Skocz do zawartości

TVN HD / TVN HD +1


nkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eh to szkoda. Wczoraj jak ogladalem Teraz my mialem wrazenie jakby to nie bylo pelne PAL (jakas gorsza jakosc niz zwykle sie wydawala) i myslalem ze nagrywaja w 16:9 i do TVN obcinaja na 4:3, a na TVN HD upscaluja do HD, ale jednak nie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zlikwidowali przekaz analogowy albo go jeszcze osłabili. Może ktoś to sprawdzić?

Faktycznie jakość sygnału podskoczyła znacznie.

 

Z przekazem analogowym wszystko dobrze. Jednak wczoraj wieczorem miałem wrażenie jakby się częstotliwość z lekka przesunęła, lepszy odbiór na 11,505 V.

Nie wiem co oni zrobili, że sygnał lepszy... FEC nadal 7/8.

Kto ma możliwość niech sprawdzi jak będzie odbierało przy wpisaniu SR = 4900 (lub coś innego w granicach 4900 - 4950). Według mnie, po takim zabiegu, jest trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś by dało, przecie musiało by być coś ustawione by sprawiło że tak się dało i wystarczy to coś ustawić odpowiednio a nie przywracać ustawienia, to tak jak by się formatował dysk komputera, bo CD-ROM nie działa a on jest uszkodzony (już takiego geniusza widziałem ;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś by dało, przecie musiało by być coś ustawione by sprawiło że tak się dało i wystarczy to coś ustawić odpowiednio a nie przywracać ustawienia, to tak jak by się formatował dysk komputera, bo CD-ROM nie działa a on jest uszkodzony (już takiego geniusza widziałem ;p)

 

Chodzi o to, że jak się w opcjach programu zaznaczy np. że obraz ma być powiększony lub oryginalną wersję językową i napisy to nbox po chwili przywraca ustawienia domyślne. Pomaga przywrócenie ustawień fabrycznych, ale tylko do czasu odłączenia tunera z prądu (ale w końcu prądu nie wyłączają co tydzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że jest TVN HD. Nie można mieć żadnych pretensji co do tego, że część audycji jest Upscalowana do HD. Przecież wiele nagrań jest w SD. Zauważcie, że kiedyś nikt w Polsce nawet nie słyszał o czymś takim, jak High Definition TV.

Także dobre i to.

Wszystkie programy w HD będą może za 10 lat, kiedy SD całkiem zniknie. Choć nawet przy emitowaniu "historii" sprzed paru lat, upscaling będzie obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prekursorowi zawsze jest trudno, ale dobrze ,że zaczęli,za to film Twarzą w twarz w HD było mastersztykiem dla oka.Ja pamiętam czasy kiedy w gazetach pisali jaki program będzie nadawany w kolorze ,tak więc cierpliwość jest cnotą.I ustalmy jedno Jest to HD za 48 zeta !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...