Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zegar też ostatnio spóźniał się o ok 5 minut a teraz zszedł do 2 minut. Ostatnio zaczęło mnie wkurzać, że dekoder coraz mniej reaguje na przyciski pilota(kiedyś tego nie miałem) wogóle dioda dekodera nie mryga że cos do niej dochodzi z pilota, nieraz trzeba sie naprzyciskać by dekoder zareagował nie wiem czy to wina jego czy pilota- dodam że w pilocie baterie wymieniałem kilkakrotnie na nowe a dzieje się to samo. czy może ktoś pomóc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac historie dzialania tego sprzetu mozna by powiesc napisac , o fatalnym sprzecie i zlym sofcie ktory chyba pisza nowicjusze na pol etatu , ile lat mozna wkolko pisac rozmawiac i sie zalic a cyfra ma nas w XXX , to przykre ze nie potrafia zakupic sprzetu z prawdziwego zdarzenia nawet zeby nadal trzeba bylo placic haracz za niego . Teraz tez trzeba placic albo mocno negocjowac warunki przedluzen umowy zeby nie placic szajcu za te skrzynki HD ale to zenada ze musimy to znosic ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem w dzierżawę ten tuner i po podłaczeniu do telewizora Sony poprzez eurozłącze, nie przełącza automatycznie sygnału na telewizor.Trzeba to zrobić poprzez naciśnięcie przycisku AV na pilocie.Próbowałem na innym telewizorze i jest tak samo.Dzwoniłem do konsultanta Cyfry odpowiedział, że widocznie te tunery tak mają i trzeba łączyć po przez złacze HDMI.Mój Sony takiego wejścia niema bo to jest tvc crt.Czy konsultant miał rację , czy jest jakieś inne wyjście z tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam :)

 

W kilku postach pojawiała sie informacja o spóźniającym się zegarze w trybie standby (ok. 5 min./12h). Mam wrażenie, że problem pojawił się po ostatnim upgrade softu. Czy jest nas więcej z tym problemem (jeśli sie sprzęt włącza codziennie trudno to zauważyć)?

 

Występuje też u mnie (po ostatnim upgrade softu) zjawisko zwisów:

- oglądam program,

- nasiskam przycisk na pilocie, miga dioda na pvr sygnalizująca, że "widzi" sygnał z pilota,

- brak jednak jakiejkolwiek reakcji (ale można dalej oglądac wybrany program).

 

Potwierdzam i spóźnianie i zwisy w opisany przez Ciebie sposób. Dodatkowo zdarzają się spontaniczne resety jak za długo jakiś program gra bez mieszania w dekoderze.

 

Ostatnio zaczęło mnie wkurzać, że dekoder coraz mniej reaguje na przyciski pilota(kiedyś tego nie miałem) wogóle dioda dekodera nie mryga że cos do niej dochodzi z pilota, nieraz trzeba sie naprzyciskać by dekoder zareagował nie wiem czy to wina jego czy pilota- dodam że w pilocie baterie wymieniałem kilkakrotnie na nowe a dzieje się to samo. czy może ktoś pomóc ??

 

Miałem to samo. U mnie był problem z przyciskiem 3 i przyciskami kierunkowymi. Rozebrałem pilota i okazało się, że w tych miejscach gdzie jego działanie było najgorsze styk gumki przewodzącej i płytki drukowanej jest czymś zamazany. Tak jakby to był olej. Całą płachtę gumek umyłem w wodzie z detergentem, a płytkę przeczyściłem spirytusem. Po wysuszeniu pilot działa jak nowy. Na marginesie dodam, że jest to chyba pierwszy pilot który jest sensownie składany. Żadnych zaczepów które wyłamują się przy próbie demontażu pilota. Połówki są połączone w ten sposób, że w jednej części są kołki, a w drugiej otwory. Są one dosyć mocno spasowane, tak że w kupie bez problemu utrzymują obie części. Rozebranie pilota ogranicza się do rozsunięcia obu części np. przy pomocy paznokci jak ktoś je ma na tyle mocne, lub (jak ja zrobiłem) podważanie wkrętakiem "zegarmistrzowskim". Równie dobrze może to być coś innego, ale koniecznie sztywnego i cienkiego, tak żeby zmieściło się w wąską szczelinę miedzy częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji przestały nagrywać się programy :evil: To znaczy niby się nagrywają, bo świeci się kontrolka nagrywania, ale w bibliotece ich nie ma :evil:

Czy oni do kur.y nędzy nie potrafią przez tyle lat stworzyć softu, który by dobrze działał? Jak ich technicy nie mogą sobie dać rady, to niech zatrudnią kogoś kto potrafi.

