Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podpięty HT-WS1 Samsunga przez wyjście optyczne z telewizora, przez HDMI wychodzisz z PVR (DSR) na tv bo tunery nie mają optycznego wyjścia tylko elektryczne ale za to inny sprzęt podpięty do tv daje sygnał na kino, szczegóły znajdziesz w necie na ich stronie. Myślę że i tak zaraz wylecimy z tymi postami z tego wątku wiadomo czemu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączonego Pioneera VSX-818V wraz z kompletem głośników Jamo i musze powiedzieć ze jestem bardzo zadowolony :D

Sprzęt daje czadu! A ostatnio jak koncert był Rihanny w HBO to w domu również mega doznania koncertowe :jupi:

Warto zakupić taki zestaw zwłaszcza jak się lubi głośną muzykę i dobry efekt kina podczas oglądania filmów np w Canal+ czy HBO. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny DiSEqC będzie wtedy potrzebny, jak zechcesz do swojej anteny dołożyć drugi konwerter. Wtedy oprócz DiSEqC, kupujesz jeszcze uchwyt (tzw. zez) dla tego konwertera.

Witam

Mam pytanie bo niestety od paru dni meczę się niemiłosiernie. Zachciało się TVP HD. Kupiłem 2 konwertery quattro do tego multiswitch 9/4. Niestety nie mogę tego połączyć w działającą całość. Dostawiłem wczoraj starą antenkę i szybko zestawiłem coby wogóle odglądać coś poza naziemną. Pytanie moje jak to połaczyć żeby działało. W sumie do dekodera mam 3 kable więc jesli się da wykorzystał bym obie antenki . Starą Cyfry jako SAt1 do Hot Bird a drugą z dwoma konwerterami podłaczonymi przez multiswitch jako sat2 aby oglądać TVP HD. Mam jeszcze starego phi;ipsa sd którego też bym wykorzystał z multiswich.

Ktoś podpowie jak to zrobic żeby było ok czy coś jeszcze powinienim dołozyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło założyć jednego monoblocka quada do jednej anteny (powinna mieć 70-90 cm) a z jego czterech wyjść wykorzystać trzy i jeszcze jedno masz w zapasie, dwa kable do dwóch wejść PVR-a i możesz nagrywać i oglądać niezależnie Astrę i HB, trzeci kabel do "starego Philipsa" ale na nim mógłbyś oglądać tylko HB ponieważ tylko PVR HD i DSR HD sterują dieqc. Konwerter monoblock musi mieć domyślny port ustawiony na HB bo w menu PVR-a i DSR-a nie można zmieniać portów i na dodatek "stary Philips" odbierał by tylko Astrę a to na pewno ci nic nie daje bo ten tuner nie ma osługi DVB-S2 i mpeg-4 więc i tak paczki TVP na nim nie odbierzesz. W drugim przypadku można założyć dwie anteny oddzielnie na HB i oddzielnie na Astrę i w zależnośći od switcha podłączasz 4 wyjścia z konwertera do 4 wejść switcha pierwszej anteny na HB zachowująć oczywiście zgodność polaryzacji, pasma (dolne pozioma z dolne pozioma... itd) oraz numeru konwertera (sat 1, sat 2) i tak samo z drugim konwerterem. Tutaj też wykorzystujesz 3 wyjścia jak w monoblocku quad, tylko tutaj masz pole manewru bo jeśli nie da się na switchu ustawić który satelita jest pierwszy to wystarzy zamienić miejscami obie czwórki kabli od konwerterów. Więc do tego co masz nie musisz nic dokupować, wystarczy tylko poprawnie złożyć zestaw z tego co masz według drugiego przypadku. Jeśli masz jedną z anten dużych rozmiarów to z drugiej możesz zrezygnować ale wtedy musisz dołożyć uchwyt zeza do drugiego konwertera. Antenę centralnie ustawić na HB i robić zeza na Astrę. Rozwiązanie sam wybierz z tym że pamiętaj - przy monoblocku nie możesz ustawić nic innego oprócz HB i Astry bo nie da się regulować rozstawu konwerterów, przy zezie lub dwóch antenach ustawiasz jak ci pasuje (przy zezie nie można uzyskać tak szerokiego rozstawu jak przy oddzielnych antenach ale chyba taki rozrzut nie jest potrzebny :lol2: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Mam pytanie bo niestety od paru dni meczę się niemiłosiernie. Zachciało się TVP HD. Kupiłem 2 konwertery quattro do tego multiswitch 9/4. Niestety nie mogę tego połączyć w działającą całość. Dostawiłem wczoraj starą antenkę i szybko zestawiłem coby wogóle odglądać coś poza naziemną. Pytanie moje jak to połaczyć żeby działało. W sumie do dekodera mam 3 kable więc jesli się da wykorzystał bym obie antenki . Starą Cyfry jako SAt1 do Hot Bird a drugą z dwoma konwerterami podłaczonymi przez multiswitch jako sat2 aby oglądać TVP HD. Mam jeszcze starego phi;ipsa sd którego też bym wykorzystał z multiswich.

