Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałam wszystkie 122 strony wątku o rozwiązywaniu umowy z Polsatem. Tylko w jednym przypadku poruszono temat ze mną związany. Mam zatem pytania:

- podpisałam umowę (drugą) na Familijny Polsat za 37,90 wiążącą od 15.04.2010 na 12 miesięcy (okres podstawowy) i 12 miesięcy (okres dodatkowy), termin wypowiedzenia 3 m-ce, dekoder na własność, więc chcąc się rozstać z CP:

- z dniem jutrzejszym (15.01.2012) zaczyna się okres 3 miesięcy do końca umowy z okresem dodatkowym (15.04.2012) (już nie mogę wypowiedzieć umowy z 3 m-cznym okresem wypowiedzenia przed końcem umowy), w związku z tym rozumiem, że:

- moja umowa przejdzie po raz drugi w umowę rollowaną jeśli przed ostatnim okresem rozliczeniowym nie zgłoszę chęci przejścia na nieokreśloną? czy tak?

- jeśli teraz napiszę rezygnację z umowy (zerwanie-napiszę po prostu że rezygnuję z dniem dostarczenia pisma) to będę musiała zapłacić całe 4 zł kary bo zostały dwa pełne okresy do końca umowy z okresem dodatkowym (2x2zł)- ulga przyznana abonentowi w okresie podstawowym 24zł -wg umowy, nie ma nic o uldze w okresie dodatkowym ale jest w regulaminie że trzeba liczyć liczbę miesięcy umowy* (kwota pomniejszona 37,9zl - kwota normalna przy czasie nieokreślonym 39,9zł tylko czy razy 12 czy 24 - cała umowa na 24 m-ce w tym okres dodatkowy na 12miesięcy)? czy tak? Czy ta kwota będzie ostateczna, bez dodatkowych opłat za abonament? bo w umowie nie ma nic więcej odnośnie kary a w postach pojawiały się kwoty 200-300 zł lub nawet 399zl (nie wiem z czego to wynika + kara umowna)?

Bardzo proszę kogoś kto ma wiedzę w tym temacie o wypowiedź. Pozdrawiam

 

Wiem że podałam dużo danych ale mam nadzieję że w sposób w miarę jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inna opcja. Podpisz umowę przez telefon z wymianą dekodera i jak tylko otrzymasz dekoder zrezygnuj z niej. Masz czas do 10 dni. Niestety poniesiesz koszta wysyłki zwrotnej dekodera ale skrócisz umowę.

Poza tym co do rolowania to jeśli nie zgłosisz chęci zmiany na nieokreśloną to faktycznie się przedłuży na kolejny okres 12 miesięczny.

Co do zrywania z dniem dostarczenia pisma to nie jest to prawdopodobnie możliwe, bo obowiązuje Cię 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

Możesz próbować wysłać wypowiedzenie w związku z usunięciem TVN+1 HD jak tylko go usuną. Możliwe że Ci wtedy rozwiążą umowę z końcem okresu rozliczeniowego. Ale to akurat tylko gdybanie.

 

Jest jeszcze jedna opcja rezygnacji ale nie sprawdzona w praktyce, wyślij rezygnację (z podpisem i resztą danych) faksem. W telekomunikacji polskiej działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy Abonent może przed końcem okresu umowy zrezygnować tylko wiąże się to z karą umowną, nie ma nic więcej w regulaminie o okresie wypowiedzenia poza karą. Ja wyliczyłam na podstawie danych z regulaminu że w moim przypadku kara umowna wynosi całe 6 zł :)) chyba że o czymś jeszcze nie wiem. Czy ktoś może potwierdzić??

 

Kanału TVN+1 HD nie mam w umowie więc to odpada. Czytałam coś o usunięciu Discovery w listopadowych postach to już by mnie łapało. Czy informacje o usuwanych kanałach przychodzą do was na piśmie? Bo do mnie nic od lat w tej sprawie nie doszło (najpierw E!, potem 4xBBC).

Co do faksu to w pierwszych postach wątku mówiono że CP nie przyjmuje takiego wypowiedzenia umowy, chyba że coś się przez lata zmieniło.

 

Jakieś inne sugestie?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przychodzi na piśmie, informacje są tylko na kanale Dla Abonentów.

