Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Źle mnie zrozumiałeś. Ja wiem, że nie ma HD po Euro chodzi mi o to, czy program po prostu będzie odbierał. Wiadomo w jakości SD. I o to mi chodzi czy muszę mieć dekoder podłączony przez HDMI albo componet aby mieć dostęp do opcji HD czy mogę je już dziś w gorszej jakości odbierać po Euro ( jak mam w N tego typu programy).

Nie wiem czy to jest naturalny napis czy muszę kręcić sobie anteną a powoli mnie to zaczyna irytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Wiem wiem. Ja naszczescie do nich nie nalezę aczkolwiek moja irytacja była dość duża podczas montowania tego czegoś ale po wyszukiwaniu kalanów załączyło tylko jeszcze uprawnień brak.

 

Co zauważyłem na szybkości Nbox o niebo szybszy, bardziej przystępny i prostszy w obsłudze. Pilot od C+ także średni, i ten od N poręczniejszy. Co mi się podoba bardziej niż N? Moja biblioteka jest ładniejsza od tej w N ale znowu minus z przyciskiem zamiast B powinien być jakiś specjalny do tego. Na pewno na plus przyciski na panelu dekodera. W n dostępu do menu i nagrań nie ma. Zobaczymy naziemna Tv tylko trzeba kupić antenę. Bo wczoraj oglądałem mecz w hiper jakości na samym kablu antenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze za punkt odniesienia uzywam SKY+HD (niestety sam nie posiadam ze wzgledu na brak czasu do ogladania) regularnie uzywam i prezentuje go klienta w pracy wystarczy wymeinic kilka funcji jak programowanie sms przezi tnernet, nagrywanie calej seri nawet jak jest o roznych porach - praca nonstop na pelnym obciazeniu (hd i wieczne klikanie kanalami przez sprzedawcow i klientów) i zero zawiech (wydaje mi sie ze wszystko produkuje pace a wiec potrafia)

Tak samo ciekawe tematy zdarzaj sie tez na platformie freesat - humax pvr podobno ma najelpszy obraz itp itd

Niestety zeby kupic wlasny tuner ktory jest w miare dobry trzeba na hollex uderzac o modulach cam nie wspomne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze za punkt odniesienia uzywam SKY+HD

Sky+HD to ni jest najlepsze odniesienie - sam jestem abonentem Sky i jedno trzeba powiedzieć - te PVR'y są dłuuugie lata przed naszymi PVR'ami z C+ a nawet N szczególnie z nowym EPG, które zmieniło DigiBoxy nie do poznania - moim zdaniem (i chyba nie tylko) soft uzywany przez C+ to totalna porażka, mam ich terminal i myślałem, że to będzie coś lepszego, ale niestety, grubo się myliłem, co najbardziej mnie denerwuje to brak co niektórych kanałów w opcji 'Program' przez co nagrywanie trzeba planować ręcznie (ostatnio z niknął mi program nr 77- ID, wcześniej był, a teraz go nie ma - nawet po restarcie i ponownym wyszukaniu programów), owszem - w porównaniu do Sky+HD jest jedna pozytywna kwestia - nie są takie głośne.

 

Odnośnie producentów DigiBoxów Sky HD - nie tylko jest Pace - mamy jeszcze Thomson, Samsung i Amstrad

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :smile: Mam pytanko.Posiadam Philipsa HD PVR i od kilku dni nie odbierają mi kanały NTC w Warszawie????Antene mam pokojową do odbioru NTC i nic jej nie ruszałem bo wszcześniej chodziło ok :] teraz piszę brak sygnału.jaki może być problem :?::?::?: Próbowałem ustawiać tą antenę i nic..........Jeszcze mam jedną uwagę EPG nie działa na wszystkich kanałach co mnie na maxa wkurza...i tą oprawę graficzną też by mogli poprawić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w takim amplitunerze, jak np. Yamaha RX-V765 pojawia się problem: wejścia są przypisane do gniazdek, i nie można zdefiniować, że obraz jest po HDMI, a dźwięk po coaxialu. Nie ma po prostu takiej możliwości. ...

 

Otóż ostatnio okazało się, że ten problem dotyka również innych użytkowników serii RX-Vx65, a mianowicie abonentów Sky+HD, których STB również nie podają DD przez HDMI. No i Yamaha opublikowała firmware upgrade do RX-Vx65, które właśnie umożliwia przypisanie wejścia wideo HDMI do któregoś z (cyfrowych) wejść audio. Problem wydaje się być rozwiązany, chociaż moja opinia o dziadowskim PVR HD nie zmienia się wcale. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie odnosnie Cyfry przez ten wlasnie dekoder, ostrzegam ze jestem lajkonikiem w sprawach satki...

