Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że nie wygląda to na to na co zwrócę Ci uwagę ale może sprawdź czy kupiłeś konwenter quad czy może quattro. Pierwszy jest na 4 tunery a drugi do Multiswitcha - każde wyjście przekazuje tylko sygnał z ćwiartki zakresu z danego satelity. (HL,HH, VL, VH - H - High, H Horizontal, L - Low, V - Vertical) czyli po polsku polaryzacja pionowa i pozioma z zakresu górnego i dolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz jedna rzecz mnie zastanawia możliwe że tuner pokazywał siłe sygnału na 5 a ja miałem np antene ustawioną na astre?

Duże są rożnice w przesunięciu miedzy astra a hotbird?

 

w menu pokazuje sygnał jak go złapie ale sygnał jakikolwiek. Także mogła to jak najbardziej być Astra.

Między Hot Bird a Astrą są bardzo niewielkie różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przypadkowo odkryłem główne usprawnienie jakie zostało przemycone w nowym sofcie.

Otóż wczoraj w przypływie desperacji zachciało mi się obejrzeć Discovery Ch. Przełączam na 59 kanał, a tam czano jak wiadomo gdzie i równie głucho :shock: Po dłuższej chwili namysłu postanowiłem przeskanować ponownie listę kanałów i po tej operacji DCh powrócił na swoje miejsce. Tak więc główną poprawką w nowym sofcie musi być likwidacja napisu "Brak sygnału - sprawdź antenę, a cała reszta (w tym naziemna TV) to tylko skromne dodatki do tego kluczowego usprawnienia :lol2:

Swoją drogą w przypadku zmian w polaryzacji nadawanych kanałów mógłby się po prostu wyświetlić napis - Prosimy o ponowne wyszukanie kanałów. Wszak nie wszyscy użytkownicy PVR przesiadują na forach i mają świadomość co trzeba zrobić jak im kanał zniknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zaczynam odkrywać złą strone mojego Pvr-a.

Mianowicie postanowilem wykorzystać dzis pierwszy raz nagrywarke..Wszedlem na kanal 74 i postanowiłem nagrać program pstrykłem nagrywanie i przeskoczyłem na Eurosport i tak sobie oglądałem po 10minutach postanowiłem przyciskiem cofnij(ten co przeskakuje na ostatnio ogldany kanał) przeskoczyć na kanal 74 i nagle boom ,dekoder wyłaczył sie chyba całkowicie.Bo wlączał sie przeszło minute(chyba twardy reset nastąpił).Oczywiście nagrania brak.Postanowiłem nagrywać jeszcze raz .

Program nagrało ale później znow chciałem coś nagrac i efekt taki jak za peirwszym razem ,znów reset.

Spostrzeżenia:

1.Nie wiem czy to może mieć związek z tym że używałem przycisku cofnij i coś tam nie styka albo cuś?

2.Mam jeszcze problem z tym eurosportem mianowicie odkąd mam cyfre nie działa mi na nim przycisk pilot ...Nie pojawia mi się opis co w danej chwili leci

ani też nie moge przeskakiwać po kanałach patrząc co w danej chwili transmitowane jest na innych.Czy to jest normalne?Może to powód że sie resetował?

Generalnie z tym eurosportem to już miałem tak na starym tunerze też jeszcze jakiś kanale też tak mam ale teraz nie pamiętam który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam następujący problem :

 

No więc tak, wcześniej pisałem że mam problem z nagrywaniem programów, w tym celu ktoś polecił mi aktualizację oprogramowania (mam wersje 76), dowiedziałem się że aktualizacje można pobierać tylko od piątku do niedzieli, więc poczekałem do dzisiaj . I tak za pierwszym razem przy włączeniu dekodera nie wyskoczyło nic że znalazło nowe oprogramowanie, więc postanowiłem sam je wyszukać, dekoder wykrył aktualizacje, następnie po moim potwierdzeniu dekoder się wyłączył i zaczął aktualizować (dioda cały czas migała), po kilku minutach włączył się z powrotem, jednak po wejściu w parametry techniczne, cały czas widniała wersja 76, postanowiłem więc ponowić ten proces i niestety nic to nie dało . Następnie zresetowałem tuner, i tym razem czy włączaniu pojawił się już komunikat o dostępnej aktualizacji, jednak po "zaktualizowaniu" cały czas zostaje ta sama wersja (76) .

