Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bytesize nie już leci najnowszy klip Tiesto Feat. Nelly Furtado :-) Wczoraj widziałem i jeszcze taki drugi klip klubowy który mi wpad w ucho. Dzisiaj na VIVA PL o 23 "VIVA Night Spot" a potem o 24 pasmo "Sexi VIVA". Polecam bo warto oglądaś! :-)

Niestety smsy nadal leca w nocy paśmie Nightrider i wg mnie to oszustwo bo jeżeli leci Nightrider to Nightrider a nie na dole w tle smsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sweet about me" leciało raz w Street Charts. Kiedyś w Street Charts niedzielnym przez cały program leciały inne klipy niż wybierali przechodnie(a raczej wybierała jak przeważnie Justyna). I tak cały program zupełnie co innego i rzadko puszczanego - The Killers, Paramore, czy G.Cilmi. Co do Sexi Viva to nie wiem co tu polecać, jak poza słynnym i fajnym Paffendorf "Crazy Sexy Marvellous" lub Sarah Connor to ta sama nuda co zawsze tylko że np. klipy sprzed 2 lat lub to co leci w godzinę wcześniej w Night Spocie. Starają się na tej Vivie,ale i tak jeszcze słabo jak na ich możliwości. Niech już te MTV będzie całkowicie niemuzyczne (bo i tak nic go nie uratuje), to może Viva da czadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainteresował mnie temat Viva Sexi. Mógłby mi ktoś napisać jakie piosenki leciały mniej więcej wczoraj w tym programie? Ponoć tydzień temu leciał Paffendorf 'Crazy Sexy'. Czy to była jakaś nowa wersja tej piosenki czy to oryginalna z lat 90? Co do Viva Polska zauważyłem pewne pozytywne zmiany w tym kanale. Na przykład dzisiaj włączyłem program Viva Hits Polska i leciało tam sporo piosenek polskich artystów nie z "mainstremowego skrzydła" pozatym zauważyłem że zaczęli puszczać coraz więcej nowości w tym tygodniu. Może ja tylko miałem takie szczęście ale kiedy nie włączyłem Vivy (a zwykle zerkam na nią rano przed pracą) to leciały klpy których wcześniej na Vivie nie widziałem. To jest na duży plus dla tej stacji. Fajnie by było gdyby redakcja Vivy zrobiła jakiś program w stylu niemieckiego Retro Charts gdzie pokazywaliby starsze kawałki. Mogliby zrobić pasmo muzyczne Viva Retro i puszcząc tam na przykład wielkie hity eurodance lat 90 jak i zwykłe piosenki takich zespołow tamtych czasów jak Aerosmith, Bon Jovi, The prodigy, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodik tak ja też zauważyłem że jest więcej nowości i pasma puszczają więcej różnych klipów. Wczoraj w VIVA night Spot leciały np. Narcotic Trust - I Like It, Cornell - Keep On jumping i parę innych fajnych klipów a w Sexi VIVA leciały Junior Jack - Stupidisco (wersja druga), Girls Aloud - Speak French i parę innych rzadko widzianych.

Chyba się CUD stał bo przed chwilką widziałem kolejne nowe klipy na VIVA PL np. Robert M. Feat. Nicco - Dance Hall Track :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bytesize jemu chodziło o nowe klipy a nie te stare co wymieniłem. Te stare to wiem że to z archiwum MTV Networks Europe ale nie z MTV UK. Mylisz MTV UK z MTV Networks Europe. MTV UK jest cześcią MTV Networks Europe tak jak MTV Networks Polska. MTV Networks Europe ze swoim centrum nadawczym w Londynie pełni tylko rolę nadawcy i właściciela archiwum ale wszystkie oddziały MTV Networks zrzucają swoje klipy do wspólnego archiwum. Kiedyś myślałem że np. oddział polski MTV może sobie kiedy chce pobierać klipy z archiwum MTV Networks Europe ale niestety tak nie jest bo tylko mogą w każdej chwili nadawać klipy które należą do ich biblioteki czyli to polskiego MTV Net. Każdy klip nie znajdujący się w ich wykupionych prawach autorskich musi zostać wykupiony i uzyskać zgodę na emisję oddziału który go wrzucił do archiwum. Np. jeżeli dany klip nadaje MTV France u siebie na antenie i francuskiego artysty to pierwszeństwo ma francuski oddział a potem za jego pozwoleniem inne oddziały. Oczywiście inne oddziały muszą wykupić prawa autorskie. Premiera klipy Davida Geutta który jest DJ francuski jest najpierw na MTV France wcześniej niż np na VIVA PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizas pablo21 nie pisałem tego do ciebie tylko do mateo.poznan co widać zresztą w moim komentarzu. Pytanie zadane do niego bo on pisze „wytwórnie” i wyraźnie „nowymi klipami” o które mi chodziło, a nie stare. Nie kumam twojego komentarza do mnie typu: „Te stare to wiem że to z archiwum MTV Networks Europe ale nie z MTV UK.” (jesteś administratorem czy coś w tym stylu????) Londyn jest przecież w UK - tak wiem o tym!!!!! skoro już milion razy pisałeś o tym samym, na wszystkich możliwych portalach dot. MTV i temu podobnych. Masz świetną wiedzę, ale bez przesady z odpowiedziami. PZDR

