Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyklad: mam 70 nagran i chce zobaczyc to ostatnie (czyli, teoretycznie, pierwsze w kolejce do wymazania). Czy ktos zna odpowiedni klawisza End w klawiaturze do komputera? Nawet PgDn nie widac. Pozostaje tylko nacisnac Next 70 razy (i modlic sie aby sie nie zawiesil).

 

O jasna .... A już chciałem zawrzeć umowę z Cyfrą i wziąć ten dekoder... Ale to jest przegięcie. Naprawdę nie ma innego sposobu dotarcia do nagrania jak tylko kilkadziesiąt razy "Next"?

 

Wieczorem bawiłem się dłużej n-box recorderem i naprawdę trudno znieść hałas zapierniczającego od 3 dni non-stop dysku. Jakiś szybkoobrotowy. Buczy bardzo nieprzyjemnie... Chyba nabędę gada, wstawię do garażu (przez ścianę z salonem), puszczę przez dziurę w ścianie Scarta (3m), audio do amplitunera i magiczny kabelek, który pozwala odebrać sygnał z pilota w salonie i przesłać go do garażu, do diodki przyklejonej do recordera.

Brakuje jeszcze (w n-box recorderze) w time shifcie skoku do przodu i tyłu o określoną ilość sekund. Jest tylko przewiajanie i przy szybkości 32x można dostać oczopląsu, a i tak zwykle nie zdąży się "zahamować" i trzeba przewijać z prowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad: mam 70 nagran i chce zobaczyc to ostatnie (czyli, teoretycznie, pierwsze w kolejce do wymazania). Czy ktos zna odpowiedni klawisza End w klawiaturze do komputera? Nawet PgDn nie widac. Pozostaje tylko nacisnac Next 70 razy (i modlic sie aby sie nie zawiesil).

 

O jasna .... A już chciałem zawrzeć umowę z Cyfrą i wziąć ten dekoder... Ale to jest przegięcie. Naprawdę nie ma innego sposobu dotarcia do nagrania jak tylko kilkadziesiąt razy "Next"?

 

W podreczniku do dekodera pisze, ze klawisz > odpowiada PgDn, ale niestety nie dziala to tak jak opisane.

Odnosnie zawieszania, chyba wszystko zalezy od egzemplarza. Moj chyba jest wyjatkowo pechowy bo znajoma nie ma takich problemow.

Mimo wszystko, popatrz na oferte Cyfry. Ja bym jej na nic innego nie zamienil. Nawet ulomny PVR jest lepszy niz stare dekodery Cyfry. A stare dekodery Cyfry dawaly mi 10x wiecej niz N lub Polsat :)

Nie bierz mojego jednego postu jako antyreklame.

Ja sprobuje swoj egzemplarz wymienic, a moze wtedy bede mial wiecej pozytywow do napisania.

 

Z Cyfra mam "love-hate relationship", ale pozostaje wierny od 6-ciu lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko bo chce wziasc Philips`a HD PVR i aktywowac usluge HBO Digital. Czy zeby pobieralo biblioteke HBO to musze ciagnac 2 kable? czy wystarczy jeden tak jak w N`ce tylko nie bede mogl nagrywac i ogladac niczego innego. Czy w C+ tez to dziala, czy zeby HBO sciagalo filmy na dysk musze ciagnac 2 kable. Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odpowiedz, jeszcze interesuje mnie czy Cyfra+ poprawila cos w temacie nagrywania na dysk programu w HD. Wiem ze z poczatku byly wielkie problemy z odtworzeniem takiego pliku. Czy dziala to juz normalnie, czy nadal mozna zapomniec o ogladaniu audycji nagranej sobie na dysk w HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka postow wczesniej pisalem o moich problemach z Philipsem PVR HD. Myslalem ze mam zle ustawiona antene i dlatego sa problemy z odbiorem HD. Przyjechal instalator z tona osprzetu i zabral sie do dzialania. Ustawil antenke idealnie ( zielony pasek grubo ponad 4.5) Kanaly Hd dzialaja OK do momentu az nie przelacze na SD wtedy chcac ponownie przelaczyc na HD wszysko trafia szlag! Pomaga jedynie odpiecie tunka od pradu! O co tu chodzi?! A teraz z innej beczki- mieszkam w Norwegii i wiec moja instalacja antenowa sklada sie z anteny 90cm twina na Hotbirda i twina na Thora. Zeby nie ciagac 4 kabli mam 2 i DisqK ( czy jakos tak) :smile: Jeden z Hotbirda wchodzi do wejscie antenowe 2 w Philu HD a 2 tez z Hotbirda wlazi do tunera Canal Digital wejscie 1. Do pozostalego wejscia antenowego w Philu wchodzi przelotka do Canal Digital. Wszystko dziala poprawnie lecz tuner cyfry nie chce nagrywac! Pojawia sie owszem informacja o rozpoczeciu nagrywania lecz nic sie nie dzieje! :/ Myslalem ze problem tkwi w podlaczeniu kabla z konwertera na Hodbirda pod wejscie antenowe nr 2 , lecz gdy zamienie kabel i podepne go pod wejscie pierwsze nie mam wogole obrazu :( Jak ktos moze prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z dwoma wersja informacji jaka część dysku PVR-a jest dostępna dla nagrań użytkownika:

