Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no nic jade do krakowa w czwartek,tam mi nie wyszuka kanałów z Chorągwicy to tuner do wymiany bo jestem święcie przekonany że jestem w zasięgu Suchej Góry a on nie wyszukuje NIC!!.Nie naprawili opcji nagrywania z ręki bez programowania...otóż po zmianie pozycji w EPG nagrywanie się zatrzymuje co jest uciążliwe przy nagrywaniu np TVN24 gdzie pozycje się szybko zmieniają.... poprawili natomiast szybkość kończenia nagrywania... zaraz po wciśnięciu "STOP"lampka czerwona gaśnie natychmiast co bardzo cieszy i przyspiesza działanie... pojawiła się też ikonka "ucha" przy wyborze napisów na np C+..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji oprogramowania tuner nie reaguje na przycisk HD na pilocie (wcześniej mogłem nim przełączać między innymi format obrazu na kanałach 16:9...). Nie poprawiono też problemu z błędnym kodowaniem znaków w tytułach audycji (między innymi zamiast "Ś" wyświetla się jakiś krzak "¶") na pasku informacyjnym (tym który ukazuje się automatycznie po przełączeniu kanału) w przypadku stacji nadawanych z transponderów Polsatu (dane w standardzie DVB, a nie Mediahighway).

 

Z innych zmian - wydaje mi się, że czcionka napisów jest jakby ładniejsza. Niestety na TCM w przypadku zmiany ścieżki dźwiękowej tuner dalej wymusza włączenie napisów, chyba węgierskich (durnota do kwadratu! tak trudno dołączyć jedną instrukcję warunkową w kodzie? coś w stylu: if język_napisów =! polski {nie_wymuszaj_włączenia_napisów} ). No cóż... przynajmniej wszystkie znaki wyświetlane są chyba poprawnie (wcześniej w miejsce niektórych liter pojawiały się jakieś krzaki).

 

Nie wiem po co też dodali tą głupią ikonkę ucha przy wyborze napisów. Mała, brzydka i w ogóle nieczytelna (na początku zastanawiałem się co to w ogóle za plamka pojawiła się na ekranie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem już po aktualizacji PVR-a. Z Lubrzy (woj. Lubuskie, z anteną kierunkową ustawioną na nadajnik w Jemiołowie) namierzyłem 7 kanałów: TVP1, TVP2, TVP INFO Gorzów, TVN (16:9), Polsat, TV4 oraz TV Puls. Odbiór bardzo dobry, tylko nie wiem dlaczego na TVP INFO brak dźwięku. Poza tym dekoder szybciej reaguje na polecenia z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaszsanok

 

Na twoim miejscu nie wymieniałbym tunera nawet jak sie okaże że coś ci znajdzie w Krakowie lub nie. Ja też mam Sony Bravie i też jestem na krawędzi zasiegu z Suchej Góry jak Ty (około 40%, w zeszłym roku miałem około 70% ale po zimie antena mi sie popsuła - musze przeprowadzić jej remont lub nową kupić). I z tego co zauważyłem głowica w PVR jest troszkę słabsza niż w Sony Bravi bo w tv sygnał zawsze miałem, czasem obraz zaszatkował natomiast w PVR rzadko kiedy sie pojawia. I na dodatek nie mam jak sprawdzić w PVR poziomu sygnału z dvb-t dla porównania z tym z tv. W naszym przypadku należy czekać aż moc nadajnika będzie zwiększona i skończą sie problemy (moc będzie podniesiona docelowo do 100kW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie: Czy poniższy Diseqc będzie współpracował z Philipsem PVR HD?

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=736

 

Poprzez 2,0 nie będzie działać miałem po N-ce 2,0 to musiałem kupić 1,0 Diseqc ale z tego co widze on ma oba.

U mnie przycisk "hd" na pilocie działa bez problemu.... co do multipleksów zagranicznych to nie ma szans-kolega w londynie nic nie złapał- w niemczech mój Ojciec też nie- czyli lista jest z góry ustalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest poważna niedoróbka. Użytkownicy starszych Tv z wejściem Scart będą płakać. Po aktualizacji softu dekoder nie przełącza automatycznie telewizora w tryb AV. Dekoder nie wystawia na złączu odpowiedniego sygnału sterującego! Kiedyś był taki problem z RGB a teraz jeszcze gorzej! Jak mam teraz wytłumaczyć małym dzieciom, gdy chcą sobie włączyć bajkę, że teraz oprócz włączenia samego dekodera muszą jeszcze włączyć tryb AV w telewizorze a na konieć innym przyciskiem wybrać odpowiednie wejście? Zgroza! Czy na prawdę nie da się zrobić poprawek do softu bez sp...nia czegoś innego?

A jaki jest sens oglądania cyfrowej telewizji po euro i jeszcze przez PVR, ja rozumiem koszty itp. ale warto zastanowic się nad wymianą tv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji zauważyłem problem z ustawianiem głośności, albo mogę dać max i jest dźwięk, albo w ogolę nie mam dźwięku jak będę próbował ściszyć - jakby regulacja nie działa dobrze.

Podłączone do wzmacniacza przez czincze, wcześniej chodziło bezproblemowo.

 

Ma ktoś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...