Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam panowie chce wlasnie kupic tuner PHILIPS PVR HD przeczytalem wslansnie ze jest sporo problemow a moze do tego czasu juz jest nowy soft i co z tym idzie dziala poprawnie.Od osoby od ktorej chce kupic powiedziala mi ze jest nowy soft i dziala wszystko OK.To prawda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś wynająłem nowy dekoder cyfry plus Philips PVR HD i juz mam z nim problem :)prośże o rade

Problem polega w tym ze tuner zawiesza sie na programie z telewizja dla najmłodszych Mini max itp. , może wytłumaczę jak to wygląda, włączam Se tuner i uderzam po programach i wszystko jest git ,a gdy juz jestem na kanale Zig-zap lub mini-max tuner nagle sie zawiesza i nie mogę zrobić ,gdy chce przezuci na inny program nie odpowiada tak jak by dostał zawiechy ale widać ze tuner mruga ale nic sie nie dzieje ,nawet nie mogę wyłonczyc go głównym przyciskiem bo nie reaguje tylko musze go wyłączyć z sieci wtedy i sie resetuje?? Proszę o pomoc bo nie wiem co mam zrobić żeby tego nie było .Posiadam antenę 80 i jedna główkę na talerzu może tu jest problem ?Lub cos z pasmem jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś wynająłem nowy dekoder cyfry plus Philips PVR HD i juz mam z nim problem :)prośże o rade

Problem polega w tym ze tuner zawiesza sie na programie z telewizja dla najmłodszych Mini max itp. , może wytłumaczę jak to wygląda, włączam Se tuner i uderzam po programach i wszystko jest git ,a gdy juz jestem na kanale Zig-zap lub mini-max tuner nagle sie zawiesza i nie mogę zrobić ,gdy chce przezuci na inny program nie odpowiada tak jak by dostał zawiechy ale widać ze tuner mruga ale nic sie nie dzieje ,nawet nie mogę wyłonczyc go głównym przyciskiem bo nie reaguje tylko musze go wyłączyć z sieci wtedy i sie resetuje?? Proszę o pomoc bo nie wiem co mam zrobić żeby tego nie było .Posiadam antenę 80 i jedna główkę na talerzu może tu jest problem ?Lub cos z pasmem jest nie tak

miałem ten sam problem, po aktualizacji softu problem zniknął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam od niedawna Pilipsa HD PRV ,po podlaczeniu do telewizora Sony Bravia KDL-40U2000 kablem HDMI co parę sekund a czasami tylko raz w godzinie,

na chwilkę ( pół sekundy) zanika obraz i dźwięk. Tak jakby przez kabel HDMI nie bylo sygnału.

Wymienilem dekoder i kabel ale nic nie pomoglo dalej to samo. Przy podlaczeniu innych urzadzen kablem HDMI nic takieko sie nie dzieje.

Moze ktos mial taki problem i go rozwiazal, bardzo prosze o pomoc.

 

 

Bardzo mnie zmartwiłes bo mam dokładnie to samo na LCD Bravia 26T3000 a miałem jutro pojechać wymienić dekoder...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są już jakieś softy do tego dekodera, które pozwalają na współpracę z dyskami przenośnymi(Pendrivami). Chodzi mi głównie o to czy można już nagrać film na pendriva.

Jeśli nie ma takiej możliwości, to czy jest szansa że w przyszłości Philips 7201 będzie miał taką funkcje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio żaden nowy soft nie wyszedł, więc nic takiego nie ma. Być może kiedyś... To wszystko zależy od Cyfry, czy oni będą chcieli, czy na to zezwolą, jeśli nie to nic nie podłączysz takiego i nie nagrasz. W ogóle mogliby całkiem nowy soft dać, wydać porządny, z ładnym menu, a nie takie sprzed 10 lat :? Nowoczesne a nie jakieś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mogliby całkiem nowy soft dać, wydać porządny, z ładnym menu, a nie takie sprzed 10 lat :? Nowoczesne a nie jakieś...

 

Na całkiem nowy soft od CYFRY+ nie ma chyba co liczyć. Zobacz na ten artykuł

 

http://www.mojehdtv.info/wywiady/plany_cyfry_.html

 

-ciekawe co miał na myśli Dyrektor techniczny Cyfry+ mówiąc o uatrakcyjnieniu menu?

 

 

Ps. Pozostaje tylko liczyć że jednak CYFRA+ się zlituje i da możliwość nagrywania filmów na pendriva :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że w ogóle port port USB jest aktualnie wyłączony, dobrze mówię, "*do wykorzystania w przyszłości".

