Skocz do zawartości
  • 0

PROBLEM Z CYFROWYM POLSATEM


_TEo_
 Udostępnij

Pytanie

 

Witam mam problem z CP, czytalem na forum jak prawidlowo zainstalowac i wszystko jest zrobione jak sie nalezy ... mieszkam w angli wiec ustawilem antenke troszke w prawo od ang ... mam 70% max tyle mi sie dalo tylko wycignac z tego miejsca ... problem tkwi mianowicie w tym ze chwile CP pochodzi tzn okolo 5 min i zaraz traci sygnal pisze ze szuka sygnalu ...

nie wiem czy to cos pomoze ale odkrylem ze za kazdym razem jak wylacze dekoder z gniazdka elek. i wlacze to sygnal wraca odrazu ...

 

PROSZE O POMOC :?:

 

CZY MOZE KABEL MA TU COS DO ZNACZENIA ??

KUPILEM STANDARDOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z pierwszych informacji, najszybciej bym wnioskował, że dekoder jest uwalony, no, szukamy przyczyny dalej :wink:

 

 

Sprawdź jeszcze, czy złącza "F" łączące kabel z tunerem i konwerterem są prawidłowo zarobione.

 

Inne przyczyny moga być takie:

- źle ustawiona antena satelitarna

- a może rośnie blisko anteny drzewko wysokie, które przysłania jej pole widzenia? Albo jakaś trakcja elektryczna przebiegająca blisko czaszy?

- jeżeli stary jest ten konwerter, to mógł już nawalić. Może warto go obejrzeć dokładnie z każdej strony, może jakieś pęknięcie części obudowy się wtrafiło.

 

A starą instalację antenową posiadasz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Sprawdź jeszcze, czy złącza "F" łączące kabel z tunerem i konwerterem są prawidłowo zarobione.

Sciagąlem izoalacje, jest ekarn z kablem, zagiąlem na zewnatrz, w srodku jest zyla w plastikowej otulinie, potem ekranem zaizolowlaem kabel by nie bylo przepiecia czy cos ... zakrecilem w tyczke i gra

Inne przyczyny moga być takie:

- źle ustawiona antena satelitarna

- a może rośnie blisko anteny drzewko wysokie, które przysłania jej pole widzenia? Albo jakaś trakcja elektryczna przebiegająca blisko czaszy?

Drzewka nie ma, a elektryka to co najwyzej w scianie :(

- jeżeli stary jest ten konwerter, to mógł już nawalić. Może warto go obejrzeć dokładnie z każdej strony, może jakieś pęknięcie części obudowy się wtrafiło.

Zestaw kupilem tydzien temu, nowiutki

kabelek tak samo...

 

 

Edycja pitter: zmodyfikowałem post tak, aby lepiej wyglądał. Poprawiłem tez ortografy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciąg dalszy sprawdzania - wymień przewód antenowy (o ile masz taką możliwość - nie jest puszczony w ścianie) i jeśli da radę, spróbuj zakupić konwerter z możliwością zwrotu, jeśli nie pomoże (szkoda wydawać pieniądze nie potrzebnie)

 

Pytanie pomocnicze: antena jest tylko na HB, czy masz np. zeza na Astrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czesc jutro zakupie nowy kabel i go wymienie, nie znam sie zabardzo na tym sprzecie ... jaki konwenter mial bym zakupic, tzn moze jakis model konkretnie? ... antene usatwialem sam ... i jest ona na HB ... ale gdy wymiana kabla nic nie pomoze wezwe specjaliste ... bo juz nie moge scierpiec tego co sie dzieje ... zalozylem na kabel wzmacniacz ale tez nic nie pomoglo :(

 

Edycja pitter: wycięte zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wzmacniacz nie miał szans pomóc, bo stosuje się go wyłącznie, gdy są duże straty na kablu, a z opisu na to nie wygląda. Wzmacniacz podbija tak samo sygnał, jak i szumy. Na krótkim kablu może co najwyżej zrobić przesterowanie i pogorszyć odbiór.

 

Nie wiem jakie tam konwertery w Anglii mają - jakby były Golden Interstary, to bierz - są dobre ;)

 

Powodzenia i daj znać, czy coś pomogło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wymienilem kabel i dalej to samo, wiec pozostaje ten konwenter, chyba ze ten dekoder tak swiruje, chociaz jak go sprawdzalem to chodzil bez problemu ... ale umnie tez mu sie zdaza pochodzic nawet do 2h a potem nagle gasnie, tak wiec jestem w kropce teraz:( wydaje i wydaje a tu zero efektu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

chlopaki jestem w kropce, nie wiem co juz mam robic za kazdym razem jak zadzwonie do polasatu mowia mi ze antena zle ustawiona, to nie mozliwe sprawdzilem na innym dekoderze i wszystko chodzi nie przerywa, wiec teraz do was pytanie co sie stanie gdy kupie inny dekoder np fergusona czy karta ktora posiadam bedzie dzialala? PROSZE O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CO MYSLICIE CZY DEKODER KUPIONY W PL POLSATU MOGLBYM ODDAC NA GWARANCJE W UK?

powiez wysylanie do pl na gwarancje ...

prosze o pomoc

 

 

TAK MI NAPISALI Z POLSATU, GDY ZAPYTALEM O INNY DEKODER

 

Obecnie przeprowadzone testy pozwalaja na stwierdzenie, iż rekomendowanym dekoderem poprawnie współpracującym z modułem CAM Cyfrowego Polsatu jest dekoder COMSAT POLONIA CI 22. Odbiór na dekoderach Ferguson jest możliwy, natomiast przed zakupem modułu proponujemy sprawdzenie poprawnoości jego działania z dekoderem innym niż wyżej wymieniony. Moduł mozna sprawdzić w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży.

 

Edycja RafiX: Połączyłem dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie z prostej przyczyny - w UK nie ma punktów serwisowych Cyfrowego Polsatu.

 

Bez wysyłki do Polski się nie obejdzie, a i z tym może być problem, bo w CP krzywo patrzą na odbiorniki wywożone za granicę...

 

W każdym razie kombinuj w kierunku zakupu własnego odbiornika z CI i wymiany tego Polsatowskiego na ich moduł CI. Czy uda się to załatwić będąc w UK - nie wiem - mogą być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...