Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że mogłem pomóc.

 

Tak przy okazji wyraże swoje ogromne niezadowolenie po ostatniej aktualiazji softu. Bardzo liczyłem na wyeliminowanie błędu synchronizacji napisów i... bull[beep].

 

Tym razem w nagranym filmie HD napisy przyspieszają...

 

Jak oni tak mogą olewać abonentów?!!

 

Składam reklamację z tego powodu - nie zamierzam czekać kolejnego roku aż raczą wypuścić kolejną poprawkę.

 

Poza tym jak mogą sprzedawać na VOD filmy HD (za 13żł po okresie promocyjnym) które przypuszczalnie tez będą miały tak rozjechane napisy. Nie wyobrażam sobie ogladania filmu w wersji z lektorem z dźwiekiem 2.0. zamiast w 5.1. To będzie wciskanie ludziom niepełnowartościowego produktu!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd o tym wiesz Arsenal?

Przeciez zapowiadali filmy z napisami.

Poza tym (jeszcze raz powtórzę) kto da 13 zł za film HD z lektorem w 2.0?? Przeciez to nonsens! Lepiej przecież będzie poczekać pół roku i obejrzeć taki film na Canal plus film HD.

 

Przeciez na canal plus film HD jest dostępny (przy większości filmów HD) dźwięk DD 5.1.

 

Kto na to pójdzie? Nawet standardowy film DVD daje dźwięk 5.1 nie mówiąc już o HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dekodery to jeden wielki badziew. ja np. sprawdzając sygnał dla poszczególnych kanałów HD mam zasięg na ok.4,5 a z Filmboxem HD to męczę się już 2 tygodnie i nie pomaga ani ruszanie anteną ani konwerterem. Jak jest trochę lepsza pogoda to czasem załapie ale to rzadkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przejściówek DVI-RGB a nawet gdyby były to HD nie osiągniesz. Jedynym znanym mi sposobem ominięcia HDCP jest coś takego jak HDFury. Nawet na Allegro widziałem ale droga rzecz i w dodatku ma tylko wyjście VGA.

Najlepiej zaopatrzyć się w tunka i TV/monitor z komponentem gdy obawiamy się HDCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przejściówek DVI-RGB a nawet gdyby były to HD nie osiągniesz. Jedynym znanym mi sposobem ominięcia HDCP jest coś takego jak HDFury. Nawet na Allegro widziałem ale droga rzecz i w dodatku ma tylko wyjście VGA.

Najlepiej zaopatrzyć się w tunka i TV/monitor z komponentem gdy obawiamy się HDCP.

 

no walsnie , ale jesli sie ma tego philipsa hd pvr to co robic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie tez problemy z regulacją głośności za pomoca pilota od PVR.

U mnie regulacja w dól przebiega normalnie w górę natomiast przez dłuższy czas nie ma głosu a jak się juz włączy to ze względu na czas regulacji (trzymania kciuka na klawiszu pilota) jest oczywiście od razu bardzo glośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym dźwiękiem 5.1 na kanałach HD? PVR'a mam podłączonego pod amplituner przez HDMI i pokazuje mi, że sygnał na wejściu to stereo. Kombinowałem trochę i nie wiem jak to zrobić. Jeśli połączę prosto PVR'a pod telewizor przez HDMI i telewizor do amplitunera przez optyczny sytuacja jest ta sama.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta: po pierwsze podłącz PVR przez coax do amplitunera, a po drugie wybierz ścieżkę oryginalną na Canal+ (ew. HBO). DD (w tym 5.1) nadawane jest tylko na ścieżce oryginalnej.

Z tego co mi wiadomo HDMI z PVR podaje dżwięk tylko stereo, a poza tym nie wszystkie filmy / programy nadawane są w 5.1; czasami DD jest w wersji 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że po upgrade do 85, jeśli wyłączy się dekoder do standby mając ustawiony któryś z kanałów radiowych (np. 180), to po ponownym włączeniu zalicza od razu reset?

Radą na to, jest naciskanie np. 1 w czasie wstawania dekodera z nadzieją, że uda sie szybko przełączyć z kanału 180 np. na kanał 1.

 

Rozmawiałem o tym z człowiekiem z C+. Podobno jest to problem zależności czasowych, które mają poprawić i nie wymaga kolejnego upgrade'u software'u.

 

Udało mi się też chyba przekonac Pana z C+, że problem samoczynnego odblokowywania się blokady rodzicielskiej nadal występuje. Wygląda na to, że ustawienie blokady jest gubione podczas restartu dekodera (choć nie za każdym razem), a ten ostatnio restartuje się samoczynnie w trybie standby dość często, co ma chyba związek z pobieraniem VOD.

Sposobem na działanie blokady miało byc aktywowanie blokady (B), wyłączenie do standby, ponowne włączenie i wyłączenie do standby, żeby zmusić dekoder do zapamiętania aktywowania blokady. Wygląda jednak na to, że restarty i tak powodują raz na jakiś czas odblokowanie się tej blokady.

 

Niestety usunięcie tego problemu będzie wymagało chyba upgrade software'u :(

 

P.S.

Człowiek z C+ z którym rozmawiałem był nietypowy... Nie wysyłał mnie po wymianę dekodera, słuchał co się do niego mówi, przyznawał się do błędów.

Gdyby mieli tam więcej takich ludzi, pewnie udawałoby im się błędy oprogramowania rozwiązywac zamiast jest ukrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś, po wgraniu nowego softu, na kilku kanałach, m.in. Fox Life, Eurosport2, Jetix, MTV, VH-1, wyskakuje pasek "Brak uprawnień do....".? Mam już tego dosyć, nic nie potrafią porządnie zrobić, wiedzą tylko, jak ściągać kasę za abonament :/ Mam jeszcze jedne pytanie, na kanałach, które nadawane są w Dolby Digital np. TVN (niektóre) programy, Canal + Film, czy Deluxe Music z Astry, w głośnikach kina domowego słychać trzaski i przerywanie, w czym może tkwić błąd? Dekoder do amplitunera yamaha RX-V361 jest podłączony kablem coaxial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to nie wina upgrade to dlaczego na poprzednim sofcie działało wszystko w miare ok a sygnał był nawet słabszy niz teraz (wczoraj ustawiałem antene )

 

Nie potrafie odpowiedziec, ale jezeli zmieniales soft w tym samym czasie co ustawienia anteny, to mamy dwie zmienne, ktore trudno od siebie oddzielic (to co dekoder pokazuje odnosnie ustawienia anteny zupelnie ni odzwierciedla jakosci odbioru HD). Mysle, ze odrobina regulacji anteny pomoze ci rozwiazac problem, tak jak to bylo w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...