Skocz do zawartości

Zmiany w n


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie większość programów zagranicznych oraz ich polskich oddziałów, dostarcza operatorom repertuar właśnie bez polskich znaków, dodanie ich zajmuje czas i generuje koszty, myślę że to stąd wynika, chociaż trochę to źle wygląda, zaawansowany technologicznie nBox, który jak najbardziej daje możliwości wyświetlania polskich znaków, a tu operator je pomija. Miejmy nadzieję że to tylko przejściowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Prezes Grupy ITI: platforma “n” bez własnego internetu i fuzji

 

Wojciech Kostrzewa, prezes Grupy ITI nie spodziewa się silnej presji konsolidacyjnej wśród platform cyfrowych dopóki polski rynek notuje dynamiczne wzrosty.

 

Główny akcjonariusz TVN, który jest właścicielem platformy "n", nie ma planów budowy własnej infrastruktury dostępu do internetu, choć nie wyklucza, że jedna ze spółek może zaoferować tę usługę we współpracy z partnerem.

 

"W Polsce mamy do czynienia z rosnącym rynkiem platform satelitarnych i płatnej telewizji. Wydaje mi się zupełnie naturalne, że obie duże stacje, czyli TVN i Polsat, to będą centra telewizji dostępnej bezpłatnie i płatnie. Uważam, że oba te ośrodki będą rosły w siłę" - powiedział Kostrzewa.

 

"Tak długo, jak rynek będzie rósł, nie będzie silnej presji konsolidacyjnej na rynku platform cyfrowych" – dodał.

 

O fuzjach i przejęciach na rynku platform cyfrowych media spekulują od lat. Obecnie na polskim rynku działają cztery platformy satelitarne. Największa z nich Cyfrowy Polsat miał na koniec 2009 roku 3,2 mln abonentów. Druga była Cyfra Plus z 1,54 mln abonentów, a trzecie platforma "n" z ponad 690 tys. abonentów oraz 262 tys. aktywnych klientów "Telewizji na kartę".

 

Najmłodsza platforma cyfrowa Telekomunikacji Polskiej miała na koniec ubiegłego roku 263 tys. klientów, jednak nie wiadomo jaka część z nich zdecydowała się na płatne pakiety, wprowadzone od października 2009 roku.

 

W ubiegłym roku CP pozyskał brutto 794 tys. abonentów, Cyfra 382 tys., a platforma "n" 300 tys. Należący do TVN podmiot pozyskał także 348 tys. klientów w segmencie pre-paid, czyli "Telewizji na kartę". Ich liczba na koniec 2009 roku sięgnęła 440 tys.

 

Z powodu dużej konkurencji na rynku platformy satelitarne borykają się z masowymi odejściami klientów do innych podmiotów. Churn Cyfrowego Polsatu wyniósł na koniec 2009 roku 10,7 proc., Cyfry był powyżej 15 proc., a platformy "n" wyniósł około 17 proc.

 

Cyfrowy Polsat w lutym 2010 wprowadził usługi dostępu do internetu, aby zwiększyć lojalność klientów. Główny akcjonariusz największej platformy Zygmunt Solorz-Żak inwestuje w budowę sieci dostępu do internetu, drogą radiową.

 

"Nie chcemy inwestować w infrastrukturę szerokopasmowego dostępu do internetu. Jedyną inwestycją infrastrukturalną, którą dokonaliśmy to budowa platformy "n". Nie wykluczmy jednak, że jedna ze spółek grupy TVN może zaoferować tę usługę we współpracy z partnerem" - powiedział Kostrzewa.

 

Kilka lat temu należący do grupy Onet oferował wydzwaniany dostęp do internetu OnetKonekt, będący alternatywą dla numeru dostępowego TP SA. Z kolei platforma "n" miała współpracować z Netią nad wdrożeniem projektu IPTV, ale operator telekomunikacyjny zasygnalizował ostatnio, że rozważa zmianę partnera przy tym projekcie.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/pr ... tu-i-fuzji

To mnie zaskoczyli tymi odejściami, myślałem że kolejność będzie odwrotna. Chociaż ilościowo to pewnie tak jest, 10% z 3 mln to 300 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ITI odłożyła plany konsolidacji / sprzedaży swojej platformy. Uważam że teraz nadejdą lepsze czasy dla N. Ludzie chyba zaczynają zauważać, że do odbioru w HD nie wystarczy jedynie telewizor HD czy jakiś dekoder z dużym znaczkiem HD, kanały HD zwyczajnie należy kupić i muszą one się znajdować w ofercie operatora. Gdy ich brakuje, albo gdy każe się ludziom płacić po 5, 6 zł za 1 kanał, to normalne że klienci zaczynają kalkulować i porównywać oferty konkurencji. Dodatkowo teraz wiele mówi się w reklamach o zatrzymywaniu programów "na żywo", cofaniu, nagrywaniu itp., gdy klient zauważy że jego dekoder poza dużym znaczkiem HD na obudowie nic więcej nie potrafi, też zastanawiają się nad zmianą. Dlatego sądzę że emigracja z pozostałych platform w dużej mierze skieruje się do n-ki.

Co do wskaźników churn, to uważam że w przypadku platformy CP sam churn nie jest wystarczającym wskaźnikiem, żeby pokazać że klienci uciekają. Wiem to własnego doświadczenia, miesiąc temu odszedłem z CP, gdzie korzystałem z prawie pełnego pakietu i przeszedłem do n, ale ze względu na transmisje walk Adamka i F1, pozostałem przy pakiecie mini. Wielu odchodzących tak robi, bo Polsatów nadal nie ma na innych platformach. Klienci ci nadal są liczeni jako klienci, ale przychód w przeliczeniu na 1 abonenta drastycznie spada, oprócz CHURN patrzcie także na wskaźnik ARPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sądzę że emigracja z pozostałych platform w dużej mierze skieruje się do n-ki.

 

Dlatego ja od maja 2010 migruje do "n" z Cyfry + :jupi: Nie wiem co mnie czeka, nie mialem nigdy nic wspolnego z ta platforma. Jednak jestem dobrej mysli 8)

Oferta programowa mi odpowiada, dekoder tez uchodzi za jeden z lepszych z naszych platform, HD w "ence" to standart. Za 48 zlociszy mam caly pakiet, oprocz oczywiscie kanalow premium. Cyfra + zaproponowala mi "smiech na sali". Nawet nie chca mi dac dekodera PVR na wieczyste uzytkowanie za free. Żegnaj Cyfro+ :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fragment listu do abonentów, przedstawiony przez jednego z userów na forum Nki zapowiada zmiany w regulaminie oraz cenniku. Ma pojawić się jakaś nowa opłata za pakiet Info i Rozrywka (jeśli będę za niego musiał płacić to mam nadzieje że będzie nieobowiązkowy i będzie można go wyłączyć). Jest też zapowiadane dołączenie nowych kanałów.

 

List raczej wygląda na autentyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skan jest prawdziwy dowód na to to wypowiedz n przedstawiciela na ich forum

 

Wracając do tematu wątku' date=' to potwierdzam wcześniejsze przypuszczenia. W najbliższym czasie oferta programowa telewizji nowej generacji n ulegnie zmianie, poszerzona też zostanie oferta kanałów HD.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zmian, oraz wszelkie związane z tymi zmianami dokumenty wszyscy abonenci platformy n otrzymają już wkrótce drogą pocztową. :jupi:[/quote']

 

PB wypada z ofert w zamian nvod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...