Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wildze że większy problem dla kolegów stanowi to, skąd mam ten dekoder niż mój problem.

Tak na marginesie to kiedyś wynajmowałem dekoder 7201 i raz skorzystałem z VDO i to ostatni raz, 13 zeta za film który mozna se z sieci ściągnać i puścić przez hdmi na tv.

kupując ten dekoder zależało mi tylko na nagrywaniu filmów i oglądaniu ich kiedy mi sie to podoba. A z VOD nie korzystam.

Jeśli możemy zakończmy ten temat a wróćmy do mojego problemu bo jesteśmy tutaj by se pomagać no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SJa08

 

ja jestem legalnym posiadaczem tego tunera (umowa mi wygasa 31.01.2010r i też już wyżej opisywałem identyczny przypadek!

Mam idealnie to samo aczkolwiek nie próbowałem go odpalić na TVN, na innym kanale tez miałem tylko głos!!!!!

 

Umowa sie kończy ale chyba wywalę go do salonu gdzie kupiłem, ciekawe co zrobią???

zabiorą na 14 dni - to pozostanie do oglądania niewiele....

 

rówolegle leci już nowa umowa na żonę ;) z PACE 500GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to placisz okolo 100pln za naprawe ( jesli usterka jest z glowica) :P wiesz szach i mat ......... po 2 juz ktos gdzie indziej ci odpisal co masz zrobic , a po 3 za malo szczegolow kolego podales o instalacji , jaka masz czy sumatory , tandetne multiswith czy inne wynalazji ktore rozprowadzaja sygnal po domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po 2 juz ktos gdzie indziej ci odpisal co masz zrobic"

Opisałem w kilku miejscach i jak myślisz że mam sprawdzić instalacje to jest ok, bo jest u mnie sasiad z 6201 i wszystko działa, a mój u niego niedziała

 

"a po 3 za malo szczegolow kolego podales o instalacji , jaka masz czy sumatory , tandetne multiswith czy inne wynalazji ktore rozprowadzaja sygnal po domu"

Tu gdzie mam 7201 to mam podwujny konwerter TVIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie mam 7201 to mam podwujny konwerter TVIN

zacznij od zarobienia na nowo kabli , a jak juz u sasiada sprawdzales tuner i u niego nie dziala i u ciebie tez nie bedzie to masz uszkodzone zasilanie lub problem z glowica w tunerze i kabel od anteny podlaczamy pod dolna przelotke a nie gorna ( mysle ze wiesz o tym) koszt naprawy zalezy od servisu ( juz nie piszemy o C+ bo wiemy o co chodzi) wiec musisz znalesc jaki dobry servis co naprawia sprzet RTV i co szczegolnie znaczoce zna sie na SAT ( bo samych pseudo naprawiaczy jest masa a nie maja pojecia o tym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem i liczę, że będziecie mi w stanie pomóc.

Otóż mam konwerter monoblock quad odbierający HotBirda i Astrę rozdzielony na 4 telewizory. Wcześniej miałem podłączone 4 tunery Fergusona 7600 i wszystko chodziło. Teraz chce zamiast jednego podłączyć tuner HD(Philips HD PVR właśnie), ale tylko jednym kablem od satelity i nie chce mi działać. W instrukcji niby pisze, że nawet na jednym powinien chodzić i nie wiem, czy będę musiał prowadzić jakoś drugi kabel, czy da się to jakoś inaczej rozwiązać. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o instalację!!!

Jak też wcześniej wspominałem mam oba tunery i.... robiąc testy jakości, prędkości itp. miałem je oba podpięte do dwóch kabli (normalnie pod nagrywanie) i oba tunery działały. Testowałem i testowałem aż odłączyłem

ten 250GB i zostałem przy 500GB.

Jako, że kłopoty z tą "nowością" są spore postanowiłem na okres jeszcze miesiąca posiedzieć na 250-tce i zaktualizować soft do wersji 96 (mam 92).

I tu naraz pojawiły sie identyczne problemy co u kolegi, czy podepnę pod jeden czy dwa przewody - to samo! Przepnę na 500 - działa?!

 

Hm, jeśli C+ nie sprzedaje tunerów z PVR na własność to może w jakiś sobie wiadomy sposób je blokuję, tylko czemu i mnie to dopadło? Za karę, że złożyłem wymówienie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że kłopoty z tą "nowością" są spore postanowiłem na okres jeszcze miesiąca posiedzieć na 250-tce i zaktualizować soft do wersji 96 (mam 92).

I tu naraz pojawiły sie identyczne problemy co u kolegi, czy podepnę pod jeden czy dwa przewody - to samo!

Dziwne! U mnie chodzi wyśmienicie. W ogóle, jeśli chodzi o model "250" dostrzegam znaczną poprawę. A przecież wcześniej nie pozostawiałem suchej nitki na tym dekoderze - przeklinając równo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było o tym pisane, ale gdzie dokładnie na tunarze znajduje się odbiornik podczerwini? Z lewej strony tam gdzie zielona dioda? Czy tam, gdzie wyświetlany jest numer kanału? Pisało też, że można zakleić czarną taśmą. Po takim zabiegu chyba wogóle nie będzie odbierał sygnału z pilota. Jaką dokładnie taśmą trzeba to zakleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Mam pytanie odnośnie podłączenie dekodera do kina domowego.

 

Otóż mam kino domowe Panasonic HT 860 i z tyłu mam tylko jedno wyjście optyczne, natomiast Tuner Philipsa ma wejście Coaxialne. Właśnie wróciłem z media marktu i powiedzieli że nie ma kabla coaxial- optyk aby to podłączyć. Więc czym innym to podłączyć aby działało i abym miał dźwięk Dolby DIgital?

 

Z góry serdecznie dziękuje za wszelką pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa wyjscia:

1. Kupic wzmacniacz (kino domowe) z wejsciem coaxial

2. Kupic dekoder z wysciem optycznym.

 

To jest tak jak gdyby ktos pytal :

Kupilem auto z silnikiem benzynowym, ale mam tylko dostep do taniej ropy, co zrobic?

:D

 

A tak na powaznie to sa fajne przejsciowki:

 

http://cgi.ebay.co.uk/Coaxial-to-optica ... 19b8971fbb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...