Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że w Wawie nie dość że prawie nie przychodzą dekodery HD (obdzwoniłem kilka miejsc i wszędzie dostali tylko SD), to jeszcze jak się już coś pojawia, to znika natychmiast :(

 

Też dzwoniłem. Mają być Centrum na Puławskiej w przyszłym tygodniu, ale PVR są na razie do nowych umów. Punkty mają taki odgórny prikaz.

Ja dziś dostałem w Arkadii, ale tak jak pisałem - z nowym cyrografem.

Na początku nic nie odbierał (brak uprawnień na kanałach kodowanych) i strasznie mnie denerwował pilot (reagował 1 na 5 kliknięć).

Wyczytałem gdzieś, żeby zakleić mu czujnik IR - pomogło. :lol2:

Pogrzebałem i dało mi się nawet odebrać kanały HD z Astry na monoblocku. Najpierw był komunikat "Brak sygnału, sprawdź antenę", a drugi kabel na Nboxie i tam działa prawidłowo. Pomogło wyjęcie karty - też czyjś przepis z forum. :lol2:

Niestety większości kanałów z pakietów C+ nadal nie ma.

Ile muszę czekać na uprawnienia? Czy muszę się o nie prosić na CTA (w N tak trzeba)?

Liczę, że od rana będzie śmigać i aktualizacje też będę mógł pobrać. :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od miesiąca jestem użytkownikiem C+ i omawianego Philipsa PVR HD. Wczoraj po raz pierwszy próbowałem zaplanować nagrania, jedno to powtórka Bayern-Hertha na Eurosport 2 (HD), a drugie to relacja z Mistrzostw Świata 98 na ESPN (SD). Dzisiaj rano gdy sprawdzałem swoje nagrania okazało się, że z meczu na Eurosporcie nagrał się tylko dźwięk (obraz cały czas czarny), a relacja z MŚ nagrała się bez zarzutu. W związku z tym moje pytanie brzmi co nie zadziałało? Do dekodera mam podłączony tylko 1 konwerter (pod gniazdko LNB #1)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem aktualizacje i "nic nie widzę".

Trochę się wystraszyłem, że trzeba będzie szukać kabla EURO.

Obrazu nie było, ale dioda Power migała.

Na szczęście PRV pomyślał parę minut i się zrestartował. Teraz mam soft 96/DTT.

W Menu widzę parę zmian, ale to był mój pierwszy update - nie wiem czy to już nie weszło z poprzednimi.

Pojawiło mi się "Ustawienie czasu skoku" przy przewijaniu, "Informacje o dysku", w "Wyszukiwaniu programów" mam teraz podział na satelitarne i naziemne.

Pilot działa bez plastra na dekoderze. :brawo:

O uprawnienia musiałem prosić na CTA, już się pojawiły.

Ustawiłem testowe nagrywanie z Filmbox HD, zobaczymy jak wyjdzie. Podłączony mam tylko 1 przewód z konwertera.

ps. konsultant mi wmawiał kilkukrotnie, że najnowsza wersja softu to 92 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od miesiąca jestem użytkownikiem C+ i omawianego Philipsa PVR HD. Wczoraj po raz pierwszy próbowałem zaplanować nagrania, jedno to powtórka Bayern-Hertha na Eurosport 2 (HD), a drugie to relacja z Mistrzostw Świata 98 na ESPN (SD). Dzisiaj rano gdy sprawdzałem swoje nagrania okazało się, że z meczu na Eurosporcie nagrał się tylko dźwięk (obraz cały czas czarny), a relacja z MŚ nagrała się bez zarzutu. W związku z tym moje pytanie brzmi co nie zadziałało? Do dekodera mam podłączony tylko 1 konwerter (pod gniazdko LNB #1)..

 

Z tym Eurosportem 2 HD to sie za bardzo nie dziwie. Wczoraj na meczu probowalem sobie cofnac akcje, ale nie dalo rady. Cofnalem, przez chwile pojawil sie glos i wywalalo mnie z powrotem na zywo. Pozniej tez probowalem i bylo to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. konsultant mi wmawiał kilkukrotnie, że najnowsza wersja softu to 92 :)

Wersja 96/DTT jest (chyba) dopiero od dzisiaj dostępna, więc konsultant mógł mówić prawdę (jeżeli dzwoniłeś np. wczoraj), albo nie przeczytał newsletteru dzisiejszego (jeżeli dzwoniłeś dzisiaj) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że po dzisiejszej aktualizacji z 92 na 96 zdecydowanie lepiej zaczął działać pilot dekodera przy Plazmie Panasonica. W końcu jakoś to normalnie działa, a dodam że nie bawiłem się w sposoby typu naklejenie tasiemki czy zmniejszanie kontrastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę żadnej zmiany jeśli chodzi o grafikę ekranową, wygląd menu czy epg oraz vod, wszystko wygląda tak jak wcześniej.

Na razie stwierdziłem dodatkowo że przestawiły mi się ustawienia obrazu w dekoderze z 1080i na 720p, ale już przestawiłem z powrotem.

 

Kolejne spostrzeżenia:

- w bibliotece nagrań przestał wyskakiwać co jakiś czas denerwujący komunikat o zablokowanym nagraniu (chodź nie było ono zablokowane

- lepiej przewija skokowo nagrania w HD, nie ma już dłuższych przycinek, czy przywieszeń opcji przewijania.

 

Ten dekoder naprawdę zaczął przyzwoicie działać! Muszę to przyznać ;] Wreszcie, szkoda że tak późno tym bardziej że jestem już zdecydowany od dłuższego czasu na Pace PVR HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jack777, wiele razy już nagrywałem coś na Canal+ Film HD, a potem oglądałem to w wersji oryginalnej z napisami i żadnego problemu z tym związanego nie zauważyłem, kiedyś dźwięk był niezsynchronizowany z napisami przy odtwarzaniu HD ale w jednej z poprzednich aktualizacji ten błąd został usunięty. Oczywiście mówię tutaj o Phillipsie PVR HD 250gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Zainstalowany nowy soft - wersja 96/DTT (chyba dzisiaj kolejną poprawkę wypuścili?). Faktycznie - tuner przyspieszył, Włączenie trwa 20 sekund (ok. 5 sekund krócej, niż dla softu 76) - od naciśnięcia przycisku na pilocie do uzyskania obrazu.(

zazdroszcze, jezeli uruchamia ci się 20 sek, fakt jest szybciej o okolo 5 sekund ale moj wynik to 36 sekund, przedtem okolo 42 sekundy.

 

Ale co wazne soft zdecydowanie przyspieszyl prace dekodera- przelaczanie programow, poruszanie się po menu :jupi::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie raz się uruchomił dosłownie w kilka sekund, a później znów włączenie trwało kilka razy dłużej.

Pierwsze zaplanowane nagrywanie było poprawne - zarówno obraz jak i 2 ścieżki dźwiękowe. Następne nie zarejestrowało nic, a pasek postępu i czas się przesuwa. :?

Kanał był ten sam - Filmbox HD, jedyna różnica to wyłączony tuner za drugim razem.

Teraz leci kolejne, też na wyłączonym, ale z HBO HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...