Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A napiszcie mi, nie ma u Was problemu z dzwiękiem? Ja od początku mam tylko obraz na TVP Info Gorzów (DVB-T)? Na pozostałych kanałach jest OK.

 

Witam

U Mnie tez niestety niema foni na tym kanale takze wina po stronie nadawcy (niestety) mam nadzieje ze wkrótce poprawia ten blad :)

 

pozdrawiam

Ja na TVP Info Gorzów mam dźwięk :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie softu występują problemy z telewizorem crt,tuner nie zapamiętuje ustawień TV SD RGB i po ponownym wł.nie ma obrazu bo tuner przełącza na HD.Natomiast przy ustawieniu na HD i po wył.i wł.dekodera pojawia się sygnał PAL.Przed aktualizacją softu bylo 100% lepiej,ale jestem wnerwiony.

 

Nie sądziłem, że wybitni programiści pracujący dla Cyfry+ będą w stanie soft tego dekoderać jeszcze bardzie sp...rzyć. Okazuje się, że jednak Polak (Hindus?) potrafi :evil:

 

Pewnie z oszczędności tester nie miał dostępu do TV CRT. Albo było mu bez różnicy czy jedzie po composite czy po RGB. I do tego miał cały czas TV ustawiony na AV.

 

Pytanie teraz jak się uchronić przed przypadkowym zaktualizowaniem softu do nowej, jeszcze gorszej wersji.

 

Przy okazji pytanie które zadaję od roku wybitnym specjalistom ze wsparcia technicznego Cyfry+. Działa blokada rodzicielska? Dotychczas sama się odblokowywała, najczęściej podczas tajemniczego restartu dekodera ok. północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem poza zasięgniem DVB-T, a poza tym TV analogową nagrywam starą (5-letnią?) nagrywarką (zresztą też Philipsa) o jakości oprogramowania o lata świetlne wyprzedazającej tego nieszczęsnego PVR-a (choć bez wsparcia dla HD). O porównaniu wyglądów interfejsów nawet nie wspomnę...

Dlatego na razie będę się bronił przed wykonaniem upgrade softu PVR-a do nowej wersji, chyba że mi dzieciaki niechcący wcisną OK i zaktualizują software. Jak się domyślam odwrotu wówczas już nie będzie (brak możliwości downgrade). No chyba że wymiana dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że podchodziłem z pewnym dystansem do tego wszystkiego co tu było pisane o tym Philipsie. Dzięki temu dziś stałem się jego posiadaczem i pierwsze wrażenie - bardzo pozytywne. Było ogromne narzekanie na to, że dekoder się długo włącza, że czas reakcji między pilotem a dekoderem jest długi, że dekoder jest zamulony, że długo się ładują programy, że ciężko się przewija i w ogóle... Czas ładowania kanałów jest identyczny jak na moim wcześniejszym nbox HDTV recorderze, czas reakcji między pilotem a dekoderem jest bardzo szybki, o wiele szybszy niż w recorderze od n. Dekoder włącza się tak samo jak w n czyli natychmiast, przewijanie programów live bardzo płynne. Oczywiście nie może być aż tak kolorowo, jest jedna rzecz do której mam zastrzeżenie - EPG, tutaj n bije na głowę cyfre+ a raczej soft bo to do zrobienia chyba trudne nie jest. W n o wiele to wszystko w EPG czytelniejsze jest.

Ale oby nic się nie zepsuło i będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle piszecie o tym eurozłaczu. Może mi ktoś powiedzieć, po co ktoś bierze dekoder HD, płaci haracz za wypożyczanie i ogląda to HD na starym TV CRT (chyba nowszych niż 3-4 letnie to nikt nie ma)? Chyba nie dla nagrywania, bo to można mieć na zewnętrznej nagrywarce, albo na tunerze SD z dyskiem. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to do ogladanie kanałów, których nie ma na SD, np. NGHD, MTV HD, albo FilmBox HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam: Do nagrywania dzieciakom filmów z NG, Discovery, Animal Planet itp. Cyfra nie udostępnia tunera SD z dyskiem, a nie każdy ma ochotę na eksperymentowanie z Dreamboxami itp. Oglądamy te filmy kiedy mamy czas i ochotę, a nie wtedy kiedy sa akurat w ramówce. Taki prywatny VOD. Przewijamy reklamy, powtarzamy sobie co ciekawsze fragmenty, oglądamy w wersji oryginalnej lub z napisami. Nie musimy spieszyć się do domu na dobranockę, bo i tak się nagra codziennie. Paradoksalnie uwalniamy się w ten sposób od terroru telewizyjnej ramówki. Program nieciekawy - kasujemy i oglądamy co innego. W efekcie dzieciaki siedzą MNIEJ przed telewizorem, ale za to oglądają starannie wybrane, wartościowe programy.

