Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I czytając narzekania na złe działanie dekoderów w sposób inny u każdego użytkownika mam wrażenie, że usterki są "spersonalizowane"

 

# tez mialem takie wrazenie, ale po wymianie sprzetu, resety i zawiechy byly dokladnie takie same, w tych samych momentach, i po takim samym czasie uzytkowania. Ponadto zmiany zawsze zachodza po update'ach softu (na szczecie, przewaznie na lepsze). Wiec jest to software 99.99%!

# kazdy ma swoj wlasny styl uzywania, ja np. duzo macham toolbarem do zmiany jezyka, np. zeby przyslonic napisy na C+, ktorych nie mozna wylaczyc. Ta operacja zawsze doprowadzala do resetow, szczegolnie na C+HD. Nie znam innych uzytkownikow, ktorzy w ten sposob ucza sie jezyka. (nb: W nowej wersji jest tutaj plus, po zmianie jezyka, poki jest na ekranie progress box, nacisniecie E likwiduje napisy na caly film)

 

ja tam cały czas z palca wybieram nr kanału który chcę nagrywać , bez przewijania listy

 

Ja tez. Ale w nocy sie nie da :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA:

 

cyfry na liscie kanalow dzialaja! Dlaczego wczesniej nie dzialaly? Albo jest to jakis bug, albo winna jest astronomicznie wolna reakcja PVR na klawisze pilota. Pare razy probowalem i nic (doslownie 4-5 razy!). Po przeczytaniu postu "jackar" sprobowalem raz jeszcze, nie pod WYSZUKIWANIE ale pod PLANOWANE NAGRANIA w bibliotece. Takie same okienko, taka sama lista, klawisze dzialaly. Pod WYSZUKIWANIE znowu nie dzialaly. Super-zdziwiony sprawdzam poraz 5-6-ty i ... dzialaja! Jezeli wiem, ze cos powinno dzialac a nie dziala, to czesto przyciskam klawisze 5-6 razy na pilocie, az zadziala (albo nie). Tutaj nie bylem taki uparty bo podpowiedzi nie wskazuja aby cyfry byly uzywalne. Chetnie bym poprawil moj original post, ale Edit jest wylaczony.

 

Zanim przeprosze programistow PVR za zamieszanie, musze jeszcze ponarzekac, ze B nie dziala w trakcie nagrywania z time-shift. Czyli w trakcie takiego nagrywania PVR jest nieuzywalny (chyba, ze chce sie ogladac to co sie wlasnie nagrywa, ale bez poczatku, no bo to jest time-shift :)

 

STARA WERSJA TEGO POSTU, KTORA MNIE DOPROWADZILA DO ROZWIAZANIA:

 

No to nie pisz że się nie da się, tylko może to być trudniejsze. Aktualizacja softu tutaj akurat nic nie zmieniła :P Użytkujesz ten dekoder na tyle długo, że rozkład przycisków pilota powinieneś mieć w jednym palcu.

 

sorry. czy to jest adresowane do mnie? do ktorego punktu? czytajac ponownie swoj post powyzej, zdaje sobie sprawe, ze nie wiem dokladnie co to jest "z palca wybieram nr kanalu". Ja to zrozumialem, jako "przyciskam nr kanalu, i jezeli mnie to interesuje to naciskam "Record"".

 

o niczym nie mozna powiedziec, ze sie "nie da" dopoki nie jest to podane explicite w dokumentacji ... (nb: czy jest gdzies dokumentacja do nowego softu? .. URL powinien byc podany bardzo wyraznie, w ktorejs z opcji - nie jest). Jezeli programujesz program uzywajac (bodajze) "wyszukiwanie", mozesz wybrac kanal, pokazuje sie lista, sa tam rozne hinty jakich klawiszy mozna uzywac. Widac tylko < > itp. Cyfry nie dzialaja. Wnioskuje, ze nie mozna wybrac kanalu po numerze, a jezeli jest metoda, np. "nacisnij F.CK a potem cyfry" to nie jest to udokumentowane na ekranie. Poniewaz kanalow jest ok. 100 na liscie, przewijanie zajmuje ogrom czasu (kiedys bylo tylko B i cyfry, z wyjasnieniem na ekranie). Czyli wielki krok do tylu.

 

rozklad przyciskow faktycznie znam, ale chyba sie gdzies niezrozumielismy bo dla przewijania listy kanalow nie ma to znaczenia.

 

Aha. Moje "sie nie da" w ostatnim poscie mialo znaczyc "sie nie da bo w nocy spie i nie pstrykam pilotem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie zrozumieliśmy się w którymś momencie, dlatego sprawdziłem jeszcze raz planowanie nagrania na dwa sposoby:

 

1. Program telewizyjny/Wyszukiwanie/Kanał - Wszystkie kanały i tutaj wszedłem w tę opcję i pokazało się okno z lista kanałów i ze strzałkami kierunkowymi i możliwością dotarcia do żądanego kanału przez przewijanie listy w czterech kierunkach. Ale wklepałem na pilocie kanał który mnie interesuje, np. 72 i przerzuciło listę do 072. Tak więc wybranie konkretnego nr z palca jest jak najbardziej możliwe i nie ma potrzeby przewijanie listy góra/dół lub lewo/prawo. Ale uwaga: lista kanałów kończy się na nr 125 i jak będziemy nagrać coś z programu np. Blu (300) to przerzuci nas tylko do Polsat JimJam (125).

