Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Gdy nagrywam kanały na jednej antenie to niestety dekoder pomimo info, ze nagrywanie rozpoczete nic nie nagrywa. Mam rowniez Nbox recordera i tam da sie nagrywac kanal ktory sie oglada z jednej anteny, czy na tym dekoderze nie da rady? Jezeli nie to czemu jest info, ze nagrywanie rozpoczete...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy w takim wypadku nagram rowniez programy ktore sobie zaplanuje na przyklad na noc ? Tzn zostawie dekoder w stend by. Czy trzeba ogladac kanal zeby go nagrac?

 

Mam dwa kable, czasem podlacza ten dekoder pod oba, ale glownie ogladam N-ke i jednak wygodniej jest mi podlaczyc jeden kabel pod n-ke drugi pod Philipsa...w 90% przypadkach mam podlaczone oba kable bo recordera nboxa, a Philips zostaje bez kabli ( mam multipakiet canal plus wiec tylko Sport w weekendy jest do obejrzenia no i czasem jakis film na c+ film HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w związku z narastającymi wątpliwościami, dotyczących dekodera Philips HD PVR chciałbym zadać pytanie z nadzieją, że odpowiedź będzie taka, jaką oczekuję :] A mianowicie, koniecznie chciałbym sobie sprawić i to w jak najkrótszym czasie tuner PVR HD, który jednocześnie będzie współpracować bez problemów ze splitterem np. SmartWi. Pomyślałem właśnie o Philipsie, jaki jest oferowany przez Cyfrę+. Teraz takie pytanka... otóż, rozumiem, że owy dekoder jest tylko i wyłącznie dostępny pod wariantem wynajmu zatem czy bez problemu mógłbym go wynająć? Przypomnę, że korzystam tylko z oferty SD Cyfry+ i w najbliższym czasie nie planuję korzystania także z oferty HD. Potrzebuję po prostu dekodera z twardym dyskiem, konkretnego sprzętu i widzę, że Cyfra taki oferuje lecz dlaczego pytam? Otóż gdzieś obiło mi się o uszy, aby wynająć dekoder PVR HD C+ trzeba mieć wykupioną przynajmniej jedną opcję HD... Pytanie: Czy to prawda? Czy może jednak mógłbym go wynająć bez problemów bez korzystania z oferty HD :?:

 

2. Jeśli jednak nie mógłbym wynająć owego Philipsa PVR HD bez skorzystania z oferty HD, z czego byłoby mi bardzo smutno, ponieważ nie ukrywam, że bardzo chciałbym mieć ten tuner w domu, to proszę o podanie mi innych atrakcyjnych tunerów tego typu, które mógłbym zakupić... Oczywiście takich, które będą współpracować ze splitterem... Jeśli się da, proszę polecać mi tunery w miarę tanie :wink:

Proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż gdzieś obiło mi się o uszy, aby wynająć dekoder PVR HD C+ trzeba mieć wykupioną przynajmniej jedną opcję HD... Pytanie: Czy to prawda? Czy może jednak mógłbym go wynająć bez problemów bez korzystania z oferty HD :?:

Tak to prawda. Trzeba miec przynajmniej jeden program HD ja wybralem NG HD bo ma min. inna ramowke. Na pozostale pytania musi odpowiedziec ktos inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcję HD trzeba miec tylko aby wziąść dekoder PVR HD i potem trzeba ją mieć przez jeden pełny miesiąć i potem można zrezygnować i wyłączyć te opcję a fekoder dalej sobie zostawić. Jest to informacja pewna ponieważ ja tak mam przy swoim multipakiecie premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób będzie odbywał się proces wgrywania nowego softu do owego tunera? Czy będzie to wymagało jakichkolwiek działań/czynności ze strony użytkownika czy dekoder sam przyjmie nowy soft z satelity podczas oglądania sobie telewizji przez użytkownika?

2. Jeśli owy dekoder jest np. schowany w kartonie przez czas, kiedy akurat będzie wysyłany za pomocą satelity nowy soft do tunera to prędzej czy później podłączając tuner do sieci sam odbierze nowy soft? Ten nowy soft będzie że tak powiem czekać, dopóki nie podłączymy tunera do sieci?

Proszę o odpowiedź, ponieważ szczerze mówiąc nie orientuję się za bardzo w tej kwestii. Dziękuję z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) Dekoder nie pobierze softu podczas oglądania telewizji.

W danym dniu, o danej porze kiedy nowy soft będzie już dostępny, a ty kiedy będziesz włączał dekoder (przyciskiem na pilocie), pojawi się komunikat, iż wykryto nowe oprogramowanie i będziesz musiał wcisnąć OK by tuner ów nowy soft pobrał (czynność trwa ok. 10min). W tym czasie nic z dekoderem nie rób, diody będą migać, a Ty masz niewzruszony czekać na zakończenie procesu, który na koniec spowoduje samoczynne ponowne włączenie dekodera!

Chyba, że masz pvr cały czas włączony i nigdy go nie wyłączasz, to możesz w MENU wybrać 8 "Aktualizacja Oprogramowania" i sprawdzić, czy jest? :wink:

 

Ad2) Soft oczywiście będzie czekał, na początek przez cały tydzień, potem w określone dni tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos powiedziec czy jak nagrywam mecz z Canal+ Sport to nie moge w czasie nagrywania przelaczac na niektore kanaly np: TVP 1, TVP 2. Czemu sie tak dzieje? Czy jak nastawie zaprogramowane nagranie i zostawie dekoder wlaczony na innym kanale nagra mi ten program z kanalu na ktorym zaprogramowalem to nagranie? :/ Czy moge jakos przeniesc to nagranie z twardego dysku na komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makaron81, nie nawijaj mi makaronu na uszy :wink:

 

Możesz w trakcie nagrywania danego kanału, oglądać co innego na jakimś inszym kanale! Ale żeby rozwiązać ten problem sprawdź najpierw w MENU/USTAWIENIE ANTENY czy masz ustawiony konwerter pojedynczy, czy TWIN?

 

I sprawa druga: oczywiście, że nie możesz przenieść nagrań z dysku na komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy i czekamy, doczekać się nie możemy nowego softu, u mnie od paru dni dekoder wariuje na kanałach HD - traci jakby sygnał - komunikat "brak sygnału ..." - już sam nie wiem czy wina anteny czy też dekodera. Subiektywnie wg dekodera siła sygnału bez zmian - przydałaby się bardziej precyzyjna skala np w %.

lucius długo jeszcze trzeba czekać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...