Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam ze tak samo jak przy nrecorderze nie skopiujesz w żaden sposób zawartości całego dysku na dysk komputera..

Niemniej jednak możesz skopiować np po przez wyście magnetowidowe na komputer w komputerze wiejcie po przez kartę tv lub kartę grafiki ..

Czyli oglądasz sobie film z tunera cyfry i go w tym samym czasie kopiujesz na dysk PC..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały TVP na Astrze są kodowane ale ponoć dekoder PVR Cyfry je odbiera. Osobiście jednak tego nie sprawdzałem bo przy moim pakiecie żal by mi było czasu i siana na modyfikowanie anteny dla paru na krzyż programów z Astry 8)

phillips HD nie odbiera ( zakodowane przez Szwedo, FTA - Info, Historia i Polonia) natomiast nie zgodzę się że Astra to parę kanałów na krzyż , bo parę jest tam dostępnych w HD i to FTA, jeśli ktoś lubi sport to oferta jest naprawdę bogata.

Mam od wczoraj ten dekoder i proszę Was o pomoc- podłączyłem kino domowe poprzez SPIDIF i mam tak, że jak oglądam kanał z dźwiękiem Dolby S. to po przełączeniu na kanał bez tej ścieżki dźwiękowej nie mam głosu... sprawdzałem ustawienia i nic nie znalazłem :(

Na marginesie dodam , że miałem wcześniej przez dwa lata stronga i ten phillips w obsłudze jest jak aparat - małpka przy strongu lustrzance:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam taki problem po 30 sekundach lub coś koło tego zawsze zanikają mi kanały HD czy to C+sport czy C+ film. MAM tego PVR aktualizuje go kiedy tam się pojawia jakaś aktualizacja, kable zmieniałem i w ogolę wszystko działa bez problemu nagrywa itp. inne kanały te zwykłe działają tylko te HD. Ciągle sprawdź antenę. Wiecie może o co chodzi z tym to konwerter czy PVR. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj do innej instalacji podłączyć swój tuner (dystrybutor C+, znajomi), być może wystarczy drobna korekta ustawienia anteny lub skręcenia konwertera, mam nadzieję że antene masz o rozmiarze 80 cm po teście będziesz coś więcej wiedział ale obstawiał bym korektę ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ferroz

do odbioru z astry nie wystarczy konwerter twin, aby mieć możliwośc odbioru i nagrywania z astry zalecane jest posiadać antenę o rozmiarze 80 cm ustawioną na HB, konwerter monoblock twin (pierwsze wejście A powinno być HB) lub drugi wariant - dołożenie drugiego konwertera twin jako "zeza" i dodatkowo podwójny przełącznik diseqc i wiadomo że w drugim przypadku dodatkowe zlączki i odcinki kabla do połączenia konwerterów z przełącznikami diseqc listę kanałów fta z astry w tym hd możesz poszukać na stonie internetowej LyngSat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam taki problem po 30 sekundach lub coś koło tego zawsze zanikają mi kanały HD czy to C+sport czy C+ film. MAM tego PVR aktualizuje go kiedy tam się pojawia jakaś aktualizacja, kable zmieniałem i w ogolę wszystko działa bez problemu nagrywa itp. inne kanały te zwykłe działają tylko te HD. Ciągle sprawdź antenę. Wiecie może o co chodzi z tym to konwerter czy PVR. ???

 

Wydaje się że powinieneś rzeczywiście sprawdzić i doprecyzować ustawienie anteny. Ja w ubiegłym tygodniu wymieniałem konwentery na swojej antenie i samo przekręcenie konwentera (w osi) powodowało poprawę jakości. Teraz moje konwentery są poprzechylane ale odbiór jest na "tip top".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem zaktualizować listę kanałów satelitarnych i pojawił mi sie komunikat - wprowadź kod blokady. Dotychczas nie miałem z tym problemu bo nie trzeba było nic wprowadzać - wyszukaj i gotowe, czy coś zmienili wraz z nowym softem i teraz za każdym razem trzeba wprowadzać jakiś kod :?: czy może to robota moich dzieci :D:D I jak to zlikwidować bo w instrukcji nic na ten temat nie jest napisane, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie może ktoś bedzie wiedział jak to zmienić - ten dekoder mam podpięty kablem hdmi do plazmy panasonica i za każdym razem kiedy włączam tv i dekoder muszę w telewizorze nacisnąc AV aby wybrać hdmi do oglądania.Czy ktoś użytkuje taki zestaw i wie jak zrobić aby tv automatycznie się przełączał :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie HDMI nie potrafi przelaczyc TV tak jak to robi SCART.

Zdaje sie tutaj jedynie co pomoze to przegryzc sie przez instrukcje obslugi TV lub pogadanie z infolinia (ale z doswiadczenia wiem, ze oni umieja jedynie sprawdzac czy TV jest wlaczony do pradu i stroic kanaly)

W kazdym razie moja Toshiba Regza wstaje na tym samym porcie na ktorym byla wylaczona. A uzywam jednego portu HDMI, jednego EURO, jednego takiego z konsoli na piec chinc'ow i naziemnej telewizji cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie co do wskażnika poziomu sygnału który jest w pvr hd na ile jest on miarodajny i skuteczny w ustawieniu jakości odbioru programów na cyfra+ u mnie wskażnik pokazuje niecałe 5 tak to mogę określić ponieważ niema tam dokładnej podziałki wzkazania prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...