Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podłączony tuner do kina dom tez przez COAX czesto oglądam NG HD ale mi po reklamach automatycznie wraca do 5.1

 

Pytanie do posiadaczy PHILIPS PVR i National Geographic HD: Jak wiecie ten kanał jest co ok 14 minut przerywany blokiem reklamowym i promocyjnym, w momencie pojawienia się takiego bloku PVR przełącza audio z 5.1 na stereo w amplitunerach połączonych kablem koaksjanym - kiedy blok reklamowy sie kończy amplituner juz nie przełącza sie z powrotem na 5.1 pozostaje w poprzednim ustawieniu i oczywiście wtedy nie ma polskiego lektora. No to radą jest przeskok z kanału na kanał i 5.1 wraz z lektorem sie pojawia. To samo wystepuje po nagraniu programu na dysk - tam juz trudniej 5.1 odzyskać bo trzeba zatrzymać i włączyc ponownie odtwarzanie. Po rozmowach z technicznym działem i mailach potwierdzono mi że ten tuner ma problem z przełączaniem sygnału audio i nie ma na to rady. A oto rozwiązanie jaki mi Cyfra zaproponowała - zwrot tunera Philips PVR i kupienie sobie jakiegoś innego tunera z nagrywarką. Oczywiście nie stać mnie na taki zakup, pomijam brak VOD. Czy możecie sprawdzić czy u was też tak jest, może jednak trafiają się takie PVR które działaja dobrze a Cyfra o tym nie wie. Inna sprawa jak można taka usterkę olewać przez Cyfre+, z rozmów wnioskuję że nie będzie poprawek softu ani nowych dekoderów bez tej usterki. Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od niedawna Philips HD PVR

jestem początkujący, chce znaleźć, oglądać na PVR kanał: AIT

poniżej jego parametry :

 

Satelita: Hotbird

Częstotliwość: 11012 (ew. 11013)

Polaryzacja: H

Symbol Rate: 27500

ID: AIT

Kodowanie: brak

 

 

1. czy mam możliwość go oglądania ?

2. jak mam wyszukać ten kanał ?

3. czy w jakiś ręczny sposób można ustawić w PVR parametry AIT

 

 

z góry thx za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od niedawna Philips HD PVR

jestem początkujący, chce znaleźć, oglądać na PVR kanał: AIT

poniżej jego parametry :

 

Satelita: Hotbird

Częstotliwość: 11012 (ew. 11013)

Polaryzacja: H

Symbol Rate: 27500

ID: AIT

Kodowanie: brak

 

 

1. czy mam możliwość go oglądania ?

2. jak mam wyszukać ten kanał ?

3. czy w jakiś ręczny sposób można ustawić w PVR parametry AIT

 

 

z góry thx za info

Niestety nie ma możliwości ręcznie dodać kanału do listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwoniłem na Infolinię techniczna Cyfry+_ i powiedziano mi ze do 10 dzni a więc jeszcze przed świetami do dekoderów zostanie przesłane nowe oprogramowanie które pozwoli odbierać sygnał cyfrowej TV naziemnej oraz poprawi błedy i niedociagniecia poprzedniego oprogramowania. No chyba ze znowu bedzie opóznienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z philipsem. Do tej pory mjałem połączony dekoder z tv philipsem i wszystko działało ok. Teraz mam połaczony dekoder z tv samsung 40a536 i występują dwa problemy:

1) Dekoder nie che się włączyć gdy jest włączony tv, czyli trzeba najpierw włączyć dekoder a potem tv

2) Gdy włączę na kanał do któtrego nie mam dostępu nie mogę zmienić na inny. Muszę wyłączyc tv, i dopiero zmienić kanał i znowu włączyć tv. Jest to dosyć uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, PVR ma na sztywno przypisanego HotBirda do ant1 i Astrę do ant2.

Czy to tylko moja obserwacja, czy też ten PVR nie pozwala na nagrywanie materiału z żadnego kanału z Astry (sygnał podpięty do ant2 gdyż tylko tam jest widoczny). Poprawne nagrywanie możliwe tylko jeśli chodzi o programy z HotBirda (czyli z ant1). Czy to wskazuje na ograniczenie sprzętowe do zapisu docierającego wyłącznie przez ant1 (jedną głowicę)?

Czy któremuś posiadaczowi tego PVR udało się nagrać cokolwiek z Astry? Jeśli tak, to będę wdzięczny za podanie konfiguracji i sposobu podłączenia konwerterów do PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft z grudnia przyniósł możliwość zapisu bufora do biblioteki (przedtem tylko można było nagrywać na żywo) a w bibliotece można przemieszczać się po nagranych pozycjach całymi dziesiątkami za pomocą przycisków vol+ vol-

 

Czy mógłbyś powiedzieć, w jaki sposób się to robi (zapis bufora do biblioteki)?

Jakoś nie widzę takiej opcji w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki plan. Do wejścia sat1 podłączę hotbirda a do wejścia sat2 podłącze diseqc 1.0 (astra + hotbird). Czy jest taka możliwość?? Chciałbym właśnie mieć dostęp do nagrywania kanałów oglądając inne no i mieć dostęp do astry zarazem. Obecnie mam tylko jeden kabel z hotbirda do wejścia sat1 i mogę jedynie nagrywać kanały z tego samego transponeda. Czy mój plan się powiedzie? A może inaczej należy to wykonać niż ja myślę?

 

A to mój plan: http://www.speedyshare.com/911948223.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki plan. Do wejścia sat1 podłączę hotbirda a do wejścia sat2 podłącze diseqc 1.0 (astra + hotbird). Czy jest taka możliwość?? Chciałbym właśnie mieć dostęp do nagrywania kanałów oglądając inne no i mieć dostęp do astry zarazem. Obecnie mam tylko jeden kabel z hotbirda do wejścia sat1 i mogę jedynie nagrywać kanały z tego samego transponeda. Czy mój plan się powiedzie? A może inaczej należy to wykonać niż ja myślę?

 

A to mój plan: http://www.speedyshare.com/911948223.html

 

Twój plan jest absolutnie poprawny i co więcej, tylko w taki sposób można oglądać jedno, nagrywać co innego i oprócz tego mieć dostęp do Astry.

Moja instalacja wygląda dokładnie jak na twoim rysunku. Nie wiem tylko dlaczego w takiej konfiguracji nie można nagrywać materiału a Astry.

Idzie tylko z HotBirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości w jaki sposób masz zamiar sterować diseqc?

Niestety odpowiedzi na Twoje pytanie nie znam :(

Jak to, jak bede sterował diseqc, przecież Philips posiada Diseqc 1.0 więc sterowanie nim nie będzie stanowiło problemu.

 

Najbardziej w dekoderze Philips HD PVR wkurza mnie jego lenistwo, które jest w nim do potęgi.

Ja myślę że kolega nadmiernie narzeka na tego Philipsa. Nie wiem może mam taki super udany egzemplarz, bo mnie naprawde wszystko w nim śmiga a ja naprawde potrafię być wybredny. Na dzień dzisiejszy po tej ostatniej aktualizacji ver. 85 sprzed tygodnia tuner uruchamia mi się max 20sec. Gdzieś widziałem taką informację na jakimś forum że ten tuner "nie lubi się" z Sony Bravia a dokładnie chodzi o częstotliwość pilotów czy coś takego. Nic bardziej mylnego osobiście posiadam Sony Bravię i ten tuner - wszystko jest OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...