Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planowane dołączenie TVS w HD trzeba zaliczyć platformie TVP na plus. Dobrze, że wyłączają z Astry niepotrzebny Belsat, apelowałem o to w tym wątku. I tak Białorusini w zdecydowanej większości odbierają go z Siriusa. Przełączenie TVP Historia do MPEG-4 może budzić kontrowersje ale trzeba iść do przodu i przełączenie i tak by nastąpiło za kilka lat. Rynek szybciej nasyci się tunerami HD i może nasze platformy zaczną inwestować w sprzęt a nie ciągle oferować przestarzały złom, nie dotyczy to n. Nie wiadomo co stanie się z transponderem o częstotliwości 10.773. Pozostawienie tam TV Trwam i TV Polonia zaowocuje tym, że nie będzie można przełączyć go do DVB-S2. Spowoduje to mniejszą pojemność na tym transponderze. Taniej dla TVP byłoby podnająć trochę miejsca od innego operatora i tam umieścić TV Polonia i TV Trwam.

Dzisiejsze Wiadomości w materiale o platformie TVP znowu podały bzdury. Ciągle powtarzają, że do odbioru potrzebny jest tuner z MPEG-4 co jest tylko częściową prawdą bo z MPEG-4 a bez DVB-S2 nic nie odbierzemy. Serwis w telegazecie na stronie 440, który poświęcony jest platformie TVP najeżony jest błędami. Można się z niego m.in. dowiedzieć, że na zwykłej antenie po 2013 roku nic nie będzie można obejrzeć. Jak ludzie mają mieć większą świadomość o cyfryzacji jak ciągle miesza się im w głowach.

W Faktach TVN Janusz Sulisz się dziś zaprezentował w materiale o dzisiejszym zamieszaniu z prezesami w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tutaj, ze są problemy z ustawieniem anteny na paczke TVP. Może ktoś mi powiedzieć czy MIERNIK SYGNAŁU SATELITARNEGO analogowy dostępny na alledrogo to zda egzamin :?: Cena takiego gadżetu to około 25 zeta z przesyłką, warto to kupić ? http://tinyurl.com/n5thrq :?:

 

jeżeli masz antenę w miejscu gdzie niemożliwe jest ustawienie TV to możesz kupić. Ale miernik i tak zmierzy Ci wiązke z satelity a nie z samego transpondera. Poza tym te mierniki mierzą chyba tylko w standardzie DVB-S a nie w DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem wiadomości na TVP1 i powiedzieli, ze nowa platforma TVP będzie oferowała wszystkie polski programy za free a kanały kodowane stacji komercyjnych za 50 PLN-ów. Można to dwojako zrozumieć :)

W programach TVP wygadują pełno bzdur o platformie ale o tym powiedzieli bardzo jasno i wyraźnie, że kanały TVP, TV Trwam i TV Puls będą za darmo a Polsat, Polsat 2, TVN i TVN 7 za jednorazową opłatą 50 zł. Nie doszukuj się pomyłek tam gdzie ich nie ma. Musiałeś coś źle zrozumieć.

Czytam (...), że są problemy z ustawieniem anteny na paczke TVP. (...) Czy MIERNIK SYGNAŁU SATELITARNEGO analogowy dostępny na alledrogo to zda egzamin :?:

Nie na wiele Ci się to zda. Nie działa na transponderach w DVB-S2. Na transponderach w DVB-S pokazuje tylko, że sygnał jest lub nie, a tyle to i na telewizorze widać.

 

Nie dotyczy się to wszystkich ale pewnie większość tych, którzy narzekają na brak odbioru paczki TVP mają poustawiane anteny na oko na zasadzie jest/nie ma i teraz lamentują, że nic nie można odbierać. Poustawiajcie sobie te anteny dokładnie! Kilkanaście dni temu widziałem efekt pracy speca, który zamontował platformę Orange. Nawet VIVA i 4fun.tv szatkowały więc o czym my mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w przerwie między odcinkami "Mody na sukces" tłumaczyli co to jest ta platforma TVP. Nie oglądałem od początku bo trafiłem na to przypadkowo podczas przełączania kanałów.

Wypowiadał się dyrektor biura technologii TVP, a nie jakiś tam podrzędny ekstert siódma woda po kisielu. Tak gość konkretnie mówił na temat platformy TVP, że dosłownie każdy by go zrozumiał. Brawo!