 

2. B/Moje nagrania/B (czyli planowane)/czerwona kropka (czyli nagraj nowe)/nr kanału i tutaj albo przez E wchodzimy do listy kanałów tym razem chyba już całej, bądź strzałkami lewo/prawo naciskamy aż dotrzemy do wybranego kanału, bądź wybierając na pilocie konkretny numer mam go od razu, bez zbędnego przewijania jakiejkolwiek listy .

 

Mam nadzieję że tym razem jaśniej opisałem o co mi chodzi i nie będzie niepotrzebnych nieporozumień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jeszcze raz planowanie nagrania
...

 

Zgadza sie. Zmylilo mnie to, ze moj PVR odpowiada na pilota 60%. Tzn. na 5 nacisniec, przy 3 jest odpowiedz. Wszystkie operacje przebiegaja bardzo slamazarnie. A do tego trzeba wszedzie odczekac aby nie wybrac przypadkowej opcji naciskajac zbyt szybko (np. OK). Transmisja do sprzetu jest ok bo swiatelko miga. Tylko nie ma reakcji na komendy.

 

Zobacz teraz programowanie na 7 dni (EGP). Tutaj 5 razy sprawdzalem i kanalu nie da sie wklepac cyframi (zmienia sie nimi dni tygodnia). A przewijanie jest tak powolne, ze wole sobie skoczyc do Internetu i sprawdzic co chce zaprogramowac. Jedyna "szybka" metoda wybierania kanalu to: wejsc na niego przed wejsciem do EPG (no ale tutaj mozna sie natknac na bariere 30 sekund "prosze czekac. zbieranie danych" :) - grafika EPG na 7 dni niestety nie bede uzywal - zbyt powolny.

 

Innymi slowy, marnowanie zycia na programowanie PVR-a jest nadal nieuniknione. Szacuje, ze przy nowym oprogramowaniu i moich zwyczajach (kanaly, godziny, sekwencje, itp.), programowanie jest teraz 3-5 razy wolniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś może posiadaczem plazmy Panasonic? Pytam, bo właśnie te telewizory skutecznie utrudniają korzystanie z dekoderów Phillips PVR, które polega na tym, że na tej samej częstotliwości co pilot działa jakieś ustrojstwo w tv, fale się nakładają i dekoder zachowuje się tak jakby ze strasznym oporem reagował na polecenia z pilota. Rozwiązanie tego problemu jest już od dawna ogólnie znane, ale dla przypomnienia: na dekoderze trzeba zakleić część okienka wyświetlacza z prawej strony. Ja do tego użyłem czarnej taśmy izolacyjnej i metodą prób doszedłem do tego że optymalna zaklejona szerokość to 14mm. A użycie czarnej taśmy jest o tyle dobre, że jej praktycznie nie widać. Dekoder wtedy dużo lepiej reaguje na pilota, ale niestety już nie działa używanie pilota z dowolnego kierunku. Trzeba go kierować dokładnie w stronę dekodera.

 

Potwierdzam programowanie 7 dni/ EPG, Tutaj przewijanie listy to jest kompletna porażka. Wybrać kanału z palca się nie da. Ja bardzo rzadko korzystam z tej możliwości programowania. Dodatkowo sprawę komplikuje to, że tez nie wszystkie kanały tutaj znajdziemy

=====================================

 

Zauważyłem, że pojawiła się aktualizacja oprogramowania, ale nie mam odwagi zrobić jej zanim nie będzie jakiegoś info co zostało nią poprawione, a co uwalone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dodali te same funkcje co w 500gb PVR, czyli poprawili funkcje PROGRAM , dodali literke E haha ,

ale nadal brak wielu kanalow w opcji PROGRAM ,

brak ZAKTUALIZOWANEJ listy z satelit astra i hot bird

błedy w nazewnictwie stacji w funkcji WYBIERZ SWOJE PROGRAMY , kanal AXN ma litere A :) , kanal 120 brak nazwy , podobna sytuacja na dalszej liscie kanalow niekodowanych ,

heh a MOZE cyfra moglaby wypuscic ankiete CO ZEPSULISMY W OPROGRAMOWANIU DEKODERA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie zadane przez Cyfrę+ zaktualizowałem bez żadnych obaw i wodotrysków. Moim zdaniem dekoder jakby przyśpieszył i jest bardziej posłuszny poleceniom zadanym z pilota. Ale to jest moja subiektywna ocena.

