Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedłużam umowę i chcę wziąć jakiś lepszy dekoder (co prawda mam stary telewizor, bez żadnego HD) i mam kilka pytań.

 

1. Czy na moim starym telewizorze SD (kilka-jak nie kilkanaście lat) będzie on bez problemu działał, spokojnie będzie można nagrywać itd.

2. Jak wygląda "dizajn" (przełączanie kanałów, menu itd)

3. Jak długo się załącza (ze stanu czuwania)

4. Jak długo przełączają się kanały

 

EDIT:

 

 

Czy to mniej więcej tak działa i wygląda jak na tym filmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 nagrywać będzie można bez problemu. oglądać tak, jeśli w TV masz chociaż złącze SCART

 

ad.2 Samo menu wygląda w zasadzie identycznie. Na filmie widać, że dekoder jest jeszcze z softem 98. Aktualny to 116. Wszelkie paski informacyjne są obecnie w tonacji zielonej i trochę inne. Zupełnie inaczej wygląda obsługa nagrań znajdujących się na dysku. Zrzuty ekranu możesz zobaczyć w instrukcji obsługi dostępnej na stronie C+

 

ad.3 kilkadziesiąt sekund

 

ad.4 czasem nawet kilka sekund, zwłaszcza HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.3 kilkadziesiąt sekund

 

kilkadziesiąt? ;o To mój aktualny Strong włącza się kilka sekund, nie kilkadziesiąt. Ile tak konkretnie się włącza? Z pół minuty?

 

I jeszcze jedno, jak wezme dekoder HD, to te wszystkie kanały typu: Kuchnia+ Domo+ oraz Canal+ będą standardowo w HD na pozycjach tam od 14 do 24. Będą bez problemu działały one na moim starym TV? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie włączanie trwa około 25 sekund. Aczkolwiek kilka razy włączył się po 2-3 sekundach. Nie wiem od czego to zależy.

 

Kanały HD na starym tv będą oczywiście działać. O ile sygnał będzie odpowiedni (ja mam małą antenę, ale nie ma żadnych problemów). Co do pozycji na liście, to ja musiałem czekać na aktualizację oprogramowania. Wtedy kanały wskoczyły na te właśnie pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkadziesiąt? ;o To mój aktualny Strong włącza się kilka sekund, nie kilkadziesiąt. Ile tak konkretnie się włącza? Z pół minuty

Sprawdziłem, ze standby do momentu do pokazania się obrazu (NG HD) 40s. I nie jest to najgorszy czas. Inne, znacznie lepsze dekodery PVR mają ten czas znaacznie dłuższy

 

U mnie włączanie trwa około 25 sekund. Aczkolwiek kilka razy włączył się po 2-3 sekundach. Nie wiem od czego to zależy.

Od pobierania czegoś na dysk (VOD, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z was miał już doczynienia z nowym pilotem do tego dekodera? Taki z czerwonymi wstawkami... Byłem wczoraj wymienic bo stary sie rozlatywał. Problem z tym pilotem jest taki ze nie da sie go zaprogramowac dla telewizora (stary sie dało).

Nie chce zaakceptowac zadnych kodów. Nawet gdy wprowadzam kody od konfiguracji auto. albo od ustawien fabrycznych. Po wprowadzeniu kodu i nacisnieciu OK, dioda gasnie i to tyle... Jakies pomysły na rozwiazanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z wyżej wymienionym dekoderem,

 

Mianowicie po wejściu na dowolny kanał HD, powracając na np. tvp1 w zwykłej rozdzielczości obraz mam jakby na zoomie. :(

 

Wymieniłem kabel HDMI, ustawienia dekoder są poprawne, jest ustawiony na full HD 1080i, obraz normalny lub szeroki. Dzwoniłem na infolinie i facet nie umiał mi pomóc, dekoder mam od wczoraj, ma najnowszy soft.

 

Proszę o sugestie, z góry dzięki,

 

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym TV Philips LCD 37 gosc z infolinii cyfry + doradzil mi zebym ustawil szeroki, ale przy kazdym ustawieniu na dekoderze obraz jest powiększony.

 

Polookam jeszcze w piatek ustawienia na TV, ale jak mowie, w TV nie zmianialem nic, a na poprzednim dekoderze Sagecom DSI87 wszystko dzialalo super, obraz zawsze sie dopasowywal.

 

Jeszcze jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Dordzy, mam nastepujacy problem. Posiadam Pace'a 500 i od dzisiaj takze Philipsa 250 GB. Problem jest z kanalami HD na Philipsie, ale tylko tymi z transpondera Cyfra < Domo HD, Mini Mini HD, Planete HD itp. > ... Na Pacie nigdy nie mialem problemow, a teraz sytuacja jest taka, ze jezeli na dekoderze podstawowym mam wlaczony, ktorys z tych kanalow to na dekoderze dodatkowym te kanaly dzialaja, jezeli jednak na podstawowym ustawie Eurosport, to multiroom nie czyta juz paczki HD. Ktos wie w czym problem ? ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, wystarczyło ustawić w TV żeby obraz był odbierany z dekodera w oryginalnej formie bez autodopasowania.

 

Dzięki za podpowiedź.

Co do przedłużania umów, wiem że to nie ten temat, ale chciałem się pochwalić, że jak się odpowiednio poczeka i wypowie umowe, to po ostatecznym kontakcie (10 telefon) z centrum z Wawy, można nie złe stawki i bonusy wynegocjować, :)

 

Mam do dwóch abo (pełna opcja jedynie bez HBO) darmowe dwa multiroomy i dwa dekodery philipsa. :)

 

Pozd.

 

Jeszcze takie szybkie pytanie. Ten dekoder ma wbudowana opcje dekodera STB (cyfrówki naziemnej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego postu viewtopic.php?p=654553#p654553 "uprzejmie donoszę" że na stroniehttp://www.cyfraplus.pl/technologie/sprzet/philips_pvr_hd/instrukcja_obslugi.pdf jest już najnowsza instrukcja do dekodera, w której na stronie 24 jest mowa o serwisach internetowych (i nawet poprawili z 6201 na 7201). Kto ma siłę i ochotę, to niech pomolestuje C+ gdzie te serwisy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, już jest. właśnie aktualizuję

EDIT

Zaktualizowałem, v121. Serwisy internetowe pojawiają się wraz z tą wersją, bez konieczności wcześniejszego podłączania kabla do aktualizacji, czyli trochę inaczej niż w przypadku Pace'a

SPROSTOWANIE

Dla uruchomienia serwisów internetowych po pierwszej aktualizacji i podłączeniu do internetu trzeba zaktualizować soft jeszcze raz do wersji 121i. Czy li jednak tak samo jak w Pace, czym odszczekuję pierwszą informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci to mają pomysł na biznes, że też im się opłaca w ogóle inwestować w te dekodery na kilka miesięcy przed fuzją... Oznacza to też, że chyba zostaną w ofercie nowej platformy :(

Na stronie 30 dopatrzyłem się trybu EKO i przywrócenia ustawień fabrycznych jak w nowym sofcie PACE. Faktycznie dodali czy coś z instrukcją im się pokićkało?

Oblookam jak wrócę z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...