 

Poza tym ktoś chyba w końcu chwycił za ryja i potrzepał dziennikarzami w TVP, bo nawet w dzisiejszych wieczornych "Wiadomościach" prawie nic nie przekręcili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999

 

Nie dotyczy się to wszystkich ale pewnie większość tych, którzy narzekają na brak odbioru paczki TVP mają poustawiane anteny na oko na zasadzie jest/nie ma i teraz lamentują, że nic nie można odbierać. Poustawiajcie sobie te anteny dokładnie! Kilkanaście dni temu widziałem efekt pracy speca, który zamontował platformę Orange. Nawet VIVA i 4fun.tv szatkowały więc o czym my mówimy.

 

Mam Astrę na zezie na antenie 120 cm. Konwerter ustawiałem na tunerze analogowym na najlepszy odbiór. Wszystko z Astry chodzi na 85-90% sygnału. Kanały HD niemieckie i ten promocyjny HD z Astry nawet przy gradowych chmurach chodzą bez żadnych zakłóceń. Konwerter ma już co prawda 3-4 lata ale nie widziałem potrzeby wymiany. Jeszcze wczoraj przed zmianą FEC paczka TVP chodziła bez zastrzeżeń. Mam Samsunga z Polsatu.

I teraz albo ja jestem głupi albo coś zrobili że ten samsung przestał łapać TVP. Bo nie wierzę, że wszystko chodzi ok tylko jeden transponder nie. Gdyby to była wina FEC to tuner wyszukałby kanały a najwyżej trochę by na nich szatkował.

Poprawcie mnie jeśli się mylę :?:?

AVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tutaj, że są problemy z ustawieniem anteny na paczke TVP. Może ktoś mi powiedzieć czy MIERNIK SYGNAŁU SATELITARNEGO analogowy dostępny na alledrogo to zda egzamin :?: Cena takiego gadżetu to około 25 zeta z przesyłką, warto to kupić ? :censored::?:
Nie zda egzaminu, ponieważ takie mierniki nie obsługują sygnałów z transponderów nadawanych w standardzie DVB-S2. Jedynie analog (Pal) i niektóre modele także DVB-S.
Astra za zezie anteny 120 cm. Gdy stanę przodem do anteny- konwertera to w którą stronę ma być skew?? Zgodnie z zegarkiem czy przeciw?
Trudno powiedzieć. Lekko przekręć w lewo (wystarczy na oko 2° i zobacz, czy pojawi się sygnał), a jak się nie pojawi, to zrób to samo, ale w prawo. Oczywiście trzeba to zrobić na tym konwerterze, który odbiera Astrę. Tu problem leży raczej przy antenie, a nie tunerze. Także na zezie powinno śmigać bez najmniejszych oporów, a już tym bardziej na antenie 120 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając posty wnioskuję, że problemy są ciągle na Samsungu HD od Cyfrowego Polsatu. Użytkownicy innych tunerów zdecydowanie rzadziej narzekają. Tak mi się wydaje, że albo w tym Samsungu trzeba coś przestawić albo jest badziewnym tunerem. Możliwe, że coś Cyfrowy Polsat poblokował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście "24 godziny" z Bogdanem Rymanowskim i Arturem Zawiszą? Na zakończenie powiedział, że TVP jest liderem cyfryzacji, a platforma TVP stoi w gardle n-ki. Chociaż sam w domu ma n-kę. :lol::brawo: Rymanowski już chciał mu przerwać, a kiedy to powiedział, prowadzący tylko uśmiechnął się do kamery. Reporterzy doskonale wiedzą o co chodzi z TVP, tylko udają głupich! :] I starają się pomijać temat, jakby go nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i jak coś relacjonujesz to relacjonuj dokładnie. Powiedział, że stoi w gardle konkurencji, m.in. n-ki. Subtelna różnica a jednak dużo zmienia.