 

Nie wiem, czy tylko ja mam takie dziwne oczy, ale dla mnie jakość obrazu SD na TV LCD jest nie to przyjęcia. Pikselozy, schodkowane gradienty barwne, jednobarwne plamy zamierające gdy podczas meczu piłkarskiego kamera przestaje się poruszać i zaczynające mrowić, gdy zaczyna się jazda kamery.

SD na plazmie jest do przyjęcia, ale plazmy o dużych rozdzielczościach są trudno dostępne i/lub drogie. Wciąż także dominują w emisji SD proporcje obrazu 4:3, a nie każdy lubi czarne paski po bokach lub nalane twarze.

Czekam na zakup wysokorozdzielczej plazmy lub LCD z tunerem terrestrialnym DVB-T zgodnym z polskim standardem (pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy drogich jak pierun LCD-ków wyposażonych tylko w tuner analogowy i skazanych na korzystanie z PVR-a cyfry do odbioru DVB-T) do czasu gdy większość oferty TV będzie w HD (2-3 lata?) a współczynnik cena/jakość dla telewizorów poprawia się z każdym miesiącem. Pamiętacie pierwsze plazmy Philipsa za 60.000 zł, które obecnie mogą służyć już tylko do wyświetlania rozkładów jazdy na dworcach?

Korzystam z bardzo fajnego 2-letniego CRT 29" 4:3 z kineskopem typu slim (mniej niż 30 cm głębokości). Jakość obrazu SD o niebo przyjemniejsza (dla moich oczu przynajmniej) niż na 3x droższych pikselozujących LCD-kach jakie mogę oglądać u sąsiadów czy kolegów.

 

Ale to pewnie post do innego wątku z cyklu o wyższości świąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia (czyli wyższości CRT nad LCD do oglądania TV SD).

 

Sumując: Niektórzy uzywają PVR-a jako nagrywarki z wygodnym (?) programatorem, a nie jako maszynki do HDTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ogromne narzekanie na to, że dekoder się długo włącza

Na razie u Ciebie "włącza się" szybko, bo praktycznie cały czas jest jest de'facto włączony - zaciąga Ci na dysk VOD. Jak już zaciągnie i wyłączy sie na dobre (przestanie zasuwać dyskiem) to sam ocenisz czy 30 sek. na włączenie to mało czy dużo. No chyba, że z nowym oprogramowaniem dokonano tu jakichś cudów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV kineskopowy SD, połączony tylko przez Eurozłącze, sygnał RGB (nie composite).

 

Czy porada:

 

Gdyby pojawił się problem z nieprzełączaniem się telewizora na właściwy tryb AV a dekoder jest połączony z telewizorem tylko za pomocą euro złącza wybierz:

MENU - 4 (USTAWIENIA TERMINALA) - 2 (PARAMETRY TV I MAGNETOWIDU) i następnie ustaw (za pomocą strzałek na pilocie ← → ) w polu TYP TELEWIZORA albo HD 720p albo HD1080i

 

rozwiązuje ten problem permanentnie?

 

Jak zachowuje się TV kineskopowy SD 4:3 RGB po ustawieniu HD720p?

 

Widać w ogóle obraz?

 

Przełącza się sam na AV?

 

Nie chciałbym sobie ta aktualizacją jeszcze bardziej zepsuć tego całego wynalazku pod nazwą PVR.

 

Niestety steku nie rozwiazuje niczego. W "SD" telewizor nie przełącza się na AV w ogóle! W "HD" przełącza, ale nie ma sygnału RGB! Tzn. jest do momentu wyłączenia dekodera. Słowem sp...li to zupełnie. Po jaką [beep]ę tam grzebali skoro mieli tylko Tv naziemną uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety steku nie rozwiazuje niczego. W "SD" telewizor nie przełącza się na AV w ogóle! W "HD" przełącza, ale nie ma sygnału RGB! Tzn. jest do momentu wyłączenia dekodera. Słowem sp...li to zupełnie. Po jaką [beep]ę tam grzebali skoro mieli tylko Tv naziemną uruchomić?