pierwsza wersja: 100GB dla użytkownika, 150GB pod wszelkie VOD-y (HBO Digital, C+ VOD itp.),

druga wersja: 50GB dla użytkownika, 100GB pod HBO Digital, 100GB pod C+ VOD.

 

Która z tych wersji jest prawdziwa? Chciałbym wiedzieć czy więcej własnych nagrań (zwłaszcza SD) wejdzie na PVR Cyfry+ czy na n-box recordera (gdzie dostępna na własne nagrania jest przestrzeń 80GB).

 

Zaokrąglając do pełnych dziesiątek gigabajtów jest jak napisałeś w wersji pierwszej:

100GB dla użytkownika, 150GB pod wszelkie VOD-y (50GB HBO Digital, 100GB C+ VOD itp.)

Ale gdzieś jest też 8GB przeznaczone wyłącznie na bufor time shiftingu.

 

 

Wprowadziłem kod do tunera - tak dla sprawdzenia. Pamiętam kod, ale chciałbym go usunąć / wyłączyć, aby tuner nie wołał o kod przy np. przeprogramowaniu (wyszukaniu nowych kanałów); w starych mediasatach sprawę załatwiały cztery zera wpisane jako kod, tutaj czterech zer nie da się wprowadzić. Jest na to jakiś sposób, czy już zawsze będę musiał się "męczyć" z kodem??

 

Możesz wyzerować kod blokady rodzicielskiej z poziomu internetowego centrum abonentów https://www.ica.cyfraplus.pl/

lub dzwoniąc do BOKu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka postow wczesniej pisalem o moich problemach z Philipsem PVR HD. Myslalem ze mam zle ustawiona antene i dlatego sa problemy z odbiorem HD. Przyjechal instalator z tona osprzetu i zabral sie do dzialania. Ustawil antenke idealnie ( zielony pasek grubo ponad 4.5) Kanaly Hd dzialaja OK do momentu az nie przelacze na SD wtedy chcac ponownie przelaczyc na HD wszysko trafia szlag! Pomaga jedynie odpiecie tunka od pradu!

 

Poniewaz mialem dokladnie taki sam problem, mysle, ze jest to nadal wina kata ustawienia konwertera (dopasowanie do polaryzacji sygnalu). Ja swoj konwerter przekrecilem o kilka stopni, i kanaly HD sie pojawily, ale ... czasem ich nie chwytal (tez przy przelaczaniu na SD). Przekrecilem o nastepny stopien i problem zniknal (zielony pasek byl chyba na 4.5 i nie reagowal na polaryzacje).

 

Na poczatku miales zle ustawienie i zero HD. Instalator to poprawil i masz slabo chwytajace HD. Jak pokrecisz konwerterem to jest szansa, ze sie ustawi idealnie.

 

p.s. Norwegia troszu daleko na polnoc od nas wiec moze twoj sygnal jest odrobinke slabszy i trudniej ustawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Cyfra+ poprawila cos w temacie nagrywania na dysk programu w HD. Wiem ze z poczatku byly wielkie problemy z odtworzeniem takiego pliku. Czy dziala to juz normalnie, czy nadal mozna zapomniec o ogladaniu audycji nagranej sobie na dysk w HD?

