Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to prowadzący działalność gospodarczą albo/lub/i firmy, muszą wystawić fakturę ubezpieczycielowi?

...za odszkodowanie :?:

 

TAK czy NIE...

nie zmienia to faktu, że CYFRA+ zdejmuje (po opłaceniu ODSZKODOWANIA - nie UMOWY KUPNA-SPRZEDAŻY czy FAKTURY ZA SPRZĘT) ze stanu abonenta dekoder, co uniemożliwia korzystanie z HBO Digital i VOD, czyli dekoder nie może być wykorzystany w 100%, co (bardzo często) sugerują w opisach wystawiający PVR-y na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety w przypadku odszkodowania NIE wystawia sie faktury VAT tylko notę odszkodowawczą ponieważ nie jest to sprzedaż i C+ nie może zgodnie z przepisami podatkowymi wystawić faktury :(

 

Fakturę VAT wystawia się tylko w przypadku sprzedaży towaru lub usługi, w żadnym innym :( Więc nikt wam nie wystawi faktury nawet na żądanie bo Wam nic nie sprzedał :(

 

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT. odszkodowanie nie jest ani dostawą towarów, ani świadczeniem usług. Jest to kara, która stanowi odszkodowanie. Nie może więc być opodatkowana.

 

Nota, w której wystawca obciaż skarżącego za naruszenie postanowień umowy, nie potwierdza dostawy towarów ani świadczenia usług. Dokonana czynność jest karą, która właściwie stanowi odszkodowanie. Czynność ta nie jest opodatkowana. Tym samym podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia VAT.

 

To wszystko w temacie przepisów :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT. odszkodowanie nie jest ani dostawą towarów, ani świadczeniem usług. Jest to kara, która stanowi odszkodowanie. Nie może więc być opodatkowana.

Inaczej rzecz ujmując nie przynosi dochodu jest tylko "należnością" na pokrycie straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie długi weekend więc dalej się odwlecze.....

Mój Pvr zaczyna się psuć.... po włączeniu nie ma nic poza numerem kanału na wyświetlaczu, dopiero restart z gniazdka go odwiesza i to jest coraz częściej- mam podłączone przez HDMI i wcześniej takich numerów mi nie robił.. jest jakaś rada?? na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softu pewnie na razie nie będzie, nie byłoby problemu gdyby oprogramowanie było dopracowane, a połączenie softu z urządzeniem nie sprawuje się zbyt dobrze. Częste zawieszenia, różne niezwykłe zachowania tylko świadczą o tym. Powinni się bardziej starać, a z softem do PVR mają wyjątkowo pod górkę ...

Mogliby chociaż dać jakiś komunikat na temat softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na post o PVR... Co prawda mam bardzo stare oprogramowanie, ale fakt jest taki że z tym softem PVR to tylko dekoder HD bo korzystanie z nagrywarki jest prawie niemożliwe...

Np: oglądam Kuchnia.tv i chce zrobić wstecz bo cos przeoczyłem to wciskam raz i nic, potem ponownie i tak kilka razy aż pojawi się znaczek Play i pauza a obraz jedzie dalej... Wstecz sie robi po 2min tak na oko, to samo z zatrzymaniem i wciśnięciem pauzy... Podobnie podczas odtwarzania z dysku... Nie mogę zaprogramować nagrania z poziomu EPG... Wczoraj obejrzałem kawałek Monka a TVN i chciałem go dalej nagrać bo leciało co innego i wcisnąłem przycisk nagrywania i OK nagrało sie ale tez całe Teraz albo nigdy i kawałek Kuby... Beznadzieja... Nie to co PVR N... czekam na nowszy Soft az zacznie działać bo teraz to po prostu bezużyteczne pudło... nie wspominając o tym że jest bardzo wolny, zanim sie włączy obraz po wcisnieciu na pilocie mija ok minuty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na\razie mam umowe promocyjna na 13 miesiecy z 10 miesiacami za 50% wiec dekoder PVR trzymam ale po 10 miesiacach wymieniam go na zwyklego HD . Od kilku dni bawie sie nboxem recorderem .... w porownaniu do tego oferowanego przez cyfre to 7 cud swiata. No i mimo ze drozsza oferta VOD (40zl) to wolalbym dac tyle niz za ten szrot zwany HBO DIGITAL zdaje sie 12 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...