 

Zrezygnować można zawsze z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, nie kojarzę żeby komuś udało się zrezygnować bez tego okresu. Sam rezygnowałem z minimaxa na 6msc przed końcemu umowy, opłata była za 3 miesięce, okres wypowiedzenia 3 miesiące. Po niezapłaceniu za drugi miesiąc w okresie wypowiedzenia przychodzi informacja na dekoder o płatnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO właśnie chciałabym zrezygnować przed 15 kwietnia, w trakcie obecnej umowy dodatkowej, po 15 kwietnia będzie nowa umowa zrolowana lub umowa na czas określony jeśli napiszę przed ostatnim okresem rozliczeniowym pismo. Ale faktycznie jeśli tak jest z karami to zamiast płacić 2x37,9 zł+ 1x39,9 zł= 115,7zł (2 m-ce umowy określonej dodatkowej która mi została + 1 m-c przy umowie na czas nieokreślonym i 3 m-czym okresie wypowiedzenia wysłanym w tym miesiącu) wolę zapłacić 2x2zł kary bo to nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie , przy zrywaniu umowy nie ma nic o okresie wypowiedzenia jest tylko o karze i jej wysokości.

Ktoś wcześniej napisał:

"Jeżeli nie zgłośicie chęci przejścia na czas nieoznaczony umowy, to BĘDZIE SIĘ ROLOWAŁA CO ROKU NA 12 MIESIĘCY

ale jeżeli będziecie chcieli zrezygnować z umowy w czasie okresu dodatkowego (zrollowanego) to umowa jest rozwiązywana ze skutkiem natychmiastowym (koniec najbliższego okresu rozliczeniowego) ale zapłacicie karę w wysokości:

ILOŚĆ MIESIĘCY DO KOŃCA ZROLOWANEJ UMOWY x (cena za pakiet na czas nnieoznaczony - cena za pakiet na czas oznaczony)

 

przykład na nowym Familijnym HD, załóżmy że po 3 miesiącach od zrolowania chcemy pożegnać CP:

9 x (49,90 - 39,90) = 90zł - KARA!'"

 

Dziabolek7 str.100 i ja szłam tym tokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vera,podpisałaś umowę na pakiet Familijny (bez HD) na okres podstawowy 24 mies. Nie mogłaś na okres podstawowy i dodatkowy 12mies.jednocześnie podpisywać umowy.

Twoja umowa 15 kwietnia zroluje się w 1 okres dodatkowy 12 mies.Odpowiednio wcześniej przed 15 marca możesz wyrazić wolę przejścia umowy na czas nieokreślony i jednocześnie wypowiedzieć ją,płacisz 37,90 za 15.03-15.04 i 3 mies.okres wypowiedzenia po 39.90 zł.W połowie lipca po umowie i bez kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mi zostało 19 miesięcy umowy i chciałbym zrezygnować to jak przedstawia się sytuacja z karą umowną jeśli miałbym ją zapłacić? Korzystałem z promocji powrotnej którą zawarłem z CP w marcu 2011r. w związku z wycofaniem paczki BBC z oferty. Dostałem wtedy pakiety Sport HD, Extra HD i VOD na 10 miesięcy w cenie pakietu Familijnego HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vera,skoro tak masz na umowie,ale to nie ma znaczenia.Okresów dodatkowych może być wiele następujących po sobie,do czasu wypowiedzenia lub przejścia na czas nieokreślony.Pisałem o uwolnieniu się od CP bezkarnie,gdy chcesz wcześniej to do 15 lutego CP ma otrzymać od Ciebie wypowiedzenie.Od 15 lutego 3 opłaty miesięczne po 37.90 zł+kara 11 mies.x2 zł (różnica ceny abo.między umową na czas określony a umowa na czas nieokreślony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czytałem to forum ale się chcę upewnić co do terminów wypowiedzenia umowy.

Mam podpisaną umowę z CP na 29 miesięcy, ostatni termin wpłaty to 19 marzec, jeżeli dobrze zrozumiałem wpisy na forum to muszę 3 miesiące wcześniej wypowiedzieć umowę żeby mi nie przedłużyli na 1 rok ? Z umowy wynika ( jeżeli ją dobrze rozumiem) że umowa nie przedłuża się jeżeli na 1 miesiąc złoże oświadczenie że rezygnuje z cyfrowego polsatu.

proszę o pomoc co do tych terminów wypowiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...