 

Mozna nagrywac i odtwarzac w HD z piekna jakoscia, ale warto zapewnic dekoderowi spokoj na czas nagrywania. Jezeli w czasie nagrywania bedziemy machac kanalami, przegladac biblioteke, itp. to czesto nagrywa sie z zakloceniami (czasem b. brzydkimi) - tak jakby dekoder nie mogl uciagnac wielu zadan w tym samym czasie. Te zaklocenia to chyba problem uniwersalny, dotyczy tez najnowszej wersji oprogr. (79). Sprawdzalem na dwoch PVR-ach. Albo sprzet troszku za slaby (procesory, disk, pamiec), albo oprogramowanie nie wykorzystuje go na maxa. Oby to drugie z nadzieja na poprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cool down! Nie wiem dlaczego VOD jest takim szlagierem. Przeciez nagrywanko i odtwarzanie (teoretycznie!) bez konfliktow zapewni ci piekna biblioteke wlasnych filmow, czy to z HBO czy z innych opcji. Moim zdaniem, zwykly HD ma tylko sens jezeli uzywasz nagrywarki. Ale, moim zdaniem, wygoda nagrywania z EPG jednym pstryknieciem jest nie do pobicia. Nie wiem, czy cie dealer wkurzyl, czy serwis przez telefon, ale policz na zimno: nawet niedopracowany PVR jest wielokrotnie lepszy niz perfekcyjny dekoder bez HDD (tj. twardziela). Zostan przy PVR, a wtedy bedzie nas wiecej aby "gnebic" programistow (i ich zwierzchnikow), aby dopracowali software.

 

Ja sie modle o ver. 80 jutro :)

(wbrew wpisom na forum, ja od technikow slyszalem, ze jest duza szansa na nowy soft w czerwcu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weisz technicy mnie wkurzyli na cyfrze i te ciągłe powtarzanie - prosze sprawdzieć wersje oprogramowania i prosze zostawić na kanale 70 albo już wysyłam znowu uprawnienia... Paranoja jakaś !!! Przez ten jak miąłem 3 dekodery sciągnął się 1 film ... ale dziwne bo lista filmów się zmienia ... nie chce płacić za coś co do końca nie działa !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machina Cyfry dziala jak polinteligenty automat, ale jest postep. Wiec na support w trudnych sprawach nie ma co liczyc. Ludzi co znaja tajniki ich technologii jest garstka. A klientow jest ponad milion :)

Dopoki robia update'y, bede powsciagliwy w krytyce. Konkurencja wymusila wypuszczenie niedopracowanych rozwiazan, wiec teraz musza dopinac guziki. Ale jest to wciaz lepsze niz rynek monopolisty z swietnie dopracowanymi starociami i brakiem zmian.

 

Jeszcze raz polecam, zamiast HBO VOD, stworzyc wlasna biblioteke. Moim zdaniem VOD to marnotrawstwo przestrzeni na dysku. Jest tylko 250GB i lepiej przeznaczyc je tylko na te pozycje, ktore faktycznie mam zamiar obejrzec. Samego C+ oraz HBO starczy by zapchac dysk przez tydzien. Jezeli wejdziesz w EPG na HBO i zaprogramujesz nocne nagrywanie, to niewiele bedzie sie to roznilo od VOD. A dostaniesz tylko to co cie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka problemów z tym dekoderem (piszę tu ponieważ nie wiem czy mam go wymienić, czy tak ma być).

Po pierwsze gdy włączam dekoder muszę przełączyć pilotem na wejście HDMI, żeby był obraz (w poprzednim dekoderze - Pioneerze - robiło się to automnatycznie - nie musiałem przełączać pilotem na eurozłącze).

2 problem - gdy na kanale są np. czarne pasy z góry i dołu w poprzednim dekoderze TV automatycznie rozszerzał obraz, tu muszę to robic pilotem.

Poza tym wtyczka do gnizda HDMI wchodzi ciężko i nie do końca (do TV wchodzi dobrze, więc nie jest to wina kabla).

