Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś pisał w tym temacie ze aktualizacja softu dostępna jest od czwartku do niedzieli każdego tygodnia. :google:

 

jednak nie. udało mi się połączyć z konsultantem i dzisiaj wieczorem koło 19 ma być dostępna aktualizacja do pvr a wczoraj była dostępna do philipsa hd ale nie pvr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten soft powinien być dostępny cały czas albo powinni dawać już dekodery z najnowszą wersją sprzętu. przez to czekanie na soft i na transfer filmów to już i tak odechciewa się oglądania... znowu będę czekać 5 dni aż się ściągną filmy z vod cyfry a bibliotekę hbo mam puściutką ;/ do końca roku hbo prześle kilka filmów a tego czego nie zdążyłam obejrzeć na poprzednim sprzęcie już nie zobaczę. i to wszystko przez wadliwe dekodery ;/ i tak to był fuks że udało mi się znaleźć sprzęt na wymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak załapię się na promocję ale teraz jak jestem chora i siedzę w domu to bym sobie pooglądała, bo w święta nie było czasu na tv a 5 stycznia wracam na studia. ja chyba po 1 stycznia będę mogła oglądać HBO Digital bo ja mam 5 miesięcy za free :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem PVR-y kończą nagrywanie w momencie, gdy pojawi się duże zakłócenie w odbiorze (problem z sygnałem). Program nie może nagrać się z zakłóceniami. Albo poprawnie, albo kończy. Radzę sprawdzić poprawność ustawienia anteny. I proszę nie sugerować się poziomem sygnału w menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem PVR-y kończą nagrywanie w momencie, gdy pojawi się duże zakłócenie w odbiorze (problem z sygnałem). Program nie może nagrać się z zakłóceniami. Albo poprawnie, albo kończy. Radzę sprawdzić poprawność ustawienia anteny. I proszę nie sugerować się poziomem sygnału w menu dekodera.

 

Więc mam antenę 80 cm z konwerterem typu TWIN. Sygnał na ECHOSTAR 616 (od CP) wynosi : moc => 78% , jakość => 69-71% (często zmienia się). Może i są one troszeczkę słabe, ale przez dwa dni męczyłem się z ustawianiem anteny, a na razie niemam czasu na takie gierki.

 

Nie wiem, czy to może być ta przyczyna, ale jak wsadziłem kabel od konwertera do wejścia antenowego 1 (chodzi o Philipsa) to nic się niedziało (brak sygnału). Dopiero jak wsadziłem drugi kabel to znalazł sygnał. Myślałem, że może uszkodzony jest kabel, ale na ECHOSTAku ;) działał bez zarzutu. Może to jednak ten kabel?

 

Szukający i chcący jeszcze znajdą

 

Jestem z województwa mazowieckiego. Podczas podpisywania umowy dzwoniłem po 15 dystrybutorach Cyfry i tylko w jednym salonie mieli tylko dla nowych abonentów 3 dekodery HD PVR i niestety niemogli zarezerwować. Musiałem szybko "lecieć", aby kto inny mi go nie wziął.

 

Jeszcze dodatkowo zastanawiam się czy nie poczekać do lutego, kiedy to będą dekodery z 320 GB dyskiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem z Philips-em HD PVR

a mianowicie:

1. włączam TV

2. następnie w TV przełączam na odbiór HDMI

3. włączam dekoder Philips HD PVR

i teraz to czasami po 20-30 sekundach a czasami po 1 min włącza się dopiero Cyfra +

czy to normalne zachowania że po takim czasie włącza mi sie obraz ??

 

Ps. TV mam połączone z Philips HD PVR poprzez kabel HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to normalne, poprostu takie są uroki dekoderów z dyskiem, twardziel musi najpierw zaskoczyć.

 

U mnie na plaźmie Panasonica jest tak samo (oczywiście podpięta przez HDMI).

 

Czasami dekoder potrafi szybciej zaskoczyć (po paru sekundach) ale tak się dzieje tylko w przypadku gdy w chwili gdy go włączałeś akurat on coś wcześniej coś ściągał (VOD, HBO Digital).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk zawsze musi się odpalić przy włączeniu tunera, bo dekoder cały czas nagrywa oglądaną audycje w tle żebyś mógł ją przewinąć czy zatrzymać w dowolnej chwili.

Ntomiast opcje HBO Digital oraz VOD ściągają się nawet gdy z nich nie korzystasz, zresztą na VOD nie ma jakiegoś tam abonamentu, poprostu uruchamiasz zakładkę VOD wybierasz film i płacisz tylko za niego, zero zobowiązań w tym przypadku. Chcesz płacisz w danej chwili, nie chcesz to nie płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to uspokoiliście mnie trochę z tym dłuuuuuuuuuuuugim włączaniem obrazu Cyfry + 8)

że to nie błąd po mojej stronie

 

przez weekend próbowałem zaprogramować pilota od Philips HD PVR

aby móc obsługiwać mojego TV ale mi sie jeszcze nie udało

robię wszystko tak jak napisali w instrukcji :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanko, czy wiatraczek z tyłu obudowy powinien pracować zawsze, czy tylko po osiągnięciu określonej temperatury tunera?

 

Mój (po kilkugodzinnej pracy) nadal nie wykazuje aktywności i nie wiem czy traktować to jako błąd :)

 

Edit: pytanie nieaktualne, wszystko jest ok. Proszę o usunięcie postu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie i Panie niewiem jak w tym tunerze ustawic format telewizora 16/9 jest tylko 16/9 zoom ale moim zdaniem niedziala to prawidlowo poniewaz gdy programy nadawane w 16/9 sa ok czyli na caly ekran ale sa programy w ktorych sa paski jak ustawie na telewizorze tryb auto to powinno mi obciac paski czarne niestety ta funkcja niechce wogole dzialac i niewiem jak to ustawic prosze o pomoc w usunieciu tego problemu :)

z gury serdecznie dziekuje za odpowiedzi :)

pozdrawiam

 

ps telewizor to Panasonic 42PX80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...