Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie ,mój Samsung też pokazuje taki FEC! To jakieś jaja są. Wydaje mi się, że przy takim cienkim FEC tuner się dziwnie zachowuje bo nie może zidentyfikować tego FEC. Słaba głowica ??

Napisz skąd jesteś i jaką masz antenę.

Tośmy się na Solorzowym sprzęcie naoglądali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam liczne artykuły i posty nt. platformy Farfała i ciągle u dyskutantów przewija się słowo -wytrych: jakość.

Zdaje się , że TVP ma na razie 2 tp. i planuje ok. 40 kanałów tv - czy da się to pogodzić z tą spodziewaną jakością ?

A póki co obiecuje się ograniczenie dostępności do TVP Info i TVP Historia...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się , że TVP ma na razie 2 tp. i planuje ok. 40 kanałów tv - czy da się to pogodzić z tą spodziewaną jakością ?

Nie wiem skąd to wziąłeś sprzęt zakupiono tylko na 25 kanałow SD plus 2 kanały HD.Tak wynika z tego archiwalnego artykułu.

20 sierpnia 2008 11:56

NetWorld OnLine

Przetarg na wykonawcę satelitarnego systemu multipleksowania sygnałów, obsługującego w Telewizji Polskiej S.A platformę DTH (Direct-To-Home), wygrała gdyńska firma VECTOR.

Umowa przewiduje, że VECTOR dostarczy i uruchomi w TVP system zapewniający kompresję i transmisję 25 kanałów w MPEG-4 SD (rozdzielczość standardowa) oraz 2 kanały w MPEG-4 HD (rozdzielczość podwyższona do poziomu full HD).

Po uruchomieniu system umożliwi transmisję kanałów do telewizji kablowych drogą satelitarną, budowę multipleksów naziemnych oraz rozpoczęcie świadczenia usług IPTV. Na bazie tego rozwiązania TVP ma również możliwość utworzenia własnej platformy satelitarnej. Projekt będzie realizowany w czwartym kwartale br.

I tak zostało zrobione http://media2.pl/media/50569-tvp-przygo ... formy.html.

Nawet jak wejdzie ten FEC 8/9 i odpadnie TVP Polonia i Belsat można jeszcze coś wcisnąć ale chyba nie aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące epg czy TVP nadaje epg na swoich kanałach bo na moim echostarze hd z CP brak epg dodam że odbiór bezproblemowy nawet po zmianie fec
Jak odbiornik ma możliwość czytać epg wg MediaHighway to tak.Na razie brak informacji o nadawaniu epg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj rano tuner Samsung DSB-H370G ponownie złapał paczkę TVP. Również wskazuje FEC 12/13, ale działa, jest zielony pasek sygnału na ok 75%. Myślę, że wymienię konwerter na nowy i powinno być już bezproblemowo.

 

no to ciekawe bo na moim Samsungu cały czas pokazuje FEC 5/6 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące epg czy TVP nadaje epg na swoich kanałach bo na moim echostarze hd z CP brak epg dodam że odbiór bezproblemowy nawet po zmianie fec
....

EPG będzie dostępne wraz z uruchomieniem części FTV (Free-to-view) oraz płatnej. Nastąpi to w perspektywie kilku miesięcy.

...

Opisy tekstowe EiT odbierze Pan na każdym tunerze DVB-S2, MPEG4, natomiast do oprawy graficznej będzie potrzebny w odbiorniku middleware firmy NDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T.L. Boratini:

A nie pomyliły się koledze kierunki? Co miałeś w szkole z geografii?

Aby ograniczyć zasięg w zachodniej Europie (kierunek Niemcy, Czechy), wiązkę trzeba przesunąć na północny-wschód.

Nie, nie pomyliły mi się kierunki. Ograniczą zasięg w zachodniej Europie, a co z krajami bałtyckimi i ze Skandynawią. Tam zasięg jest duży i będzie jeszcze większy. Jak tak dalej będą przesuwać na północ to poza zasięgiem będzie południowa Polska. :shock: Czytając skargi ludzi, że nie mogą złapać paczki TVP zazwyczaj są to osoby z południa Polski.

 

PS. W klasie maturalnej miałem pięć. :D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spójrzcie ale na mapę gęstości zaludnienia to będziecie wiedzieli po co akurat na płn wschód.

Przekręciłem antenkę 60tkę na Astrę po zmianie parametrów i zaskoczyło za pierwszym razem 8) Lokalizacja Rzeszów.

Po postach widzę że większe problemy mają posiadacze dużych anten, taki paradoks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręciłem antenkę 60tkę na Astrę po zmianie parametrów i zaskoczyło za pierwszym razem 8) Lokalizacja Rzeszów.

 

Hm, ja na 65 też miałem na poj. konwerterze. Przy monobloku już nie świeciło, po zmianie talerza na 90 znowu świeci na monobloku :) Lokalizacja Zielona Góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 65 też miałem na poj. konwerterze. Przy monobloku już nie świeciło, po zmianie talerza na 90 znowu świeci na monobloku.

Nic dziwnego, że na monoblocku i antenie 65 cm Ci nie odbierało bo monoblock do tak małej anteny się nie nadaje. Antena musi mieć 80-90 cm by montować monoblocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na to z boku na plany platformy TVP , to sie to kupy nie trzyma ...

Caly ten deal z spot beam jest o kant d... rozbic !!! FTA beda TYLKO programy TVP , a reszta kodowana . A te FTA beda w MPEG-4, czyli zdecydowana wiekszosc polskich ewentualnych odbiorcow tej platformy bedzie musiala zmienic swe tunery na MPEG-4 .....

Argument o FTA paczki TVP jest chory przeciez mozna bylo zachowac europe beam kodujac CALY pakiet w jakims popularnym systemie , unikajac dzieki temu kosztow spot beam , skoro zdecydowana wiekszosc przyszlych klientow tej platormy i tak bedzie zmuszona zmienic swe tunery .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...