Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i po dzisiejszej zmianie wg wskazań tunera poziom sygnału się poprawił. Lokalizacja - Zielona Góra, zez na antenie 90 cm. Później jeszcze dowiem się jak to działa na monoblocku na małej czaszy 60 cm - po Wizji TV.

 

Hm, też jestem z Zielonej Góry ale u mnie ciemność. Na antenie po C+ 65 cm do wczoraj TVP smigała na monobloku dzisiaj po zmianie parametrów mam blady sygnał choć wartość I=66 a Q=93 . Wydawałoby się, ze sygnał powinien byc ok a tak nie jest. CO ciekawe to transponder z Discovery HD ma wartość fec jeszcze wyższą (9/10) i tam jest sygnał ok i wszystko świeci. A TVP zgasła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZG - a wcześniej odbierałeś? Może przeszukaj na nowo (choć ja nie musiałem).

 

Tak wcześnie odbierałem, skanowanie nic nie daje poniewaz przy braku sygnału nie znajduje żadnego programu. Mam taką samą sytuację jaka miał kumpel na antenie 55 cm. Jedyny transponder który miał blady sygnał to właśnie transponder z TVP. U niego po wymianie talerza na 80 cm TVP zaświeciła od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - TVP rozpisała przetarg na dostawę kodera do stacji satelitarnej (czyli do platformy cyfrowej TVP, jak dobrze zrozumiałem):

http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/auction_preview.php?id=471

Czas trwania zamówienia (lub termin wykonania) - 21 dni, + 1kilkanaście dni do końca składania wniosków i wyłonienia zwycięzcy - przed startem oferty FTV i PAY się powinni wyrobić ;)

To raczej urządzenie do kodowania dosyłów z wozów satelitarnych DSNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest przypadkiem błąd ze strony pani Dąbek? Przecież TVP planowało wyłączenie kanałów w MPEG-2 na Astrze w 2010 roku! Na forum można też znaleźć list "od eksperta TVP", w którym czytamy że ma to nastąpić w grudniu 2010 roku!

Witaj,

Przewidujemy, że nie później niż do końca roku 2010 emisje w standardzie DVB-S i MPEG-2 zostaną wyłączone.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje, które posiada nasza redakcja zostały podane na śniadaniu prasowym z p.o. Prezesa Zarządu Piotrem Farfałem poświęconym Platformie Cyfrowej TVP S.A. Zaznaczono tam wyraźnie, że do 15 grudnia br. wszystkie kanały TVP poza TV Polonia zostaną przełączone do MPEG-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest przypadkiem błąd ze strony pani Dąbek? Przecież TVP planowało wyłączenie kanałów w MPEG-2 na Astrze w 2010 roku! Na forum można też znaleźć list "od eksperta TVP", w którym czytamy że ma to nastąpić w grudniu 2010 roku!
Witaj,

Przewidujemy, że nie później niż do końca roku 2010 emisje w standardzie DVB-S i MPEG-2 zostaną wyłączone.

Pozdrawiam

Były komunikaty mówiące o roku 2012 w związku z wyłączeniem analogu.Ciekawe jak będą dosyłać program do nadajników naziemnych RTV.Chyba wszyscy muszą się pilnie przestawić na MPEG-4.Nastąpi całkowity upadek FTA na MPEG-2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dosyły do nadajników analogowych to ich źródłem sygnału jest światłowód albo radiolinia do nadajnika. Już prawie się nie korzysta z satelity.

Wyjątkiem są kablówki które minimalizując koszta pobierały sygnał FTA z astry zwykłymi STB FTA MPEG2 . Na pewno na dniach będzie Info o zaprzestaniu sygnału i kablówki bedą miały 3 miesiące na upgrade sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie decyzje w TVP zapadają, że tak powiem, dynamicznie :D

 

 

No Farfał czuje że już jego czas mija, ale co z tego jak nowy prezes przyjdzie i nagle wszystko odwoła, myślę że gwarancją będą jakieś umowy, których nowy prezes nie będzie w stanie anulować i będzie zmuszony kontynuować projekt, ale po najmniejszej linii oporu. [beep]rowe babki nie będzie stać na przełączenie się na HD, więc myślę że Rydz się nie zgodzi, no chyba że namówi babki siłą (wRodzinie to dobry przykład) wtedy kupią nowe tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec Farfała = koniec Platformy TVP .

 

TO co wyprawia TVN 24 obecnie , przechodzi ludzkie pojęcie , zrobią wszystko aby go usunąć .

 

dlaczego ?

 

bo TVN Grupa to TNK i telewzja N . (Platforma TVP ZAGROŻENIE ich interesów)

 

wystarczy przypomnieć sobie co zrobili jak w DVB-T pojawił się TVP HD ,

interwencja u "odpowiednich" osób i po dwóch

miesiącach TVP HD usunięty !!!!!!!!!!!!!!! z nadajników naziemnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którym transponderze mowa - "starym" czy "nowym"? U mnie, transponder wymieniony w komunikacie TVP jako "źródło" całego pakietu TVP sat., tj. Astra 1, 10862 H, 22000, DVB-S2 w ogóle nie działa. Nie udało mi się - jak do tej pory - "złapać" platformy cyfrowej TVP, choć deokoder Samsung H370G powinien to odbierać. FEC jest w nim automatyczny wię zmiana parametru nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na transponderze TVP wszystko działa poprawnie, powtórka eurobasketu leci i faktem jest że w tunerach które mają blind scan nie trzeba nic zmieniać a reszta musi niestety zmienić fec recznie, to samo z pilot, na ferdku zmieniałem i chodzi jak należy, na technomate samo zmieniło. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO co wyprawia TVN 24 obecnie , przechodzi ludzkie pojęcie , zrobią wszystko aby go usunąć .

dlaczego ?

bo TVN Grupa to TNK i telewzja N . (Platforma TVP ZAGROŻENIE ich interesów)

A oglądaliście wieczorny program w TVN24 z Anitą Werner, w którym zaproszonym do dyskusji był Krzysztof Bosak? Powiedział prosto z mostu, że Piotr Farfał i platforma TVP jest zagrożeniem dla TVN-u i Polsatu. Kobietę zatkało. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...