Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szykuję się do zmiany operatora SAT. Zainteresował mnie ten dekoder z oferty C+, a żeby to był dobry wybór to mam kilka pytań do użytkowników tego "cuda" ;):

 

1. Czy dekoder bezproblemowo pracuje na jednym kablu satelitarnym, podłączonym do diseqc?

2. Czy programy z DVB-T można nagrywać?

3. Czy nagrywając program z SAT można oglądać DVB-T i odwrotnie?

4. Jak długo ściąga się VOD i czy w ogóle się ściąga nie mając go wykupionego?

5. Ile GB dysku jest dostępne do wykorzystania na nagrania?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pracuje bezproblemowo, jednak trzeba mieć świadomość ograniczeń, które wprowadza taka konfiguracja, ale o tym chyba wiesz.

2. Można. Jednak trudno powiedzieć jak to będzie działało nagrywanie po włączeniu EPG w DVB-T. Do tej pory nawet podczas testów EPG pvr nie "łapał" czasu trwania programu i nagrywał tak jak na kanałach bez EPG czyli przy nagrywaniu "z ręki" programował nagranie na 120 min.

3. Jak najbardziej. Dodatkowo można np nagrywać coś z sat, oglądać z dvb-t, cofnąć i nagrać z buforu (pomimo trwającego nagrywania z sat) - to jednak zauważyłem podczas moich prywatnych obserwacji i nie ma oficjalnych informacji na ten temat.

4. Nie wiem jak długo bo nie używam. Ściąga się tak samo jak w N, czyli mimo, że nie masz wykupionego, z tą różnicą, że np nie masz dostęp do zwiastunów w HBO Digital, a w N możesz oglądać wszystkie zwiastuny. Dodatkowo w C+ zwiastuny oglądasz tylko w małym okienku, nie możesz przewinąć ani cofnąć, w N oglądasz zwiastuny na pełnym ekranie i możesz nimi sterować tak jak każdym nagraniem.

5. Wg informacji C+ jest to 100 GB. Czyli można nagrać około 20h w HD lub 50h w SD.

 

Jednak osobiście, mając porównanie, polecam bardziej Nkę niż pvr C+. Ale mówię tutaj o sprzęcie, a nie o ofercie programowej. PVR C+ to jedno wielkie nieporozumienie w porównaniu z Nką. Chodzi dość wolno. Oprogramowanie wygląda praktycznie tak samo jak to z początków C+. Dodatkowo np jeśli masz zdefiniowane marginesy nagrań to nie masz możliwości zaprogramowania 2 następujących po sobie nagrań. W N jest inaczej bo recorder sam potrafi dostosować takie marginesy i potrafi nagrać 2 następujące po sobie audycje.

 

Poza tym w N niedługo pojawi się w sprzedaży usb stick, który umożliwi odbiór DVB-T w każdym nboxie. Stick nie będzie miał odgórnie zdefiniowanej listy kanałów (tak jest w C+) lecz będzie wyszukiwał dostępne kanały, więc jeśli jesteś w zasięgu np zagranicznych muxów to również je odbierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do softu 92 DTT..... U mnie nie odbiera już śremskiego DVB-T, tylko.... warszawskie. Analog działą normalnie. Przypadek ???

 

Tak, ponieważ aktualnie m.in. z nadajnika w Śremie z powodu prac na łączach dosyłowych emitowana jest warszawska wersja muxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że z najnowszą wersją oprogramowania zaczęło działać automatyczne przełączanie TV na AV dla TV podłączonych przez Euro. W ten sposób PVR dogonił technologicznie mój analogowy magnetowid sprzed 15 lat :brawo:

 

W moim przypadku ustawienia TV (SD, 16/9, RGB) są zapamiętywane. Pogratulujmy programistom. Nie było to łatwe 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla osób którym się nie chce ściągnąć najnowszy soft.Sprawdżcie swoje ustawienia w ,,PARAMETRACH ODBIORU,,

 

Aby sciągnąć nowy soft musi być ustawione na ,,HOTBIRD,,częstotliwość 10.892,bo tylko z tego transpondera można dokonać aktualizacji oprogramowania.

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zależy od sprzętu jaki posiadasz? Wygląda na to, że oprogramowanie nadal jest nadawane bo jak wybiorę pozycję 8 to wyskakuje komunikat "Oprogramowanie zostało już zaktualizowane". Oprogramowanie dla PVR zwykle jest nadawane od piątku od 8:00 do poniedziałku do 8:00. Wydaje mi się, że gdyby nie było ono teraz nadawane to wyskakiwałoby tak jak w tygodniu "Brak dostępnych aktualizacji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla osób którym się nie chce ściągnąć najnowszy soft.Sprawdżcie swoje ustawienia w ,,PARAMETRACH ODBIORU,,

 

Aby sciągnąć nowy soft musi być ustawione na ,,HOTBIRD,,częstotliwość 10.892,bo tylko z tego transpondera można dokonać aktualizacji oprogramowania.

 

Pozdro...

 

miałeś racje, sprawdzałem sygnał anteny na Astrze i tak zostało, teraz po zmianie na HB zasysa soft

tnx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś nic nie pomagało

Wyłączanie z prądu, reaktywacja karty, ponowne wgranie listy kanałów, nic

Zmieniałem ustawienie anteny i też nic. Sygnał mam prawie 4.5.

Dziś znowu zacząłem "majtać" anteną i o dziwo pojawiły się kanały C+ HD :jupi: (HBO HD miałem cały czas bez żadnych problemów).

 

Witam wszystkich na forum.

 

Wczoraj podłączyłem pożyczoną cyfrę i mam pewne spostrzeżenia. Pomim, że PVR wskazywał sygnał na zielono (czyli dobrze), a sygnał oscylował w granicach 4,3-4,4 to miałem tylko czarny obraz.

Dopiero po pokręceniu anteną i uzyskaniu sygnału 4,7-4,8 pojawił mi się obraz. Kanały HD też działają.

 

Pozdrawiam

 

Sławek

 

P.S.

Jutro zamawiam cyferkę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zainteresowany ofertą pakietową cyfry+, a w szczególności PVR praktycznie za free... Im więcej tutaj przeczytam to mam coraz większą niechęć do tego sprzętu :x . Nie chcę kupować dekodera z HDD bo jest dla mnie za drogi. Czy rzeczywiście wszystkim się tak długo uruchamia i zawsze tyle czasu to trwa?, czy tylko jak pobiera VOD, czy coś innego?

Chyba zacznę omijać ten temat szerokim łukiem :lol2:żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...