Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@edyp

Jeśli chciałeś kolego, aby Twoja umowa po okresie podstawowym została rozwiązana to powinieneś wysłać wypowiedzenie do 27 listopada 2011 roku.

Mogłeś ewentualnie wysłać wypowiedzenie do 27 stycznie 2012 roku, a związku z tym, że obowiązuje trzy miesięczny okres wypowiedzenia to musiałbyś opłacać abonament do 27 kwietnia 2012 roku (dwa ostatnie miesiące, jak przy umowie na czas nieokreślony czyli wyższy abonament o parę złotych).

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że w tej chwili nie masz już możliwości rozwiązana umowy bez ponoszenia kar. Umowa od 27 lutego przejdzie Ci na dodatkowy okres 12 miesięcy. Jeśli bardzo zależy Ci na rozwiązaniu umowy to w czasie dodatkowych 12 miesięcy kary finansowe nie są jakoś specjalnie wysokie. Im bliżej końca tego okresu to kara jest niższa.

 

@czucza2005

Kolego czytaj uważnie i nie wprowadzaj w błąd @edypa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż dodzwoniłem się na infolinie CP i powiedzieli mi że jeśli dostarczę wypowiedzenie przed 27.02 to doliczą mi 3 miechy i umowa się zakończy 27.05 , a oplata wzrośnie do 49.90 jeśli to prawda to nie jest tak żle , mam jeszcze pytanie czy można dostarczyć wypowiedzenie faxem ?? czy to tez respektują ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wczoraj kolega @dziabolek pisał, że można w taki sposób wysłać wypowiedzenie maksymalnie na jeden pełny okres przed końcem umowy. Widać, że Cyfrowy Polsat jest jeszcze bardziej ludzki niż nam to wydaje się. ;)

Wypowiedzenie z własnoręcznym podpisem należy wysłać listownie.

 

Wychodzi z tego wszystkiego, że wypowiedzenie umowy można spokojnie wysyłać do końca okresu podstawowego (do końca musi dotrzeć pismo), a Cyfrowy Polsat i tak je uzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem wypowiedzenie przyczyna TVN HD+1 dnia 31-01-2012 poleconym priorytetem dzis dzwonie na infolinie i sie dowiaduje ze przed chwila doslownie doszedl a jest 07-02-2012.Okres rozliczeniowy mam do 07 dnia miesiaca i mam zaplacic jeszcze za marzec.Tak w CP traktuja i naciagaja klijentow ktorzy sa od 2000 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wysłałeś pismo 31-01-2012r. to ciesz się że ci to uznali... kanał zakończył emisję 1-02-2012 tak więc formalnie twoje wypowiedzenie 31-01-2012 nie miało podstawy prawnej....

- co do samego procederu CP podobnie zachował się przed rokiem przy okazji BBC... - dają sobie czas na negocjacje i budują budrzet dodatkowym okresem rozliczeniowym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam także pytanie odnośnie wypowiedzenia w Cyfrowym Polsacie. Ostatni abonament miałem zapłacić 23.03, ale spóźniłem się z wypowiedzeniem, więc wysłałem je 1 lutego. Z tego wynika, że wypowiedzenie będzie ważne od 23.02 + 3 miesiące, czyli ostatnią wpłatę wykonam 23.04. Moje pytanie brzmi: czy Cyfrowy Polsat może nie uznać tego wypowiedzenia i czy będę musiał ponosić w tych trzech miesiącach jakieś dodatkowe koszty? Mam zamiar przenieść się do N-ki, a tam jest akurat dobra oferta z trzema miesiącami za darmo. Jak myślicie opłaca się przenosić? Dodam, że bardzo mi na tym zależy, ponieważ teraz mam ofertę bez żadnego kanału HD, a w N-ce jest ich aż 23. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brutalna ekonomia.... z tym że moryl podobnie jak większość abonentów CP dobrze wie o tym, że wysłane wypowiedzenie jest nażędziem nie tyle do ucieczki od CP co umożliwniem negocjacji dzięki któremu można: otrzyać kilka miesięcy gratis, podpisać umowę na krótszy okres, wymienic dekoder, zejść na mniejszy pakiet jeśli obecny jest zbyt obszerny itd. , niemniej jednak konkurencja na rynku jest mocno ograniczona i jeśli ktoś kożysta minimium z fam hd CP to wie, że jest to oferta zrównoważona cenowo i trudno odnaleść lepszą, a jeśli ktoś jest abonentem CP to oznacza, że produkt z telewizja cyfrowa w formie umowy z platformą jest mu potrzebny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...