 

Na tym forum duzo narzekalem na temat softu PVR, ale tym razem update pokazuje, ze naprawde programisci zabrali sie ostro do roboty i caly design jest dobrze przemyslany (z malymi wyjatkami). Warto zrobic update bo jest 100 fajnych rzeczy, a z 15-tu wkurzajacych, juz na wiekszosc znalazlem obejscia. Z nagrywaniem nie ma klopotu, byc moze akurat byla zla pogoda na nagrywanie u ciebie? Jedyne niepokojace wydarzenie to ... zawiesil mi sie raz po zaprogramowaniu nagrania (zastygl na EuroNews i nie reagowal na nic - tylko wtyczka).

 

Przy okazji, nie moge znalezc sposobu na nastepujacy problem, po przelaczeniu kanalow, nie mozna zmienic jezyka. Trzeba czekac 4-5 sec. az sie [beep]ony tytul nagrania sam usunie. W przeszlosci nie bylo tego problemu (o ile pamietam, + natychmiast usuwal ten toolbar, a teraz pozakuje sie Info programu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzierżawa dekodera PVR w cyfrze kosztuje 20zł miesięcznie w standardzie. W promocji możesz mieć go za 10 lub 15 zł miesięcznie. W innym temacie odnośnie PACE PVR napisałem Ci to samo. Poza tym ciężko zajrzeć na stronę cyfry? (strona w miarę działa, szybciej by Ci to zajęło jak czekać aż ktoś Ci odpowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem sam dlaczego nie przełączał się automatycznie przez złacze euro a mianowicie należało ustawić w parametrach tunera na SD bo fabrycznie był ustawiony na sygnał HD.Jedno w tym jest ciekawe,,dlaczego nie poinformował mnie o tym konsultant Cyfry+, kompletni dyletanci.

Dekoder jest z założenia HD, a euro złącze nie przekazuje obrazu HD. Dlatego domyślnie jest w ustawieniach wybrana opcja HD. Co do konsultantów i to nie tylko w C+ to zazwyczaj jeśli chodzi o kwestie techniczne, są oni mało przydatni i nie ma co liczyć na ich pomoc w większości przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostaje szalu . nie moge podlaczyc astry do phila hd.

Zaczelo sie od momentu kiedy zastosowalem sumator sat-tv po remoncie.

wszystko chodzi ok jak jest tylko HB (do wejscia nr 1 sygnal z sumatora: HB+naziemna do wejscia 2 tylko HB) wszystko ok nagrywania niezalezne dziala.

Wczesniej bez sumatora diseq dzialal teraz nawet bez diseq astra nie zaskoczy ..

czyli do wejscie 1 sygnal z sumatora hb+tv do wejscia 2 tylko astra ..... i niestety.. probowalem roznych kombinacji i nic... albo tylko astra albo tylko hb

jAKIE POMYSLY _ DZIEKI ZA ODPOWIEDZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zauwazyl ktos z was gdy mamy swoje ulubione kanaly zaznaczone na liscie , i nagle lista cyfry sie uaktualni tak jak dzis gdy po raz kolejny zmienili nazwe serwisu HBO SERIALE na Seriale w HBO to z pamiecie ZNIKAJA zaznaczone ulubione kanaly i trzeba znow zaznaczac od nowa :?

 

kiedy ten sprzet zacznie dzialac poprawnie hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli do wejscie 1 sygnal z sumatora hb+tv do wejscia 2 tylko astra ..... i niestety.. probowalem roznych kombinacji i nic... albo tylko astra albo tylko hb

 

Przecież to w ogóle nie powinno prawidłowo działać przy takim podłączeniu, że na jedno wejście dajesz sygnał z HB a na drugie z Astry. Do obu wejść powinien być doprowadzony zsumowany sygnał jednocześnie HB i Astry. Czyli albo "zsumowany" przełącznikiem DISEqC, albo gotowy z monoblocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy zna może ktoś sposób lub jakiś program aby po wyjęciu dysku z tunera i podłączeniu go bezpośrednio do kompa dało się zobaczyć co się na nim znajduje próbowałem już jakieś prodramy do monitoringu i pod windowsem i pod linuxem i nic dysk jest jakoś zabezpieczony a z tego co wiem to istnieje jakiś sposób aby dał się do niego wejś bo raz jak mi nie wstał tuner gościu weszedł mi do niego zamienił jakieś pliki i tuner posiadał już najnowsze oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli do wejscie 1 sygnal z sumatora hb+tv do wejscia 2 tylko astra ..... i niestety.. probowalem roznych kombinacji i nic... albo tylko astra albo tylko hb

 

Przecież to w ogóle nie powinno prawidłowo działać przy takim podłączeniu, że na jedno wejście dajesz sygnał z HB a na drugie z Astry. Do obu wejść powinien być doprowadzony zsumowany sygnał jednocześnie HB i Astry. Czyli albo "zsumowany" przełącznikiem DISEqC, albo gotowy z monoblocka.

