Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem dekoder HD, czytałem wiele stron tematów ale nie uzyskałem odpowiedzi na najprostsze pytania :)

W standard HD dopiero mam zamiar wejść, zakup telewizora nastąpił pół roku temu, teraz doszedł dekoder HD PVR. Obecny sprzęt:

Konwerter:

 

* konwerter pojedynczy GOLDEN INTERSTAR GI-201

* pasmo odbioru - 10.7 do 12.75 GHz

* sygnał przelączenia pasm - 22KHz

* średnica mocowania - 40mm

* osłona złącza - tak, zintegrowana z obudową

* wzmocnienie - od 55 do 65 dB

* współczynnik szumów - 0.3dB (typowo)

 

Antena od Cyfry+ 60cm

Telewizor LCD Panasonic 32''

Połaczenie SCART z telewizorem.

 

Po podłączeiu był problem z odczytemjakiegokolwiek kanału HD. Mała korekta ustawień pozwoliła na pojawienie się obrazu na C+sport HD i film HD oraz na kanale ZDF, który jeszcze wczoraj na poprzednim dekoderze nie istniał. Regulacja anteną powoduje pikseloze tego kanału i zanik kanałów HD cyfry. Siła sygnału: 4,5

Na chwilę obecną odbieram bez zakłóceń HD Sport i Film ale mam jednak pytania:

Czy można coś poprawić żeby było lepiej ? Kabel HDMI? Jeśli tak to co to pomoże? Ustawienia dekodera na inne(obecnie sa standardowe)? lepszy konwerter? Jeśli tak to po co skoro ten chyba daje rade etc.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Taką tycią antenkę to można gdzieś sobie za przeproszeniem wsadzić. Z miejsca do HD potrzeba do poprawnego odbioru przynajmniej 80 cm.

2. Kabel HDMI? To zależy jaką masz jakość obrazu, czy mogłaby być lepsza, bo wiadomo, że dojdzie do jakiegoś poziomu i dalej nie ruszy, bo w takiej jakości nadają. Kabel nie ma żadnego wpływu na to czy odbierasz HD z satelity czy nie!

3. Sam konwerter jest OK, więc nie ruszać! Jedyne co to może być popsuty, ale nie odbierałby wielu kanałów w takim przypadku (choć nie we wszystkich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam wlasnie że przy tej antenie co posiadam i sygnale 4,5 to mój obecny obraz i brak zakłóceń przy pieknej pogodzie to jest i tak ta dolna granica i pogorszenie sie warunków moze spowodowac problemy z odbiorem.

Przy zmianie ustawień w dekoderze według "listu od Cyfry+" zamieszczonego na forum, mój dekoder wskazuje zerowy sygnał i od czasu do czasu wskoczy na 4,5 i momentalnie spada znowu do zera. Czyli pierwszy wniosek to antena do zmiany.

 

A co do obrazu to wydaje mi się że jest dużo mniej ostry niż przed zmianą dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No chyba, ze będzie tak kiepsko wykoany, że bedą błędy w transmisji :shock:

 

Ale kupwanie kabekla HDMI za 200 zł nie ma sensu jak w sygnałach analogowych gdzie jakość materiałów i wykonania ma ogromne znaczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kupwanie kabekla HDMI za 200 zł nie ma sensu jak w sygnałach analogowych gdzie jakość materiałów i wykonania ma ogromne znaczenie :D

A gdy ktos ma połączenie tuner cyfra+ ->magnetowid ->telewizor LCD? To też ma takie znaczenie jeśli "pośrednikiem" jest magnetowid?:)

 

