarancji i w razie jego uszkodzenia moze byc nie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Chce podzielić obraz z dekodera Samsung 370G Cyfrowego Polsatu na drugi telewizor. Zamierzam wykorzystać modulator wbudowany w magnetowid, który podłączony jest z dekoderem kablem euro. Drugi telewizor jest za ścianą, w linii prostej około metra od dekodera polsatu. Mój problem dotyczy kabla jaki muszę dokupić aby podłączyć 2 tv. Można to zrobić na zwykłym koncentryku dorabiając odpowiednie wtyczki czy trzeba dokupić kabel z gotowymi końcówkami i wiercić większą dziurę w ścianie?

 

Schemat połączenia wyglądać ma tak?

Antena - dekoder

Dekoder - kablem euro połączony z tv i magnetowidem

Magnetowid kablem o który pytam z TV w następnym pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braknie mi miejsca na ten kabel euro. Dekoder ma jedno wejście euro, magnetowid 2 i wszystkie są już zajęte. TV przy dekoderze to stary model bez wejścia HDMI. TV za ścianą ma wejście HDMI ale taki kabelek tez trochę szeroki jest . Tak to jest jak się kupuje nowy telewizor na potrzeby FTA a starego szkoda wynieść z pokoju ale takie już są teściowe :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel euro trzeba rozkręcić i połączyć kabelek cinch (w sumie 5 lub 6 żył) z odpowiednimi we wtyczce SCART. Nawet gdybyś wziął 3 kable dwużyłowe to i tak wychodzi mniejsza dziura niż kabla koncetrycznego. Sygnał analogowy można rozdzielić, poza tym skoro TV za ściana ma HDMI to pewnie ma też złącze SKŁADNIKOWE (COMPONENT), może lepiej wykorzystać te kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...