 

Jaka jest minimalna wielkosc talerza zeby moc normalnie odbierac Cyfre + HD z tym pudlem? Mam isc dzis kupic talerz uzywany, po cyfrze, ale tej zwyklej chyba, czy jest jakas wielka roznica? Na stronie cyfra oferuje talerz do HD 80 cm, ten zwykly ma chyba 60, ale pewien nie jestem.

 

Dzieki,

 

Kali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie prosze mi napisac ,doradzic. Mam Philipsa HD PRV i podlaczylem go kablem hdmi do lg 32lg3000 .Okazuje sie ze nie mam na zadnym kanale telegazety .Dlaczego ? Z tego co mi wiadomo na hbo sa napisy w telegazecie do filmow .A szkoda bo jak czasem leci jakis film to ma dzwiek 5.1 ale jak zrobie na dzwiek oryginalny ale nie ma napisow tak jak na canal +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)zmienilem telewizor na Full HD i zaczely sie problemy.

Po nocy dekoder caly czas sie kreci i wtedy nie chce nagrywac. Kiedy zalacze TV (np do konsoli) dekoder sam z siebie przechodzi restart i sie uspokaja.

Ciekawe, co?

Czy ma na to wplyw jakosc kabla HDMI? czy moze on wymaga zdublowanego podlaczenia po EURO takze?

Ze starym TV chodzil bez zarzutu, tylko po upgrade do wersji 90 zalaczanie trwa wieki.

Jeśli to telewizor od LG, to podłącz dekoder pod gniazdo hdmi nr 3.

Dziekuje sprawdze chociaz to TOSHIBA, linia REGZA, model 37RV635 - niedawno go fabryka wypuscila.

Po testach sprawa wyglada tak: gdy TV jest na czuwaniu dekoder ani nie potrafi sie prawidlowo uruchomic (zielona dioda i zegar, dopiero po wlaczeniu TV wskakuje numer kanalu) ani prawidlowo zamknac (wskakuje czerwona dioda i zegar przy krecacym sie dysku, dopiero po wlaczeniu TV nastepuje caly cyrk z dyskoteka lampkami).

W kazdym badz razie mam odpowiedz z CYFRY, tam z kolei poradzili mi:

odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, iż przyczyną powstałych utrudnień

może być uruchomiona w telewizorze funkcja sterowania pracą innych urządzeń

poprzez złącze HDMI, w związku z tym, proszę o jej wyłączenie zgodnie z

instrukcją dołączoną do odbiornika telewizyjnego.

Z kolei w ustawieniach TV mam tylko mozliwosci ustawien HDMI takie:

Lip Sync

INSTAPORT TM

RGB RANGE

Posprawdzalem ustawienia i probowalem na wszystkich.

Przy okazji zauwazylem, ze w instrukcji zalecaja kabel CAT2 o dlugosci dokladnie 2 metrow (a ja mam baardzo tania metrowke). Nie wiem, czy to ma jakies znaczenie, ale zamowilem juz nowy kabel i jak tylko dojdzie, to sprawdze.

I napisze, bo jak widze sprawa jest nietypowa.

 

Biuro Obslugi Klienta sie na mnie wypielo (tzn mam czekac na odpowiedz w regulaminowym czasie - pozdrowienia, jesli to czytaja)

Problem poniekad rozwiazany, tylko ze to trzeba bylo zainwestowac troche $$$.

Po pierwsze, kupilem przelacznik HDMI. Myslalem, ze skoro takowy bedzie caly czas pod napieciem, to problem bedzie rozwiazany, ale sie pomylilem. Telewizor dalej musial byc wlaczony do prawidlowego otwarcia i zamkniecia dekodera. Myslalem, az wydlubalem w sklepie taka inteligentna "zlodziejke". Urzadzenie toto sie wpina do kontaktu i ma wyjscie MASTER i SLAVE. Kiedy cos na wyjsciu MASTER zaczyna pobierac energie to wyjscie SLAVE sie uaktywnia. Wiec, jesli TV podlaczymy do MASTER a przelacznik HDMI do SLAVE, to kiedy TV jest wlaczony, to zasila on przelacznik, a jasli wylaczony to napiecie przelacznika jest odcinane i dekoder sie zachowuje jakgdyby nic nie bylo podlaczone do wyjscia HDMI.

UFFFFFF.

Moze sie komus przyda.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...