Ktoś podpowie jak to zrobic żeby było ok czy coś jeszcze powinienim dołozyć

 

Ten Multiswitch powinien mieć diseq wbudowany. wybrałeś jednak dość drogie rozwiązanie. Lepiej było kupić zeza i konwentery twin wraz z przełącznikiem diseq. Jeśli juz w to zainwestowałeś to te konwentery quattro powinieneś połączyć z Multiswitchem osmioma kablami (+ jeden ew. na telewizję naziemną) koniecznie zgodnie z oznaczeniami na konwenterach i multiswitchu (LH, HH, LV, HV). czterema kablami wychodziś na satelitę i masz juz na jednym kablu zarówno Astrę jak i HB. .Zaleta tego rozwiązania jest mozliwość puszczenia sygnału DVB-T, analogu, radia i satelity jednym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięty HT-WS1 Samsunga przez wyjście optyczne z telewizora, przez HDMI wychodzisz z PVR (DSR) na tv bo tunery nie mają optycznego wyjścia tylko elektryczne ale za to inny sprzęt podpięty do tv daje sygnał na kino, szczegóły znajdziesz w necie na ich stronie. Myślę że i tak zaraz wylecimy z tymi postami z tego wątku wiadomo czemu :lol2:

 

Dekoder PRV ma wyjście spdif , wystarczy kupic odpowiedni kabel i podłaczyć do tunera kina domowego. Ja tak robię i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten tuner więc pozwolę sobie swoją opinię Napisać, z wyglądu całkiem fajnie się prezentuje + nagrywanie daje fajne możliwości jako magnetowid ale 250 GB to trochę za mało gdy już są Dyski 1024 GB , Niestety ma też Kilka minusów Brak Portu RS232 czyli możliwości zmiany listy kanałów i softu z Komputera,Często się zawiesza podejrzewam za małe SD Ramy teraz Używa się Raczej DDR, Ogólnie Soft z Pioniera nie podoba mi się. Gdy już go od Cyfry wycyganię za odpowiednią kwotę dam go do Serwisu żeby Wlutowali Port RS232 i Com i przede wszystkim zdjęli Hasła z Dysku. Swoją drogą ciekawi mnie na jaki Format on nagrywa czy na MPEG czy AVI lub jakiś inny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem dzisiaj ddekoder philips hd pvr

konwerter twix i talerz

podłączyłem wszystko jak należy

Są kanały canal film hd i canal sport hd.

po paru minutach ginie mi TVP1 canal film i sport jest tylko czarny ekran ale kanały hd są

aktualizowałem go do wersji 90 a teraz wyskakuje brak dostępnych aktualizacji

sygnał z anteny jest na poziomie 4,5-4,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten tuner więc pozwolę sobie swoją opinię Napisać, z wyglądu całkiem fajnie się prezentuje + nagrywanie daje fajne możliwości jako magnetowid ale 250 GB to trochę za mało gdy już są Dyski 1024 GB , Niestety ma też Kilka minusów Brak Portu RS232 czyli możliwości zmiany listy kanałów i softu z Komputera,Często się zawiesza podejrzewam za małe SD Ramy teraz Używa się Raczej DDR, Ogólnie Soft z Pioniera nie podoba mi się. Gdy już go od Cyfry wycyganię za odpowiednią kwotę dam go do Serwisu żeby Wlutowali Port RS232 i Com i przede wszystkim zdjęli Hasła z Dysku. Swoją drogą ciekawi mnie na jaki Format on nagrywa czy na MPEG czy AVI lub jakiś inny. :)

 

Parę wyjasnień - nie wycyganisz go w legalny sposób, nie ma takiej mozliwości. Cyfra dokonuje pewnych operacji na dysku (VOD etc.), jakby to był sprzęt na własnośc, to mógłbys im powiedzieć "wara" ;-) Nagrania na dysklu sa szyfrowane kombinacją paru kluczy, w którym główna role gra unikalny klucz procesora, więc nawet przeniesienie fizyczne dysku do innego tunera nie spowoduje , że będziesz mógł oglądać zapisane wczesniej kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder Philips PVR i kupiłem konwerter MONOBLOCK TWIN INVERTO, podłączyłem wszystko, ustawiłem antenę pokazuje mi pasek sygnału dobry a nie mam żadnych kanałów. Pisze mi brak sygnału sprawdz antenę. Zmieniłem w opcjach na TWIN i niestety nic nie działa. Macie jakieś rady? Siła sygnału około 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny problem i to też od dziś. Zmieniając kanały przyciskiem P+ lub P- kanały przelatują bez opamiętania. Można je zatrzymać przyciskiem OK. A zmianę kanałów można dokonać tylko przyciskami numerycznymi. Przycisk "Pilot" też fiksuje.

Wydaje mi się, że to sprawka Cyfry+! :>

Dzwoniłem z rana. Zbroili sami a wszystkiego w żywe oczy się wypierają. Widać, że Cyfra+ jest niereformowalna. Odesłano mnie po wymianę sprzętu. Międzyczasie załadowali ponownie soft. I wszystko się skończyło. Ot cała prawda do której nie mają cywilnej odwagi się przyznać. Wstyd!

Ponownie mam to samo. Już nie mam siły na tego "filipa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podpowie co muszę zrobić aby mieć obraz z pacztki tvp - szczególnie zależy mi na tvp hd? wszystkie inne programy działąją ok. przeprogramowanie kanałów nic nie daje, wszystkie parametry mam ustawione dobrze (bo inaczej nie odbierałbym innych) a jak przełączam na np 952 to mam czarny obraz. Oczywiście używam tego pvr-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...