Jeśli poprzez Diseq to wej 1 HB+ Astra a wej 2 może być tylko HB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekundę... Cyfra podaje, że przy korzystaniu z obu wejść, dekoder stale używa wejścia 2 do normalnego oglądania a wejścia 1 do nagrywania i ściągania VOD.

Wobec tego jeśli na wejściu 2 nie będzie Astry to nie powinno być i oglądania z tego satelity.

A w każdym razie z takim podłączeniem nie da się oglądać i jednocześnie nagrywać kanałów z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym razem update pokazuje, ze naprawde programisci zabrali sie ostro do roboty i caly design jest dobrze przemyslany (z malymi wyjatkami). Warto zrobic update bo jest 100 fajnych rzeczy, a z 15-tu wkurzajacych, juz na wiekszosc znalazlem obejscia

 

Niestety sa tez gigantyczna wpadki. Dziwie sie, ze na to nikt nie narzeka!

 

1. Przy nagrywaniu z time-shift, nie mozna ogladac nagran (B). Kucha do kwadratu! W starej wersji softu nie bylo problemu.

2. Programowanie nagran jest duzo wolniejsze (np. na liscie kanalow nie mozna podac nr kanalu i trzeba przewijac cala liste, kiedys wystarczylo B, kanal, godzina i ok). Boli!

3. Przy przewijaniu wstecz (time-shift) na EuroNews, czesto odtwarzanie wlacza sie przyspieszone, - nie da sie ogladac. EuroNews ogladam tylko na time-shift, zeby przeskoczyc nieciekawe wiesci (wiadomosci w 5 min. zamiast w 30 min.). Czasami nie daje sie teraz przewinac. Tylko przeskoki klawiszem <

4. Czasami, jak nagrywam dwa kanaly na raz, stop nagrania z time-shift, zatrzymuje tez nagranie z EPG. Oczywiscie mozna wznowic ale wtedy: nagranie jest przepolowione, traci sie pare sekund, a czesto zamiast nagrac 20 min. nagrywa sie 180 min ("brak informacj o koncu programu"). No i oczywiscie bywa, ze bez restartu nie da sie wznowic nagrania (tak bywalo w przeszlosci, teraz to sie chyba czesciej zdarza).

5. Start EPG to czesto 30 sekund (poprzednio, startowal od razu).

6. Restart czasem sie zawiesza! (na szczescie wyciaganie wtyczki bylo koniecznie "tylko" dwa razy ... co jak na ten PVR jest niemal super!).

 

Sumarycznie, chetnie bym sie cofnal do starej wersji oprogramowania ale ... moze update nastapi wkrotce (a nie jak czasem bywa za 9 miesiecy). Byc moze wypuscili przedwczesnie, zeby usprawnic PPV dla Adamka?

 

O ile pamietam, PVR byl zapowiedziany we wrzesniu 2006. Minelo 5 lat i nadal tyle niedociagniec? No ale jest super-postep. Pamietam, jak w 2007, PVR restartowal co 30 min. ogladania filmow (przy intensywnym przelaczaniu jezykow). W sumie juz chyba mialem 1000 restartow i 20-30 zawieszen! (czyli ok. jeden dziennie). Plus wiele restartow profilaktycznych (specjalny wylacznik) - aby "przeczyscic" przed waznym nagraniem. Az dziwne, ze sprzet to wytrzymuje bez problemow. To jest chyba ok. doby zycia zmarnowanej na restarty PVR-a (nie liczac utraconych nagran, nagrywania ponownego, itp.)! Tym czasem, po 7 latach uzywania nagrywarek Panasonica, przypominam sobie tylko 2-3 zawieszenia/restarty (chyba glownie kurz na HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2 ja tam cały czas z palca wybieram nr kanału który chcę nagrywać , bez przewijania listy. ale chciałemw tym miejscu zwrócić uwagę, że poprzedni sposób programowania, czyli menu i dalej jakoś wydawał mi się wygodniejszy niż obecnie przebijanie się przez "moje nagrania" "zaplanuj nowe"

ad.5 i 6 zgadza się

 

I czytając narzekania na złe działanie dekoderów w sposób inny u każdego użytkownika mam wrażenie, że usterki są "spersonalizowane"

 

Ja już po update z wersji 98 do 111 i później do 113 każdego dnia kilka razy żałuję, że zaktualizowałem soft. 98 nie miał kilku funkcji, które mają późniejsze, ale rozp_ierducha w funkcjonalności jaką zrobił już soft 111 nie jest ich warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...