 

A czy w SD zapamiętuje RGB? Czy w SD są jakieś inne problemy poza nie przełączeniem TV na AV?

Przełączenie TV na AV jeszcze jakoś można przeżyć (choć to kolejny krok w średniowiecze, podobnie jak samoczynnie odblokowująca się blokada rodzicielska).

Nie wyobrażam sobie jednak za każdym razem wchodzenie w konfigurację dekodera, aby sie przełączyć na RGB.

 

Czemu to zepsuli? Bo oszczędzają na czym się da, w szczególności na testach. Pewnie nawet nie mają stanowiska do testów z TV podłączanymi inaczej niż HDMI. Albo tester nie odróżnia sygnału composite od RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zwalony soft i tyle, będą pewnie poprawiać, tylko ciekawe ile to potrwa. Dla panów "informatyków" czy też "programistów" wielkie :brawo: za umiejętności.

 

Czy na ustawieniach SD działa wam klawisz HD, aby można było zmieniać format (były trzy możliwości) i czy w W-wie jest dostępny kanał TVP HD, ile macie kanałów naziemnych, ja znalazłem 7, wcześniej było więcej.

Co do przełączania z trybu TV na AV, to jest kolejna skucha, w 85/FT1 Ready nie było żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w SD zapamiętuje ustawienie RGB. Na moim Panasonicu oczywiście można ręcznie przejść w tryb AV, ale trzeba też innym przyciskiem wybrać odpowiednie wejście i rodzaj sygnału (Pal lub S-Vhs) co dla dzieci jest już zbyt skomplikowane. Przedtem wystarczyło po prostu włączyć dekoder a w TV wszystko ustawiało się automatycznie. Klawisz "HD" niestety przestał działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, zastanawiam się nad jakimś niezawodnym sposobem ochrony przed wykonaniem się tego upgrade. Wkurza mnie ta plansza startowa na której wystarczy przypadkiem nacisnąć OK (zamiast A) i już wchodzi się w upgrade softu.

Czy ta plansza kiedyś zniknie (i upgrade będzie można wykonwać tylko w drodze świadomej deczyji, poprzez wejście w odpowiednią opcję menu), czy będzie już tak stale straszyć po włączeniu dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@steku-chyba jest nadzieja bo PVR zapamiętał sygnał RGB,testowalem go na różne sposoby,popstrykałem po opcjach w MENU,wyszukałem kanały naziemne i teraz trzyma sygnał RGB. :brawo:

Nie chcę krakać, ale może po prostu nie przeszedł w pełne standby (takie z wyłączeniem dysku i mruganiem diodami i wyświetlaczem) tylko cały czas zasuwa dyskiem i zaciąga VODa i tylko z tego powodu nadal trzyma RGB? Bo skoro u innych (kolega DiscoLED) nie trzyma tego ustawienia, to jakim cudem u Ciebie trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie największy problem jest z głosem z pilota tunera.

W ogóle nie reaguje niby ikonka miga na tv ale glos ani się nie podgłaśnia ani też nie przycisza.

Jedynie co to całkowicie wycisza się jak naciśnie parenaście razy.

Wkurzające to bo do tej pory nigdy nie używałem pilota od amplitunera a teraz będe musiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aktualizowanie oprogramowania jest totalnie bezsensowne. Poza tym plansza będzie Ci sie pokazywać przed oczami tak długo aż w końcu weźmiesz i to oprogramowanie zaktualizujesz.

85/FT1Ready to już przeszłość, nie ma sensu czekać z aktualizacją niewiadomo na co.

Pozdrawiam :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aktualizowanie oprogramowania jest totalnie bezsensowne.

Bezsensowne to jest aktualizowanie oprogramowania w wyniku którego nie dostajesz żadnych nowych funkcji (jestem poza zasięgiem DVB-T, a poza tym TV terrestrialną i tak odbieram sobie analogowo), a za to musisz ręcznie przełączać TV na AV i każdorazowo wybierać wejście sygnału w TV.

Zadałem wczoraj pytanie do wsparcia Cyfry na temat "zapominania" ustawienia RGB. Tradycyjnie milczą jak grób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie największy problem jest z głosem z pilota tunera.

W ogóle nie reaguje niby ikonka miga na tv ale glos ani się nie podgłaśnia ani też nie przycisza.

Jedynie co to całkowicie wycisza się jak naciśnie parenaście razy.

 

W najnowszym sofcie sterowanie poziomem głośności jest wyłączone.

Źródło: CTA CYFRA+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...