W moim odczuciu nie trzeba "łamać" palca na przycisku pilota przy wybieraniu jakiejkolwiek funkcji.

Reasumując działa bez jąkania i zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale gdyby ktoś chciał wymusić ponowne załadowanie oprogramowania np. po padzie po aktualizacji, to na innym forum znalazłem technikę tej operacji.

 

1. Przytrzymać przycisk "Power" na ok. 5s, do usłyszenia zwiększonych obrotów wiatraczka.

2. Po restarcie zapali się kolejno:

- dioda "Power" na czerwono,

- dioda "Power" zmieni kolor na pomarańczowy

- dioda "Pilot" na pomarańczowo,

- dioda "Power" oraz "Pilot" na kolor czerwony

3. W momencie świecenia obu diodek na czerwono ponownie Przytrzymać przycisk "Power" na ok. 5s, do usłyszenia zwiększonych obrotów wiatraczka.

4. Gdy dekoder się zrestartuje po ok. 7s trzeba kilkanaście (13-15) razy nacisnąć klawisz "Power"

5. Dioda "Power" zacznie pulsować jak w czasie pobierania softu.

 

Dioda "Pilot" to kontrolka problemów z dyskiem znajdująca się pod tym klawiszem.

 

EDIT

Z nowości po aktualizacji: ustawia się samoczynnie zegar po zaniku zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś może posiadaczem plazmy Panasonic? Pytam, bo właśnie te telewizory skutecznie utrudniają korzystanie z dekoderów Phillips PVR, które polega na tym, że na tej samej częstotliwości co pilot działa jakieś ustrojstwo w tv, fale się nakładają i dekoder zachowuje się tak jakby ze strasznym oporem reagował na polecenia z pilota.

 

Mam LG LCD, ale chetnie po-eksperymentuje przy wylaczonym TV. Czesc problemu jest nie w pilocie a w oprogramowaniu, bo skoro lampka mruga na PVR, tzn. ze sygnal dotarl. Dzisiaj rano mialem wrazenie, ze 50% nacisniec klawiszow dociera do PVR (troche moge zwalic na odleglosc, kat pilota, itp.). A jak juz sygnal dotrze (tj. lampka miga) to chyba duzo zalezy od stanu PVR, np. po swiezym resecie dziala duzo lepiej. Czasami nic nie dziala (zawiecha, lampka mruga), a czasami prawie wszystko dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyszczenie to już lekka brawura. Ja dekoder używam nieustannie chyba trzy lata i właśnie zaświeciłem latarką na tą szybkę żeby sprawdzić jej przejrzystość. Jest nieskażona. Nie mogę tego powiedzieć o szybkach znajdujących się przed wyświetlaczami fluorescencyjnymi mojego sprzętu audio. Są wyraźnie przydymione. Ale ten sprzęt to ma już dwie dekady na karku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety twój sposób nic nie daje próbowałem tak dioda miga cały czas po pół godziny przestaje i dalej nic może ma ktoś inny sposób na powtórne wgranie aktualizacji?

 

Ja nigdy nie wybieram "aktualizacja oprogramowania" z menu. Zawsze zaczynam od resetu (bez napiecia przez 20-30 sekund). Ten software po prostu "zbiera smieci" w trakcie pracy i po pewnym czasie nie mozna mu ufac. Dlatego przed kazdym waznym nagraniem lub aktualizajac oprogramowania robie reset (specjalna wtyczka :). U mnie software ladowal sie 7 min. a Cyfra wystartowala w 8 min. (minuta na restart).

 

Nie zauwazylem zadnych felerow, pare mini-usprawnien (np. E w EPG do szybkiego wyboru kanalu). Niestety B nadal nie dziala przy nagrywaniu z time-shift, jedna zawiecha, i jeden zwod, ktory byc moze jest nowym bugiem? Oto ten zwod:

1. programuje BBC Knowledge na 7:05

2. o 6:00 nagrywam Eurosport z time-shiftu (godzina w buforze)

3. ok. 7:15 chce zatrzymac nagranie na Eurosporcie i.... zamiast tego zastopowal mi BBC Knowlege, Eurosport nadal sie nagrywa i ... przy zmianie kanalow zmienia sie "listwa menu", a obraz wciaz z Eurosportu (byc moze to wszystko wynikiem "smieci" ktore sprawily ze PVR sie zawiesil 5-20 min. pozniej). Ale to nic w porownaniu z numerami z roku 2008 wiec sumarycznie "sie ciesze" (byle czym :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden zwod, ktory byc moze jest nowym bugiem? Oto ten zwod:

1. programuje BBC Knowledge na 7:05

2. o 6:00 nagrywam Eurosport z time-shiftu (godzina w buforze)

3. ok. 7:15 chce zatrzymac nagranie na Eurosporcie i.... zamiast tego zastopowal mi BBC Knowlege, Eurosport nadal sie nagrywa

To jest skandaliczny błąd :evil: Jak Ci się chce, to zgłoś go do C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...