Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy przerabiał ktoś karę umowną.

 

Konsultant twierdzi, iż jak chce zerwać umowę to naliczą i tak mi 3 okresy wypowiedzenia.

 

Załóżmy że wyjeżdżam na Antarktydę, umowę z polsatem mam do 19 marca. Wg umowy mam trzy miesięczny okres wypowiedzenia.

 

Niestety wyjeżdżam już niedługo i chcę zerwać umowę z mojej winy z dniem 1 lutego.

 

Kara umowna to 500 zł na całą umowę 29 miesięcy.

 

Jaką karę dostanę od polsatu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie mamy taką informację

 

Okres podstawowy – określony w Umowie zawartej z Abonentem minimalny czas trwania Umowy; w przypadku, gdy

Abonentowi w związku z zawarciem Umowy została udzielona ulga, rozwiązanie Umowy w Okresie podstawowym

przez Abonenta lub przez Cyfrowy Polsat z winy Abonenta, uprawnia Cyfrowy Polsat do naliczenia kary umownej w

wysokości nieprzekraczającej wartości ulgi udzielonej Abonentowi pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres

od dnia zawarcia Umowy do dnia jej rozwiązania,

 

Wynika z tego że polsat nalicza mi karę umowną za zerwanie umowy z mojej winy proporcjonalnie naliczoną - czyli wg mnie ok 51 zł

 

Niestety albo na infolinii tego nie wiedzą, albo mają nakaz nic o tym nie mówić i cały czas wmawiają mi iż nawet jak zerwę umowę ze swojej winy będę miał 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

 

Z tym że takie wpisu w regulaminie nie ma, jest tylko informacja że po upływie okresu podstawowego muszę mieć 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

 

Przerabiał ktoś już ?

 

W telekomach jest tak - kara umowna, odchodzisz z Plusa 1,5 miesiąca wcześniej płacisz lipną karę za abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadzasz umowę z zachowaniem 3miesiecznego okresu wypowiedzenia umowy (w tym czasie normalnie płacisz abonament i usługa jest Ci świadczona przez operatora) i jeśli rozwiązanie umowy następuje w tym trybie przed końcem okresu podstawowego to naliczana jest kara umowna za miesiące do końca okresu podstawowego pomniejszona proporcjonalnie o miesiące, kiedy jesteś abonentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam jeszcze jedno pytanie, dzwoniłem dziś do biura obsługi klienta cyfrowego polsatu i konsultantka powiedziała mi że umowa którą mam do 19 kwietnia automatycznie zostanie przedłużona o 1 rok a jeżeli ja chcę ją wypowiedzieć to muszę np do 19 maja ( 3miesiące wcześniej) wysłać wypowiedzenie umowy i umowa zostanie rozwiązana.

Czy konsultantka wprowadziła mnie w błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszą być pełne trzy miesiące. Dzisiaj już jest 25, a Ty masz okres rozliczeniowy 19 dnia miesiąca.

 

ale chodzi mi o to czy będę mógł wysłać wypowiedzenie do 19 lutego żeby do 19 maja ostatecznie rozwiązać umowę ( dodam że podstawowa umowa jest do 19 kwietnia a później już zacznie się umowa na rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc brat jest za granica i prosil mnie o to jak wypowiedziec umowe cyfrowego polsatu , napisalem w jego imieniu i dostalem taka odpowiedz - ''Uprzejmie informujemy, że okres dodatkowy Umowy upływa w dniu 9 kwietnia 2012 r. Po jego zakończeniu Umowa ulegnie automatycznemu przedłużeniu o kolejne 12 miesięcy, chyba, że na co najmniej jeden okres rozliczeniowy przed końcem okresu podstawowego, pisemnie oświadczy Pan o woli przekształcenia Umowy w zawartą na czas nieoznaczony. '' Sam mam cyfre ( jest tam to bardziej przejrzyste ) wiec niewiem czy i jak ta umowe mozna wypowiedziec prosze o pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie można jej wypowiedzieć, bo na 3 mięsięczne wypowiedzenie jest już za póżno. Tak jakCP napisało, można jedynie przejść na czas nieoznaczony i dopiero potem wypowiedzieć umowę. Po 9 kwietnia będzie wtedy umowa na czas nieoznaczony i po 3 miesiącach da się wypowiedzieć tą umowę, w dowolnym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

teraz już chyba rozumiem, jeżeli moja umowa podstawowa kończy się 19 kwietnia to najpóźniej miesiąc przed końcem wysyłam pismo o przekształceniu umowy na czas nieokreślony a następnie wysyłam wypowiedzenie i najpóźniej 3miesiące od 19 kwietnia umowa się kończy.

A czy mogę te przekształcenie umowy na czas nieokreślony wysłać już styczniu aby następnie jeszcze przed 19 kwietnia wysłać wypowiedzenie i po upływie 3 miesięcy od 19 kwietnia zakończyć umowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martin2000

Jeśli chciałeś kolego rozwiązać umowę to należało wysłać wypowiedzenie umowy na trzy miesiące przed końcem okresu podstawowego. Mówisz, że Twój okres podstawowy kończy się 19 kwietnia, więc wypowiedzenie powinieneś, licząc szybko, wysłać przed 19 stycznia. Powiem więcej. To wypowiedzenie powinno dotrzeć do Cyfrowego Polsatu przed 19 stycznia. Teraz albo umowa przejdzie na dodatkowy okres 12 miesięcy albo będziesz musiał wysłać oświadczenie (musi dotrzeć do Cyfrowego Polsatu przed ostatnim miesiącem okresu podstawowego), w którym wyrażasz chęć, aby umowa z końcem okresu podstawowego przeszła na czas nieokreślony. Następnie będziesz mógł wysłać wypowiedzenie umowy. Także z zachowaniem trzy miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...