Trudno odmówić mu racji i dobrze, że to powiedział. Zawisza trochę się zna na mediach. Do niedawna był wiceprezesem Radia Hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co takiego zmienia? I tak wszyscy wiemy, że stoi w gardle głównie właśnie n-ki. Wystarczy przypomnieć sobie, kto stał za wyłączeniem TVP Sport i TVP HD z testowych emisji DVB-T. A teraz powtórka z rozrywki, tyle że z satelity. Ale w spot beamie, więc zasięg taki sam jak DVB-T. Czym te transmisje się więc różnią? W sumie niczym, więc jeśli n-ce udało się z DVB-T, będą to samo próbowali z platformą TVP. I w tym momencie TVN ma dylemat, bo z jednej strony popiera PO, a PO popiera Farfała (min. Grad), a z drugiej strony działania Farfała nie są im na rękę. To cud, że w ogóle dzisiaj wspomnieli o porannej konferencji w TVP. Szkoda tylko, że puścili wypowiedź pana Sulisza tylko dlatego, że odnosiła się do "stołka" pana Farfała. Zupełnie nie interesował ich temat nowości w TVP, w tym TVP Parlament czy Seriale, że o platformie nie wspomnę - a tego właśnie dotyczyło poranne spotkanie, na które "biedni" reporterzy nie zostali wpuszczeni. Dziennikarze narzekają, że na kanałach TVP nie mówi się nic o zamieszaniu w TVP. To samo można zarzucić komercyjnym stacjom - że milczą w sprawie pozytywnych zmian w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze narzekają, że na kanałach TVP nie mówi się nic o zamieszaniu w TVP. To samo można zarzucić komercyjnym stacjom - że milczą w sprawie pozytywnych zmian w TVP.

Dokładnie tak! Nikt nie jest bez winy. Ale do obwiniania innych rzucają się pierwsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999

 

Nie dotyczy się to wszystkich ale pewnie większość tych, którzy narzekają na brak odbioru paczki TVP mają poustawiane anteny na oko na zasadzie jest/nie ma i teraz lamentują, że nic nie można odbierać. Poustawiajcie sobie te anteny dokładnie! Kilkanaście dni temu widziałem efekt pracy speca, który zamontował platformę Orange. Nawet VIVA i 4fun.tv szatkowały więc o czym my mówimy.

 

Mam Astrę na zezie na antenie 120 cm. Konwerter ustawiałem na tunerze analogowym na najlepszy odbiór. Wszystko z Astry chodzi na 85-90% sygnału. Kanały HD niemieckie i ten promocyjny HD z Astry nawet przy gradowych chmurach chodzą bez żadnych zakłóceń. Konwerter ma już co prawda 3-4 lata ale nie widziałem potrzeby wymiany. Jeszcze wczoraj przed zmianą FEC paczka TVP chodziła bez zastrzeżeń. Mam Samsunga z Polsatu.

I teraz albo ja jestem głupi albo coś zrobili że ten samsung przestał łapać TVP. Bo nie wierzę, że wszystko chodzi ok tylko jeden transponder nie. Gdyby to była wina FEC to tuner wyszukałby kanały a najwyżej trochę by na nich szatkował.

Poprawcie mnie jeśli się mylę :?:?

AVE

 

Napisz jeszcze czego dotyczy te 85-90 %, siły sygnału "i" czy jakość "Q" ? Nie znam tych samsungów i nie wiem jakie wskaźniki mają, czy to może jakieś pojedyncze wskazania ?

 

Swoją droga to wydaje mi się, że na tak dużej antenie powinieneś mieć max sygnał. Twoje problemy przypominają mi moje. Wczoraj TVP smigało na antenie 65 cm a dziś po zmianie fec przestało smigać. Mimo, iż wskazania sygnału miałem niby przyzwoite to jednak miernik sygnału był blady a nie kolorowy. To oznaczało, że sygnał jednak jest za słaby. Po zmianie anteny na 90 miernik przybrał odpowiednie barwy i TVP zaświecił. U Ciebie najprościej musiałbyś spróbować na innym tunerze i wtedy miałbyś jakąś pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wszyscy wiemy, że stoi w gardle głównie właśnie n-ki.

Nie wiem o jakich wszystkich mówisz bo ja tak nie uważam. Każda komercyjna platforma odczuje start platformy TVP. Spadnie sprzedaż TNK bo wielu kupowało ją bez zamiaru doładowywania. Teraz w tej samej cenie oprócz dostępnych w TNK TVP 1, TVP 2, TVN, TVN 7 dostępne będą Polsat i Polsat 2, a możliwe, że również TVS w HD. Niewielu się znajdzie chętnych na zakup karty TNK by mieć tylko religię.tv. Cyfrowy Polsat przestanie mieć Polsat na wyłączność i jedna z największych zalet tej platformy przestanie być kartą przetargową. Pakiet mini straci na znaczeniu. Cyfra + i n też dostaną po kieszeni. Jednak nie rozumiem dlaczego akurat n ma według Ciebie najwięcej stracić? TVP HD nie jest takim dużym magnesem by ludzie nagle masowo zaczęli rezygnować z tej platformy. Te zmiany nie zajdą od razu bo abonentów innych platform obowiązują umowy. Po drugie na razie sprzęt do odbioru platformy TVP jest drogi, ale nie będzie drogi zawsze. 2-3 lata i platforma TVP zamiesza na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz

 

Napisz jeszcze czego dotyczy te 85-90 %, siły sygnału "i" czy jakość "Q" ? Nie znam tych samsungów i nie wiem jakie wskaźniki mają, czy to może jakieś pojedyncze wskazania ?