Mój TV to Panasonic TH-42PV80

Proszę o info czy inni mają/mieli takie problemy. Może jest coś nie tak z dekoderem, a może można to gdzieś ustwaić w prostu sposób. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p_gruszka

Nie jestem fanem cyfry ani ich sprzętu (mam n :) ). Ale chyba coś ci sie kolego pomyliło, opisujesz czego twój telewizor nie robi z nowym dekoderem i szukasz winy w dekoderze a nie w telewizorze. Przeciez dekoder nie będzie ci zmieniał aktywnego wejscia w TV albo sposobu obróbki obrazu przez TV, to są funkcje telewizora a nie dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gdy włączam dekoder muszę przełączyć pilotem na wejście HDMI, żeby był obraz (w poprzednim dekoderze - Pioneerze - robiło się to automnatycznie - nie musiałem przełączać pilotem na eurozłącze).

 

u mnie tak samo (i dobrze!). scarty i HDMI maja inne sygnaly kontrolne. przelaczam pilotem (w TV) z HDMI (dekoder) na AV1 (nagrywarka) lub na inne wejscia.

 

gdy na kanale są np. czarne pasy z góry i dołu w poprzednim dekoderze TV automatycznie rozszerzał obraz, tu muszę to robic pilotem.

 

w moim LCD jest wybor Full lub Original. Rozszerzanie ma miejsce tylko w Full. Znowu sprawa Tv.

 

Poza tym wtyczka do gnizda HDMI wchodzi ciężko i nie do końca (do TV wchodzi dobrze, więc nie jest to wina kabla).

 

sprzet jest troszku wiesniacki. u mnie meczylem sie przez 10 MIN! zeby wsunac karte abonecka (musialem ja wpychac pod katem 5-8 stopni w gore i wyginac w banana :)

dla wtyczki HDMI nie ma co sie fatygowac do wymiany. Chyba, ze chcesz powiedziec Cyfrze: "mamy troche wieksze wymagania. nastepnym razem wybierzcie lepszego partnera, lub postawcie mu poprzeczke na wyzszym poziomie".

 

Może jest coś nie tak z dekoderem, a może można to gdzieś ustwaić w prostu sposób.

 

Na moje oko jest ok. zobacz jeszcze w menu w ustawieniach TV jak ci chodzi na "typ telewizora" oraz "rozmiar ekranu". Jezeli twoj TV jest nowy, to pewnie musisz postudiowac jego opcje, opcje dekodera, i zobaczyc co najlepiej chodzi.

 

Wyprzedzajac zdarzenia: zapewnie nie raz ci sie zawiesi albo zresetuje. To tez normalka. Dekoder nie lubi jak mu duzo machasz (pstrykanie kanalami HD, przewijanie, biblioteka, wszystko rownolegle ... po 30 min. cos sie sypnie :)

W sumie powinienem postawic smutasa zamiast smiley, ale juz przebolalem slabosci PVR-a i skupiam sie na nagrywaniu ciekawych programow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za informacje. Po prostu będę się musiał trochę więcej "pomęczyć" :smile: Jak wcześniej pisałem mój TV sam dopasowywał obraz w Pioneerze podłączonym przez SCART`a, a więc nie jest to wina Panasonica. Myślę, że chodzi o to, iż w menu dekodera Philipsa wybiera się rodzaj obrazu (na mój TV pasuje szeroki), a nie ma tam opcji "auto" jak w telewizorze i dekoder "narzuca" telewizorowi format obrazu mimo opcji "auto" wybraniej w TV (chyba że jest jakaś taka opcja to prosze o info).

P.S. Jeżeli ktoś wie co trzeba zrobić, żeby TV automatycznie przełączał się na wejćie HDMI, gdy będę włączał cyfrę to będę wdzięczny. Jeszcze raz podam model TV: Panasonic TH-42PV80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jeżeli ktoś wie co trzeba zrobić, żeby TV automatycznie przełączał się na wejćie HDMI, gdy będę włączał cyfrę to będę wdzięczny. Jeszcze raz podam model TV: Panasonic TH-42PV80

Ja posiadam PV70 i też mam ten sam problem . Też sie mi nie przełacza na hdmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...