 

PS. już nie mogę doczekać się odpowiedzi od Ciebie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo21 ty musisz mieć coś wspólnego z MTV Networks Polska 8) na pewno kogoś kto tam pracuje znasz. Weź powiedz coś tym od napisów do klipów, żeby Inna "Amazing" miało w końcu napis, bo ten klip nie ma wogóle :evil: czasem się tak dzieje, ale bardzo bardzo rzadko i z czego to wynika? Z lenistwa osób zajmujących się tym, czy jak? Tym bardziej, że jest to mój ulubiony klip ostatnio :)

Ps. A tak ogólnie to co z nową ramówką Vivy? OK - wielki plus za bardzo zauważalną większą ilość nowych klipów, minus za 2 powtórki Club Charts (które wiadomo, że jest do kitu na maxa). Dodali godzinę [beep] Makera kosztem jedynej powtórki Personality, które mogłoby lecieć zamiast drugiej powtórki Club Charts. No i kiedy w końcu będzie Club Rotation?:)

Pozdro 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi dlaczego bloki tematyczne jak np Chartsurfer albo Street Charts nie mają swojej własnej oprawy graficznej (chodzi mi o belki z wykonawcami). Kiedyś jeszcze zanim Viva pl zmieniła logo na te z niemieckiej rozróżnienie takie było a teraz wszedzie są te same belki. Moim zdaniem trochę to niedbale wygląda. Co do Club Rotation ja też czekam dnia kiedy w końcu zaczną je znowu nadawać. Jest tyle miejsca w ramówce vivy, wystarczy wywalić jednego Parota albo powtórkę jakiejś listy i wstawić CR. Mam nadzieje, że z redakcji ktoś przegląda to forum i będzie miał na uwadzę moją prośbę :mrgreen:

 

Co do biblioteki MTV Networks. A jak jest z przeogromną biblioteką klipów z dawnej Vivy pl i de? Kto jest ich właścicielem? I czy Viva pl ma do niej dalej dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba została porostu przejęta przez Mtv. Np. Viva de. ostatnio w poniedziałek miała od 6.00 do 13.00 planet Viva Spezial - Carnaval. I tam były widoczne teledyski znane z anteny vivy np. z 1996 , 1995 tzw. Euro dance. I było widać że ich jakość była lepsza od Macareny pewnie z biblioteki MTV.

 

 

A ciekawe jaka będzie wiosenna ramówka vivy .Pl ???? Wiadomo tylko o hot or not... Co do CR super gdyby wróciło...tylko...co by puszczali??? TAKIE PRAWDZIWE TECHNO(HARD STYLE i INNE PODGATUNKI) bo Dance leci całe 24 h na dobę........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bytesize na razie dali dodatkową powtórkę Club Charts po to żeby ludzie przestawili się na nową porę i dzień emisji powtórki. Z czasem powtórka w Niedzielę lub Sobotę zniknie i pewnie będzie tak od marca. Przeglądając obecną ramówkę VIVY PL można zauważyć że przenoszą pasma z Piątku i Soboty na dni w tygodniu więc będzie powrót Club Rotation wg mnie. Skąd mam info to nie powiem bo nie mogę :-) Co do belki do klipu Inna- Amazing to też zauważyłem że się już nie pokazuje ale 2 razy widziałem podpis do tego klipu. Zapewne to błąd systemu emisji i trzeba to im zgłosić :-)

Mamy podobny gust bo mi też ten kawałek się bardzo podoba!

dodik ja wolę jak wszędzie w pasmach belki od podpisów są takie same jak w Planet VIVA bo np. w paśmie 4 Girls Only upierniczyli te podpisy tak że nic nie widać :-(

Marek1991, dodik biblioteka VIVA Media AG jest w rękach Viacomu a raczej MTV Networks Germany!