W mojej konfiguracji, puszczenie sygnalu przez scart w magnetowidzie lub nagrywarce dokonuje wielokrotnie wiekszego "uposledzenia" niz HDMI za 30 zlotych. Scislej mowiac, w moim srednim sprzecie nie widze roznicy miedzy kablem HDMI za 30 zl, a drugim za 100 zl. Z tego wzgledu PVRa ogladam tylko bezposrednio przez HDMI. Ale i tak nagrywarke ogladam 95% czasu, przez scart, bo PVR wytrzymuje mi tylko 20-30 min. do kolejnego resetu, ktory marnuje 40 cennych sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź konwerter, bo może padł, antenę, bo może się przekręciła w inną stronę i bardzo dokładnie ustaw antenę, bo Cyfra+ nadaje kanały HD w DVB-S2, a ten system wymaga bardzo dokładnego ustawienia anteny. Jeśli i to nie pomoże to wymieniaj dekoder do skutku, albo kup własny dekoder np. Ferguson GD lub Humax HD, albo inne moduł C+ HD i masz własny odbiornik. A od kiedy masz ten dekoder? Miałaś wcześniej inny telewizor HD, który odbierał HD na tym dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia mam nowy tv toshiba i dekoder philips pvr hd. ciagle sie wiesza, w ogole nie ma hd, 3 razy wymienialam dekoder... co mam zrobic zeby to w koncu jakos chodzilo?

 

Wymienianie nie pomoze na wieszanie! Ja tez wymienialem dopoki nie odkrylem, ze jest to problem wszystkich PVR-ow i obecnej wersji oprogramowania (wczoraj wciaz bylo 79, dzisiaj, nie wiem). Wieszanie i resety to normalka. Moim zdaniem, najlepsze rozwiazanie to nauczyc sie jak uzywac aby minimalizowac straty czasu (jak mi sie robi reset, to wlaczam nagrywarke na minute i ogladam cos innego). Co gorsza, najwazniejsze programy warto nagrywac na nagrywarce, bo zdarza mu sie liste programowa zignorowac!

 

Wymienianie ma sens tylko wtedy, jezeli ciebie to niewiele kosztuje, a chcesz efektywnie wyslac sygnal do Cyfry, ze musza to poprawic bo bedzie bunt ludu! Ja wierze, ze sprzet jest ok, tylko bugi software'owe powoduja zawiechy/resety. Wiec sie modle o nowe poprawione wersje.

 

Oczywiscie mozna tez isc w kierunku dekoderow innych firm wykupujac je na wlasnosc. Ja, poki co, nie trace nadziei.

 

p.s. w sprawie kanalow HD pisalem wczesniej. W moim przypadku wystarczylo male przekrecenie konwertera: viewtopic.php?f=6&t=11&p=145641&hilit=kobiete#p145641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od dwóch dni mam taki problem gdy włączam tuner np.włącza sie odrazu na kanał 4 i ten kanał chodzi ale gdy przełączam na nastepny kanał to na dekoderze wskakuje kanał 5 ale tuner sie nie przełącza i w tym momencie sie wiesza na kanale 4 i nic nie moge zrobić.Mam najnowszy soft 79.Miał ktoś juz tak przypadek?Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki problem z Eurosport HD. Nie dalo sie z niego wyjsc bo sie zawieszal na dowolnej zmianie kanalu (restarty, wylaczanie z sieci nie pomagalo). Pomogla kombinacja nastepujacych dzialan (nie wiem, ktore zadecydowalo):

* wylaczenie PVR-a z sieci na dluzszy czas (powyzej godziny)

* zasloniecie konwertera na moment startowania dekodera (ot w nadziei, ze to sygnal HD powodowal problem)

* po sukcesie z przelaczeniem na inny kanal, zresetowanie dekodera (tak aby nie startowal na Eurosport HD)

 

Pozniej Eurosport HD chodzil ok.

 

Cala operacja zajela mi niemal 3 godziny prob i bledow! (a w miedzyczasie leciala, o ile pamietam, walka Samuel Peter'a ... przepadla ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez juz to wszystko robiłem i nie skutkuje rozebrałem tuner bo myslałem ze moze cos z dyskiem ale jak dysk podłączam do kompa to normalnie system go widzi tylko chce go przekonwertowac bo widac jest jakios inaczej przekonwertowany w tunerze.Takze dysk musi byc sprawny i nie mam pojecia co dalej moge robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...