 

Pomoże mi ktoś się z tym uporać ?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam następujący problem :

 

No więc tak, wcześniej pisałem że mam problem z nagrywaniem programów, w tym celu ktoś polecił mi aktualizację oprogramowania (mam wersje 76), dowiedziałem się że aktualizacje można pobierać tylko od piątku do niedzieli, więc poczekałem do dzisiaj .(...) Pojawił się już komunikat o dostępnej aktualizacji, jednak po "zaktualizowaniu" cały czas zostaje ta sama wersja (76) .

 

Pomoże mi ktoś się z tym uporać ?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Sprawdź, czy masz prawidłowo podłączone(y) kable/kabel antenowe(y)... jeśli jeden kabel, to pod wejście sat1, jeśli dwa to pod wejścia sat1 i sat2.

Następnie sprawdź w menu dekodera [menu>7>1>B], czy masz prawidłowo ustawiony typ konwertera... jeśli jeden kabel antenowy, to powinien być POJEDYNCZY, jeśli dwa to TWIN.

Na koniec sprawdź parametry głównego transpondera [po zmianie typu konwertera, na pilocie wciśnij strzałkę w dół]... częstotliwość powinna być 10892, polaryzacja - pozioma, symbol rate - 27.5, FEC - 3/4 i sygnał 22 kHz - NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że obydwa są dobre. Niedobre jest za to oprogramowanie, które dodatkowo potrafi robić inne problemy na PVR-ach od Pace a inne od Philipsa. Co byś nie zrobił to będziesz narzekać! A jak jesteś mało wymagający i 20pln miesięcznie jest bez znaczenia to zagryziesz zęby i będziesz udawał, że wszystko jest OK.

Aha, w razie problemów, konsultanci i tak Ci wmówią, że masz źle ustawioną antenę lub technicy już nad tym pracują (przewidywany termin usunięcia usterek po wycofaniu PVR-a z oferty) a w ogóle każą Ci iść wymienić sprzęt na nowy (z którym będą oczywiście te same problemy). Tak to wygląda mniej więcej z PVR-em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy problemów...

Nie wiem może ja coś źle robie?Generalnie jak chce nagrywac to wystarczy wcisnąć przycisk nagrywanie i po pojawieniu się komunikatu nagrywanie rozpoczęte moge już skakać sobie po innych kanałach?Dioda która zapala się na czerwno sygnalizuje że trwa nagrywanie ale czy ona ma się palić caly czas czy gaśnie po paru minutach?Trzeci raz dzisiaj próbuje nagrac i wszystko jest ok ale po jakims czasie 5-10-15 m gaśnie dioda na tunerze.I teraz nie wiem czy to nagrywa sie dalej czy się wyłancza czy co?:)Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że obydwa są dobre. Niedobre jest za to oprogramowanie, które dodatkowo potrafi robić inne problemy na PVR-ach od Pace a inne od Philipsa.

 

Racja, dekodery dobre sa w teorii, jak widac na przykladzie sprzetu HD cyfry (i innych tez) to dekodery sa na tyle dobre na ile dobre jest oprogramowanie. Niestety nie liczylbym na poprawe sytuacji bo to, ze mamy denne oprogramowanie to z jednej strony swiadoma decycja Cyfry, a z drugiej brak umiejetnosci ludzi zatrudnionych do wykonania oprogramowania dekoderow.

Jezeli brac pod uwage, ze przedpotopowa grafika zastosowana w dekoderach, w ulamku procenta obciaza dekoder to wychodzi jak niechlujnie napisane jest oprogramowanie dla tych dekoderow - zenada i wstyd na maxa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do wątku nieprawidłowej współpracy pilota od pvr'a w połączeniu z plazmami panasonica to pewnie masz racje @Aquashi, że Panasonic Polska odpisze mi mniej więcej w ten sposób, że wina leży po stronie cyfry, i chyba tak niestety jest; szukając rozwiązan problemu z pilotem natknąłem się na taką porade:

"Przetwornica zasilacza oraz matryca w niektórych TV zakłóca odbiornik podczerwieni w dekoderze. Trzeba go dobrze za ekranować jakąś cienka blaszką, następnie ten ekran z blaszki połączyć z masą dekodera, powinno pomóc.", to podobno pomaga i eliminuje problem :smile: czy ktoś mógłby jeszcze dokładniej wytłumaczyć mi jak zastosować się do przytoczonego przeze mnie sposobu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że obydwa są dobre. Niedobre jest za to oprogramowanie, które dodatkowo potrafi robić inne problemy na PVR-ach od Pace a inne od Philipsa.