VIVA PL nie ma dostępu do tej bilblioteki i w chwili gdy Viacom przejął VIVA w tym VIVE PL klipy VIVY PL w Kolonii zostały przebrane z zwłaszcza te polskie tzn. zabrali te których MTV Net. PL nie miało w swoim archiwum w Londynie.

VIVA PL nie moze korzystać z archiwum VIVA Media AG dawnego bo nie jest nadawana z Niemiec tylko z Londynu i tam ma teraz swoje archiwum i prawa na emisję klipów zostały wykupione tam do emisji.

Prawa autorskie do klipów należały do podmiotu niemieckiego a nie MTV Net. Europe więc dostęp do tego archiwum ma tylko niemiecki oddział MTV i VIVY.

Co do archiwum MTV Germany a archiwum klipów VIVY De dawnego to zgadza się różnica jest duża na jakości bo VIVA Media AG prowadziła cały czas wymianę klipów z VHS na DVD i dlatego stan archiwum klipów VIVY De jest SUPER a klipy z MTV De to TRAGEDIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1991NIE nic nie wiem o tym i na pewno GTC nie przywrócą bo to pasmo jest nie możliwe do nadawania z Londynu a HitMaker i tak nadaje MTV Net. Germany na zlecenie MTV Net. Europe z Berlina. Jak myślisz po co są te długie przerwy przed blokami reklamowymi? Po to żeby zrobić przepięcie na przekaz z Berlina do Londynu a na to trzeba mieś trochę czasu :-)

W czasie gdy lecą te migawki VIVY oni szykują się na przekaz ze światłowodu z Niemiec.

Hit Maker wg mnie długo nie zagości na VIVA PL :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się zapytać jak to jest. Czy istnieje "licencja" na teledysk. A jak to jest z premierą teledysku? Czy jest to cos na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy? Bo tak się składa, że jutro o 18:55 będzie premiera telewizyjna najnowszego klipu Rihanny- pewnie "Rude boy".

 

Dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgadzam z tym żeby do każdego programu były inne napisy tak jak jest to w przypadku In & Out czy 4Girls Only. Było dla mnie normalnir zbawieniem, że po wprowadzeniu ulepszeń w grafice prawie wszędzie zostały napisy te kolorowe. Są czytelne, jest dużo motywów i kolorów i tak powinno być zawsze! Tak lubię bo tak jestem przyzwyczajony od dziecka kiedy to na MTV przez 10 lat były te same napisy (najlepsze w historii MTV i żadna stacja im nie dorównała) i w 98 roku MTV Europe już ich nie nadawała. Viva od początku istnienia zmieniała je co 4 lata ale zawsze były jednolite. Fajnie, że mam archiwum pewnie z tysiącem teledysków z Vivy i MTV i aż miło popatrzeć i posłuchać klipy i programy z czasów świetności tych obu stacji, które dla siebie były konkurencją, dzięki czemu zawsze było co oglądać i słuchać i nikt nie narzekał.

Tak jak choćby ktoś z was wspomniał o licencji klipów, pierszeństwie ich emitowania. Z tego co piszesz Pablo to zaczynam sobie układać to w głowie. Kiedyś Viva Polska i MTV Polska ścigały się, która będzie szybciej z klipem. I tak MTV puszczało tzw. klip EXCLUSIVE, a Viva puszczała klip TYLKO NA VIVA. I rzeczywiście tak było, że te klipy leciały tylko na stacji, która tak go "reklamowała". Jak już "promocja" Exclusive czy Tylko na Vivie się skończyła to obie stacje puszczały klip. Ale odbierałem też Viva Germany i np. to co było Exclusive na naszym MTV to u nich potrafiło też lecieć. I tutaj chyba zaczynam kumać, że chodzi o tą właśnie licencję w danym kraju. Tylko że kiedyś MTV PL nadawało też z UK, a Viva PL z Niemiec, więc znowu nic nie kumam :lol2: Sorry Pablo :? wytłumacz właśnie o co chodzi dokładnie z tą licencją, pierwszeństwem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...