 

Czytałem to już. Jeśli słaby sprzęt to się nie dziwić, zdaje się, że takie nBoxy działają dobrze. To nie temat o n-ce to co ja tutaj wspominam o nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips PVRniestety nie współpracuje z telewizorami SONY!!! Zaówno Cyfra jak i SONY mają to gdzieś! Tez mam kłopoty z dzwiekiem (przerwy) poza tym telewizor nie wykrywa dekodera jko urzadzenie HDMI... Generalnie uwazam ze cąłe to HD to niedoróbka musi upłynąć troche wody w Wiśle zanim coś sie zmieni! Polecam podłączenie dzwieku do wzmacniacza bezposrednio z dekodera i wyciszenie tV! Z zawiasami trzebe sie pogodzić! Wymiany dekodera nic tu nie zmiena! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sony nie współpracuje ? A to dziwne bo kiedyś nawet była jakaś promocja na sony i był abo na jakiś czas gratis.

 

Ja mam Samsunga i działa wyśmienicie, nawet pilot od 7201 działa, nie musze mieć dwóch pilotów. Można włączać, ściszać, przełączać.

Zresztą po co komu sony jak matryce i tak montują od samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: na dekoderze cyfry HD bez dysku przerywa mi dźwięk i rozwarstwia się obraz głownie na kanałach HD. Antena jest na pewno jest dobrze zainstalowana. Po raz drugi pojawił się autoryzowany instalator powiedział że sygnał jest maksymalny i że mam się kontaktować z Cyfrą. Wymieniłem już dekoder ale nic to nie dało. Czy to wina oprogramowania, ponownie dekodera, a może powinienem wymienić kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta raczej nie, to bez sensu. Prędzej stawiałbym na kabel. Kumpel miał coś takiego na HD z tym że mu szatkowało czasami, zaniki sygnału miał. Dopłacił do kabla - tzn kupił dużo lepszy, troche droższy i pomogło, chodz nie do konca, ale jest lepiej.

 

Ja na 7201 PVR też czasami mam rozjechany dzwięk z obrazem na kanałach HD albo TVN-ach ale tylko troszke. Zazwyczaj trzeba przełączyć na inny kanał i wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze wam coś ciekawego. Pamiętacie, jak C+ informowała o MOŻLIWOŚCI automatycznego usuwania własnych (w sensie moich) nagrań (automatycznie, czytaj przez Cyfrę). Otóż jakoś tydzień temu zniknęło mi jedno nagranie (drugie od końca listy, nagranie z 2 - 3 stycznia, a nie ostatnie - dziwne, nie?). Pomyślałem, że ktoś z domowników skasował to przez przypadek (?!?). Mam dzieci, więc wszystko możliwe :wink: .

Dzisiaj wchodzę do moich nagrań, a tu jedno nagranie pojawiło sie DWA RAZY na liście (był to film), mało tego, na tym "nowym" jest info, że "trwa nagrywanie". Jak trwa, skoro na żadnym kanale w tej chwili ten film nie leci. Na obu pozycjach można bez problemu oglądać to samo. Aha, przy tym z "nagrywanie trwa" nie ma opcji "zakończ nagrywanie".

O co tu chodzi???????????????

Żeby było jasne - nagrań mam bardzo mało, a tryb zarządzania dyskiem - ręczny (czyli ja decyduję o kasowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kable kupiłem dość tanie (40-50zł), ale za to dwa różnych firm i na obu tnie nie tylko na kanałach HD Dziś podłącze kablem euro i zobaczę czy nadal tnie.

 

Co do znikania pozycji nagranych u mnie nie zawsze zaskoczy zaznaczenie pozycji do nagrania. Mam też pytanie czy da się jakoś samemu wybrać czas nagrywania, bo programy nachodziły mi sie o minutę i już nie chciało nagrywać(słusznie zresztą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sami mądrzy faceci są na tym forum,więc mam do Was pytanie na które nie znalazłam nigdzie odpowiedzi.

Jak głośno pracuje dysk w tym PVR.Czy nocą jest wyraznie słyszalny?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Ania

Jest słyszalny ale podobno i tak ciszej niż w "N", ja podkleiłem pod "nóżki" takie podkładki jak sie pod krzesła podkleja żeby nie porysowac podłogi. Pomaga też położyć coś na dekoder żeby go dociążyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...