Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tryb Eko włączony, czy wyłączony, dekoder w standby i tak mruczy. No może czasem milknie, ale rzadko, bo albo buczy, albo się resetuje i tak w koło Macieju :D Zauważyłem też, że dekoder, gdy tryb eko jest włączony w momencie przełączania do standby, normalnie resetuje się, po czym uruchamia się znów(zapala się zielona dioda), po czym znów się resetuje i dopiero wyłącza, nie wiem czy tak tylko u mnie, czy u wszystkich takie zjawisko występuje. A, no i tak oczywiście dzieje się od wprowadzenia softu z Eko, wcześniej wyłączał się od razu po resecie, "na raz". :)

Witam, też tak zauważyłem.

Mam go dopiero od 2 dni. Jest podłączony jednym kablem do konwertera quatro (wejście sat 1, ustawienie w menu na pojedynczy). Opisuję tak dokładnie ponieważ wymieniłem egzemplarz poprzedni po kilku dniach używania. I teraz mam ten egzemplarz. Oprogramowanie 122.

Poprzedni egzemplarz wymieniłem ponieważ nie nagrywał ... pozycje zaplanowane były nadal zaplanowane po kilku godzinach od czasu nagrania.

 

@Maciek12 Czy masz jeszcze jakieś spostrzeżenia ? Czy poza tym wszystko było u Ciebie prawidłowo?

 

Czy może ktoś jeszcze obserwuje takie restartowanie dekodera po wyłączeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś pojawił się problem, nie wiem czy to wina dekodera ale obawiam się, że tak.

Do dekodera mam podpięte 2 kable, konwerter poczwórny (w menu oczywiście ustawiony twin), wszystko do tej pory działało dobrze aż tu dziś chce obejrzeć mecz w C+Gol HD a on mi pokazuje komunikat, że jest słaby sygnał, mogą być problemy z odbiorem i ciemny ekran, tak samo na C+Weekend HD ale już na C+Sport HD było normalnie i działał. No więc trudno, obejrzałem na Gol SD a po meczu podpiąłem drugiego PVRa Philipsa, żeby zobaczyć czy to może wina kabla i wszystko działało. Po podpięciu z powrotem tego pierwszego, C+Gol HD już działał ale koło 20, w trakcie meczu sytuacja się powtórzyła.

Czy to znaczy, że z dekoderem zaczyna się dziać coś niedobrego? Wolałbym uniknąć wymiany bo mam sporo rzeczy nagranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecydujesz się na wymianę poświęć chwile i zrób kilka testów. Poprzełączaj przewody przy konwerterze, sprawdź zarobienie 'efek". Jeśli dalej będzie źle, znajdź możliwość podłączenia felernego dekodera do całkiem innej instalacji antenowej. Jeżeli nie będzie poprawy, tzn. że udał się do krainy wiecznych łowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś również nic o samej antenie. Być może te dekodery nie są dokładnie powtarzalne. Nie "być może", na pewno. W tej samej instalacji mogą pokazywać różne poziomy sygnału, jeden zadowoli się słabszym, kiedy drugi już nie. Są tacy co twierdzą, że antena 60cm kiedy jest precyzyjnie ustawiona wystarcza. 80cm pozostawia większy margines błędu. "Zrewiduj" antenę i jej ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

 

Jestem od tygodnia jestem posiadaczką dekodera Philips HD PVR, posiadam opcję Multiroom, typ konwertera: pojedynczy. Mam taki problem związany z funkcją nagrywania, ponieważ oglądając np. TVP 1 HP i chcąc nagrywać np. TVN pojawia mi się komunikat:

"Trwa nagrywanie

Obecnie trwa nagrywanie poniższego programu:

Naciśnij klawisz 'OK', aby przerwać nagrywanie"

 

I koniec, np. oglądając np. TVN nie ma problemu z nagrywaniem w tym samym momencie TVN 7. Wiecie może dlaczego tak się dzieje? Czy dekoder jest wadliwy? Na stronie http://www.cyfra-plus.tv/35,dekoder_philips_pvr_hd_cyfra.html jest napisane: "możliwość nagrywania i oglądania 2 różnych programów". Proszę o pomoc, dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jest sprawny, aby nagrywać i oglądać dwa różne programy należy ustawić typ konwertera TWIN i podłączyć 2 niezależne kable do konwertera, prawdopodobnie będziesz musiała zmienić konwerter przy antenie na QUAD czyli taki z 4 niezależnymi wyjściami :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpisanie.

