Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak mi się wydaje że platformy muszą mieć coś z tego ze dany kanał jest na tej a nie innej pozycji na liście. Wole korzystać z Fergusona 6018 niż z PVR-a bo mam listę jaką chce a nie wg. czyjegoś widzimisię. Rozumiem że są osoby które potrafią tylko włączyć i wyłączyć tuner i tutaj automatyka im jest potrzebna ale powinna być też możliwość dodatkowej edycji listy kanałów.

 

Zgadzam sie i nie zgadzam sie. Osobiście użytkuję trzy odbiorniki satelitarne w tym jeden to PVR. Nie trzeba się martwić że cos zmieniło sie w ustawieniach, mamy zawsze aktualne kanały (przynajmniej w częsci głównej). Dla starszych lub mniej pojętnych osób , które nie lubią się zagłębiac w technice to dobre rozwiązanie. mam takich osób kilka wokół siebie - takie są. Osobiście nie wyobrażam sobie jednak aby na moich dekoderach nie było to ułozone jak potrzebuję. Mm w humaxie obok siebie kanały z CP i C+a także z n - i to powoduje że ma to przewagę. Tzeba jednak aktualizowac listę i w razie zmiany parametrów - uzupełniac je.

Zawsze można było zrobic tak jak np. w polsatowskich samsungach - jest lista operatora i możliwość tworzenia swojej. Komu się nie chciało/nie umiał to miał TVP 1 na trzecim kanale, kto pogrzebał to miał tak jak mu pasuje najlepiej. Jak brałem pierwszego mediasata od Cyfry była możliwość sortowania kanałów, mało tego można było dodawać nowe nie tylko z HB ale i z Astry oraz INNYCH satelitów - trzeba było tylko wcelować talerzem w daną pozycję satelitarną. U mnie była ręka za oknem i jazda - piękne czasy!

Tak się zastanawiałem...

Ogólnie, nie tylko o dekoderach Cyfry+ ale ogólnie o dekoderach zarówno tych CP jak i tych Cyfry, w których nie ma możliwości tworzenia własnych list kanałów.

Czy problem leży w samej specyfikacji dekodera, czy też po stronie softu? Chodzi mi o brak możliwości przestawiania kanałów.

Jest to wyłącznie brak funkcji w software odbiornika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PVR od ponad roku. Jednak dopiero teraz podłączyłem go przez HDMI do amplitunera. Proszę o info czy przez ten kabel w tym dekoderze idzie ścieżka DD 5.1. Czy wogóle idzie DD?? Nie zależnie czy ogladam TVP1 czy NG HD jest stereo. Wcześniej miałem podłączenie do kina domowego przez COAXIAL i wszystko pięknie śmigało. Wie ktoś o co chodzi??

Nie, hdmi niestety nie daje dźwięku 5.1, nawet 2.0 nie ma, jest zwykłe stereo, musisz obraz puścić przez hdmi a dźwięk przez coaxial, jest to dla mnie kompletnie nie zrozumiała sytuacja :D

Jeśli chodzi o dvb-t ze Śremu należy ponownie wyszukać kanały - związane to jest z pracami konserwacyjnymi nadajnika w Śremie. Zwiększono też jego zasięg.

Nie wiem jak obecnie, ale wieczorem wszystko powinno juz grać.

Dzięki, wyszukwanie naziemnych ponownie rzeczywiście pomogło, niestety nadal jest problem z sygnałem, wczoraj pokierowałem troszkę anteną i więcej niż 3,8 nie udało mi się osiągnąć, niby wszystkie programy mam, które miałem ale czasami na C+ sport HD potrafią się kwadraciki pojawić. Mam w domu jeszcze dwa dekodery podpięte pod tą antenę i tam też sygnał jest słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, hdmi niestety nie daje dźwięku 5.1, nawet 2.0 nie ma, jest zwykłe stereo, musisz obraz puścić przez hdmi a dźwięk przez coaxial, jest to dla mnie kompletnie nie zrozumiała sytuacja :D

No to faktycznie lipa z tym HDMI. Do tego samego amplitunera mam podłączone DVD przez HDMI i ścieżka DD to normalka. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile informacje z CTA są wiarygodne - to właśnie zadzownił do mnie "PAN" a którym podpisałe maneks na przyszły rok w ramach którego dali mi PVR HD za 0zł - z tym zastrzeżeniem że ich nie ma i najwcześniej za 2 tygodnie sie pojawią, na 90% bedą to nowe maszynki z wiekszym dyskiem. Pan powiedział ze jak mi nie zależy na tym by mieć tak iPVR od ręki (jełśi znajdę gdzieś w mieście) to zebym poczekał bo warto ... .zopbaczymy przy okazji przekazął informacje na temat Multiroom ze nie wartotego brać lepiej kupic spliter :o - kiedy zapytałem czy to legalne powiedział że i owszem Cyfra pozwala na takei rozwiązanie ..... oczywiście wszytko sie nagrał ow razie czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem ze nowego - napisałem że Pan powiedział ze jak mi sienie spieszy z tym PVR to zebym poczekał to na 90% bedą nowe :) wiec jakaś szanasa jest ale nie na 100% - pewno jak są pod ręką "stare" to bierzesz stary jak C isie spieszy.

A czy kazdy - no ja nie wiem ja jestem naiwnym wiernym klientem i dostałem (dostanę) a ze mi sienie spieszy to poczekam powiedzym do świat BN bo jesłi faktycnzie mają dawać jakeiś nowe paczk ito właśnie BN jest tym momentem kiedy to powinni wprowadzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem:

 

Wziąłem dekoder do dziewczyny by obejrzeć film z dysku. Wróciłem do domu i dekoder niechce się włączyć...

Włącza sie do momentu pojawienia sie kresek na wyświetlaczu i na tym koniec, tak cały czas. Dodam że próbowałem robić restarty klawiszem na dekoderze ale niestety bezskutecznie. Dekoder był pozbawiony ponad 30 minut prądu przed powrotem do domu i podłączeniem.

Wiecie co to może być i jak ten problem rozwiązać? Pierwszy raz przytrafiło mi sie coś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...