 

Swoją droga to wydaje mi się, że na tak dużej antenie powinieneś mieć max sygnał. Twoje problemy przypominają mi moje. Wczoraj TVP smigało na antenie 65 cm a dziś po zmianie fec przestało smigać. Mimo, iż wskazania sygnału miałem niby przyzwoite to jednak miernik sygnału był blady a nie kolorowy. To oznaczało, że sygnał jednak jest za słaby. Po zmianie anteny na 90 miernik przybrał odpowiednie barwy i TVP zaświecił. U Ciebie najprościej musiałbyś spróbować na innym tunerze i wtedy miałbyś jakąś pewność.

 

Ten Samsung ma niestety tylko 1 orientacyjny pasek sygnału ale za to dość długi. Jak świeci na zielono to ok. U mnie jest koło 90% i zielony. Przemyślałem problem i wydaje mi się, że trzeba wymienić konwerter. Jutro wymienię i według mnie powinno ruszyć, a jak nie to wyciągnę analogowca i z telewizorem przy anternie będę ją ustawiał. Jak to nie pomoże to podam się do dymisji :wink:

 

AVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung ma niestety tylko 1 orientacyjny pasek sygnału ale za to dość długi. Jak świeci na zielono to ok. U mnie jest koło 90% i zielony. Przemyślałem problem i wydaje mi się, że trzeba wymienić konwerter. Jutro wymienię i według mnie powinno ruszyć, a jak nie to wyciągnę analogowca i z telewizorem przy anternie będę ją ustawiał. Jak to nie pomoże to podam się do dymisji

 

Hm, ja bym jednak zaczął od ustawienia anteny. Jak na talerz 120 cm to masz jednak słaby sygnał. Te 90 % to pewnie pokazuje Ci na satelicie a nie na transponderze. Ja na satelicie miałem 93 na tej 65 cm a na tr 10862 już pokazywało 83 a i tak nie świeciło. Z tej anteny powinienes wydusić znacznie więcej niezależnie od konwertera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony pasek prezentuje poziom sygnału ustawionego w danej chwili transpondera. Gdy w menu instalacji lecę pilotem po danych transponderach Astry to pasek wskakuje po każdej zmianie transpondera. Widać wyraźnie różnice w poziomie paska pomiędzy różnymi transponderami. W dniu dzisiejszym gdy zostawiłem tuner na szukaniu 10.862 to kilka razy po dłuższym szukaniu go odnalazł i prezentował około 90% na pasku. Gdy chciałem wyszukać programy sygnał natychmiast się urywał i tuner nic nie znajdował.

 

AVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ty się urwałeś?

Nie czytasz wątku tylko ostatni post i się wypowiadasz.

Tuner to Samsung HD taki jak w moim podpisie. Ma MPEG-4 DVB- S2 to chyba na czasie, nie?

Nie rób zamieszania jak nie masz niczego mądrzejszego do powiedzenia.

 

Jutro ustawiam antenę.

AVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj odbierałem kanały poprawnie. Dziś wieczorem włączyłem dekoder (polsatowski Samsung H370G) i objawy są ciekawe: jak już uda się „znaleźć” sygnał, wszystko działa idealnie - nie ma „szatkowania” ani zacinania się obrazu. Jednak dekoder bardzo długo wyszukuje sygnał: od kilku do kilkudziesięciu sekund. Co ciekawe, wykrywa FEC 12/13!

tvtime-tvphd-zap.png

Czy taka wartość w ogóle jest dopuszczalna przez standard i poprawna? FEC miał się zmienić na 8/9 a nie dość ekstremalne 12/13... Mam nadzieję, że to tylko testy, chyba że to mój dekoder pokazuje bzdury.

Próbowałem delikatnie ruszyć anteną (80cm, monoblok z zezem na Astrę), ale już lekkie jej dotknięcie powoduje zanikanie sygnału. Niestety, zamontowana jest na dość długim wysięgniku (na balkonie), więc nie jest bardzo stabilna i przewiduję kłopoty w odbiorze już przy umiarkowanym wietrze, nie wspominając o burzach/ulewach/śnieżycach. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...