Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tzn wszedl na Internetowe centrum Abonentow

 

ica.cyfraplus.pl

 

nastepnie zakladka sprzet i rekatywacja karty

 

ja rowiez tak zrobilem i brakuje mi kilku kanalow(pakiet komfortowy+philips pvr HD)

 

tcm

comedy central

eurosport,eurosport 2

carton network

disney chanel

mtv polska

vh1

 

 

ktos wie co robic?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto mi mowil ? koles u dystrybutora cyfry. Chcialem wymienic dekoder na nowy bo mam problemy ze swoim( znikaja i pojawiaja sie kanaly hd, znika sygnal na kilka sekund, aby go wlaczyc trzeba podejsc z pilotem na odleglosc 1 metra itp) i powiedzial ze maja wstrzymane wydawanie dekoderow do 30 bo ma byc nowy soft i jesli to nie pomoze to wtedy mi go wymieni na nowy :/ co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo cos na temat nowego softu do dekoderów PVR?

 

Wszystkie zrodla mowia, ze oprogramowanie pojawi sie "lada chwila". Ale problem w tym, ze to samo slychac od marca. Albo maja w Cyfrze wszyscy prykaz bajerowac, albo programisci mecza sie z bugami i powiadaja zwierzchnikom "lada chwila". Nie ma co czekac bo szkoda zdrowia. Trzeba sie nauczyc jak obslugiwac, zeby minimalizowac stres. Po 2-3 miesiacach, krew przestaje sie gotowac. A to zdrowiej.

 

Jezeli chodzi o brak kanalow po wymianie kart, to tez proponuje cierpliwosc. O sukcesie wymiany karty poinformowal na #19 po kilkunastu minutach (nie 8-miu godzinach), ale kanaly byly czarne (oproch FTA). Po nocy powoli wlaczaly sie pojedyncze kanaly. O ile pamietam dlugo czekalem na Canal+, jeszcze dluzej na TVN24, pozniej Discovery, Club, National Geographic, pozniej Eurosport, a do 18-tej nie bylo jeszcze Discovery World i kilku innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Czy ktoś z szanownych posiadaczy dekodera HD PVR byłby tak dobry i potwierdził, czy na nowym oprogramowaniu działa jednoczesne nagrywanie i oglądanie z tego samego transpondera? Oczywiście przy konwerterze twin. Pytam dlatego, że u mnie wygląda na to, że działa tylko jedno wejście, ale nie jestem w stanie stwierdzić, czy to sprzęt, czy soft (człowiek w serwisie powiedział przez telefon, że soft, ale to jeszcze o niczym nie świadczy ;) ), bo wraz z wymianą karty i nowym oprogramowaniem wymieniłem również wadliwy dekoder na nowy. Tego samego dnia :) W związku z tym na tym nowym nie miałem okazji się przekonać, czy jednoczesne nagrywanie i oglądanie działa prawidłowo.

 

Facet z serwisu kazał czekać na nowy soft, sugerując, że może ten po wymianie kart wyszedł wadliwy... ale ja mam wątpliwości :) Choć szczerze mówiąc oczywiście nic się na tym nie znam. Ale głupio lecieć znów do wymiany z dekoderem, jeśli nawet nie wiem, czy na pewno jest wadliwy. Aha, nie wiem, czy to ma jakiekolwiek znaczenie (mówiłem, że się nie znam, prawda? :P ), ale przetestowałem obie kombinacje podłączenia kabli z konwerera. Z tym samym skutkiem.

 

Z góry dzięki za wszelke info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, tez mam taka sama sytuacje, podlaczylem 2 przelaczniki disiec astra + hot bird na dwa wejscia, ale z tym softem dziala tylko jedno, przy ustawieniu na pojedynczy, gdy wlaczam 2 brak sygnalu, sprawdzalem na Humax icord i tam jest ok, czyli wina softu cyfry. czekamy na zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych posiadaczy dekodera HD PVR byłby tak dobry i potwierdził, czy na nowym oprogramowaniu działa jednoczesne nagrywanie i oglądanie z tego samego transpondera?

 

nie wiem czy kapuje o co ci chodzi, ale moze to co napisze ci sie przyda: mam PVR, twin, nagrywam dowolny kanal, odtwarzam dowolny inny (w tym z time-shift-em, w tym ten sam kanal, ktory sie nagrywa, w tym HD, w tym dowolne sciezki dzwiekowe). Czyli traktujac pytanie doslownie, odpowiedz jest TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś używa PVR dzierżawionego od Cyfry wraz z SmartWi?

Wszystko działało OK do wymiany karty. Teraz karta kliencka zgłasza się w PVR jako "Niewłaściwa karta lub uszkodzona".

Dodam, że zaprogramowane karty klienckie są poprawnie z nowej karty Cyfry i działają w tunerze typu Ferguson 7318.

