Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

k... :censored:

zrobiłem tą zakichaną aktualizację (96/DTT) i zamiast oglądać telewizję mam napis "brak sygnału, sprawdź antenę", sygnał na poziomie 0 mimo, że wcześniej miałem prawie 5, kanały HD i wszystko śmigało :/

a konsultanci od 7 do 22 :evil:

 

czy możliwe aby zmienili częstotliwość albo polaryzację?

czy będę musiał włazić na dach i znowu ustawiać antenę bo czytałem, że cofnąć do poprzedniego oprogramowania nie idzie :?::!:

 

ps. nawet zegar się nie ustawił automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh cóż jak uważasz. Przeczytaj a sam zobaczysz, ze ludziom takie komunikaty wyświetla

 

 

viewtopic.php?f=6&t=12279&p=292264#p292264

 

Zabijaja mnie za cytowanie :)

 

A co Ci można pomóc przez internet? Co poradzimy, że Cyfra ma takie dekodery... Mało razy wariuje? Skończy sie kolego wymiana zapewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k... :censored:

zrobiłem tą zakichaną aktualizację (96/DTT) i zamiast oglądać telewizję mam napis "brak sygnału, sprawdź antenę", sygnał na poziomie 0 mimo, że wcześniej miałem prawie 5, kanały HD i wszystko śmigało :/

ps. nawet zegar się nie ustawił automatycznie

 

Sprawdź, czy masz prawidłowo ustawiony typ konwertera - jeżeli masz twina to powinno być ustawione na twin, jeżeli pojedynczy, to pojedynczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wystarczy pokręcić czaszą to nie trzeba wymieniać, tylko ja będę musiał włazić na dach (mokry ;/)

 

jak widzę taki problem mam tylko ja, zatem moja myśl o tym iż w nowym oprogramowaniu zmienili częstotliwości jest błędna :/

bo jak wytlumaczyć to iż wcześniej było prawie all a teraz nie ma nic sygnalu?

 

@volcan, oczywiście wszystko jest ok, twin itd, nic nie zmieniałem prócz zrobienia aktualizacji :evil:

 

@africa, to moja pierwsza aktualizacja, c+ i dekoder PVR mam od 1 tyg, może 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien typ konwentera na pojedynczy (nawet jesli masz dwa kable antenowe) lnb na nie wyjdz z menu wylacz z zasilania wlacz ponownie, ustaw lnb na tak sygnal powinien byc i na ustawieniu twin i na ustawieniu pojedynczy, niewiadomo czemu ale czesc tych pvrow po aktualizacji zawiesza sygnal czasami wystarczy zmiana typu konwentera na inny i zasilanaia lnb a czasami reset z zasilania :)

ewentualnie zmien satelite na inny ustaw czestotliwosc np na 10719V, 10892H, 11393V, 11488H moze go odblokuje ...

ten typ tak ma :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurandpif, wróciło ogromne dzieki

 

teraz tylko się pojawi inny problem, ja mam twina i przy ustawieniu na twin sygnał mam na poziomie 2 a jak przestawię na pojedyńczy to mam prawie 5 (ok. 4,5)...o co tu może chodzić?

 

Czy to może być kwestia przewodów bo jedynie jeden przewód wyprowadzony mam z konwertera Kilka sygnałów w przewodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tunera masz podłączony jeden przewód? Jeżeli tak, to dlaczego wybierasz twin?...

 

tak, mam jeden

ponieważ tam jest "typ konwertera" a mój typ to twin zatem wybrałem twin

I przed aktualizacją również na twinie miałem 4,5 a teraz już tylko 2 a na pojedyńczym 4,5 (nie wiem jak przed aktualizacją)

...zostawie na tym pojedyńczym, ale zastanawia mnie skąd ta różnica

 

@Mariusz7, kwestie sygnał już rozpracowalem z kolegami (pitter i spółka) teraz walczę z tą aktualizacją :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz7, tak się domyśliłem, jak sprawdziłem sygnał na pojedyńczym i podwójnym oraz po przeczytaniu Twojego i volcano posta

zostawiam na pojedyńczym ;)...dzięki chopaki (głównie jurandpif) za pomoc

 

a ta różnica w poziomie sygnału na twinie przed (4,5) i po (2) aktualizacji to będzie błąd oprogramowania w dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobrałem sobie z ciekawości instrukcję do tego dekodera ze strony Cyfry, zacząłem przeglądać i... o rzesz ty w morde, to wygląda dokładnie jak Pace SD! Menu i wszystko jest identyczne, na pasku nie wyświetla się ani aktualna audycja, ani systemy kodowania danego kanału ani nic poza nazwą! I wszystko czerwono czarne jak w Pace SD!

 

Czy to jest błąd czy rzeczywiście to wszystko tak samo strasznie i beznadziejnie wygląda??

Myślałem, że skoro to Philips to wszystko będzie przynajmniej tak jak kiedyś w Wizji TV na Philipsie wyglądać, że były dwa paski poziomu sygnału anteny i można było ustawić porządnie, było na paskach EPG, a tu widzę że jest jeden mało dokładny pasek sygnału tak jak i w Pace SD a cała reszta równie mizerna. To jest P A R A N O J A !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no kurde, ale o ile się nie mylę to w CP każdy dekoder ma swoje indywidualne menu zupełnie inne niż w pozostałych dekoderach.

Czemu w Cyfrze musi być wszędzie ten sam beznadziejny [beep]??

 

Widzę, że jak ktoś ma świetną ofertę programową to ma [beep]iany soft w dekoderach i odwrotnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy wszystkie Echostary w Cp mają jednakowe menu. Wyłącznie dekodery własnej produkcji (Mini, Familijny) mają nieco inne.

Wcześniej jeszcze Samsungi miały inne menu , ale już nie są w sprzedaży

 

Co do cyfry to Pace i Philipsy mają jednakowe menu, a jedynie Strong jest rodzynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...