 

Już poprawiłam i przepraszam

 

Mam pytanie odnośnie tego konwertera: czy moglibyście polecić jakiś normalnie działający konwerter typu QUAD w rozsądnej cenie? I mam jeszcze pytanie odnośnie średnicy uchwytu, bo jest napisane, że posiada on uchwyt o średnicy 40mm, czy powinien od pasować do standardowej anteny satelitarnej? Moja antena jest to: Antena 700/800 PVR, tzn. jest to antena o średnicy 60: http://www.cyfraplus.pl/technologie/spr ... na_60.html czy o średnicy 80: http://www.cyfraplus.pl/technologie/spr ... na_80.html ? Bo szczerze mówiąc nie mogę znaleźć :/ A gdzie mogę znaleźć informację o średnicy uchwytu do mojej anteny? Wejść na dach i zmierzyć tę średnicę?

 

Mam jeszcze pytanie czysto techniczne: jeśli będę już miała ten konweter QUAD z 4 wyjściami, to czy to każdego z dekoderów będę musiała podłączyć 2 kable do wejścia SAT1 i wejścia SAT2, czy tylko do samego wejścia SAT2? Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. nie wrzuca się linków do znanego portalu aukcyjnego.

Po 2. Mylisz pojęcia, im chodzi o średnice uchwytu do konwentera, a ty pytasz czy masz średnicę anteny 60cm, czy 80cm. (dla wyczerpania tematu, masz 70 lub 80cm.)

Żeby dekoder nagrywał 1 kanał, a było do oglądania co innego, musi być podpięty dwoma kablami do konwentera. Inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chciałabym w 2 dekoderach mieć możliwość oglądania i nagrywania 2 różnych kanałów. To czy konwerter typu QUAD będzie odpowiedni, czy potrzebowałabym konwerter z jeszcze większą wejść? Bo wtedy w konwerterze QUAD do wszystkich 4 wyjść będą podpięte 4 różne kable. Wtedy powinno być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Znajomy do niedawna korzystał z dekodera Sagem z którym nie miał żadnych problemów, a teraz odebrał Philipsa PVR i jest z nim jeden poważny problem. Nie działa prawidłowo podłączony za pośrednictwem amplitunera Pioneer. Dźwięk jest bez problemów, ale obraz pojawia się i znika (miga). Problem ten nie występuje po podłączeniu dekodera bezpośrednio do telewizora. Próbowałem już kilku kabli HDMI i na każdym jest bez zmian. Nie pomaga również zmiana wejść w amplitunerze, na każdym jest ten sam problem, który nie występuje np. z DVD.

Nie jest to również problem amplitunera bo ze starym dekoderem z Cyfry - Sagemem połączenie to działa bez żadnych problemów.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Korzystam z dekodera philips hd pvr i nagle przestał mi działać.nie mogę go w ogóle włączyć.najpierw pali się jedna czerwona dioda,potem dwie,potem zielona,pojawia się godzina 6:28 i za chwilę komunikat E208.co to może być?dzwoniłem do Cyfry,nie wiedzą co to jest i kazali iść do salonu wymienić dekoder.problem tylko w tym,że obecnie przebywam w UK.Mógłby mi ktoś poradzić co może być przyczyną i czy ktokolwiek miał kiedyś styczność z komunikatem E208?Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już z 3 tyg. mam na 2 kablach i czasami nie włączam dekodera przez cała dobę i słychać, że dużo pracuje, ale nie za szybko się to ściąga, Dyktatora mam dopiero od 2 dni. Ogólnie VOD tak na 90%, ale Canal + na życzenie kuleje, mam tam z 2 odcinki seriali i 1 film, widać że to delikatnie mówiąc nie priorytet ^_^ Drugi kabel w tym temacie chyba nie robi szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojawil mi się problem z dekoderem Philips PVR 7201.

Miałem remon i salon był nieużywany (zaklejony folią), ale TV + dekoder był cały czas podłączony do sieci (remont nie dotyczył salonu)

 

W tej chwili mam tak objaw że na dekoderze cały czas wyświetla się godzina (nieaktualna) ale nie jestem

w stanie wprowadzić go w stan, w którym udało by się zmieniać kanały.

 

Wyłączyłem go z sieci na około 3 godziny i spróbowałem ponownie ale jest to samo - wyświetla teraz inną godzinę.

Próbowałem odłączać go od kabli sygnałowych, telewizora ale to nie przynosi żadnego efektu.

Może ktoś się z czymś takim spotkał.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odłączać go od kabli sygnałowych

Czy przez kable sygnałowe rozumiesz kable SAT idące od konwertera do dekodera? Jeśli tak, i ich odłączenie nie przynosi efektu (tzn godzina jest inna) to w zasadzie nie ma się czemu dziwić, bo dekoder nie ma skąd pobrać informacji o bieżącej godzinie. Postaraj się znaleźć możliwość podłączenia tego dekodera do innej instalacji, najlepiej z dwoma kablami SAT. Jak na niej nie będzie dobrze, to chyba pozostanie już tylko wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...