 

Racja, dekodery dobre sa w teorii, jak widac na przykladzie sprzetu HD cyfry (i innych tez) to dekodery sa na tyle dobre na ile dobre jest oprogramowanie. Niestety nie liczylbym na poprawe sytuacji bo to, ze mamy denne oprogramowanie to z jednej strony swiadoma decycja Cyfry, a z drugiej brak umiejetnosci ludzi zatrudnionych do wykonania oprogramowania dekoderow.

Jezeli brac pod uwage, ze przedpotopowa grafika zastosowana w dekoderach, w ulamku procenta obciaza dekoder to wychodzi jak niechlujnie napisane jest oprogramowanie dla tych dekoderow - zenada i wstyd na maxa!

 

Oprogramowanie nie jest denne, tylko stare jak świat. Przecież to stara sztuczka starego Mediasta. Modyfikowane. Ileś tam razy z rzędu poprawiane. Philips HD PVR to tylko nowa skrzynka. Bez "duszy" Taka "nieżywa" A już na pewno agonia. U mnie też dzieją się cuda. Ostatnio nie zwracałem na to uwagi. I ten brak oglądania telewizji. Po odpaleniu - nie za każdym razem - mam czarny obraz. Albo w tym czarnym obrazie czasami napis taki zobaczę: Sprawdź instalację antenową. W obu przypadkach pomaga reset ale to dobrą chwilę trwa. Sam dekoder mułowaty jest, gdy się do odpalenia ponownego zbiera. Są jeszcze inne sztuczki. Takie, gdy przełączam się do kanału HD. Wtedy też dekoderek marudny jest. I nie pomaga przełączenie między kanałami. Tak dłuższą chwilę stoi. Czasem zaskoczy a innym razem o reset prosi. O oglądaniu jednego i nagrywaniu drugiego kanału nie ma mowy. To są jakieś marzenia i reklamowa ściema. Wszystko sprawdziłem. Instalacja antenowa chodzi jak burza i wszystkie przełączniki w nim grają. I Twiny też się dobrze mają.

Przyczyna to może prozaiczna... - Cyfra+ idzie po najniższej linii oporu. I to fakt! Dała nowy lecz martwy odbiornik. W nim oprogramowanie, to jakaś "kaleka". Czy zabrakło jej wyobraźni. Ja bym za to nie ganił Cyfry+ "techników" Nie mając śrubokręta, nie wkręcisz żadnego wkręta. I pomyśleć, że takie "cudo" swego czasu Cyfra+ tak pilnie i dumnie reklamowała.

A tak zapytam, co ten odbiornik, w najbliższym czasie jeszcze nieprzyjemnego nam przyniesie. Może będzie trzeba, odpalać go otwartym ogniem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dekoder chodzi bez zarzutu. Jedyne problemy to nie zawsze wzięte pod uwage polecenia z pilota, które i tak docierają do dekodera lub inna interpretacja tych poleceń przez dekoder. Co bym chciał by było lepiej? Hmmm... no właśnie to z tym pilotem oraz oczywiście grafika menu!!! Mam tu również na uwadze oczywiście także EPG... masakra... Poza tym biorąc pod uwagę abonament to mogłoby być więcej kanałów.

Największa platforma w tym kraju, utrzymująca sie najdłużej na naszym rynku a nie mamy np National Geographic Wild, MTV hits, MTV base, MTV central, VIVA (germany), VIVA PLUS, MCM, MCM pop, Nickelodeon, TVN HD, TVP Historia, BBC Entertainment i jeszcze wiele innych ciekawych kanałów, które mogłyby sie na platformie CYFRA+ znaleźć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod musiałbyć przez Ciebie lub inną osobę mającą dostęp aktywowany. Kod początkowy (0000) i tak nie jest aktywny. Jeżeli więc niepamiętasz kodu zabezpieczającego to zdejmij go poprzez Internetowe Centrum Abonentów CYFRY+. Wskazówki jak to zrobić znajdziesz również tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...