 

Czy ktoś ma identyczny problem i jak go rozwiązać. Pozostaje rezygnacja z PVR albo oczekiwanie na nowy soft do niego?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz żeś mnie chłopie wystraszył... A ja miałem jutro brać w wynajem PHILIPSA HD PVR gdzie tymczasem dowiaduję się takich rzeczy... Również posiadam SmartWi a z tunerów to Ferdka 6318 i Mediasata 1430. Po prostu ten Mediasat nie nadaje się do SmartWi. Zacina się po czym znika obraz i nastaje ciemność. Dlatego właśnie Mediasata chciałem zmienić już na jakiś konkretny sprzęt... i miałem wziąć właśnie jutro PHILA... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś używa PVR dzierżawionego od Cyfry wraz z SmartWi?

Wszystko działało OK do wymiany karty. Teraz karta kliencka zgłasza się w PVR jako "Niewłaściwa karta lub uszkodzona".

Mam spliter na Atmelu ale w PVR HD jak dzis sprawdzalem czy dziala karta to podobny napis zobaczylem. Nie wiedzialem o co mu chodzi bo przed wymiana karta dzialala. Okazalo sie ze wystarczylo ja przetrzec i rowno wlozyc. Wszystko zaczelo grac. Oczywiscie nie twierdze ze do rozwiazanie twojego problemu tylko zlosliwosc przedmiotow martwych. Teraz prawdopodobnie musze dokupic jeszcze jedna karte kliencka z nowym wsadem bo te ktore posiadam nie dzialaja z Kenwoodem.

 

Czy Wam przez spliter HBO Digtal dziala? U mnie napis usluga nieaktywna. (z karta cyfry w dekoderze wszystko jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych posiadaczy dekodera HD PVR byłby tak dobry i potwierdził, czy na nowym oprogramowaniu działa jednoczesne nagrywanie i oglądanie z tego samego transpondera? Oczywiście przy konwerterze twin.

Co prawda właśnie dziś wyszedł nowy soft, ale okazało się, że przyczyną mojego problemu była czysta głupota z mojej strony ;) Mówiłem, że to nowy dekoder, nie? Po prostu zapomniałem przestawić typu konwertera na twin :roll: Przepraszam za fałszywy alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Stary problem. Ktos wymienia dekoder. Dostaje nowy ze starym oprogramowaniem, i w czwartek rano obwieszcza na forum "hurra, nowy soft". Tyle, ze to wciaz ver. 79.

Ja typuje pazdziernik 2009 (nie 2008!). Po wakacjach 2009, programisci dostana taki wpier... od zwierzchnikow z powodu narzekan klientow, ze dokoncza "nowa wersje", ktora nie usunie starych bug'ow, doda wiele nowy opcji, z ktorych wiekszosc bedzie nieaktywana ("w planie") lub nieuzywalna (resety, restarty, zawieszenia, itp.).

 

Trza sie nauczyc zyc z ver. 79, albo przestawic na inne platformy. Sorry Winnetou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamierzam udać się do dystrybutora w wolnym czasie by wziąć w wynajem PHILIPSA HD PVR 7201. Posiadam splitter SmartWi. Zamierzam postawić go w miejsce Mediasata 1430, ponieważ nie za dobrze działa ze SmartWi. Gdy włączam w drugim pokoju Ferdka to na Mediasacie znika obraz. Przetestowałem na Strongu znajomego - oba dekodery i splitter działają bez problemu a Mediasat to szkoda słów... dlatego proszę mi jeszcze powiedzieć, jeśli ktoś wie, czy będzie mi współpracować Philips HD PVR z moim splitterem? Tzn chodzi mi o to, czy będzie sprawnie, bezproblemowo działać podczas gdy w drugim pokoju będzie włączony Ferdek. Boję się żeby nie było tego co z Mediasatem... Gdy włączałem w drugim pokoju Ferdka to na Mediasacie ciemność... Bo ktoś tutaj wspominał, że miał problemy i wystraszyłem się... Druga sprawa... Czy mogę wziąć ze sobą splitter i przetestować, czy działa dobrze Philips HD PVR ze SmartWi...? Pozwolą sprawdzić u nich? Dzięki za odpowiedź. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktos pomoze bo infolinia ciagle zajeta.Aktywowalem karte teraz juz wszystko dziala z tym ze na Canal +Film HD mam obraz i dzwiek ale rowniez na ekranie jest komunikat brak uprawnien do ogladania tego kanalu.Wcisne na pilocie program .Pojawia sie plansza z przewodnikiem po kanalach przycisne jeszcze raz program i na ekranie nie mam juz komuntatu o braku uprawnienie.Nie wspomne ze nie mam Orange sport za ktory place pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...