Skocz do zawartości

problem z ferdkiem 5018Ci


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z RS-232 musiałem wgrać flesza .

Wgrałem ale nie działa RS-232 co chce wgrać czy liste kanałów czy softa i wyświetla Download fail.

Czy istnieje jakiś program aby zmienić (wł-wył) RS-232.

Serdeczne dzięki

Chodzi ale wcześniej wgrałem boota a pużniej orginalny soft reszta też już leciała.

Jeszcze raz serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma programu do włączania/wyłączania złącza RS-232 w tunerze. Jedynie mogło się "wyłączyć" (lepsze słowo: uszkodzić), jeśli podłączałeś wszystko przy włączonych urządzeniach (tzn. włączony komputer). Wystaczy, że przeskoczy mała iskierka i układ do wy[beep]a.

 

Spróbuj się jednak najpierw rozejrzeć za softem tzw. master i spróbuj jego wgrać - jeśli nie pójdzie - tuner trzeba będzie rozkręcić i zamienić układ sterujący komunikacją poprzez RS-232 (chyba w Ferdkach wkładali MAX232C - w każdym razie będzie w pobliżu złącza, więc znaleźć go łatwo).

 

Poza tym podstawowa sprawa to czy prawidłowo próbujesz wgrywać - w Arionerze (soft) najpierw dajemy Wyślij do tunera, a następnie tuner do prądu, natomiast w Ariterze (listy kanałów) tuner dajemy na czuwanie, 24680 z pilota, na wyświetlaczu pokaże się AIT i dopiero start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Widzę że sprowadzasz dyskusję na dość ciekawy poziom. :)

 

Poszerz moją wiedzę i napisz jak konkretnie wyglądają te dwa modele 5018 bez "plus", tzn. jak rozumiem jeden ma czytnik i nie ma kieszeni (gdyby miał to byłby to 5018plus) a drugi nie ma czytnika i ma kieszenie (bo gdyby nie miał i czytnika i kieszeni to nie byłby to 5018 lecz 3018). Mógłbym prosić o jakieś linki do obu modeli? Najbardziej interesuje mnie ten z czytnikiem i bez kieszeni.... Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze widać to już na stronie Telstaru z softami , przemyśl to jeszcze raz i zobaczysz , że soft 06798 był dla 5018 CI i 5018CI plus. zbiera mnie na mdłości gdy n-ty raz o tym piszę. ja mam model 5018CI z pierwszej serii, póżniej wychodziły inne wersje tego odbiornika między innymi "plus". nie znam się na tym ale myślę , że mogły różnić się pamięciami zainstalowanymi wewnątrz. inaczej Telstar w softach by tego nie rozróżniał , a to robi i tego nie możesz pojąć. np. w odbiorniku AF 6318 CR ważny jest nawet numer seryjny przy wgraniu softu . ale dla ciebie to nadal czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie zgadzam się z tobą. Do tej pory nie słyszałem o dwóch różnych modelach 5018 (nie liczę 5018plus). Szkoda, że nie chcesz mnie "wyedukować" - bo z tego powodu, być może błędnie, uważam że "wersja bez czytnika" i 5018plus to jedyne dwa modele z "5" z przodu. A w takim wypadku soft 06814 to nowsza wersja 06789. Szkoda, że zamiast mnie oświecić wolisz obrażać. Zrewanżuję się: moim zdaniem opowiadasz głupoty, że są trzy rodzaje tunera 5018 (skoro są trzy najnowsze softy do różnych modeli). Ja o tym twoim trzecim nigdy nie słyszałem. To że na stronie Telstara jest napisane tak jak jest tylko twoim zdaniem oznacza, że są aż trzy modele z czego jeden to 5018plus, drugi - ten o którym ja wiem - to tuner z dwoma kieszeniami i bez czytnika. Ja trzeciego rodzaju nie znam i wątpię żeby był. Oświeć mnie zamiast obrażać tak że aż mod ingeruje w posta.... Udowodnij, że się mylę :) Na chwilę obecną twierdzę że nie ma trzech różnych modeli. Wyprowadź mnie z błędu albo przyznaj że mam rację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy były trzy wersje czy więcej , ja po kupnie tego nie śledziłem. mam odbiornik z pierwszej serii i moduł astona . dzwoniłem do działu technicznego Telstara i pytałem czy do mojego modelu mogę wgrać ten najnowszy czyli ten 6814 . odpowiedź była że to nie ten ale mogę wgrać nic nie powinno się stać . nic się nie stało ale epg dalej się wiesza. żeby było śmieszniej to softy przed 6798 ze starą grafiką obsługiwały epg dobrze bez żadnych problemów. ja cały czas wgrywałem nowy soft i niestety na 6798 się przejechałem ( nowa grafika). na wersjach 5018 się nie znam , ale jak się popatrzy na softy to Telstar robi takie rozróżnienia , czemu nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - są tylko dwa modele: zwykły z kieszeniami oraz 5018plus. I jeśli telstar pisze że soft jest do tunera bez czytnika to ma na myśli że do 5018CI a nie do 5018plus.... Zresztą to "prawie" z postu wyżej polega tylko na tym, że jest inna obudowa a konkretnie wycięli dwie dziury na kieszenie z obudowy do zwykłego 5018. A z tego by wynikało że soft 06814 to nowszy soft od 06798 do tego samego 5018CI. A chyba o to chodzi od mniej więcej ośmiu postów :wink: Tymczasem czytam tylko o jakiejś czarnej magii i wycinaniu obraźliwych pod moim adresem słów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

wersja softu 06817 dalej mi wiesza EPG. czy to jest przypadłość każdego fergusona czy tylko modelu 5018. dziwne bo na pierwotnym sofcie (5018 kupiony w sklepie) EPG się nie wieszało . po zmianie softu z nową grafiką już ten problem wystąpił i mimo starań serwisu Telstara trwa u mnie do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...