Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz troche o zegarze w dekoderze. Jak rozumiem, jest to czas systemowy, wysylany cyfrowo.

Zegar na moim dekoderze spoznia sie o ok 2 min. Jako, ze opoznienie na polaczeniach satelitarnych wynosi maksymalnie 500 ms, to uwazam, ze cos tu jest nie tak. Jesli ustawie wlasciwy czas recznie to go nie pamieta zbyt dlugo. W dobie GPS czy regulowanych radiowo zegarkow wysylanie wlasciwego czasu nie powinno byc chyba wielkim problemem?

Czy u was jest tak samo?

 

Przy okazji, bylem poza domem kilka dni i zaprogramowalem sobie troche nagran na zeszly weekend (kiedy miala miec mijsce zmiana czasu na zimowy). Wszystkie nagrania zaprogramowane PRZED zmiana czasu a majace sie odbyc PO tym fakcie rozpoczely i zakonczyly sie o godzine wczesniej. Np nagranie zaprogramowane na 1700 - 1730 faktycznie odbylo sie w godzinach 1600-1630.

Dziekuje, ci CYFRO+!!!! :evil:

 

dlatego tak jak pisalem wczesniej dziwie sie ze cyfra firmuje takie badziewie jak ten tuner.Poszli po rozum do glowy dajac nowym abonentom za free ten tuner a co ze starymi.Tradycyjnie maja ich w [beep]ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku tak jest lepiej, bo mieszkam baaardzo daleko od najblizszego punktu C+. Sprzet zawsze moge wyslac kurierem ale osobiste pojawienie sie np w celu wymiany tego slicznego dekodera moglo byc problematyczne. A dystrybutor chce widziec dokument wraz z osoba, na ktora zostala podpisana umowa.

Ot, takie utrudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wysłałem zapytanie o zagraniczne kanały DVB-T i edycje listy kanałów. Oto odpowiedź:

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż dołączenie naziemnego (DVB-T) kanału FTA do listy programów na dekoderach CYFRY+ poprzedzone jest rozmowami z nadawcą danego kanału celem ustalenia warunków technicznych nadawania jak również uzyskania zgody na dodanie ww. Kanały naziemne FTA nadają niezależnie od operatora CYFRY+, którego sprzęt jedynie umożliwia odbiór ww., lecz nie są one składnikami oferty programowej, o której mowa w Umowie o Abonament. W związku z powyższym CYFRA+ nie ma również wpływu na sposób, jak też, jakość nadawanego sygnału.

 

Obecnie nie posiadam informacji odnośnie dołączenia do listy kanałów, programów nadawanych przez zagranicznych operatorów naziemnej telewizji cyfrowej.

 

Jeżeli taka możliwość się pojawi zostanie Pan o tym powiadomiony.

 

Uprzejmie wyjaśniam, że dekodery CYFRY+ nie dysponują opcją wyboru własnej listy kanałów. Jedynie terminale Strong 6860 i Strong 6880 umożliwiają utworzenie własnego układ programów.

 

Taką możliwość posiadają także niektóre dekodery uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kanały HD w ofercie i czy wszystkie nie działają? Sprawdź sygnał na odpowiednich transponderach (Menu->7->1->B-> 3 razy strzałka do dołu, satelitę zmieniasz na inny, wpisujesz odpowiednią częstotliwość i polaryzację->B), jeśli będzie ok, to soft. Sprawdź jaką masz wersję (Menu->7->2), jeśli masz 90/DTT, to poczekaj do piątku i zrób aktualizację. Jeśli masz 92/DTT, to masz pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrian2411 jeśli dzisiaj dostałeś pvr'a to masz na pewno soft 70/dtt , ja u siebie żeby kanały hd zaczęły działać musiałem poprawić antenę . Przy tym sofcie antena musi być ustawiona na prawdę perfekcyjnie , druga sprawa antena 60 to trochę za mało do kanałów hd . Mogą działać ale cudów się raczej nie spodziewaj .Musisz zaczekać na aktualizację do piątku , to powinno pomóc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszecie jakieś dziwne rzeczy odradzając ten tuner . Przeczytałem ostatnie kilka stron i albo mam takie szczęście albo nie potraficie znaleźć przyczyny problemów . Mojego pvr'a kupiłem z allegro i nie miałem z nim żadnych problemów , nigdy się nie zawiesił , kanały zawsze na swoim miejscu , kanały hd również chodzą ładnie . Tylko pilot mógłby trochę lepiej łapać . Jeśli piszecie o problemach to napiszcie również jakiej firmy macie tuner , ja mam firmy pace .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kanały HD w ofercie i czy wszystkie nie działają? Sprawdź sygnał na odpowiednich transponderach (Menu->7->1->B-> 3 razy strzałka do dołu, satelitę zmieniasz na inny, wpisujesz odpowiednią częstotliwość i polaryzację->B), jeśli będzie ok, to soft. Sprawdź jaką masz wersję (Menu->7->2), jeśli masz 90/DTT, to poczekaj do piątku i zrób aktualizację. Jeśli masz 92/DTT, to masz pecha.

 

Po odebraniu nowego dekodera soft jest w wersji chyba 86, w kazdym badz razie na pewno ponizej 90.

Mialem tak miesiac temu, kiedy dostalem inny egzemplarz PVRa.

Jesli kanaly zaniknely to trzeba je odnowic poprzez wyszukiwanie lub reaktywowac karte (np przez ICA).

Generealnie u mnie "setup" nowego dekodera (z nowa karta) trwal ok 30 min. (byl to piatek, wiec aktualizacja byla dostepna "od reki").

Mariusz7 napisał(a):

Jeśli piszecie o problemach to napiszcie również jakiej firmy macie tuner , ja mam firmy pace .

 

Watek jest o dekoderze firmy Philips, nie o Pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, najwyzej wymienisz go na nowego, w koncu wynajmujesz sprzet a nie kupujesz.

Ponadto, az tak zle nie ma. W pierwszysm mi tylko nie dzalalo VOD i sie wieszal kiedy byl podlaczony po HDMI, i w porownaniu do obecnego chodzil glosno jak mlockarnia.

Drugi jest lepszy.

Na razie.

 

A jak bedziesz mial jakies pytania to dopytasz "na goraco".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odebraniu nowego dekodera soft jest w wersji chyba 86, w kazdym badz razie na pewno ponizej 90.

Mialem tak miesiac temu, kiedy dostalem inny egzemplarz PVRa.

 

Może już dystrybutorzy otrzymali nową partię, nie wiem. Najczęściej u dystrybutorów są dekodery z softem 76 (albo 70-coś tam) albo 86. Ja mam dekoder z softem 86 i póki co nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chce przejsc do Cyfry i jestem zainteresowany tym dekoderem. Mam pytania, jestem niezorientowany w temacie tunerow w Cyfrze. Mozna utworzyc wlasna liste kanalow, instalowac inne kanaly z hotbirda? A jak z dvbt, chdzi mi glownie o Polsat, mozna go ogladac, jakas dodatkowa antena dvbt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odbierałeś PVR-a dziś to niestety pozostaje Ci czekac do piątku na nowy soft. Wczesniej raczej kanałów HD nie poogladasz.

 

Znaczy się narazie nie jestem w stanie powiedziec co się stało bo w między czasie kanały HD się włączyły a mam Canal+ HD i darmowy Animal planet HD. Mam soft w wersji 76 a jeżeli po zaktualizowaniu oprogramowania stracę HD to będę zły bo zależy mi na meczu Wisła Legia żeby go nagrac w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...